Čilić preokretom dobio prvi meč u Rotterdamu

U 2. kolu Čilić ide na boljega iz dvoboja Borne Ćorića i Rusa Karena Hačanova koji se igra kasnije u utorak navečer
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedom je započeo nastup na ATP turniru u Rotterdamu svladavši Francuza Benoita Pairea s 5-7, 6-3, 6-2.

Marin je u Rotterdamu kao sedmi igrač svijeta postavljen za prvog nositelja turnira, ali se u prvom kolu jako namučio s Paireom, koji je 42. na ATP ljestvici.

Čilić je izgubio prvi set gubitkom svog servisa u 11. igri, ali je potom u drugom iskoristio jedine "break-lopte" u tom setu kod 4-3 i izjednačio. Marin je u trećem setu zaigrao puno bolje, oduzeo je Paireov servis za vodstvo od 3-2 i 5-2 i nakon dva sata igre došao do pobjede.  Bio je ovo njihov četvrti međusobni meč i treća pobjeda Čilića.

hr Tue Feb 14 2017 22:34:13 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Jugašima srebro, Primorje prvak

Titula najboljeg vratara ostaje u Dubrovniku

Mlađi juniori Jug Croatia Osiguranja osvojili su srebro na Prvenstvu Hrvatske koje se od četvrtka igralo u Gružu. U finalu su od Jugaša bili bolji igrači riječkog Primorja s 13:12 (1:3, 5:2, 3:5, 4:2).
Jugaši su vodstvom otvorili utakmicu. Nakon prve četvrtine rezultat je glasio 3:1. Riječani se vraćaju te se na pauzu između druge i treće četvrtine odlazi s prdnošću Primorja od +1. Do kraja se igralo gol za gol.

Titula najboljeg vratara ostaje u Dubrovniku. Ona je pripala vrataru Juga CO Ivanu Ljubanu. Najbolji igrač je Marko Radulović (Primorje EB) dok je najbolji strijelac igrač Mladosti Marko Dedić sa 14 postignutih pogodaka.

Treće mjesto osvojila je zagrebačka Mladost koja je bila bolja od POŠK-a 13:12.

hr Sun Feb 26 2017 19:34:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Splitski polumaraton: Kenijac oborio rekord

Osim natjecateljskog dijela, odrađen je i onaj humanitarni

Splitski polumaraton, 17. po redu, završen je pobjedom Kenijca. Joel Maina Mwangi istrčao je 21 kilometar dugu stazu za jedan sat,  dvije minute i 55 sekundi, čime je oborio rekord maratona.

Start je bio na splitskoj Rivi, točno u devet sati, a sudjelovalo je preko dvije tisuće natjecatelja iz 40 zemalja. Osim natjecateljskog dijela, održana je i humanitarna utrka od Rive do Zvončaca duga pet kilometara (trčala su se dva kruga) kojoj je cilj pomoć u borbi protiv dječje paralize.

Potporu Polumaratonu dali su i igrači Hajduka koji su uplatili kotizaciju, ali ipak nisu trčali.

hr Sun Feb 26 2017 12:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Tijesan poraz Sixersa u New Yorku, Šarić odličan

Knicksi su do pobjede stigli zahvaljujući pobjedničkom košu Carmena Anthonyja u posljednjoj sekundi dvoboja.

Košarkaši New Yorka pred svojim su navijačima svladali sa 110-109 Philadelphiju našeg Darija Šarića koji je bio u početnoj petorci, odigrao 39 minuta te sa 19 koševa, 15 skokova i pet asistencija bio jedan od najboljih igrača svoje momčadi.

Knicksi su do pobjede stigli zahvaljujući pobjedničkom košu Carmena Anthonyja u posljednjoj sekundi dvoboja. Anthony je sa 37 koševa bio najbolji strijelac utakmice. Osim Šarića, za Sixerse su odličnu utakmicu odigrali Jahlil Okafor sa 28 koševa i 10 skokova te Robert Covington koji je ubacio 20 poena uz 19 skokova.

Orlando je na svom terenu uvjerljivo svladao Atlantu sa 105-86. Najbolji strijelac Magica bio je Terrence Ross sa 24 koša. Mario Hezonja je za 22 minute ubacio četiri koša uz četiri skoka i dvije asistencije, dok je Damjan Rudež igrao dvije minute i imao jednu asistenciju.

hr Sun Feb 26 2017 09:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Žuti se pobjedom protiv Hermes Analitice vratili na vrh tablice

Žuti su se barem privremeno vratili na vrh ljestvice
Košarkaši Splita vratili su se na prvo mjesto pobjedom protiv Hermes Analitice u Zagrebu. Žuti su slavili rezultatom 76:69, a najefikasniji pojedinac u momčadi Ivice Skelina bio je Mateo Kedžo s postignutih 29 koševa.

Iako je domaća momčad imala blagu prednost na samom početku utakmice, Split je vrlo brzo serijom 16:0 okrenuo rezultat, da bi se do poluvremena Hermes Analitica opet vratila na samo tri poena razlike (33:36)

Najveću prednost "žuti" su ostvarili u trećoj četvrtini kada je u jednom trenutku bilo 54:46. Činillo se kako će Splićani lagano privesti utakmicu kraju, međutim Hermes se već početkom zadnje četvrtine uspio vratiti na samo koš zaostatka.

Momčad Ivice Skelina odigrala je do kraja poprilično disciplinirano, te na krilima Rančića, Filipovića i Kedže došla do sigurne pobjede.

Žuti su privremeno preuzeli vrh ljestvice ispred Jollyja koji u ponedjeljak gostuje kod Zadra.

hr Sat Feb 25 2017 20:17:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.