Davis Cup: izbornici još bez odluke, Ćorić testirao Karlovića

Željko Krajan je u srijedu testirao kandidate za 'drugu ploču'. Ivo Karlović i Borna Ćorić trenirali su ranom poslijepodnevnom termin

Kao što su najavili na početku tjedna, izbornici hrtvatske i argentinske Davis Cup reprezentacije Željko Krajan i Daniel Orsanic još uvijek nisu donijeli konačnu odluku o sastavima koje će nominirati na službenom ždrijebu finalnog obračuna u četrvtak u podne, u KD Vatroslav Lisinski.

Sasvim je izvjesno da će Hrvatsku predvoditi Marin Čilić i da će Ivan Dodig biti jedan od dvojice igrača koji će nastupiti u subotnjoj igri parova. Također je jasno da argentinski izbornik svog najjačeg aduta vidi u Juanu Martinu del Potru koji će biti 'broj 1' gostujuće reprezentacije. Ostaje pitanje koga će Orsanic prvog dana suprotstaviti Čiliću.

Željko Krajan je u srijedu testirao kandidate za 'drugu ploču'. Ivo Karlović i Borna Ćorić trenirali su ranom poslijepodnevnom terminu. Na mladom Zagrepčaninu su svakim danom sve manje vidljivi tragovi nedavne operacije na koljenu, sve se slobodnije kreće terenom, a sudeći prema poenima koje je odigravao, podloga u zagrebačkoj Areni mu odgovara.

S medicinske strane, Ćorićevo operirano koljeno je potpuno sanirano, no ostaje pitanje reakcije ostatka tijela u meču na tri osvojena seta s najvećim mogućim ulogom. U hrvatskom taboru nitko neće potvrditi da Borna to ne bi mogao izdržati, ali nitko ne želi davanjem 'zelenog svjetla' na sebe preuzeti odgovornost moguće nove ozljede. kad se hrvatski tenisač nađe u stresnoj situaciji.

S obzirom na to kako je igrao ove sezone te na formu koju pokazuje na treninzima u Areni, za očekivati je da će Željko Krajan prvog dana povratnika Ivu Karlovića poslati na okršaj s Del Potrom, a onda eventualno kalkulirati sa sastavom posljednjeg dana, ovisno o ishodima prethodnih mečeva.

Dojam je da je na mnogo većim mukama Daniel Orsanic. Između dvojice ljevorukih 26-godišnjaka Guida Pelle i Federica Delbonisa nema neke velike razlike, kad su u pitanju dvoranski mečevi na tvrdoj podlozi. Rezultati su im jednako skromni, s time da je Delbonis u posljednje vrijeme bio nešto bolji pa je na ATP turniru u Baselu prije mjesec dana stigao do četvrtfinala. Argument za uvrštanje Pelle u momčad su nastupi u Davis Cupu, gdje je u dvoranskim uvjetima donio važne pojedinačne bodove na debiju u Poljskoj u 1. kolu te u polufinalu protiv Velike Britanije, gdje je bio bolji od Kylea Edmunda.

Naravno, ne treba isključiti ni mogućnost da se Orsanic odluči za 29-godišnjeg Leonarda Mayera koji je u polufinalu donio pobjednički bod u petom meču, zamijenivši Juana Martina del Potra. Gledajući njegov učinak u Davis Cupu (ukupno 11-3, u dvorani 7-3), Mayer se doima kao logičan izbor.

Statistika dosadašnjih međusobnih dvoboja trojice spomenutih Argentinaca protiv Čilića neće mu biti od velike pomoći. Nijedan još nije uspio pobijediti najboljeg hrvatskog tenisača. Mayer je izgubio tri, Delbonis dva, a Pella jedan meč protiv Marina. Za Delbonisa je otegotna okolnost što je oba poraza doživio na zemljanoj podlozi pa je opravdana sumnja da bi nešto više mogao napraviti u bržim uvjetima.

To bi u konkurenciji ostavilo Pellu i Mayera. Pella je izgubio od Čilića u tri seta, od čega su dva odlučena u 'tie-breaku', u 1. kolu US Opena 2015. kad je Marin branio naslov osvojen godinu prije. Mayer je bio konkurentan samo u dvoboju na Roland Garrosu 2010., kad je Čiliću trebalo pet setova za pobjedu.

Iz svega navedenog zaključak je da bi bilo veliko iznenađenje ako u četvrtak na ždrijebu ne bude odlučeno da se u prva dva pojedinačna dvoboja sastanu Marin Čilić i Guido Pella te Ivo Karlović i Juan Martin del Potro.

Program u Areni Zagreb u petak i nedjelju započinje u 14 sati, a subotnja igra parova na rasporedu je od 15 sati.

U srijedu su hrvatski tenisači uveselili prolaznike, posebno one mlađe, na zagrebačkom Trgu Petra Preradovića (Cvjetnom trgu), posebno mlađe poklonike teniskog sporta. Franko Škugor, Marin Draganja, Mate Delić i najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bili su u akciji na Cvjetnom, dok su Ivo Karlović i Borna Ćorić zbog rasporeda treninga morali propustiti to druženje.

Tijekom trosatnog programa priređen je zabavan i edukativan sadržaj kojim je djeci približeno igranje tenisa, a onima kojima to nije prvi kontakt s ovim sportom omogućeno je da saznaju i neke nepoznate detalje.

hr Wed Nov 23 2016 19:05:26 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

EP rukomet 2018: Njemačka - Danska 25-26

U susretu 2. kola skupine II drugog kruga Europskog prvenstva u nedjelju su u Varaždinu rukometaši Danske svladali Njemačku sa 26-25 (8-9).

U izjednačenoj utakmici u kojoj nitko nije imao više od dva gola prednosti, pogodak Caspera Mortensena u 54. minuti, kojim je Danska povela 23-20, prelomio je susret.

Kod Danske najbolji strijelac bio je Hans Lindberg sa 9 golova, a Mikkel Hansen zabio je 5, ali sve u drugom poluvremenu. Njemačku je predvodio Julius Kuhn sa 6 pogodaka, a Steffen Weinhold zabio je 5.

Danska, koja je prije dva dana svladala Sloveniju sa 31-28, sada ima 6 bodova. Njemačka je ostala na 4, Makedonija ima 3, a Španjolska i Češka po 2 boda, dok Slovenija ima 1 bod.

Večeras u 20.30 sati sastaju se Makedonija i Španjolska.

hr Sun Jan 21 2018 21:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Hrvatski košarkaš Dario Šarić imao je dobru večer u pobjedi

Raznovrsni Šarić u pobjedi svojih Philadelphia Sixersa kod kuće, a igralo se protiv Milwaukee Bucksa s 116-94.

Šarić je za 33 minute igre ubacio 13 koševa (šut 4-10, trice 1-5), a imao je i 6 skokova i 7 asista, te je još jednom pokazao raznovrsnost u svojoj igri. najbolji pojedinac Sixersa, koji su sada šest na Istoku s omjerom 22-20, bio je Joel Embiid s 29 poena i 9 skokova, dok je kod Bucksa najbolji bio Chris Middleton s 23 koša.

NBA večer su ipak obilježili porazi prvaka i viceprvaka - Houston Rocketsi su prekinuli niz od 14 gostujućih pobjeda Golden Statea, koji su u Teksasu izgubili s 108-116, dok je još goru večer imao Cleveland koji je kod Oklahoma Citya poražen s čak 148-124.

Dvoboj prve dvije momčadi Zapada u Houstonu pripao je domaćinu, u čiji se sastav nakon stanke zbog ozljede leđa vratio James Harden i postigao 22 koša, no junak dvoboja bio je Chris Paul s 33 poena i 11 skokova. Golden State je ostao na 14. pobjeda u gostima zaredom i nisu uspjeli oboriti rekord od 16 trujumfa u nizu Lakersa iz sezone 1974-75. Kevin Durant (26) i Stephen Curry (19) su ipak dali premalo da bi izbjegli i drugi poraz od Houstona u njihovu trećem ovosezonskom ogledu.

Cleveland je u Oklahoma Cityu primio čak 148 koševa, a njihova zvijezda LeBron James (25 koševa) ušao je u povijest kao sedmi igrač koji je ubacio više od 30.000 poena. No, niti James nije uspio spasiti Cavse ponižavajućeg poraza od odličnih Thundera. Paul George (36), Carmelo Anthony (29)  i Russell Westbrook (23, 20 asista) su nemilice punili koš doprvaka. Oklahoma je imala ogromnu prednost u skoku (52-28), imali su 51.7 posto točnosti šuta, a 27 posto za trice.  Clevelandu je ovo peti poraz u zadnjih šest poraza i tek su treći na Istoku iza Bostona i Toronta.

hr Sun Jan 21 2018 10:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Australian Open: Čilić na Nadala u četvrtfinalu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobijedio je u 4. kolu grand slam turnira Australian Open u Melbourneu Španjolca Pabla Carrena-Bustu s 6-7 (2), 6-3, 7-6 (0), 7-6 (3), a u četvrtfinalu ide na prvog igrača svijeta Rafaela Nadala.

Marin je dominirao protiv Carreno-Buste, 11. igrača svijeta, iako je izgubio prvi set nakon vodstva od čak 5-2. To nije omelo Čilića da dobije drugi set s dva "breaka", a Španjolac se slomio u trećem setu. U tom dijelu igre Marin je prvi izgubio servis, potom izjednačio na 4-4, da bi Carreno-Busta još jednom oduzeo servis Čiliću za vodstvo od 6-5. Šesti igrač svijeta se spašava "re-breakom", a to je dotuklo Carrena-Bustu koji je "tie-break" izgubio s 7-0. I četvrti set je odlučen u 13. igri, iako je Marin vodio s 3-1, a u "tie-breaku" je Međugorac ponovno bio jači i iskoristio drugu meč-loptu za odlazak u četvrtfinale. Čilić je meč okončao s 20 aseva, imao je skoro dvostruko više winnera od Španjolca (73-39) i puno bolji postotak na reternu.

Bio je to drugi međusobni sraz ove dvojice i druga pobjeda Čilića, koji je slavio prije dvije godine u Baselu.

Nadal se jako namučio i tek nakon četiri sata igre slavio protiv 26. igrača svijeta Argentinca Diega Schwartzmana s 6-3, 6-7 (4/7), 6-3, 6-3. Čilić protiv Nadala ima pet poraza i samo jednu pobjedu, koju je ostvario u njihovu prvom dvoboju u Pekingu 2009. godine. Prije sedam godina su igrali na Australian Openu, a Nadal je slavio s 3-0 u setovima.

Nažalost, Petra Martić se nije uspjela plasirati u četvtrtinale jer je izgubila od 37. tenisačice svijeta Belgijanke Elise Mertens s 6-7 (5), 5-7. Martić (WTA 81.) je propustila veliku priliku za četvrtfinale, ali je izgubila nakon dvosatne borbe i dva tijesna seta. Prvi set je Dućanka započela jako loše, gubila je s 0-4, pa zaredala s pet osvojenih gemova, a potom u "tie-breaku" opet upala u zaostatak i izgubila s 5-7. U drugom setu Martić je ponovno zaostajala, a nakon 4-4 niti jedna igračica nije uspijevala zadržati svoj servis sve dok Belgijanka u 12. gemu pronalazi ritam servisa i bez izgubljenoga poena bilježi pobjedu.

Obje igračice imale su po 20 winnera, ali je Martić imala puno više neprisiljenih pogrešaka (34-20), a nije je služio niti servis jer je imala 9 aseva i 6 dvostrukih pogrešaka.

Rezultati:

TENISAČI osmina finala:

Rafael Nadal (ŠPA/1) - Diego Schwartzman (ARG/24) 6-3, 6-7 (4/7), 6-3, 6-3

MARIN ČILIĆ (CRO/6) - Pablo Carreno (ŠPA/10) 6-7 (2/7), 6-3, 7-6 (7/0), 7-6 (7/3)

Kyle Edmund (VB) - Andreas Seppi (ITA)  6-7 (4/7), 7-5, 6-2, 6-3

TENISAČICE osmina finala

Elise Mertens (BEL) - PETRA MARTIĆ (CRO) 7-6 (7/5), 7-5

Carla Suarez (ŠPA) - Anett Kontaveit (EST/32) 4-6, 6-4, 8-6

Caroline Wozniacki (DAN/2) - Magdalena Rybarikova (SLK/19) 6-3, 6-0

hr Sun Jan 21 2018 10:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Stipe Miočić obranio naslov i ispisao povijest

Amerikanac hrvatskog podrijetla Stipe Miočić obranio je naslov svjetskog UFC prvaka u teškoj kategoriji nakon što je na bodove u Bostonu svladao izazivača iz Francuske Francisa Ngannoua.

Stipe Miočić pobjedio je Francisa Ngannoua jednoglasnom odlukom sudaca nakon pet rundi i tako po treći put obranio naslov UFC prvaka teške kategorije čime je postao jedini u povijesti koji je tri puta uspio obraniti naslov u toj kategoriji.

Stipe je bez problema izdržao sve napade Kamerunca i potpuno dominirao u borbi koja je trajala pet rundi po pet minuta. Sigurno je ovo najveća i najslađa pobjeda u njegovoj karijeri naročito jer su čelnici uoči borbe Ngannoua proglasili favoritom. Nakon meča, predsjednik UFC-a došao je do Miočića da mu stavi pojas, ali Stipe mu je uzeo pojas i prepustio svom treneru da mu stavi pojas.

hr Sun Jan 21 2018 09:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.