Newcastle se vraća u prvu ligu

Engleski drugoligaš Newcastle osigurao je povratak u Premier League nakon što je jučer sa 4-1 pobijedio Preston.

Do ovog rezultata odveo ga je Rafael Benitez, bivši trener Liverpoola, Real Madrida i Chelsea, a klupu Newcastlea preuzeo je nakon ispadanja kluba u drugu ligu na kraju prošle sezone.

'Svrake' su se tako pridružile Brightonu koji je napredak u prvu ligu osigurao prošli ponedjeljak.

"Ovo je bila teška sezona i danas se isplatila. Atmosfera je bila nevjerojatna, navijači su bili cijelo vrijeme uz nas", izjavio je branič Jerome Lascelles.

Pred 50.000 gledatelja, Perez je zabio u šestoj minuti gol za Newcastle, ali je Hugill vrlo brzo izjednačio.

Atsu je doveo 'Svrake' opet u vodstvo prije poluvremena, Ritchie je povećao prednost nakon izvođenja kaznenog udarca (64), a Perez je zaključio rezultat.

hr Tue Apr 25 2017 13:39:50 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kovačić htio frizuru kao Becks pa frizer Šime morao spasiti stvar

Au, majko mila, napisao je Mateo Kovačić ispod videa u kojem se vidi kako ga Šime Vrsaljko šiša mašinicom i pokušava popraviti ono što je upropastila ruska frizerka

Jedan je od najboljih desnih bekova svijeta, može igrati po potrebi i na lijevom, no Šime Vrsaljko sada je u kampu reprezentacije pokazao da može biti i - frizer.

Mateo Kovačić, otkrio je Dejan Lovren na svom Instagram profilu, poželio je frizuru u stilu ikone Davida Beckhama, no frizerka se malo zaigrala i Kova nije dobio traženo pa su u pomoć priskočili reprezentativni kolege.

Stvar je u ruke, ili bolje reći mašinicu za šišanje, uzeo Vrsaljko i spašavao što se spasiti da.

Video kako Šime šiša Matea objavio je Lovren, a prije toga je postavio i fotografiju kojom je dočarao kakvu je frizuru Kovačić tražio.

- Htio je ovu frizuru, a dobio ovu rusku - piše Lovren te dodaje u videu:

- Na kraju je bilo spašavaj vojnika Matea... Bravo, Šime.

- Au, majko moja - komentirao je Kovačić, a Ante Rebić je dodao: 'Ošišalo ga sjekirom'.

Nešto kasnije Mateo je objavio fotografiju svoje nove frizure, piše 24sata.hr

hr Sat Jun 23 2018 09:40:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Deportirat će Argentince koji su napali hrvatske navijače

Argentinsko ministarstvo sigurnosti identificiralo je četvoricu Argentinaca koji su na stadionu u Rusiji napali dvojicu navijača Hrvatske te će zatražiti njihovo uhićenje i deportaciju, priopćila je argentinska ministrica sigurnosti Patricia Bullrich na Twitteru. Ondje je objavila i fotografije četvorice nasilnika.
Snimka na kojoj muškarci u argentinskim dresovima 'cipelare' muškarca u hrvatskom dresu dok nepomično leži na podu obišla je svijet. Incident se dogodio u prolazu stadiona blizu ulaska na tribinu.

- Ta su četvorica nasilnika identificirana na video snimci kako divljački udaraju hrvatskog državljanina. Zatražili smo od ruskih vlasti da ih uhite i deportiraju. Potpisali smo sporazum kako bi smo čuvali Argentince te kako bi smo bili čvrsti prema onima koji krše zakon - napisala je Patricia Bullrich na Twitteru.

Hrvatska je u Nižnjem Novgorodu s 3-0 pobijedila Argentinu čime je osigurala prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva, dok su argentinski nogometaši došli na korak do ispadanja. Argentinski direktor službe zadužene za sigurnost na nogometnim utakmicama Guillermo Madero nalazi se u Rusiji kako bi surađivao s lokalnom policijom.

- Odrađen je dobar posao kako bi se identificirali napadači na Hrvata. Hvala vam na predanosti i poslu - poručio je Guillermo ruskim kolegama preko Twittera.

Napadačima je zabranjen ulazak na ostale utakmice Svjetskog prvenstva, a Juan Manuel Lugones, tajnik argentinske agencije za sprečavanje nasilja na stadionima (Aprevide), rekao je da će im biti zabranjen ulazak i na stadione u području Buenos Airesa u Argentini, pišu novine La Nación. Taj argentinski list navodi kako je ponašanje četvorice argentinskih navijača bilo "brutalno i neobjašnjivo". Španjolske sportske novine Marca, koje su video isječak objavile na svojoj internetskoj stranici, taj čin nazivaju "svjetskom sramotom", piše HRT.

hr Sat Jun 23 2018 08:30:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Nigerije za drugo mjesto, Brazil i Švicarska na korak do osmine finala

Nigerija je u skupini s Hrvatskom bila u petak bolja od Islanda i tako se popela na drugo mjesto skupine. Brazil je u posljednjim minutama susreta došao do dva pogotka i tri boda iz utakmice s Kostarikom dok je Švicarska potpunim preokretom došla do prve pobjede protiv Srbije...

NIGERIJA 2-0 ISLAND (SKUPINA D)

Nigerija je u skupini u kojoj igra i Hrvatska, a sada se popela na drugo mjesto nakon velike pobjede protiv izravnog konkurenta Islanda.

Slabo prvo poluvrijeme bez prigoda s jedne i druge strane, ali puno bolji drugi dio koji je donio gledljivi nogomet, a bolja Nigerija bila je bolja na pogon Ahmeda Muse.

Tek četiri minute trebalo je da napadač moskovskog CSKA donese vodstvo svojoj momčadi - sjajno je primirio loptu koju je s desnog krila u kazneni prostor ubacio Moses, a potom se oslobodio u prostoru oslobodio Arnasona i lakoćom prevario Halldorssona.

U 75. minuti Musa je postavio konačan rezultat ove utakmice, a samo minutu prije drugog pogotka isti igrač pogodio gredu.

U 83. minuti Island je mogao do smanjenja vodstva Nigerije, ali je Gylfi Sigurdsson promašio 11-erac kojega je sudac Conger dosudio nakon pregleda VAR-snimke nakon prekršaja Ebuehija u kaznenom prostoru nad Finnbogasona.

POREDAK (SKUPINA D):

1. Hrvatska         2  0  0  5:0            6

2. Nigerija           1  0  1  2:2            3

3. Island              0  1  1  1:3            1

4. Argentina       0  1  1  1:4            1

BRAZIL 2-0 KOSTARIKA (SKUPINA E)

Brazil je došao do prve pobjede u skupini E protiv Kostarike. Teže od očekivanog su Brazilci došli do pobjede, ali tek s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi.

Dosta slabašan prvi dio završio je bez golova – Kostarika je u 13. minuti preko Borges pokušala, ali je šut s nekih osam metara završio pored vratnice, a u 27. minuti Neymar je bio zamalo prekratak, a samo minutu kasnije Marcelo je poslao loptu pokraj vratnice.

Brazilci su u 49. minuti imali dvije velike prilike, ali bez uspjeha po gol - prvo je Jesus udarcem glavom zatresao gredu, a potom je šut Coutinha blokiran u zadnji trenutak.

U 78. minuti kontakt Gonzaleza i Neymara sudac Kuijpers okarakterizirao je kao penal za Brazil, ali su iz VAR-centra sugerirali kako je sve to bilo simuliranje pa je poništio svoju prvotnu odluku.

Ipak, u 91. minuti Brazil je došao do vodstva - Jesus je smirio jednu nabačenu loptu za natrčalog Coutinha koji pogađa jako u mrežu Kostarike. Velika sudačka nadoknada zaključena je u sedmoj minuti nadoknade pogotkom Neymara koji je poslije ubačaja Coste lakoćom pogodio iza vratara Kostarike.

SRBIJA 1-2 ŠVICARSKA (SKUPINA E)

Potpunim su preokretom Švicarci došli do pobjede protiv Srbije – prvi dio prošao je s vodstvom Srbije u ranoj fazi utakmice, ali dva gola u drugom dijelu bila su presudna za pobjedu Švicarske.

Napravila je Švicarska veliki korak prema plasmanu u osminu finala i zauzela drugo mjesto u skupini E nakon što je Brazil svladao Kostariku u utakmici nekoliko sati ranije i stao na prvo mjesto.

Srbi su ovim porazom zakomplicirali svoj statut u skupini jer moraju pobijediti Brazil u posljednjoj utakmici skupine

Srbija je već povela preko Mitrovića u 5. minuti i to je jedina prilika u jako siromašnom prvom dijelu Srbija i Švicarske.

U 52. minuti precizan je bio Xhake za izjednačenje, a u 90. minuti Shaqirij, nakon kontre, izlazi sam pred vratara i bez problema pogađa za veliko slavlje na tribinama i terenu.

POREDAK (SKUPINA E):

1. Brazil               1  1  0  3:1            4

2. Švicarska         1  1  0  3:2            4

3. Srbija               1  0  1  2:2            3

4. Kostarika         0  0  2  0:3            0

hr Fri Jun 22 2018 22:25:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Darijo Srna potpisao za Cagliari

Bivši kapetan Vatrenih potpisao je jednogodišnji ugovor uz mogućnost produljenja na još jednu dodatnu sezonu
Nakon 15 godina i 536 nastupa i 49 golova, Darijo Srna odlazi iz Šahtara. Darijo se danas službeno oprostio od kluba u kojem je postao ikona i u kojem je umirovljen njegov dres s brojem 33.

- Dario je legendarni kapetan, simbol modernog Šahtara i najcjenjeniji igrač u povijesti kluba. Najviše je puta izveo momčad na teren u narančasto-crnoj majici. Njegova ljubav prema nogometu, njegov karakter, strast, uzbuđenje i želja za pobjedom je uvijek dobrodošla i uvijek će ga pamtiti navijači Šahtara.

Dario, ti si veliki kapetan! Hvala ti na fantastičnih 15 godina, za ovu lijepu priču o uspjehu, za svoju ljubav, poštovanje i predanost Šahtaru. Bravo, kapetane! Hvala ti, Dario - riječi su kojima se službeno Šahtar oprostio od Srne.

36-godišnji bivši kapetan Vatrenih karijeru će nastaviti u Serie A u Cagliariju, a to je klub sa Čizme i službeno potvrdio na svojim stranicama. Srna  je potpisao ugovor na godinu dana uz mogućnost produljenja na još jednu dodatnu sezonu, a ovo će mu biti tek treći klub u profesionalnoj karijeri nakon Hajduka i Šahtara.
hr Fri Jun 22 2018 21:34:03 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.