Čilić donio bod selekciji Europe protiv Svijeta

Laver Cup trajat će do nedjelje, a pobjednik je selekcija koja prva skupi 13 bodova.
U tijeku je prvo izdanje teniskog Laver Cupa u Pragu koji odmjerava snage između tenisača Europe i Svijeta. Nakon prvog dana turnira Europa vodi 3-1.
Marin Čilić pobjedio je
Amerikanca Francesa Tiafoea sa 7-6 (3), 7-6 (0). Pobjednički niz nastavio je Austrijanac Dominic Thiem koji je nadigrao drugog Amerikanca Johna Isnera sa 6-7 (15), 7-6 (2), 10-7. Treći poen za Europu donio je Nijemac  Alexander Zverev koji je bio bolji od Kanađanina Denisa Šapovalova sa 7-6 (3), 7-6 (5). Jedini bod za Svijet osigurali su Australac Nick Kyrgios i Amerikanac Jack Sock koji su u igri parova svladali Čeha Tomaša Berdycha i Španjolca Rafaela Nadala sa 6-3, 6-7 (7), 10-7.
Laver Cup trajat će do nedjelje, a pobjednik će postati ona selekcija koja prva osvoji 13 bodova. Svakoga dana na programu će biti po tri pojedinačna meča i jedan susret parova, pobjeda u svakom susretu u petak donosi po jedan bod, u subotu po dva, a u nedjelju po tri boda.

hr Sat Sep 23 2017 17:45:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Uspješan povratak Šarića nakon ozljede oka

Šarić je nosio zaštitne naočale
Hrvatski reprezentativac Dario Šarić vratio se na teren nakon što je na treningu ozljedio oba oka i propustio jednu utakmicu. Uz zaštitne naočale za 34 minute na parketu ubacio je 17 koševa uz devet skokova i šest asistencija u porazu Philadelphije 98:105 na gostovanju kod Clevelanda.

Ante
Žižić započeo je utakmicu za Cavse i za četiri minute uspio upisati jedan skok i jednom asistirati.

Orlando je poražen na gostovanju u Atlanti sa 110:117, a u početnoj petorci Magica našao se Mario Hezonja koji je za 31 minutu ubacio sedam koševa te dodao šest skokova i dvije asistencije. Ivica Zubac nije igrao u gostujućoj pobjedi LA Lakersa 110:99 protiv Charlottea, a Dragan Benderje u porazu Phoenixa od San Antonija 101:104 igrao pet minuta te imao dva skoka.

Portland - Houston 117:124
 Memphis - Oklahoma City  101:102 (produžetak)
Chicago - New York   104:102 Brooklyn - Miami  89:101
LA Clippers - Washington 113:112

hr Sun Dec 10 2017 12:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split na Gripama svladao Zagreb

Žuti su upisali novu uvjerljivu pobjedu
Split je u utakmici 9. kola HT Premijer lige pobjedio Zagreb sa uvjerljivih 111:86 (31:23, 17:20, 29:22, 34:21). Gosti su se dobro držali do početka drugog dijela kad su imali vodstvo od 53:52, ali nakon minute odmora na teren su izašli drugačiji igrači Splita, onakvi kakve smo očekivali od početka, te su ubrzo pokazali zašto ih se uoči dvoboja smatralo velikim favoritima. Petnaestak minuta pravog pristupa bilo je dovoljno za uvjerljivu pobjedu Žutih, a najveća prednost Splita bila je plus 32 (103-71) tri minute prije kraja.

Među šestoricom dvoznamenkastih u redovima domaćih najviše je zabio Henrik Širko koji je ubacio 19 koševa uz sedam skokova i četiri asistencije, Mateo Kedžo je dodao 16 poena uz sedam skokova a Michaelyn Duane Scott 15 poena i šest asistencija.

hr Sat Dec 09 2017 23:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jadran poražen u Francuskoj

Marseille je bio bolji i u drugoj utakmici
U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Len Eurokupa Marseille je bio bolji od Jadrana sa 7:5 (3:2, 1:1, 1:2, 2:0). U prvom susretu, Francuzi su slavili u Splitu sa 11:10. Igrači Jadrana junački su se borili u Marseillu, čak su poveli 5:4 u trećoj četvrtini, ali Francuzi sa tri uzastopna pogotka rješavaju susret i odlaze u polufinale. Strijelci za Jadran bili su Marinić-Kragić, Krapić, Bušelić, Marelja i Milardović.

hr Sat Dec 09 2017 22:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ragbi: Oslabljeni Sinj poražen od Mladosti

Ragbijaši Sinja nisu uspjeli u izravnom okršaju sa zagrebačkom Mladosti izboriti ulazak u finale prvenstva…

Sinj – Mladost 10:39 (5:11)

Sinj – SC Ivica Poljak-Sokol i Andrija Alčić
Gledatelja: 100
Sutkinja: Petra Drušković (Split)

Sinj: Žigo, Brčić, I. Jukić, M. Miloš, Šušak, J. Jukić, Penić, T. Miloš, Kuštre, Prološčić (5), Šolto, Grčić, Efendić, Vučković, Klarić-Kukuz, D. Jukić, Brčić, Lovrić (5), Efendić, Svaguša, Munivrana, Maras.

Mladost: Slaviček, Brečić, Stipičić, Bujanović (5), Galić, Dumančić, Buljac, Slaviček (5), Jurišić (29), Dominko, Ivanković, Oxenham, Vlašić, Peršić, Bolić, Crnobrnja, Bunić, Galić, Šuta.

Odlična predstava Nika Jurišića i činjenica da je Sinj igrao bez Nikole Pavlovića te Luke Kovačića, bili su velika prevaga na stranu Mladosti koja je uvjerljivo stigla do nove pobjede i pozicije broj jedan, ispred Nade, piše ferata.hr

Nakon početna tri poena gostiju, za koje je kaznu realizirao Jurišić, Sinj je zgoditkom Prološčića preokrenuo, ali gosti su znali odgovoriti i na krilima sjajnog Jurišića do odmora ostvarili prednost od 11:5.

Nakon svega odam minuta igre u nastavku Slaviček se probio kroz obranu Sinja i poentirao, nezaustavljivi Jurišić je usto pretvorio, nakon čega je bilo jasno da su sinjske šanse svedene na puku teoriju i da će Mladost igrati u finalu prvenstva.

Tako je do kraja i bilo, pogotovo nakon što je trener Sinja Jakša Lovreta u igru ubacio mlađe igrače s klupe, što je Mladost iskoristila i do kraja susreta ostvarila uvjerljivu pobjedu od 39:10.

hr Sat Dec 09 2017 18:30:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.