Zbog zaraženog igrača Junaka osam njegovih suigrača stavljeno u samoizolaciju

Zbog predostrožnosti, Junakovci su otkazali nastup na Memorijalnom turniru 'Luka Erceg i Ivan Kamber' u Otoku.
Koronavirusom je pozitivan jedan igrač Junaka, a sve potrebne mjere poduzela je epidemiološka služba iz Splita.

- Epidemiolog je obavio pojedinačne razgovore sa svim akterima NK Junak Sinj, trenerima, igračima i osobljem te je 8 igrača koji su bili u svlačionici sa zaraženim poslano u samoizolaciju do 11. kolovoza, dok ostalima nisu izrečene takve mjere, kazali su službeno iz Junaka.

Zbog predostrožnosti, Junakovci su otkazali nastup na Memorijalnom turniru 'Luka Erceg i Ivan Kamber' u Otoku.
hr Mon Aug 03 2020 09:51:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatski vitez zaustavio Jadran, Zagora četvorkom kroz Metković!

Odigrano je šest utakmica 5. kola 3.HNL jug
Prvi na teren su već od 14 sati izašli nogometaši OSK-a i Zmaja. Briljatnu partiju odigrao je OSK na domaćem terenu i upisao trobod pored gostiju koji su svjesni da su za nešto bolje trebali potražiti drugu adresu. Funkcioniralo je kod domaćih u obje strane, a takva igra mogla je samo značiti nadmoćnu pobjedu. Već su u prvom dijelu pogađali Tadić i Ivica Bašić.

Kratkotrajno je trajala nada Zmaja, zabio je Žanetić, ali je samo 7 minuta kasnije stvari 'u jednom smjeru' vratio Vučković. Konačnih 4:1 djelo je Katića. Velemajstorija koja je stavila samo 'točku na i' fantastičnog izdanja OSK-a.

Split se dugo mučio protiv Vodica, u junaka gostiju se prometnuo vratar Ayotunde nakon niza obrana, ali Kapetanović je pogotkom iz slobodnog udarca ostavio tri boda u Parku mladeži. Vrijedi spomenuti kako je Ayotunde obranio kazneni udarac Kapetanoviću.

Jadran je u statusu velikog favorita dočekao Hrvatski vitez iz Posedarja. Gosti su se uspješno branili te izvukli bod, a domaća momčad je u zadnjih deset minuta dva puta gađala okvir gola, jednom čak iz kaznenog udarca.
hr Sat Sep 19 2020 19:52:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Podjela bodova Junaka i Dugopolja, velemajstorija Stipe Baraća Sinjanima donijela bod u posljednjim sekundama susreta

Peti odigrani susret, četvrti na domaćem terenu, a Junak u drugoligaškim vodama ima tek dva bod. I taj drugi stigao je na pogon Stipe Baraća koji je postao igrač utakmice. Spektakularno, neobranjivo i neopisivo.

Junak - Dugopolje 2:2 (1:1)

Sinj. Gradski stadion. Bez gledatelja
Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelci: 0:1 Čorić (10.), 1:1 Bašić-Šiško (45.+2), 1:2 Rodić (72.), 2:2 S. Barać (90.+2)
Najbolji igrač: Stipe Barać

Odlučnije je u megdan usred Sinja ušlo Dugopolje, a terensku inicijativu nakon deset minuta igre 'okrunio' je Mate Čorić. Imao je bivši junakovac priliku i potpuno 'unakazati' Sinjane jer je nevjerojatno, s 4 metra, promašio loptu nakon ubačaja Bašića samo 3 minute kasnije.
Rane 'nezgode pred vratima' kao da su trgnule domaćine pa je već u 16. minuti Jandrek za kratko zakasnio nakon prizemne lopte Bašića-Šiške, a onda su u 31. uloge zamijenjene pa je Jandrek bio taj koji je bio nadomak pogotka.

Fantastična intervencija Silića bila je za svaku pohvalu u 32. minuti kada je refleksno pokupio Andrićev udarac glavom da bi u posljednjim minutama prvog dijela Sinjani i brojčano zaključili vrlo dobru dionicu igre. Bliznac je uposlio Jandreka, a ovaj pravovremeno dodao za Bašića-Šišku koji je izbio pored obrane Dugopolja i krasno zabio za 1:1.

Drugo poluvrijeme je ponudilo puno toga dobroga, a najveću ocjenu zaslužila su oba vratara - Runje i Silić. U 51. minuti 'opasno se živjelo' pred vratima Junaka, a Kukoč je postao junak jer je s crte očistio udarac Rakića. Nevjerojatno je promašio i Balić, četiri minute kasnije, pored praznog gola spomenuti je s 2 metra pogodio pored vrata.

Spašavao je Runje u 62. minuti. U dva navrata pokušao je Jukić, hvatali su se Sinjani za glavu, a ponovno su Dugopoljci u vodstvo stigli u 72. minuti. Rodić je pogodio za 1:2.

I dok je curio posljednji tračak nade ukazao se Stipe Barać. Velemajstorijom je pogodio u suprotni kut vratara Silića s dobrih 25 metara. Ovakav potez se rijetko kada viđa na prvoligaškim, a kamoli na terenima Druge lige.

Junak u idućem kolu gostuje kod Međimurja, a Dugopolje dočekuje Croatiju iz Zmijavaca.
hr Sat Sep 19 2020 18:30:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Razišli se NK Solin i trener Ivan Bubalo

Ivan Bubalo je došao u klub početkom siječnja 2020. godine

Na današnjoj sjednici Izvršnog odbora NK Solina je donesena odluka o prekidu suradnje s trenerom prve momčadi Ivanom Bubalom.

Ivan Bubalo je došao u klub početkom siječnja 2020. godine i u proteklih osam mjeseci koji su isprekidani stankom uzrokovanom virusom Covid-19 prva momčad je u 2. HNL ostvarila 1 pobjedu, 3 neriješena i 3 poraza, uz gol razliku 8:12. Momčad NK Solina je ove godine igrala i u finalu Kupa NS ŽSD.

- Gospodinu Ivanu Bubalu zahvaljujemo na poštenom odnosu i radu, te mu želimo puno zdravlja i uspjeha u nastavku trenerske karijere! - napisali su na Facebook stranici NK Solina.

hr Sat Sep 19 2020 16:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Treća liga: Split želi priključak vrhu, derbi u Hrvacama!

Crveni đavoli čekaju bolja izdanja Crvenih, a danas na Park mladeži stižu Vodice...
Nema predaha za dalmatinske trećeligaše, nakon samo tri dana opet će na teren. Jadran iz Ploča sam je na vrhu, a danas im stiže novak u ligi, Hrvatski vitez. Naoko lagan posao, ali gosti su se pokazali kao momčad koja ima glavu i rep pa Jadranaši ozbiljno shvaćaju današnjeg protivnika.

Crveni đavoli čekaju bolja izdanja Crvenih, a danas na Park mladeži stižu Vodice. Identičan rezultat ostvarili su današnji protivnici u prošlom kolu, Split je remizirao 2:2 kod Sloge, Vodice kući protiv OSK-a također 2:2. Za priključak vrhu, Splitu trebaju tri boda.

Derbi kola na rasporedu je u Hrvacama gdje dolazi Uskok. Nedavno je u Kupu u Klisu bilo 3:0 za Uskok, ali danas se očekuje dosta tvrđa utakmica jer pobjednik će se priključiti najboljim momčadima.

Nakon odličnog starta, Zagora u posljednja dva kola bilježi neuspjehe, a danas ih čeka gostovanje u Metkoviću kod pobjeda gladne Neretve.