Arsenal i PSG remizirali, Barca lako protiv Celtica, Borussija zaustavila City

U derbiju večeri Lige prvaka Arsenal i PSG su u Londonu odigrali 2-2, Barcelona je u Glasgowu pobijedila Celtic 2-0, dok je Borussija Moenchengladbach odigrala 1-1 protiv Manchester Cityja

U sjajnom susretu igranom na stadionu Emirates, francuski prvak je poveo u 18. minuti golom Edisona Cavanija, a izjednačio je u posljednjim trenucima prvog dijela Olivier Giroud iz kaznenog udarac. Prekršaj je skrivio Grzegorz Krychowiak koji je prvo neoprezno izgubio loptu, a potom još i načinio prekršaj.

PSG je u 54. minuti bio blizu novog vodstva, no Lucas je iz slobodnog udarca pogodio vratnicu. Šest minuta kasnije Parižani su postigli pogodak, ali u vlastitu mrežu. Nesretnik je bio Marco Veratti od kojeg se lopta odbila i završila iza leđa Areole. Gosti su u 78. minuti ipak izjednačili, a strijelac je bio Lucas. U posljednjih deset minuta utakmice Cavani je imao dva zicera za novi preokret, no njegov prvi pokušaj je obranio Ospina, dok je drugi put pucao pored gola.

U drugom dvoboju iz A skupine Ludogorec i Basel su u Sofiji odigrali bez pogodaka nakon što je njihov prvi susret završio 1-1.

Na ljestvici vode Arsenal i PSG sa po 11 bodova, dok Ludogorec i Basel imaju po dva boda. U posljednjem kolu 6. prosinca sastaju se PSG i Ludogorec, te Basel i Arsenal.

U susretu B skupine Napoli nije uspio slomiti Dynamo Kijev i susret je završio bez golova. Ivan Strinić i Marko Rog nisu nastupilo za talijanski sastav, dok je Domagoj Vida igrao cijeli dvoboj za goste.

U prvom susretu Bešiktaš i Benfica su u Istanbulu pred 40,000 gledatelja odigrali sjajnu utakmicu sa šest golova; Na koncu je završilo 3-3 premda su gosti do 58. minute vodili 3-0. Benfica je povela 3-0 golovima Goncala Guedesa (10), Nelsona Semeda (25) i Ljubomira Fejse (31), međutim Bešiktaš je velikim preokretom u drugom poluvremenu uspio izjednačiti. Tvorci velikog preokreta bili su Cenk Tosun (58), Ricardo Quaresma (83-11m) i Vincent Aboubakar (89).

Na ljestvici vode Benfica i Napoli sa po osam bodova, dok Bešiktaš ima sedam bodova. Na začelju je kijevski Dynamo s jednim bodom.

U zadnjem kolu sastaju se Dynamo - Bešiktaš, te Benfica - Napoli.

U skupini C Barcelona je rutinski odradila gostovanje u Glasgowu pobijedivši Celtic 2-0 golovima Lionela Messija (24, 55-11m).  Ivan Rakitić je odigrao cijeli dvoboj za Barcu, baš kao i Jozo Šimunović za domaći sastav.

U drugom susretu Borussia Moenchengladbach i Manchester City su odigrali bez pobjednika 1-1. Domaćin je poveo u 23. minuti lijepim golom Rafaela, no u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Citya je uspio izjednačiti golom Davida Silve. U 50. minuti domaćin je ostao s igračem manje nakon što je pocrvenio kapetan Lars Stindl. Vrlo brzo na hlađenju mu se pridružio i veznjak Cityja Fernandinho.

Barcelona vodi na ljestvici sa 12 bodova i uoči zadnjeg kola je osigurala prvo mjesto u skupini. City je drugi s osam bodova, Borussija ima pet, a Celtic dva boda. U posljednjem kolu snage će odmjeriti Barcelona i Borussija, te Manchester City - Celtic.

U skupini D Atletico Madrid je pobijedio PSV Eindhoven 2-0 osiguravši prvo mjestu u skupini ispred Bayerna. Atletico je slomio suparnika u drugom poluvremenu, a golove su zabili su Gameiro (55) i Griezmann (66). Šime Vrsaljko je igrao svih 90 minuta za Atletico.

U drugom susretu Rostov je šokirao Bayern 3-2. Bayern je i prije ove utakmice osigurao prolaz u osminu finala, međutim ovim porazom ostao je bez izgleda za osvajanje prvog mjesta u skupini.

Njemački prvak je na otvaranju ovogodišnje Lige prvaka u Munchenu deklasirao Rostov 5-0 i nitko nije očekivao kiks Bavaraca. Posebice nakon što je Bayern poveo u 35. minuti golom Douglasa Coste. No ruski doprvak je golovima Sardara Azmouna (44) i Dmitrija Poloza (49-11m) okrenuo rezultat. Juan Bernat je u 52. minuti izjednačio na 2-2, međutim, veliko slavlje domaćinu donio je Christian Noboa sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 66. minuti.

Na ljestvici vodi Atletico Madrid sa 15 bodova, Bayern ima devet, Rostov je treći sa četiri boda, dok je PSV na začelju s jednim bodom.  U zadnjem kolu sastaju se Bayern - Atletico, te PSV - Rostov.

hr Wed Nov 23 2016 23:34:14 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Modrić kandidat za Uefinu momčad godine

Za svoje je nastupe nagrađen nizom prestižnih priznanja, a hoće li "obraniti" i svoje mjesto u Uefinoj momčadi ponovno će odlučiti navijački glasovi

Europska nogometna federacija (UEFA) i ove godine nudi navijačima izbor najbolje svjetske momčadi, a među nominiranima je i kapetan "Vatrenih" Luka Modrić.

UEFA izbor idealne momčadi (Team of the Year) organizira od 2001. godine, a prošle je godine svoje mjesto u veznoj liniji pronašao i Luka Modrić, član Real Madrida i hrvatske reprezentacije.

Modrić je ove godine kandidat za "idealnih 11". U dresu +Kraljevskog kluba' je obranio naslov pobjednika Lige prvaka, te osvojio Primeru, a u dresu hrvatske reprezentacije je osigurao plasman na Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Za svoje je nastupe nagrađen nizom prestižnih priznanja, a hoće li "obraniti" i svoje mjesto u Uefinoj momčadi ponovno će odlučiti navijački glasovi.

Najbolja se jedanaestorica može izabrati na službenim stranicama Uefe.

Kapetanu hrvatske vrste konkurenciju među veznim igračima predstavljaju Dele Alli (Tottenham), Marco Asensio (Real Madrid), Casemiro (Real Madrid), Kevin de Bruyne (Manchester City), Christian Eriksen (Tottenham), Fabinho (Monaco), Eden Hazard (Chelsea), Andres Iniesta (Barcelona), Isco (Real Madrid), Toni Kroos (Real Madrid), Henrikh Mkhitaryan (Manchester United), Miralem Pjanić (Juventus), Paul Pogba (Manchester United) i Saul Niguez (Atletico Madrid).

hr Wed Nov 22 2017 17:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dario Šimić ima podršku nogometnog saveza splitsko-dalmatinske županije

Marko Erceg prvi je javno objavio podršku jednom od kandidata
Samo dan nakon što je HNS raspisao izbore za novog predsjednika, koji će se održati 22. prosinca, Šukerov glavni protukandidat (zasad i jedini), Dario Šimić, već ima i službenu potporu prvog županijskog saveza, a kao što se očekivalo, uz Šimića je stao nogometni savez splitsko-dalmatinski.

Predsjednik Nogometnog saveza Županije Splitsko-dalmatinske Marko Erceg na pitanje novinara o skorašnjim izborima u HNS-u, izjavio je:

- Odluku o podršci donosi izvršni odbor, to je procedura. Siguran sam da će članovi izvršnog odbora podržati zdrave promjene. Trenutno stanje je neodrživo i štetno za hrvatski nogomet. Kandidat koji svojim imenom i programom bude garancija promjena dobit će našu potporu. Osobno vjerujem u program Darija Šimića i u tim ljudi koje je okupio. Čekam odluku Izvršnog odbora.'

Podsjetimo, da bi netko službeno postao kandidat na izbornoj skupštini potrebna mu je potpora najmanje devet županijskih saveza, a njihove potpise mora predočiti 15 dana uoči Izborne skupštine.

S obzirom da Hrvatska ima 20 županija, plus Grad Zagreb, dolazi se do zaključka da se na Izbornoj skupštini mogu pojaviti samo dva kandidata. Skupština ima 59 članova, a za pobjedu na predsjedničkim izborima potrebno je 30 glasova.

hr Wed Nov 22 2017 17:03:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Dugopolje bolje od Hajduka II

Dugopoljci su trenutno drugi na tablici 2.HNL
U zaostaloj utakmici 16. kola Druge HNL Dugopolje je na svom stadionu slavilo 2:0 protiv druge momčadi Hajduka. Pogotke su postigli pred sami kraj susreta a strijelci su bili Radovanović (85') i Špoljarić (90'+2).  Ovom pobjedom Dugopolje je zasjelo na drugo mjesto sa samo bodom zaostatka za vodećim Dinamom II a već ovaj vikend imaju sjajnu priliku zasjesti na prvo mjesto jer igraju kući protiv Sesveta dok Dinamo II gostuje u Šibeniku.

Dugopolje: Banić, Špoljarić, Tešija, Mihaljević, Ždinjak (od 90' Turković), Primorac, Stojanovski (od 77' Varea), Radošević (od 70' Radovanović), Tomašević, Krstulović-Opara, Krišto. Hajduk II: Grbić, Relota, Gruica, Batarelo, Bradarić, Nejašmić, Šeparović (od 81' Teklić), Pasariček, Palaversa (od 70' Ćurić), Delić (od 70' Kreković), Šego.

hr Wed Nov 22 2017 17:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Utrpao je dva gola pa s terena odjurio na rođenje svog sinčića

Na poluvremenu smo dobili poruku kako mu je ženi pukao vodenjak. Rađanje je započelo i on je mislima bio već tamo, rekao je pomoćni trener kluba Leam Richardson

Dečki, ja sam svoje napravio, sad vas pozdravljam jer idem u bolnicu, otprilike su riječi Wiganovog napadača Ryana Colclougha (22) u 60. minuti utakmice protiv Doncastera, pišu 24 sata.

Završilo je 3-0 za Wigan, Colcloguh je zabio u 45. i 58., da bi zatim napustio travnjak i odjurio u bolnicu kako bi bio prisutan rođenju sina.

- Na poluvremenu smo dobili poruku kako mu je ženi pukao vodenjak. Rađanje je započelo i on je mislima bio već tamo - rekao je pomoćni trener kluba Leam Richardson.

Ryan se sjurio prema bolnici poslije sjajne nogometne partije, nije se stigao niti presvući. Slikao se u dresu i opremi u kojoj e igrao s novorođenim sinom.

Prekrasne slike brzo su preplavile društvene mreže, sve je u javnost pustio predsjednik kluba David Sharpe.

hr Wed Nov 22 2017 09:55:42 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.