Caktaš donio tri boda Hajduku protiv Lokomotive

Bijeli nastavili lov na Dinamo
Hajduk je u kolu HT Prve lige pred 8500 gledatelja minimalno slavio protiv Lokomotive. Strijelac jedinog pogotka bio je Mijo Caktaš u 30. minuti susreta.

Bolji je Hajduk bio protivnik u prvom dijelu, ali prvu priliku vidjeli smo u 29. minuti nakon lijepe kombinacije Bašića i Hamze kada je potonji snažno pucao s 22 metra, ali je lopta okrzla nekog u gostujućem bloku i prošla za malo pored desne vratnice. Minutu nakon toga sjajan ubačaj Juranovića s desne strane, iz drugog plana došao je Mijo Caktaš koji s osam metara glavom zakucava loptu u mrežu. Drugi dio opet su bolje otvorili Bijeli, dugo su kombinirali oko šesnaesterca gostiju, Caktaš je na kraju uposlio Bašića na desnoj strani šesnaesterca, neugodan je bio Tomin udarac, išao je ispod grede, ali Hendija boksa u korner. U 53. minuti Gyurcso se sjurio prema kaznenom prostoru gostiju, nakon što je Fomitschow ukrao loptu na centru, no Majer ga ruši na 20 metara i dobija žuti karton. Radošević je pucao iz slobodnog udarca, a ponovno Hendija brani. Zabio je Radonjić u 61. minuti pogodak koji je poništen zbog zaleđa. Do kraja utakmice imao je Hajduk nekoliko pokušaja, dok je Lokomotiva ostala na pokušaju Majera iz slobodnog kojeg je odlično obranio Letica.

HAJDUK: Letica, Juranović, Ismajli, Lopez, Fomitschow, Radošević, T. Bašić (od 78' Tičinović), Caktaš, Hamza (od 67' Kožulj), Gyurcso, Šego (od 61' Futacs).
LOKOMOTIVA: Hendija, Majstorović, Krajinović (od 46' Krstanović), Kolinger, Datković, Burić, Šunjić, Majer, Barić, Radonjić. Kastrati (od 74' Babić).

hr Sat Apr 07 2018 21:17:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli se pripremaju za prvenstveni dvoboj s Istrom

Utakmica se igra u nedjelju u Puli
Nogometaši Hajduka pripremaju se za sljedeći prvenstveni susret u kojem gostuju kod Istre 1961 u Puli u sklopu 8. kola HT Prve lige. Momčad Zorana Vulića trenirat će na Poljudu tijekom cijelog tjedna, a dvoboj na Aldo Drosini na rasporedu je u nedjelju u 19 sati.

Određene su i službene osobe za dvoboj u Puli. Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Zeline, pomoćnici su mu Jerko Crnčić iz Vrbovca i Bojan Zobenica iz Velike Gorice, a četvrti sudac je Igor Križarić iz Čakovca.

Trener Bijelih za ovu će utakmicu na raspolaganju imati i Andrea Fomitschowa koji se vraća nakon odrađene suspenzije zbog tri žuta kartona, dok napadač Said Ahmed Said ima još jednu utakmicu za odraditi i na raspolaganju će biti za susret šesnaestine finala Hrvatskog kupa u kojem Hajduk igra protiv NK Vrapče u Zagrebu.

Nakon utakmice s Istrom Bijeli će do utorka ostati u Medulinu, a zatim odlaze u Zagreb na Kup utakmicu koja je na rasporedu u srijedu.
hr Tue Sep 18 2018 16:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk upisao prvu pobjedu u HNL-u ove sezone

Caktaš s dva pogotka slomio Rudeš
Hajduk je u 7. kolu HT Prve lige upisao prvu pobjedu. Bijeli su na Poljudu sa 3:1 bili bolji od Rudeša. Dva pogotka postigao je Caktaš a jedan je djelo Ivanovskog. Počasni pogodak za Rudeš postigao je Andrey u 90. minuti.

Bolje i odlučnije je Hajduk ušao u susret, a bolji ulazak u susret okrunio je pogotkom glavom Mijo Caktaš u 21. minuti nakon ubačaja Jaira. Ubacio je Hajduk do odmora u manju brzinu, ali u drugom djelu opet su zaigrali većim intenzitetom, rezultat toga su dva pogotka. Najprije je pogodio Ivanovski u 61. minuti nakon jednog odbijanca, a 13. minuta nakon toga pogodio je Caktaš s 11 metara. Na kraju susreta gosti su samo ublažili poraz.

Zasluženom prvom pobjedom u sezoni Hajduk sada drži sedmo mjesto tablice s isto toliko bodova.

Hajduk: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Filip (od 82' Bradarić), Caktaš, Hamza, Jradi (od 46' Jurić), Jairo (od 51' Jairo), Gyurcso, Ivanovski. Klupa: Ljubić, S. Jurić, Palaversa, Šego, Bradarić, Tudor, Mikulić

Rudeš: Picak, Filipović, Pantalon, Obanor, Falinski, Petrović (od 72' Jukić), Mrkonjić, Klepač, Boršić, Marques, Kalik (od 63' Mišković).
hr Sat Sep 15 2018 21:58:15 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Danas igra Hajduk: Bijeli s novim trenerom idu po prvu pobjedu

Od 19 sati Hajduk na Poljudu igra protiv Rudeša u sklopu 7. kola HT Prve lige
Točno 27 dana prošlo je od posljednje prvenstvene utakmice na Poljudu. Nogometaši Hajduka u međuvremenu su dobili novog trenera Zorana Vulića koji će nakon 11 godina po prvi put povesti momčad na klupi Hajduka. Peti je ovo put da Vulić vodi svoj najdraži klub. Zajedno sa svojim pomoćnicima Mladenom Pralijom i Marijom Carevićem predstavljen je u ponedjeljak, danas će od 19 sati u prvenstvenom susretu protiv Rudeša voditi Bijele, a posljednji angažman kao trener Hajduka imao je 2007. godine.

Zbog tri žuta kartona dvoboj će propustiti Andre Fomitschow te Ahmed Said Said koji još odrađuje suspenziju. Već duže vrijeme ozlijeđeni su Tomislav Duka i Dino Beširović koji su u procesu rehabilitacije nakon operacija. Očekuje se sastav: Posavec, Juranović, Vučur, Lopez, Filip, Palaversa, Caktaš, Jradi, Jairo, Gyurcso i Ivanovski.

- Igrači su svjesni situacije i učinit će sve da iz nje izađemo. Pred nama nije lagan zadatak, ali vjerujem u ove momke i u ovaj klub, siguran sam da ćemo iz svega izaći jači - poručio je na konferenciji za medije trener Vulić.

Nakon jučerašnje pobjede Istre nad Interom Bijeli su pali na deveto mjesto, te ništa osim tri boda danas ne dolazi u obzir.

Sudac ogleda je Damir Batinić iz Osijeka, a pomažu mu Tomislav Petrović iz Valpova i Goran Loparac iz Sladojevaca. Četvrti sudac je Marko Cestarić iz Siska. Delegat susreta je Branko Bebić iz Metkovića, a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov iz Rijeke.
hr Sat Sep 15 2018 11:26:35 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Službeno: Goran Blažević novi je vratar Hajduka

Iskusni vratar s Bijelima je potpisao ugovor do kraja ove sezone
Blažević se nakon pet godina ponovno vraća na Poljud, a za Hajduk je do sada branio u ukupno 51 službenoj utakmici. Posljednji put 2013. godine u prvom susretu finala Kupa u kojem je Hajduk pobijedio Lokomotivu 2:1, a dva su tjedna poslije Bijeli podigli trofej Rabuzinovog sunca.

- Presretan sam što sam se vratio kući. Osjećam i određenu vrstu pritiska prema sebi i ljudima u Klubu koji su me angažirali, a svojim radom, ponašanjem i zalaganjem želim im pokazati da nisu pogriješili i da zaslužujem biti tu. Mislim da, unatoč trenutnoj situaciji na ljestvici, imamo dobru momčad i da možemo samo ići put gore - prve su riječi povratnika u Hajdukov dres.

Tridesetdvogodišnji čuvar mreže prošao je mlađe uzrasne kategorije Hajdukove omladinske škole, a proteklih pet godina je bio član Levskog, Torpedo Moskve i Slaven Belupa.
hr Fri Sep 14 2018 20:56:09 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.