Split i Metalleghe odigrali neriješeno u Čitluku, Jovanović postigao dva pogotka

Split i Metalleghe odigrali su 2:2 u Čitluku, oba pogotka za Crvene postigao je Ivo Jovanović koji se nalazi na probi u Parku mladeži
Nakon pobjede protiv Vala u prvoj pripremnoj utakmici za nastavak sezone, nogometaši Splita danas su odigrali i drugi prijateljski susret. Suparnik Crvenih bila je momčad BiH Premijerligaša Metalleghea iz Jajca koju vodi Mato Neretljak u čijem se sastavu nalaze i nekadašnji igrači Splita Danijel Rašić i Toni Grković

Ekipa Vjekoslava Lokice bila je nadomak pobjede i u ovom susretu, imali su Crveni sve u svojim rukama nakon 2:0 u prvom dijelu, međutim u nastavak utakmice nisu ušli na pravi način što je njihov današnji suparnik iskoristio i vratio se s dva gola u završnoj fazi susreta.

Trener Crvenih planirao je i danas isprobati dvije različite momčadi u dva poluvremena, međutim zbog brojnih izostanaka to nije bilo moguće. Naime, u Čitluk zbog lakših povreda nisu otputovali Jakić, Pavlovski, Mikulić i Ugrina, dok su Pešić i Kapetanović iz predostrožnosti ostali na klupi. Boljat je tako opet zaigrao na mjestu stopera, dok je u vrhu napada cijeli susret Ivo Jovanović i praktički ostavio najbolji utisak.

Jovanović se još uvijek nalazi na probi, danas je bio dvostruki strijelac za Crvene, što je ukupno njegov treći pogodak u dvije prijateljske utakmice. Istaknuo se u posljednjih deset minuta ne baš sadržajnog prvog dijela. Odlično je vrebao pogreške suparničke obrane i na gotovo identičan način dva puta zatresao mrežu.

Prvi pogodak pao je u 35. minuti nakon što je stoper Metalleghea pokušao vratiti loptu svom vrataru, međutim Jovanović je presjekao dodavanje, zaobišao čuvara mreže Fezića i praktički se ušetao u gol. Samo pet minuta kasnije dogodila se slična situacija, samo je ovaj put došlo do nesporazuma veznjaka Metalleghea i vratara. Uporni Jovanović je opet presjekao dodavanje i s deset metara poentirao za 2:0.

Momčad Mate Neretljaka bila je bez prave prilike sve do 70. minute kada je obrana Crvenih malo zaspala, a Dilberović je iskoristio sjajno proigravanje u prostor i matirao Kukića koji je minutu prije zamijenio Duku. Konačnih 2:2 postavio je Vidović u 77. minuti s bijele točke nakon što je Roglić prethodno skrivio jedanaesterac zbog povlačenja suparničkog igrača u svom šesnaestercu.

Do kraja utakmice Jukić je mogao donijeti pobjedu Splitu, Jovanović mu je gurnuo vrlo dobru loptu u prostor, međutim veznjak Crvenih otišao je previše u stranu i nije uspio s 12 metara uputiti precizan udarac u suprotni kut.

Sljedeću utakmicu Crveni igraju u četvrtak sa Solinom u Parku mladeži, a nakon toga 28. siječnja putuju na glavni dio priprema u Tursku.

Prijateljska utakmica, stadion Bare Čitluk
RNK Split - NK Metalleghe 2:2
Strijelci: Jovanović (2) - Dilberović, Vidović

SASTAVI:

RNK Split: Duka, Maglica, Dupovac, Boljat, Merajić, Vidović, Vuković, Roglić, Jukić, Žižić, Jovanović
Još su igrali: Baturina, Tomičić, Vasilj, Kukić
Trener: Vjekoslav Lokica

Metalleghe: Fezić, Sarić, Helvida, Rašić, Jovanović, Zeba, Aletić, Durak, Kovač, Smajić, Jakupović
Još su igrali: Kuzmić, Stakić, Jozić, Benović, Franjić, Grković, Karađuz, Tamkuljić, Dilberović, Beganović, Vidović
Trener: Mato Neretljak
hr Tue Jan 24 2017 16:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

RNK Split poražen u Opuzenu

Croatia vrlo blizu naslova prvaka
U posljednjem susretu 26. kola 3.HNL jug RNK Split je poražen u Opuzenu od Neretvanca sa 3:2. Momčad Ante Strinića osvojila je tri velika i zaslužena boda protiv momčadi koja se bori za naslov prvaka. Opet je Stanislav Vasilj razveselio domaće navijače sa dva nova pogotka, sada na kontu ima deset pogodaka u nastavku prvenstva. Kapetan domaće momčadi Ante Mihaljević je eurogolom sa preko 25 metara dobio zasluženi pljesak na otvorenoj sceni.

Poveli su gosti u 11. minuti, Varea je na asistenciju Drage Gabrića matirao Ljubičića. Nisu se Splitovci dugo radovali, samo jednu minutu nakon njihovog pogotka Vasilj poravnava na 1:1, iz voleja je matirao Bendera. Neretvanac pritišće nakon izjednačujućeg pogotka, pokušao je Vasilj, ovaj put glavom, ali odlično brani Bender s crte. Igrala se 26. minuta kada je prošao Ante Babić, ubacio je s desne strane, a nakon greške Bendera, Vasilj natrčava i tuče, a prečka spašava Crvene. U 32. minuti je 2:1, strijelac je Vasilj nakon što brzonogi Babić probija stranu te ubacuje a Vasilju nije problem matirati Bendera.

U nastavku, točnije u 55. minuti
Ribičić koristi loše postavljenu obranu Opuzenaca i pogađa za 2:2. U 70. minuti gledatelji su vidjeli eurogol kapetana Plavih Ante Mihaljevića, 28 metara od vrata Split Vasilj je samo dotaknuo loptu, a Ante raspalio neobranjivo za Bendera i veliki pljesak na opuzenskim tribinama. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, ovom pobjedom Opuzenci su napravili veliki korak prema o(p)stanku, dok će gostima ova tri boda nedostajati u borbi za prvo mjesto koje je sada praktički i nedostižno. Crvenima ostaje borba za izravnu poziciju koja vodi u Drugu ligu, a to znači biti bolje plasiran od Zadra.

NERETVANAC: Ljubičić, Mihaljević (od 84' Čolak), Babić (od 65' Stojanović), Juričić (od 74' Bagarić), Vasilj, Krtalić, Kožul, Cvitković, Vukoja, Dodig, Grbešić.

RNK SPLIT: Bender, Visković, Karamarko, Bašić, Gabrić, Jerčić, Varea, Bartulović (od 80' Galić), F.Barać (od 46' Gale), Barada, Ribičić (od 65' Bakić).

16. Val 25
hr Sun Apr 22 2018 20:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Bašić: Opuzen je teško gostovanje, ali vjerujemo u titulu

RNK Split u nedjelju gostuje u Opuzenu kod Neretvanca
Crveni su nakon smjene trenera konačno zaigrali kako se od njih očekuje, u dvije utakmice postigli su deset pogodaka i osvojili šest bodova, trenutno su prvi pratitelj vodeće Croatie, imaju pet bodova manje od sastava iz Zmijavaca. Slijede im dva gostovanja u nizu, koja će uvelike odrediti njihov plasman ove sezone. U nedjelju gostuju u Opuzenu a sljedeću nedjelju idu na noge vodećem sastavu lige. Jedan od onih koje treneri mijenjaju samo u slučaju više sile je Petar Bašić, igrač koji je ljetos stigao iz OSK-a i odmah prigrabio mjesto u udarnoj postavi. Bio je standardan kod Pudara, pa tako sad i kod Marenzija:

- Meni je drago što sam dio ove ekipe, jer smo svi prijatelji u klubu, ali i izvan njega. Nakon što je Marenzi preuzeo vođenje momčadi dobili smo slobodu u igri, jer to su sve igrači koji znaju da igraju nogomet.

Bašić je svjestan što Crvene očekuje na Podvornici:

- Slijede nam dva teška gostovanja, Opuzen i Zmijavci. Mislim da je na Neretvancu veći pritisak jer se bore za opstanak, ali ja vjerujem u nas i u trenera, odnosno u pozitivan rezultat. Svi smo spremni, nema ozljeđenih ni kartoniranih, tako da jedva čekamo utakmicu.

Ne sumnja Petar u titulu prvaka Treće HNL jug:

- Split može do titule i svi vjerujemo u to, svi igrači i kompletan stožer. Podignut ćemo pehar za navijače koji nas prate svaku utakmicu a posebno za predsjednika.

Pet kola do kraja trećeligaškog natjecanja Plavi iz Opuzena još se nalaze u opasnoj zoni. Nisu na to navikli, protekelih sezona gledali smo ih u borbi za vrh. Nakon sedmice Primorcu iz Stobreča, oslabljeni Plavi su poraženi u Baškoj Vodi od odlične Uranie. U nedjelju ih čeka kandidat za odlazak u drugoligaško društvo, RNK Split a u prvom ogledu na Parku mladeži Plava makinja je poražena u sudačkoj nadoknadi. Trener Opuzenaca Ante Strinić o nedijeljnem protivniku ističe:

- Split je jedna od najboljih ekipa u ligi sa više kvalitetnih pojedinaca koji mogu riješiti utakmicu i kada ekipa nije na pravoj razini. Nakon kiksa protiv Kamena raspucali su se u posljednja dva kola i u jako dobroj formi ulaze u zadnjih mjesec dana prvenstva. Sigurno su odlučni u borbi za prvo mjesto, ali mi također imamo svoje planove tako da očekujem zanimljivu i neizvjesnu utakmicu.

U nedjelju će Neretvanac biti lišen usluga nekoliko igrača:

-Sršen nema pravo nastupa, Vukoja i Bubalo su ozlijeđeni. Sva trojica su odigrali odlično ovaj dio polusezone. Međutim, vjerujem da imamo igrače koji ce ih kvalitetno zamijeniti. Jako sam zadovoljan igrom u prvih 30 minuta utakmice protiv Vala kao i s utakmicom protiv Primorca. Tu smo pokazali što možemo i trebamo nastaviti tim smjerom. Pokušat ćemo od početka nametnuti svoj ritam i vjerujem na taj način izvući dosta pozitivnog iz ove utakmice.

Može li Neretvanac do kraja skupiti dovoljno bodova za ostanak u trećeligaškom društvu?

- Raspored nam nije nimalo lagan, ali siguran sam da ćemo osvojiti dovoljno bodova za ostanak. Da to ne mislim ne bih se ni prihvatio ovog posla. Doveli smo se u puno bolju poziciju u odnosu na početak drugog dijela sezone i samo trebamo nastaviti u tom ritmu.

Utakmica Neretvanca i RNK Splita igra se u nedjelju od 16.30, a glavni sudac utakmice je Zvonimir Sinovčić, pomagat će mu Domagoj Knez iIvan Čačić
hr Fri Apr 20 2018 19:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

RNK Split na Parku mladeži protiv stobrečkog Primorca

Danas su na rasporedu preostale tri utakmice 25. kola 3.HNL jug
Nakon što je jučer odigrano pet susreta, danas se od 16.30 igraju još tri susreta 25. kola 3.HNL jug. Split će u Parku mladeži ugostiti susjede iz Stobreča.

U prvom dijelu prvenstva ove dvije momčadi odigrale su susret bez pogodaka. Treneru Marenziju za ovaj susret vraća se vezni igrač Jure Gale, dobra je to vijest za navijače Crvenih.

Zadar je najbolja momčad drugog dijela sezone, danas im dolazi Zagora koja je u borbi za ostanak u ligi. Veliki su favoriti Zadrani na Stanovima, ali gosti iz Unešića protiv momčadi iz vrha su uvijek motivirani.

U Baškoj Vodi Urania dočekuje Neretvanac koji je prije tri dana do vrha napunio mrežu Primorca iz Stobreča. Urania je odigrala odličnu utakmicu protiv Zadra, ali bilo je to dovoljno za samo jedan bod.
hr Wed Apr 18 2018 13:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni đavoli na Peristilu proslavili 106. rođendan RNK Splita

Navijačka skupina kluba iz Parka mladeži svake godine na domišljat način čestita voljenom klubu rođendan
Navijačka skupina “Crveni đavoli”, ljubitelji RNK Splita svake godine na poseban način čestitaju svom klubu. Ove godine na Peristilu su pokazali veliki transparent na kojem je pisalo: "Sritno, RNK SPLIT 106 godina". Pjesmom i zadovoljstvom pokazali su vjernost svom klubu.

RNK Split osnovan je 16. travnja 1912. godine, pod imenom HRŠD “Anarh”, u Plinarskoj ulici u Velom Varošu  u kući na broju 7.

Samo ime kluba govori o prisutnosti ideje anarhizma među siromašnim pučanstvom – radnicima i težacima, a pogotovo kod tadašnje napredne mladeži.

Osnivač kluba bio je Šime Rosandić, a period u kojem je klub osnovan bilo je burno pa je klub često zabranjivan i proganjan od strane vlasti.