Španjolska: Gol i asistencija Kovačića za pobjedu Reala

Kovačić je igrao za Real do 77. minute, dok je Luka Modrić zbog ozljede propustio ovaj dvoboj

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić bio je strijelac i asistent za Real iz Madrida koji je u susretu 20. kola španjolskog prvenstva na svom Santiago Bernabeu svladao Real Sociedad sa 3-0 (1-0).

Kovačić je doveo "kraljevski" klub u vodstvo u 38. minuti kada je izbio sam pred vratara gostiju nakon odličnog okomitog proigravanja Cristiana Ronalda i potom poslao loptu ispod istrčalog Rullija, a zatim je u 50. minuti on okomitom loptom uposlio Portugalca koji je lakoćom povisio na 2-0.

Konačnih 3-0 postavio je Morata u 82. minuti.

Kovačić je igrao za Real do 77. minute, dok je Luka Modrić zbog ozljede propustio ovaj dvoboj.

Ovom pobjedom vodeći Real Madrid je stigao na 46 bodova, četiri više uz utakmicu manje od prvih pratitelja Barcelone i Seville koji su kiksali ranije u nedjelju, dok je Real Sociedad peti sa 35 bodova.

Barcelona je na gostovanju kod Betisa u Sevilli odigrala 1-1, dok je Sevilla kod Espanyola u Barceloni izgubila sa 1-3, a najviše pozornosti privukla je nevjerojatna pogreška sudaca u Sevilli koji nisu priznali pogodak Barcelone u 75. minuti iako je lopta za barem pola metra prešla gol-liniju. Nakon što je Betis poveo pogotkom Algerije u 74. minuti, Barcelona je odmah po polasku s centra trebala doći do izjednačenja kada je ubačaj Aleixa Vidala branič domaćih Piccini skrenuo prema vlastitom golu, a drugi branič Mandi je loptu izbio tek nakon što je ona debelo prešla liniju. No, suci se nisu oglasili, pa je Barcelona morala spašavati bod u samoj završnici kada je Luis Suarez u 90. minuti odlično iskoristio lucidno dodavanje Messija. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

Utakmica između Espanyola i Seville praktički je odlučena na samom startu kada su gosti u drugoj minuti ostali bez Pareje koji je skrivio 11-erac i dobio crveni karton. Reyes (4-11m) je doveo Espanyol u vodstvo, a iako je Jovetić (20) poravnao na 1-1, Sevilla nije izdržala do kraja. Navarro (45+1) i Gerard (71) pogodili su za pobjedu Espanyola koji je skočio na deveto mjesto sa 29 bodova.

U nedjelju je u Primeri strijelac bio i Duje Čop za Sporting iz Gijona, ali njegov pogodak nije bio dovoljan niti za bod na gostovanju kod Athletica iz Bilbaoa jer je domaći sastav na kraju slavio sa 2-1 (0-1). Čop, koji je odigrao svih 90 minuta, pogodio je za vodstvo Sportinga realiziravši 11-erac u 27. minuti. No, domaći su u nastavku preokrenuli preko Muniaina (50) i Aduriza (71-11m). Za Čopa je ovo bio sedmi gol u Primeri ove sezone.

Sporting je tako ostao na 18. mjestu sa 13 bodova, pet manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, dok je Athletic sedmi sa 32. boda.

hr Sun Jan 29 2017 22:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Utakmica protekla bez većih incidenata: Privedena 41 osoba, uglavnom zbog alkoholiziranosti

Na stadionu Maksimir utakmici je prisustvovalo oko 28 tisuća posjetitelja

Ministarstvo unutarnjih poslova (MUP) izvijestilo je u petak navečer da je prije, za vrijeme i nakon odigravanja nogometne utakmice između Hrvatske i Ukrajine u Zagrebu u službene prostorije dovedena 41 osoba, uglavnom zbog alkoholiziranosti, odnosno kršenja Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima.

Među navijačima nisu zabilježeni incidenti, ni sukobi, ističe se u priopćenju MUP-a.

- Zahvaljujemo građanima što su slijedili upute koje smo objavili uoči ove nogometne utakmice i time pridonijeli da utakmica protekne u pozitivnoj atmosferi i sportskom ozračju. - navodi se i zaključuje da je na stadionu Maksimir utakmici prisustvovalo oko 28 tisuća posjetitelja.

hr Sat Mar 25 2017 10:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

"Furija" pobijedila Izrael, Italija Albaniju

Nogometne reprezentacije Španjolske i Italije ostvarile su pobjede u skupini G kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Španjolska je u Giju pobijedila Izrael 4-1, dok je Italija u Palermu bila bolja od Albanije s 2-0. Obje reprezentacije vode na ljestvici sa po 13 bodova.

'Furija' je protiv Izraela sve obavila u prvom poluvremenu postigavši dva gola, a strijelci su bili David Silva (13) i Vitolo (45+1). U nastavku susreta je Diego Costa (51) zabio za 3-0, a u 77. minuti je smanjio Zahavi. Konačnih 4-1 postavio je Isco dvije minute prije kraja.

Italija je u Palermu povela golom Danielea De Rossija u 12. minuti iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio Ciro Immobile u 81. minuti.U 57. minuti susret je prekinut zbog bakljade albanskih navijača nakon čega je sudac Slavko Vinčić povukao igrače s terena. Prekid je trajao 10 minuta nakon čega je susret nastavljen.

Utakmicu u Palermu bila je u slavljeničkom tonu jer je vratar 'Azzurra' Gianluigi Buffon (39) odigrao tisućitu utakmicu u karijeri. Buffon je na vratima Parme sakupio 220 nastupa, za Juventus je odigrao 612 utakmica, dok će ogled protiv Albanije bio njegov 168. nastup u dresu nacionalne vrste.

U susretu iz ove skupine Makedonija je na gostovanju pobijedila Lihtenštajn 3-0 golovima Bobana Nikolova (43) i Ilije Nestorovskog (69, 72). Irska i Wales

su odigrali 0-0, a Velšani su susret završili s deset igrača jer je Neil Taylor dobio crveni karton u 70. minuti

Srbija je u Tbilisiju pobijedila Gruziju s 3-1, iako su domaćini poveli već u 6. minuti golom Nika Kačarave nakon velike pogreške Kolarova. U 45. minuti je Dušan Tadić poravnao iz kaznenog udarca, Aleksandar Mitrović je u 64. minuti doveo Srbe u vodstvo, a Mijat Gaćinović (86) postavio konačnih 3-1.

Austrija je u ovoj skupini slavila u Beču protiv Moldavije s 2-0 golovima Sabitzer (75) i Harnika (90).

Vode Srbija i Irska s po 11 bodova.

hr Fri Mar 24 2017 23:06:42 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Čačić: "Napravili smo veliki posao, sada moramo paziti da se ne poskliznemo"

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić nakon minimalne je (1-0) pobjede protiv Ukrajine u kvalifikacijskom susretu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine izjavio kako je momčadi mnogo pomogla podrška s tribina stadiona u Maksimiru.

- Veliko hvala našim ljudima koji su u velikom broju došli bodriti reprezentaciju. Hvala na poticajnom navijanju, nisu nas izbacili iz konceptna u niti jednom trenutku - rekao je Čačić, a zatim je analizirao utakmicu:

- Napravili smo veliki posao, Ukrajina je pokazala da je s pravom bila neporažena dosada. U prvom poluvremenu smo imali puno više prilika i mogli smo povesti i s više razlike. U drugom poluvremenu smo pali energetski i gosti su imali dvije prilike. Svjesno smo stali u zonu, ali morali smo možda biti bliže protivničkom igraču.

Hrvatska je do pobjede protiv najvećeg konkurenta za prvo mjesto i izravni plasman na SP stigla bez trojice standardnih igrača, Ivana Perišića, Šime Vrsaljka i Vedrana Ćorluke.

- Bili smo lišeni trojice igrača koji bi sigurno bili u prvih 11. Mandžukić je bio agilan i odgovoran u obje faze igre. Obrana je prvi puta nastupila u ovoj postavi, ali igrači su se vrlo brzo akomodirali. Skijaški, dobro smo odradili prvu vožnju i u dobroj smo situaciji prije druge. Sada moramo paziti da se ne 'poskliznemo'.

Ranije u petak Čačić je i produžio ugovor s HNS-om na još dvije godine.

- Hvala čelnicima saveza na produljenju ugovora. To je satisfakcija za dosadašnji rad, ali najvažnije je da me igrači prate.

hr Fri Mar 24 2017 22:59:54 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska slavi: Spektakularan pogodak Nikole Kalinića Vatrene vodi na SP

Hrvatska je zasluženo upisala tri boda. Vatreni su bili konkretniji i opasniji, a jedini gol je dao Nikola Kalinić

Reprzentacija Hrvatske je pobijedila Ukrajinu u 5. kolu kvalifikacijske skupine I rezultatom 1:0.

Hrvatski navijači su se nakon dvije godine vratili na Maksimir, a Modrić i društvo odužili su im se na najbolji mogući način. Reprezentacija Hrvatske pobijedila je Ukrajinu s 1:0 u 5. kolu kvalifikacijske skupine I te se sa 13 bodova odvojila se na vrhu skupine. Svjetsko prvenstvo u Rusiji sada je jako blizu, a junak je strijelac prekrasnog pobjedničkog gola Nikola Kalinić.

HRVATSKA - UKRAJINA 1:0 (Kalinić 38')

HRVATSKA: Subašić - Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić - Badelj, Modrić - Brozović, Rakitić, Mandžukić - Kalinić

UKRAJINA: Piatov - Butko, Kučer, Ordets, Matviyenko - Stepanenko - Jarmolenko, Kovalenko, Rotan, Konopljanka - Kravets

Hrvatska će sljedeću kvalifikacijsku igrati 11. lipnja na gostovanju kod Islanda u Reykjaviku.

hr Fri Mar 24 2017 22:36:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.