Arda Turan mogao bi postati sljedeća zvijezda koja će napustiti Europu i preseliti u Kinu. Turskog nogometaša, koji je konačno počeo pokazivati zašto je doveden u Barcelonu, dobio je nevjerojatnu ponudu iz Kine - piše Index.

Tamošnji Guangzhou Evergrande nudi mu 50 milijuna eura za trogodišnji ugovor, a prema turskim medijima čeka se da Arda prihvati ponudu kako bi Kinezi pregovarali s Barcelonom oko odštete.

Kineski klubovi posljednjih godina dominiraju nogometnim tržištem, a njihov Savez odlučio je obuzdati nenormalno trošenje te je odlučio smanjiti broj stranih igrača po ekipi s pet na četiri. Arda je u Barcelonu stigao prošle godine iz Atletico Madrida za 35 milijuna eura.

hr Sat Dec 24 2016 22:27:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ispali Fiorentina i Tottenham, pogodak Kalinića

Nogometaši Fiorentine i Tottenhama oprostili su se od Europe nakon što su neočekivano ispali u 16-ini finala Europske lige

Fiorentina je u prvom susretu u Monchengladbachu pobijedila Borussiju 1-0, no u Firenzi je izgubila 2-4 premda je nakon pola sata igre vodila 2-0. U nevjerojatnom dvoboju prvi pogodak zabio je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Tottenham je u prvom susretu izgubio na gostovanju kod Genta 0-1, a u uzvratu u Londonu je odigrao nedovoljnih 2-2. Ponovo jedan od najboljih igrača u belgijskom sastavu bio je Lovre Kalinić koji je obranio nekoliko teških udaraca.

Kalinić je doveo 'viole' u vodstvo u 16. minuti utakmice. Hrvatski napadač zabio je preciznim udarcem iskosa s lijeve strane nakon sjajnog proigravanja Bernardeschija. Bio je to njegov već 16. pogodak ove sezone u svim natjecanjima, pri čemu peti u Europi.

Na 2-0 je povisio Borja Valero nakon katastrofalne pogreške gostujućeg braniča Jannika Vestergaarda koji je promašio cijelu loptu i pao. Španjolac je poklon iskoristio zabivši za 2-0.

U završnici prvog poluvremena gosti su smanjili iz kaznenog udarca, a pogodak je postigao Lars Stindl. Isti je igrač u 48. minuti zabio za izjednačenje vrativši goste u život. Potpuni preokret dogodio se u 55. minuti kada je Stindl po treći put svladao Cipriana Tatarusanua i to sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora. Fantastičnu igru u nastavku Nijemci su okrunili i četvrtim pogotkom u 60. minuti, a među strijelce se upisao Andreas Christiansen.

Milan Badelj je igrao do 64. minute kada je zamijenjen, dok Hrvoje Milić nije nastupio.

Iznenađenje je priredio i Gent koji je u Londonu odigrao 2-2 protiv Tottenhama i tako obranio pogodak prednosti iz prve utakmice. Spursi su poveli u 10. minuti golom Christiana Eriksena, a 10 minuta kasnije pogodak je postigao i Harry Kane, ali u vlastitu mrežu. Problemi za Tottenham nastavili su se u 40. minuti kada je glupost dana načinio Dele Alli zaradivši izravni crveni karton. Alli je s dvije noge ušao u Brechta Dejaegerea i skoro mu slomio nogu.

Domaćin je u novo vodstvo stigao u 61. minuti kada je Victor Wanyama lijepim udarcem sa 16 metara svladao Kalinića. Tottenham je potom jurnuo po još jedan pogodak koji bi Engleze odveo dalje, no Belgijanci su u 80. minuti izjednačili golom Jeremyja Perbeta i priči je bio kraj.

Lovre Kalinić je ponovo bio odličan, a koncem prvog dijela dobio žuti karton zbog zadržavanja.

Lyon je i u uzvratu 'razbio' nizozemski AZ Alkmaar. Francuzi su u prvom susretu u Alkmaaru pobijedili 4-1, a na svom travnjaku 7-1. Golove su zabili Nabil Fekir (5, 27, 78), Maxwell Cornet (17), Sergi Darder (34), Aouar (87), Diakhaby (89), dok je pogodak za goste zabio Levi Garcia (26).

hr Thu Feb 23 2017 23:01:39 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Leicester City uručio otkaz Ranieriju

Devet mjeseci nakon što je Leicester City senzacionalno osvojio naslov engleskog prvaka, vodstvo kluba uručilo je otkaz menadžeru Claudiju Ranieriju

Prema pisanju engleskog tiska, čelnici kluba su izgubili strpljenje i više nisu željeli tolerirati loše igre koje ove sezone pokazuju 'lisice'.

Leicester City se trenutačno nalazi na 17. mjestu Premiershipa sa svega jednim bodom više od zone ispadanja. U FA kupu je ispao od trećeligaša Millwalla, dok je u prvom susretu osmine finala Lige prvaka više sretno nego spretno izgubio samo 1-2 na gostovanju kod Seville.

Nagađalo se kako bi Ranieri mogao na koncu sezone napustiti klub, međutim vlasnici nisu imali previše milosti. Uručili su mu otkaz premda je Leicester pod vodstvom talijanskog stručnjaka osvojio prvi naslov prvaka u povijesti kluba.

"Ranieri je predvodio našu momčad do najvećeg uspjeha u 133 godine povijesti kluba. Međutim, naše igre ove sezone i rezultati u prvenstvu nisu zadovoljavajući. Vodstvo kluba je osjetilo kako je vrijeme za promjenu," poručili su čelnici kluba.

Ranieri je preuzeo Leicester City u srpnju 2015. godine, a prije toga vodio je Juventus, Inter, Romu, Monaco, Parmu, Chelsea, Fiorentinu, Atletico Madrid, Valenciju, Napoli, te reprezentaciju Grčke.

hr Thu Feb 23 2017 21:43:47 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

APOEL izbacio Athletic, Anderlecht u nadoknadi izborio prolaz

Ciparski APOEL priredio je veliko iznenađenje izbacivši iz 16-ine finala Europske lige španjolskog prvoligaša Athletic Bilbao

APOEL je u prvom susretu u Španjolskoj izgubio 2-3, no u uzvratu pred svojim navijačima je slavio 2-0 te ukupnim rezultatom 4-3 izborio osminu finala.

Golove za veliku pobjedu ciparskog sastava zabili su Pieros Sotiriou (46) i Yannis Gianniotas (54-11m). Oba sastava su utakmicu završila s igračem manje. Domaćin je od 65. minute igrao bez strijelca Sotirioua, dok je kod Athletica u sudačkoj nadoknadi isključen Ander Itturaspe.

U najdramatičnijem susretu prvog dijela programa Zenit je pobijedio Anderlecht 3-1, a kako je prvi susret završio pobjedom Anderlechta 2-0, Belgijanci idu dalje.

Zenit je do sudačke nadoknade imao vodstvo 3-0 i prolaz, no u posljednjim trenucima susreta Kiesse Thelin je zabio za 3-1 i prolaz Anderlechta. Golove za Zenit zabili su Giuliano (24, 78) i Artem Dzjuba (72).

Bešiktaš je rutinski odradio ogled protiv Hapoel Beer Sheve i s dvije pobjede izborio osminu finala. Nakon 3-1 iz prve utakmice, Bešiktaš je pred svojim navijačima slavio 2-1. Golove su zabili Vincent Aboubakar (17) i Cenk Tosun (87), dok je strijelac za goste bio Nwkaeme (64). Matej Mitrović nije nastupio za Bešiktaš.

Ajax je u Amsterdamu pobijedio Legiju 1-0 nakon što je prvi susret u Varšavi završio 0-0. Pogodak vrijedan plasmana u osminu finala zabio je Nick Viergever u 49. minuti.

Roma je na Olimpicu izgubila od Villarreala 0-1, no u prvom susretu je slavila 4-0 i ide dalje. Jedini pogodak na utakmici zabio je Rafael Borre (16).

Grčki prvak Olympiakos je na gostovanju u Ankari uvjerljivo pobijedio Osmanilspor 3-0 nakon što je prvi susret u Pireju završio bez golova. Grci su stigli do pobjede postigavši sva tri gola u drugom dijelu. Strijelci su bili Karim Ansarifard (47, 86) i Tarik Elyounoussi (70).

hr Thu Feb 23 2017 21:36:22 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jakovčić: Moskva želi utjecaj na zapadnom Balkanu

Hrvatski europarlamentarac Ivan Jakovčić, u razgovoru za podgoričku Pobjedu rekao je u četvrtak da Moskva nastoji instrumentalizirati političke snage u Crnoj Gori,  te ocijenio da je miješanje Rusije u unutarnja pitanja Crne Gore “nedopustivo ponašanje”.

Jakovčić, europarlamentarac IDS-a i član Saveza liberala i demokrata za Europu u EP-u, ocjenjuje da je takav angažman Rusije u Crnoj Gori “odraz težnji službene Moskve da utječe na odnose na cijelom području Zapadnog Balkana”.

“Postoje krajnje ozbiljne i jasne naznake izravnog uplitanja Rusije u političke odnose u Crnoj Gori, osobito na dan izbora 16. listopada. Miješanja Rusije u unutarnja pitanja Crne Gore nisu novost, ali su nedopustiva. Sofisticiranim tehnikama Moskva nastoji instrumentalizirati političke snage unutar Crne Gore čiji je cilj destabilizacija države. To jednostavno nije dobro za sve građane Crne Gore. Naravno da je takav angažman Rusije u Crnoj Gori odraz težnji službene Moskve da utječe na odnose na cijelom području zapadnog Balkana. Rusija je odigrala vrlo pozitivnu ulogu u Siriji, ali ono što čini kod nas je neprihvatljivo”, kazao je Jakovčić.

Hrvatski zastupnik u EP ocjenjuje da će Rusija pokušati da ojača svoj strateški utjecaj na jugoistoku Europe, te da će to biti još izraženije u razdoblju koje je pred nama.

“Toga smo svi svjesni. Stabilnost svih država regije naglašeni je interes EU i NATO. Za očekivati je da će nova američka administracija, usprkos nekim dvojbenim izjavama i upozorenjima, stati
iza NATO-a koji je glavni jamac i  zaštitnik sigurnosti u svijetu. SAD će, uvjeren sam, kroz odluku Senata podržati širenje NATO-a na Crnu Goru”, kazao je Jakovčić.

On je, kaže, svjestan da dio građana Crne Gore nije za NATO, što je potpuno legitimno.

“Međutim, pitanje je jednostavno: kojemu političkom svijetu Crna Gora želi pripadati? Pa valjda je to EU! Dodajem kritičarima da je potpuno jasno da danas i vlast u Srbiji vidi svoju budućnost u EU", rekao je Jakovčić.

Jakovčić je suosnivač neformalne skupine "Prijatelji Crne Gore" u Europskom parlamentu, potpredsjednik Izaslanstva EP-a u Odboru za stabilizaciju i pridruživanje Albanije EU-u, te zamjenik člana Izaslanstva EP-a u Odboru za stabilizaciju i pridruživanje Srbije EU-u.

hr Thu Feb 23 2017 18:15:40 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.