Zadar poražen od Igokee sa sedam koševa razlike

Zadrani su pretrpili peti poraz u ABA ligi jer su loše odigrali zadnju četvrtinu

U susretu 8. kola regionalne ABA lige košarkaši Zadra su poraženi u Višnjiku od Igokee s 83-90 (24-16, 21-30, 21-14, 18-29).

Zadrani su pretrpili peti poraz u ligi jer su loše odigrali zadnju četvrtinu, koju je Igokea dobila s 11 razlike i došla do pobjede.

Kod Zadrana su najučinkovitiji bili Ramljak (18) i Marinković (14), dok su Igokeu predvodili Rikić (19) i Robinson (14). Zadar je na omjeru od 3 pobjede i pet poraza, Igokea ima 4-4, a vode Zvezda i Budućnost s omjerom 7-0.

hr Thu Nov 03 2016 19:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Žuti ne posustaju: Pregazili Kvarner na Gripama i zadržali se na vrhu

Još jedna sjajna predstava momčadi Ivice Skelina
košarkaši Splita nastavljaju niz pobjeda, večeras su na Gripama uvjerljivo slavili protiv Kvarnera 2010 rezultatom 88:69 i zadržali se na vrhu tablice A1 lige nakon devet odigranih kola.

Bila je to praktički jednosmjerna utakmica u kojoj su "žuti" dominirali od samog početka. Prva četvrtina otišla je uvjerljivo na stranu splitske momčadi, da bi u drugoj gledali gotovo isti scenarij. U jednom trenutku "žuti" su imali +22 što je najveća prednost u ovom susretu.

Tijekom treće četvrtine gosti iz Rijeke uspjeli su se malo približiti, ali u posljednjem dijelu utakmice Splićani su ubacili u brzinu više i lakoćom potvrdili ovu pobjedu.

Najefikasniji kod "žutih" bio je Rančić s 22 poena. Split nakon devet kola ima omjer 8-1!

hr Sat Dec 03 2016 21:34:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Šarić, Hezonja i Rudež slabi u međusobnom okršaju

Aktualni NBA prvaci Cleveland Cavaliers su sinoć doživjeli svoj treći poraz zaredom nakon što su Chicago Bullsi bili bolji sa 111-105.

Jimmy Butler je zabio 26 koševa, Dwyane Wade 24, a Taj Gibson 23 uz 11 skokova za Chicago. Rajon Rondo je ubacio 15 koševa uz 12 asistencija i 11 skokova.

LeBron James je utakmicu završio sa 27 koševa za Cavalierse, a Kyrie Irving je dodao 20 uz osam asistencija.

Chicago je dominirao nad Clevelandom sa 78-60 s ubačajima iz igre, iako je pogodio samo tri trice iz 18 pokušaja.

Bullsi su iskoristili treću četvrtinu da preokrenu zaostatak od jednog koša u vodstvo od 88-80, a u zadnjoj su četvrtini odbili nekoliko pokušaja aktualnih prvaka da im se približe. Kevin Love je zabio tricu i smanjio zaostatak Clevelenada na 103-99 četiri minute prije kraja, ali se Bullsi nisu predavali. Wade je pogodio polaganje za 107-101 dvije i pol minute prije kraja, a Nikola Mirotic je nakon toga ukrao loptu Jamesu za pogodak Wadea.

U sinoćnjem okršaju Darjia Šarića i njegovih Philadelphia 76ersa protiv Marija Hezonje i Damjana Rudeža s Orlando Magicom, pobijedio je Magic sa 104-88.

Orlando je do pobjede odveo Aaron Gordon koji je zabio 20 koševa, dok je Nikola Vucevic ubacio 12 košeeva uz 11 skokova i pet asistencija.

Serge Ibaka, Evan Fournier i Jeff Green su svaki dodali po 16 koševa za Magic (8-12), a Bismack Biyombo je ugrabio 13 skokova.

Sixersima (4-15) je ovo peti uzastopni poraz, a predvodio ih je sa 25 koševa i 10 skokova rookie Joel Embiid. To je njegov peti double-double ove sezone. Jahlil Okafor je također upisao double-double sa 16 pogodaka i 13 skokova.

Dario Šarić je odigrao 16 minuta i u tom je razdoblju zabio dva koša. S druge strane Hezonja i Rudež su odigrali po tri minute za Orlando bez pogodaka, a Rudež je upisao jedan skok.

hr Sat Dec 03 2016 09:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

ABA liga: Zadar uvjerljiv protiv Karpoša

Košarkaši Zadra su u petak, u dvoboju 12. kola ABA lige s uvjerljivih 93-74 (24-18, 19-19, 23-20, 27-17) svladali makedonski Karpoš pred oko 2500 gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića, na premijeri novog zadarskog trenera Nevena Plantaka.

Zadrani su na poluvremenu imali šest poena prednosti (43-37), u posljednjih deset minuta ušli su s devet koševa viška (66-57), da bi se potpuno razigrali u zadnjoj dionici u kojoj su uspjeli doći i do +27 (92-65) u 39. minuti. Gosti su u završnici ublažili poraz.

Lovro Mazalin je sa 19 koševa, četiri skoka i šest asistencija bio najbolji igrač Zadra. Ivan Marinković je također ubacio 19 poena, Boris Barać 17, a Kristijan Krajina 13. Najbolji strijelac Karpoša bio je Zeković sa 17 koševa. Zoran Vrkić je za Makedonce ubacio 13 poena, Zadranin Dominik Mavra 11, a Riječanin Goran Vrbanc 9.

Zadar je petom pobjedom u sezoni privremeno zasjeo na sedmo mjesto ljestvice, dok je Karpoš i dalje najneuspješnija momčad ABA lige sa samo dvije pobjede u 12 nastupa. Na vrhu ljestvice je Crvena zvezda s maksimalnim učinkom (11-0), a druga je Budućnost s jednim porazom (10-1).

Hrvatski prvak Cedevita će u subotu (21 sat) u Domu sportova ugostiti Union Olimpiju, dok će Cibona u nedjelju (19 sati) gostovati kod Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici.

hr Fri Dec 02 2016 20:18:48 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hamilton tužan, ali nije iznenađen Rosbergovim povlačenjem

Trostruki svjetski prvak u formuli 1 Britanac Lewis Hamilton izjavio je da je "tužan, ali ne i iznenađen" šokantnom odlukom momčadskog kolege i novopečenog svjetskog prvaka Nice Rosberga o završetku karijere, koju je 31-godišnji njemački vozač objavio u petak, samo pet dana nakon što je osvojio naslov.

"Ja sam vjerojatno jedan od rijetkih, ako ne i jedini čovjek koji nije iznenađen, ali to je zato što ga dugo poznajem. Ovo je prvi put u 18 godina da je nešto osvojio, zato me i nije iznenadilo što je odlučio prekinuti karijeru", rekao je Lewis Hamilton za internetski portal autosport.com na svečanoj dodjeli godišnjih F1 nagrada u Beču.

Hamilton i Rosberg su gradili svoje karijere na sličan način, započinjući u go-kart natjecanjima kad im je bilo 13 godina, sve dok se nisu spojili u Mercedesovoj F1 momčadi i učinili je nepobjedivom u posljednje tri sezone.

"Od kad nam je bilo 13 godina pričali smo o tome kako želimo biti prvaci. Kad sam stigao u Mercedes Nico je već bio tamo, a i o tome smo razgovarali dok smo bili djeca. Bit će jako, jako čudno i bit će tužno bez njega u momčadi sljedeće sezone. Nedostajat će svima, a ja mu želim sve najbolje", izjavio je Hamilton.

Za razliku od britanskog vozača, predsjednik Međunarodne automobilističke federacije (FIA) Jean Todt bio je šokiran Rosbergovom objavom.

"Bio sam jako iznenađen, kao i svu, ali Nico je kroz sezonu demonstrirao svoju iznimnu hrabrost. Emotivan sam, jer ga poznajem još otkako je bio mali dječak, a njegov otac vozač u momčadi koju sam vodio. Nico je imao zadivljujuću karijeru", rekao je Todt.

"Ne mogu razumjeti tu odluku. Svatko ima svoj razlog. Valjda je ostvario sve što je želio", izjavio je u Monte Carlu najbolji svjetski sprinter Jamajčanin Usain Bolt koji će sljedeće godine napusiti atletiku.

Mnogi sadašnji i bivši vozači formule 1 svoje su reakcije objavili na društvenim mrežama.

"Svaka čast, Nico. U životu postoji mnogo više od nizanja krugova na stazi. Poštovanje", napisao je svjetski prvak iz 1996. godine Britanac Damon Hill.

"Nico, to je doista vrlo hrabra odluka. Uvjeren sam da ima snažne razloge. Briljantan svjetski prvak. Sad će biti zanimljivo u Mercedesu", status je proslavljenog svjetskog prvaka iz 1992. Britanca Nigela Mansella.

Zanimljivo viđenje Rosbergove odluke dao je veliki šef formule 1 Bernie Ecclestone:

"Treba mu više vremena da bi potrošio ono što je zaradio, samo je u tome stvar."

hr Fri Dec 02 2016 20:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.