Hajduk opet razočarao: Slabom igrom samo do boda u Zaprešiću!

Bijeli ne znaju za pobjedu u gostima od kolovoza

Hajduk je u Zaprešiću remizirao (1:1) Interom u utakmici 18. kola HT Prve lige. Bio je to susret posljednje momčadi na ljestvici i Bijelih koji su drugi iza Dinama, ali s ovakvim igrama nećemo ih još dugo gledati na drugom mjestu.

Domaći su poveli autogolom Stefana Simića u 26. minuti, a lijepim golom je izjednačio Eduok u 42. minuti.

Nakon nekoliko udaraca iz daljine s obe strane, poveo je Inter u 26. minuti. Simić je nespretno ubacio loptu u svoju mrežu nakon ubačaja s desne strane. U 30. minuti zaprijetio je Hajduk iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca. Bradarić je gađao gornji desni kut, prošlo je tik uz stativu. Eduok je izjednačio u 42. minuti. Izvukao se napadač Hajduka na lijevu nogu i silovito potegao s 15 metara u suprotni kut.

Našao se Tsonev u 53. minuti u dobroj pozicij za udarac na 15 metara, pucao je visoko preko vrata. Jradi je u 55. minuti ubacio pred vrata, odbilo se na 14 metara do Jaira koji je potegao iz prve, ali otišlo je preko vrata. Pucao je u 57. minuti Tahiraj sa 17 metara, lopta je išla u okvir vrata, ali Grgić je prsima odbio u korner. Čolina je u 61. minuti probio lijevu stranu, zatim uputio povratnu loptu u sredinu šesanesterca, Jradi je pucao iz ne baš najbolje pozicije, a vratar Matković uspio je skrenuti loptu u korner. Odlično je u 70. minuti Bradarić ciljao donji lijevi kut s ruba šesnaesterca, lukav udarac je to bio, prošla je lopta pored nekoliko igrača, ali vratar Matković je pročitao namjeru Hajdukovog veznjaka i sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu. Jairo je u 72. minuti lijepo prebacio loptu za Eduoka koji je pucao iz prve s 15 metara, međutim još jednom je obranio Matković.

INTER - HAJDUK 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Simić ag (26'), 1:1 Eduok (42')

Zaprešić - Stadion Sportsko-rekreacijskog centra. Sudac: Mario Zebec (Cestica).

Inter
: Matković, Grgić, Soldo, Barić (od 93' Nekić), Mazalović, Bosec, Postonjski, Mlinar, Tsonev (od 62' Tatomirović), Mamut, Serderov (od 81' Tchuameni).

Hajduk
: Ljubić - Bašić (od 46' Tahiraj), Ismajli, Simić, Čolina - Bradarić, Kalik (od 77' Teklić), Jurić - Eduok (od 82' Delić), Jradi - Jairo.
hr Sat Dec 07 2019 19:43:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Ismajli zbog ozljede pauzira do kraja sezone!

List noge je ozlijedio na utakmici s Osijekom
Ardian Ismajli zadobio je rupturu lista noge na utakmici protiv Osijeka koja je odigrana u nedjelju na Poljudu.

Procjena liječničke službe je da će stoper Bijelih pauzirati najmanje tri tjedna, što znači do kraja aktualne sezone.

hr Mon Jul 06 2020 17:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dimitrios Diamantakos novi je napadač Hajduka!

Dimitrios Diamantakos novi je igrač Hajduka, 27-godišnji grčki napadač potpisao je s Bijelima ugovor na tri godine, a stigao je kao slobodan igrač iz njemačkog drugoligaša St. Pauli.

Diamantakos je u Split stigao uoči utakmice s Osijekom, a ekskluzivno je predstavljen u emisiji Hajduk Digital Live.

- Jako sam sretan što sam napokon tu, dat ću sve od sebe da ispunimo klupske ciljeve. Znam što se od mene očekuje, to je puno golova, a ja se nadam da ću ispuniti očekivanja kluba velike tradicije kakav je Hajduk - istaknuo je novi napadač Bijelih koji će nositi dres s brojem 14. Karijeru je započeo u Olympiacosu, a u Grčkoj je nastupao još za Panionios, Aris i Ergotelis gdje je bio na posudbama.

Zatim je 2015. godine otišao na posudbu u njemački Karlsruher SC koji je ubrzo otkupio njegov ugovor. U sezoni 2017/2018 prešao je u redove Vfl Bocuhma te na koncu u St. Pauli odakle je stigao u Hajduk. U netom završenoj sezoni upisao je 22 nastupa za St. Pauli i pri tom se 12 puta upisao u strijelce.
hr Mon Jul 06 2020 16:44:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Više ništa nije u Hajdukovim rukama: Osijek slavio na Poljudu!

Bijeli su još jednom razočarali navijače...
U važnoj utakmici u borbi za drugo mjesto i za mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka Hajduk je na Poljudu izgubio 1:0 od Osijeka. Strijelac jedinog gola bio je Petar Bočkaj u 15. minuti. S ova tri boda Osijek je došao samo na bod iza druge Lokomotive, dok Hajduk drži samo teorija da može uhvatiti drugo mjesto.

HAJDUK - OSIJEK 0:1 (0:1)

Split, Gradski stadion u Poljudu. Sudac: Mario Zebec (Cestica)

Strijelac: 0:1 Bočkaj (15')

Hajduk: Posavec - Juranović, Ismajli (od 16' Radić), Dimitrov, Tahiraj (od 46' Čolina) - Jradi, Caktaš, Čuić (od 62' Nejašmić) - Brnić (od 81' Dolček), Eduok (od 81' Kreković), Jairo.

Osijek: Ivušić - Silva, Lončar, Majstorović, Talys - Ndockyt (od 89' Guti), Žaper, Pilj, Bočkaj (od 92' Caimacov) - Marić, Špoljarić (od 59' Grgić).

Osijek je poveo s 1:0 u 15. minuti. Bočkaj je pogodio iz slobodnog udarca uhvativši nespremnog vratara Hajduka. Posavec je u 20 odbio jedan neugodan šut s ruba šesanesterca, lopta se odbila do Špoljarića koji je iz velike blizine promašio cijela vrata. Pucao je Jairo u 25. minuti s dvadesetak metara, ali nije to bilo dovoljno snažno da bi ugrozio vratara Ivušića. Brnić je u 31. minuti prošao po desnoj strani, ubacio je oštro za Eduoka na drugu stativu, pucao je glavom napadač Bijelih, ali stativa je spriječila pogodak za izjednačenje. Brnić se opet u 35. minuto ubacio u prazan prostor na desnoj strani, iz prve je odigrao za Eduoka koji je bio blokiran od Majstorovića te na kraju nije uspio uputiti pravi udarac. Bila je to dobra prilika za Hajduk. Špoljarić je u 43. minuti bio u prilici, dobio je loptu na 13 metara, okrenuo se i uputio prizeman udarac, ali obranio je to Posavec. Ubacio je Brnić u sudačkoj nadoknadi prvog dijela s desne strane, Eduok je skočio i glavom prebacio loptu do Tahiraja koji iz jako dobre pozicije nije uspio najbolje poklopiti loptu. Na kraju je njegov udarac otišao pored vrata. Marić je u 52. minuti pucao glavom nakon Bočkajevog ubačaja iz slobodnjaka, bilo je opasno po Bijele, ali prošlo je pored vrata. U nastavku Hajduk brzo gubi loptu koja dolazi do Bočkaja, on zaobilazi Posaveca, a Brnić na prvoj stativi spašava pogodak. Oštro je u 59. minuti pred vrata Osijeka ubacio Juranović, Čuić je bio na lopti, pogodio ju je, ali prošlo je to pored vrata. Tukao je Nejašmić u 68. minuti iz velike udaljenosti, bio je to snažan udarac, ali prošao je pokraj desne vratnice. Tukao je Caktaš u 78. minuti s dvadesetak metara lijevom nogom, bilo je to snažno, ali lopta nije išla u okvir gola.
hr Sun Jul 05 2020 21:32:01 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas od 18:55 sati igra protiv Osijeka na Poljudu!

Utakmica 33. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 18.55 sati igraju protiv Osijeka na Poljudu u okviru 33. kola HT Prve lige. Uoči ove utakmice Bijeli se nalaze na četvrtom mjestu prvenstvene tablice 54 osvojena boda, a Osijek zauzima treće mjesto s 56 bodova.

- Uvjeren sam da ćemo imati dobru energiju, stil igre i mentalni sklop u ovoj utakmici. Osijek je zrela ekipa, u dobrom su momentu, ali cilj je da ih dobijemo i pobjedom preskočimo kako bi dobili pozitivan vjetar za preostale tri utakmice u prvenstvu - kazao je trener Igor Tudor na konferenciji za medije održanoj uoči utakmice.

Strateg Bijelih u ovoj utakmici neće moći računati na kartoniranog Marija Vuškovića te ozlijeđene Stanka Jurića, Nihada Mujakića i Stefana Simića. U konkurenciju se vraćaju kapetan Mijo Caktaš, Jairo i Kristian Dimitrov. U dosadašnja tri susreta oba kluba su upisala pobjedu na domaćem terenu te remi u posljednjem dvoboju u Gradskom vrtu. U prvoj utakmici Osijek je slavio s 1:0, Hajduk je zatim na Poljudu pobijedio rezultatom 3:2, a posljednja utakmica u Osijeku završila je bez golova.

Glavni sudac utakmice je Mario Zebec iz Cestice, pomoćnici su mu Jerko Crnčić iz Vrbovca i Nikola Kečkiš iz Virovitice, a četvrti sudac je Marko Cestarić iz Siska. VAR sudac je Ivan Bebek iz Rijeke, a asistent VAR suca je Goran Perica iz Šibenika.

hr Sun Jul 05 2020 09:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.