U Sinju održan mini rukometni turnir za dječake i djevojčice

U Sinjskoj sportskoj dvorani u subotu je održan Mini rukometni turnir u kojem su sudjelovali dječaci 2007. i 2008. godište te djevojčice 2007. godište. RK Kamičak i treću je godinu zaredom tako domaćin turniru koji je na ovogodišnjem izdanju imao 24 ekipe s preko 150 natjecatelja...

Živo je bilo u Sinju cijeli subotnji dan. Sinjska sportska dvorana ugostila je dječake i djevojčice od Zadra do Dubrovnika koji su se natjecali u rukometu u dvjema godištima – 2007. i 2008.

Prvo mjesto kod djevojčica, 2008. godište, osvojila je ekipa Sinj, druge su se na postolje popele rukometašice Dugopolja, dok su treće mjesto osvojile mlade rukometašice Gruda.

Kod dječaka, godište 2007., prvoplasirani su bili domaćini – Kamičak, drugo mjesto zauzeli su rukometaši Dugopolja, dok su s broncom u Solin otišli predstavnici Jadra.

U kategoriji dječaka 2008. godište prvaci su rukometaši Metkovića 1, drugo mjesto osvojili su rukometaši Dugopolja 2 dok su trećeplasirani momci iz ekipe Dugopolje 1.

Najbolja igračica turnira bila je Lana Grubišić-Čabo iz redova ŽRK Sinj dok je nagradu za najbolju vratarku osvojila Amalija Lacman iz Dugopolja. Kod dječaka, u godištu 2007. najbolji je igrač bio Luka Grgić iz Kamička, a među vratnicama se najbolje snašao Mate Ćulin iz Dugopolja. U kategoriji 2008. kod dječaka titulu najboljeg igrača odnio je Matej Vladimir iz Metkovića dok je golman turnira bio Ante Kolić iz Dugopolja.

Dojmove o turniru podijelio nam je tajnik domaćinskog rukometnog kluba Kamičak, Marko Gazzari:

„Ovaj turnir se već treću godinu održava u Sinju i znači nam jako puno u razvoju naših mladih nada. Nakon tri godine ovogodišnji turnir je rekordan po broju ekipa – 24 ekipe od Metkovića, Šibenika, Gruda, Dugopolja pa i šire s više od 150 djece!“

Izrazio je Gazzari želju da s priča o rukometnom turniru u Sinju nastavi:

„Nadam se da će turnir iz godine u godinu sve više rasti. Mi ćemo se, u klubu, truditi i sigurno ga ponovno organizirati, ali moram istaknuti kako ovo nije jedini turnir ove godine – u planu nam je i turnir za vrijeme „Dana Alke i Velike Gospe“, prva ideja je ponovno mini rukomet, ali o tome više kad dođe za to vrijeme“, zaključio je tajnik Kamička, Marko Gazzari.

hr Sat Jun 02 2018 19:52:32 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska rukometna reprezentacija na Svjetskom prvenstvu u skupini B

U skupini se uz Hrvatsku nalaze europski prvak Španjolska te Makedonija, Island, Bahrein i Japan
U Kopenhagenu je održan ždrijeb za Svjetsko prvenstvo 2019. koje zajedno organiziraju Njemačka i Danska od 10. do 27. siječnja. Hrvatska je već unaprijed bila smještena u skupinu B koja će svoje utakmice odigravati u Münchenu.

U poludirigiranom ždrijebu u skupinu A bila je smještena Njemačka, u skupinu  C Danska, dok je u skupini D Švedska. Međunarodna rukometna federacija je i Koreju unaprijed stavila u skupinu A s Njemačkom s obzirom na to da će na svjetskoj smotri Koreja nastupati kao ujedinjena reprezentacija Sjeverne i Južne Koreje te se time nastavlja primjer sa Zimskih olimpijskih igara.

Ples kuglica u Kopenhagenu Hrvatskoj u skupini B još je donio reprezentacije Španjolske, Makedonije, Islanda, Bahreina i Japana. Nakon grupne faze, skupina u kojoj je Hrvatska križa se sa skupinom A i natjecanje nastavlja u Kölnu.
Izbornik Lino Červar nakon ždrijeba je rekao:

- Teško je odmah nakon ždrijeba opširnije govoriti o svemu. Mislim da je najvažnije reći da naša grupa nije laka, a skupina A je teška. Tako da, svaki protivnik će biti nezgodan. Treba se koncentrirati na svakog protivnika, svaka utakmica je nova priča. Ne treba previše unaprijed promišljati. Sve će ovisiti o nama i našoj igri, ali optimist sam. Neće nam biti lako, ali pozivam sve navijače kojih ima jako puno da dođu u München.

Očekujem više od polovine naših navijača. Oni će nam biti velika potpora u našim utakmicama u grupi, ali i protiv reprezentacija iz A grupe s kojima se križamo. U ime svih igrača pozivan naše navijače da što prije osiguraju svoje ulaznice i da München bude kockast.
hr Mon Jun 25 2018 15:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Sinjskim mažoretkinjama dvije zlatne te po jedna srebrna i brončana medalja Regionalnom prvenstvu

Članice Sinjskih mažoretkinja u dobi od 6 do 12 godina osvojile dvije zlatne, jednu srebrnu i jednu brončanu medalju na 9. Regionalnom prvenstvu Dalmacije u mažoret plesu. Prvenstvo se održalo u subotu, 23. lipnja u Orebiću na Pelješcu.
Zlato su osvojile minime mlađe u kategoriji Grupa s rekvizitima od 8 do 10 godina i kadetkinje u kategoriji Tradicionalni mažoret ples od 10 do 12 godina.

Srebro su osvojile Lana Silić i Barbara Bazo u kategoriji Duo s rekvizitima od 10 do 12 godina.

Broncu su osvojile najmlađe mini mažoretkinje, kojima je ovo ujedno bilo i prvo natjecanje u kategoriji Tradicionalni mažoret ples od 6 do 8 godina, piše ferata.hr

Na natjecanju su sudjelovale i mažoretkinje iz Cavtata, Kaštela, Korčule, Segeta, Solina, Splita, Vela Luke i Orebića.

Završni nastup Sinjskih mažoretkinja za sezonu 17/18, na kojem će biti predstavljene sve koreografije nastale u ovoji sezoni, održati će se u srijedu 27. lipnja s početkom u 20 sati na Košarkaškom igralištu ili u Sportskoj dvorani, ovisno o vremenskim prilikama. Nakon toga sljedi ljetna stanka za mlađe sastave, dok će seniorski i juniorski sastavi ostati aktivni i preko ljeta, zbog mnogobrojnih nastupa koji ih očekuju.

Sinjskim mažoretkinjama i njihovim trenericama Vesni SamardžićTei Pavić i Ani Buljan čestitamo na još jednoj uspješnoj sezoni te im želimo sve najbolje u budućem radu.

hr Mon Jun 25 2018 11:19:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Povijesni dan za hrvatski tenis: Čilić i Ćorić osvojili prestižne turnire

Senzacionalne pobjede naših tenisača
Borna Ćorić osvojio ATP turnir u Halleu senzacionalno pobijedivši Rogera Federera u finalu. Ćorić je priredio pravu senzaciju u njemačkom Halleu svladavši prvo ime svjetskog tenisa, Rogera Federera rezultatom  7:6, 3:6, 6:2.

Sada je Federer pao na drugo mjesto ljestvice, a na prvo je zasjeo Španjolac, Rafael Nadal.

Najbolji hrvatski tenisač, Marin Čilić, osvojio je  travnati ATP turnir u londonskom Queensu pobjedivši Novaka Đokovića 5:7, 7:6 (4), 6:3 nakon tri sata igre.

Ovo je veliki dan za hrvatski tenis i što reći osim čestitati momcima na pobjedi!

hr Sun Jun 24 2018 19:28:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitskim mažoretkinjama četiri zlatne i dvije srebrne medalje

Na 9. regionalnom prvenstvu u Orebiću mažoretkinje su uspješno završile ovu sezonu.
Na regionalnom natjecanju su sudjelovali sljedeći gradovi: Cavtat, Blato, Korčula, Kaštela, Solin, Sinj, Seget, Vela Luka, Split i Orebić.

Splitske mažoretkinje mogu se pohvaliti s osvojene četiri zlatne i dvije srebrene medalje:

Solo s rekvizitima do 9 godina - Lucija Bebić osvaja zlatnu medalju;
Duo s rekvizitima - Klara Bikić i Marija Jolić osvajaju zlatnu medalju;
Exibition grupa od 8 do 9 godina osvaja zlatnu medalju
Exibition grupa od 12 godina na više osvaja zlatnu medalju dok Solo s rekvizitima 12 godina i više - Antea Kalinić osvaja srebrenu medalju te grupa s rekvizitima do 9 godina također srebrenu medalju.

Vodstvo mažoretkinja se ovim putem želi zahvaliti trenerici Marini na brizi i strpljenu s našim mališanima, kao i domaćinu Orebićkim mažoretkinjama na toplom dočeku, timovima na prijateljskom okruženju i ugodnom druženju, stjecanju novih prijateljstava i iskustava.

- Njegovati i promovirati kulturu mažoret plesa svoga kraja predstavlja veliku čast i ponos za nas, a to je ovaj vikend pokazalo i oko 380 djevojčica dalmatinskog kraja.
hr Sun Jun 24 2018 10:11:40 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.