Reprezentacija u Splitu?: Dalić želi na Poljud protiv Walesa

Hrvatska nogometna reprezentacija bi nakon punih sedam godina sramotnog zaobilaženja HNS-a ponovno trebala zaigrati na Poljudu. Po želji Dalića i Kustića, direktora razvoja HNS-a Splićani bi trebali bodriti odabranu nogometnu vrstu u lipnju u kvalifikacijama za EP protiv Walesa.
Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije, Zlatko Dalić te Marijan Kustić, direktor infrastrukture te razvoja u HNS-u bili su u nedavnom posjetu Splitu gdje su izrazili želju da napokon završi era odbijanja Splita i Poljuda kao domaćina utakmica odabrane hrvatske nogometne vrste. U posjetu su Dalić i Kustić izrazili želju da Hrvatska konačno u Splitu zaigra u kvalifikacijama za EP 2020. godine protiv Walesa na početku mjeseca lipnja.

Kako bi Split zaista postao domaćin Hrvatskoj i Walesu 8. lipnja potrebna je službena odluka Saveza, ali i potvrda Hajduka te njegovih navijača koje ne bi trebale biti problem jer su iz Splita isticali kako je reprezentacija u "grad pod Marjanom" uvijek dobrodošla.

Svoju iznimnu želju da dođu u Split Dalić je podijelio gledateljima i u emisiji "Sport nedjeljom" u kojoj je rekao kako to nije samo njegova želja nego i svih igrača, a kako ljubav Splita i njegovih građana prema njima pokazuje i doček¸petorice Vatrenih nakon fantastičnog uspjeha u Rusiji.

Prije nego se dogodilo proteklo sramotno zaobilaženje Splita u svezi igranja Hrvatske od strane HNS-a na "splitskoj ljepotici" reprezentacija je posljednji put igrala u lipnju 2011. godine s Gruzijom u kvalifikacijama za EP, dok je prije te Hrvatska zadnji put igrala na Poljudu davne 1997.

Štoviše, sramotnim odlukama prema Splitu Savez se još više želio istaknuti kada su Poljud kao domaćinski stadion Hrvatskoj dali 2015. godine pred praznim tribinama u kvalifikacijama s Italijom.
hr Wed Jan 02 2019 11:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Barcelona se odrekla Rakitića: "Zna da nije dio naših planova"

Ivan Rakitić nije u planovima Barcelone, koja će ga se na zimu htjeti riješiti

Ono što se znalo već i ranije danas je dobilo konačnu, službenu potvrdu - Ivan Rakitić nije u planovima Barcelone, koja će ga se na zimu htjeti riješiti.

Barcelonin sportski direktor Eric Abidal potvrdio je teze u razgovoru za Mundo Deportivo. - pišu 24sata

- Rakitić zna da postoji sportska odluka koju treba razumjeti. Već je obaviješten da više nije dio naših planova - rekao je Francuz i tako javnosti konačno obznanio šamar koji je Barca već davno opalila Rakitiću.

No, svaki ciklus ima svoj novi početak. A ako je vjerovati medijskim natpisima u Španjolskoj i Italiji, Raketa bi na zimu najviše htio u Juventus. Ne ide mu se u Milan, koji je u očajnoj formi, ne ide mu se ni u Manchester United koji također ne briljira, i kad već mora birati odluka bi pala na 'staru damu'.

Tamo bi se pridružio Cristianu Ronaldu i popunio kvotu Hrvata u Torinu nakon što službeno ode Mario Mandžukić.

Jedini problem mogla bi predstavljati odšteta koju 'blaugrana' traži. Riječ je o cijelih 35 milijuna eura, koliko Juventus nije htio platiti u ljetnom prijelaznom roku već je za Rakitića nudio Federica Bernardeschija.

Ipak, nezadovoljan igrač je najlošiji igrač i Barcelona će na zimu vjerojatno pristati na neki oblik kompromisa. Rakitić bi u Juventusu trebao zarađivati osam milijuna eura po sezoni.

hr Sun Nov 17 2019 18:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Zlatko Dalić: 'Ovu pobjedu poklanjamo Vukovaru i Škabrnji! Moj cilj je ostvaren!'

Vlašić i Petković bili su junaci Hrvatske u pobjedi nad Slovačkom

Izborniku Zlatku Daliću pao je veliki kamen sa srca, odveo je Hrvatsku na Euro, njezino 11. veliko natjecanje.

- Čestitke igračima na pobjedi, na prvom mjestu u skupini i plasmanu na Euru, što je najvažnije. Zahvaljujem svima, i mom stožeru, medijima, a posebice navijačima. Ovu pobjedu poklanjamo Vukovaru i Škabrnji -

- Mi smo igrali dobro i prvo poluvrijeme. Imali smo problem u protoku lopte, imali smo problema na bokovima, ali opet smo stvorili dosta šansi. Malo me bilo strah Ćalete-Cara i Rebića zbog žutih kartona. Tako se pogodilo da smo ulaskom Brekala postigli golove. Ali nije prije toga nije bilo loše - rekao je Dalić.

Kazao je i kako će nakon utakmice u Rijeci pričati o tome zbog čega je Rijeka bila odabrana za najvažniji meč.

- Stvorila se nepotrebna priča da je netko za i protiv Rijeke. Tko može reći da je netko protiv Rijeke. Mi smo ovdje bili puno puta i imali smo odlične uvjete. Samo mi moramo imati zajednički stav. Kad se igra odlučujuća utakmica, mi moramo imati 35 tisuća ljudi. I moja je greška, i ja sam odlučivao, mislio sam da ćemo proći. Bila je ideja da se igra po cijeloj Hrvatskoj. Ja sam napravio pogrešku jer sam sudjelovao u odlučivanju gdje će se igrati. Eto -

Pričalo se i o ponovnom angažmanu u Kinu. Dalića su u tom trenutku preplavile emocije pa je ustvrdio:

- Ja sam tu temu završio. Ovaj ponos i sreća nemaju cijenu. Mogu doći ne znam kakvi milijuni, to mene ne zanima. Imao sam dva cilja: jedan da igramo u Splitu i drugi da se plasiramo na Euro. Nema tih novaca da ovo napustim. Kad sam trebao zaraditi, uzeo sam kofer i otišao na Bliski istok. Uživam, idem u Vukovar, idem sa svojim narodom - zaključio je Dalić.

hr Sun Nov 17 2019 09:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Bizarne scene u Omišu: Suca udario sudac, navodno je bio povezan s jednim od klubova

Na terenu se, što se rezultatskog dijela tiče, također odvijala prava drama
Utakmica 11. kola Prve Županijske lige u Omišu imala je neriješan ishod (3:3), ali cijela rezultatski važna utakmica za obje momčadi ostala je u drugom planu.

Bizarna situacija dogodila se u subotu 16. studenog na utakmici Županijske lige Splitsko-dalmatinske županije između Omiša i Mladosti iz Prološca. Naime, nakon utakmice došlo je do udaranja glavnog suca od strane drugog suca koji nije vršio nikakve dužnosti na toj utakmici.

- Prilikom ulaska u svlačionicu, ispred vrata, sudac je dobio udarac u glavu s leđa, osoba koja ga je udarila je Damir Mladin, nogometni sudac - napisao je u izvještaju poslije utakmice delegat susreta Denis Abramac.

Na terenu se, što se rezultatskog dijela tiče, također odvijala prava drama jer su gosti vodili u dva navrata, ali su se domaćini ipak uspjeli oba puta vratiti u susret i na kraju slaviti vrijedan bod.

Vodili su nogometaši Mladosti preko Matea Grabovca i Domagoja Milovića, potom su domaći Omišani u svega šest minuta vratili stvari na početak. Pogađali su Mario Dubravčić i Gabriel Humačkić, 'aduti s klupe' trenera Šušnjare, a u 75. minuti ponovno su u rezultatskom plusu bili gosti. Pokazao je sudac na bijelu točku, žalili su se domaćini, ali odluku suca u kasnijem izvještaju 'amenovao' je i delegat. Siguran je bio Daniel Češljar da bi pred sam kraj utakmice još jednom Humačkić pogodio u mrežu vratara gostiju i tako postavio konačan rezultat podjele bodova.

Na službenim Facebook stranicama NK Omiš odmah nakon utakmice napisan je kratak izvještaj u kojem tvrde kako je sudac svirao ''vrlo upitni jedanaesterac za goste'', a kasnije pišu kako ''U samoj završnici susreta, u izglednoj prilici za gol, s leđa je srušen naš igrač, ali sudac (gle čuda!) ni ne pomišlja na jedanaesterac''.
Cijelu priču zaokružili su zanimljivim heštegovima poput 'E moj sudac' i 'Živi uru, al živi pošteno'

Po neslužbenim je saznanjima sudac koji je napao drugog baš bio povezan s klubom domaćinom.

Zanimljivo kako na službenim stranicama nisu spomenili napad na glavnog suca kojemu svakako nije mjesto na nogometnim terenima, ali istodobno dokazuje koliko scene u Županijskom rangu natjecanja mogu biti apsurdne.
hr Sun Nov 17 2019 08:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Vatreni se plasirali na Euro: Na Rujevici pala Slovačka!

Šesti put, a peti uzastopno, Vatreni odlaze na Euro
Vatreni idu na Euro, a plasman je potvrđen na Rujevici pobjedom nad Slovačkom 3:1 poslije preokreta u drugom dijelu po jakoj kiši. Slovaci su vodili na poluvremenu, iako su Vatreni bili bolji. Drugi dio zaigrali smo još bolje te preko Nikole Vlašića i Bruna Petkovića preokrenuli utakmicu. Ivan Perišić postavio je konačni rezultat i potvrdio uspjeh Dalićevih izabranika.

Od početka Hrvatska je krenula napadački, kontrolirali smo utakmicu, imali posjed, ali bez većih prilika. Gosti su u prvom dijelu imali samo dvije prilike, a jednu su realizirali. Najprije u 30. minuti Livaković brani udarac Pekarika, a onda se Boženik u 32. minuti odlično snašao između hrvatskih braniča, zakasnio je Perić te je Slovak skrenuo loptu u Livakovićevu mrežu. Nakon toga pojačali su Vatreni tempo, ali dva puta je izvrsno reagirao gostujući vratar Dubravka

Na početku drugog dijela prijetio je Petković, a začudila je činjenica kako Dalić u svlačionici na odmoru nije ostavio danas lošeg Rebića. Izlazak Rebića dogodio se u 54. minuti, ušao je Brekalo i probudila se Hrvatska. Najprije Vlašić u 56. minuti sa 17 metara pogađa donji desni kut Dubravke, a Petković u 60. minuti glavom pogađa nakon kornera. U 66. minuti Slovaci su ostali s desetoricom, drugi žuti dobio je Mak. Nakon toga preuzeli su Vatreni kontrolu nad utakmicom, redale su se dobre akcije, a u 74. minuti Perišić je pogodio za konačnih 3:1.

HRVATSKA - SLOVAČKA 3:1 (0:1)
Strijelci: 0:1 Boženik (32'), 1:1 Vlašić (56'), 2:1 Petković (60'), 3:1 Perišić (74')
Rijeka - Rujevica. Sudac: Clement Turpin (Francuska).

HRVATSKA: Livaković - Jedvaj, Ćaleta-Car, Perić, Barišić - Modrić, Brozović - Rebić (od 54' Brekalo), Vlašić (od 75' Kovačić) , Perišić (od 81' Oršić) - Petković
SLOVAČKA: Dubravka - Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka (od 79' Hrošovsky), Lobotka, Hamšik - Rusnak (od 63' Haraslin), Boženik (od 72' Duriš), Mak.
hr Sat Nov 16 2019 22:48:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.