Vaterpolo: Primorje uvjerljivo, Mladost svladala Jadran

Jug CO i dalje drži prvo mjesto na ljestvici
U utakmicama 3. kola A-1 Triglav regionalne lige vaterpolisti Mladosti svladali su u Zagrebu splitski Jadran sa 8-7, a riječko Primorje EB je na Kantridi s uvjerljivih 14-3 svladalo Budvu.
U četvrtak će vaterpolisti Juga CO gostovati kod Jadrana u Herceg-Novom (17.30 sati).

hr Wed Nov 02 2016 22:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Potpuna dominacija Sandre Perković za novo svjetsko zlato!

Na Svjetskom prvenstvu u Londonu Sandra je hicem od 70.31m došla do novog naslova svjetske prvakinje.
Najbolja hrvatska sportašica Sandra Perković po drugi je puta u karijeri osvojila naslov svjetske prvakinje u bacanju diska hicem od 70.31 metar. Ovime je Sandra ponovila uspjeh iz Moskve prije četiri godine kada je po prvi put osvojila naslov svjetske prvakinje, dok je prije dvije godine u Pekingu bila srebrna iza Kubanke Denije Caballero koja na ovom prvenstvu završila kao peta.

Perković je već u prvoj seriji bacila
69.30 metara što je rezultat kojega niti jedna druga bacačica nije ostvarila ove godine. U drugoj seriji Perković je bacila još dalje, na 70.31m, a u trećoj na 70.28 m. U četvrtoj je disk sletio na nešto manje od 70 metara (69.81m), a u petoj i šestoj seriji Perković je prestupila.
Srebro je osvojila Australka Dani Samuels koja je u šestoj seriji bacila rekord Oceanije od 69.64m i popravila svoj osobni rekord za čak 1.65m. Do tog hica nitko se Sandri nije ozbiljnije približavao. Broncu je osvojila Francuskinja Melina Robert-Michon sa hicem od 66.21m.

Sandra uz dva svjetska zlata i jedno srebro ima i četiri uzastopna naslova europske prvakinje, te dva olimpijska zlata.

hr Sun Aug 13 2017 21:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dodig i Bopanna u finalu parova u Montrealu

U neizvjesnom polufinalu dobili su Klaasena i Rama sa 2-1 u setovima.
Hrvatski tenisač Ivan Dodig se s Indijcem Rohanom Bopannom plasirao u finale parova na ATP turniru iz serije "masters 1000" u Montrealu, nakon što su u polufinalu svladali Južnoafrikanca Ravena Klaasena i Amerikanca Rajeeva Rama 4-6, 7-6 (8), 11-9.

U prvom setu Dodig i Bopanna izgubili su jedan servis što ih je koštalo seta. U nastavku su izgubili čak šest set lopti, od tpga čak četiri vezane u tie-breaku pri vodstvu od 6-2, ali su Klaasen i Ram propustili dvije meč lopte, pa su Dodig i Bopann iskoristili sedmu set loptu za drugi set. U produžennom tie-breaku Klaasen i Ram su imali prednost sve do 8-6, ali je tada hrvatsko indijska kombinacija osvojila tri poena zaredom i nakon što su izgubili prvu meč loptu, drugu su osvojili i odnijeli treći set 11-9.

Suparnici Dodigu i Bopanni u finalu bit će bolji iz susreta u kojemu će drugi naš predstavnik Mate Pavić s Austrijancem Oliverom Marachom igrati protiv Francuza Pierre-Huguesa Herberta Nicolasa Mahuta.

hr Sun Aug 13 2017 20:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska ima svjetsku prvakinju u judu

Na Svjetskom kadetskom prvenstvu u Čileu, Helena Vuković osvojila je zlato u kategoriji preko 70 kilograma.

Svjetsko kadetsko prvenstvo u Čileu za Hrvatsku je završilo na najbolji mogući način jer je posljednjeg dana pojedinačnog dijela natjecanja Helena Vuković osvojila zlatnu medalju u kategoriji preko 70 kg.

Tako se nastavio niz hrvatskih uspjeha na svjetskoj pozornici te je Hrvatska, nakon dvije europske prvakinje (Ana Viktorija Puljiz i Lara Cvjetko), dobila i svjetsku prvakinju u kadetskoj konkurenciji.

"Još uvijek sam pod dojmom i nisam svjesna što sam postigla. Nevjerojatan osjećaj! Sad se idem dobro odmoriti", rekla je zlatna Helena Vuković.

U prvom kolu Vuković je bila slobodna, da bi u prvom nastupu ipponom pred kraj borbe svladala Hannu (BAH). U četvrtfinalu je išla na Lin (TPE), koju je svladala u «zlatnom bodu» wazarijem nakon više od pet minuta borbe.

Polufinale je za protivnicu donijelo Rollwage (GER), koju je Vuković bacila na ippon lijepom uchi matom u drugoj minuti borbe. I tada slijedi finale u kojoj je protivnica bila europska kadetska prvakinja i pobjednica olimpijade mladih Somkhishvili. U «produžetak» se ušlo sa po dvije kazne obje judašice, a onda je Vuković slavila wazarijem vrijednim svjetskog zlata.

Filip Miljević (preko 90 kg) je izgubio od Schreibera (GER) u prvom nastupu, a Anđela Violić (do 70 kg) nakon pobjede protiv Liu (USA), nije uspjela protiv Galandi (GER).

Ana Viktorija Puljiz (do 44 kg) je izgubila ipponom u prvom nastupu od Arraes (BRA). Lara Cvjetko (do 57 kg) je ipponom protiv Wright (AUS) ušla u četvrtfinale, ali je u polufinale ipak prošla Kropska (POL) wazarijem u "zlatnom bodu". U repasažu od Lare je bila bolja Fusco (ITA) i ipponom otišla u borbu za broncu koju je i osvojila.

hr Sun Aug 13 2017 20:31:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitski vaterpolski veterani srebrni na Svjetskom prvenstvu

"Veteran 70" u finalu je izgubio je mađarskog "YBL Octupus" rezultatom 8:7.
Splitski vaterpolski klub "Veteran 70" osvojio je srebro na Svjetskom vaterpolo prvenstvu za veterane koje se igralo u Budimpešti. U napetoj završnici pri rezultatu 7:7 primili su gol tri sekunde prije kraja za pobjedu Mađara.
Svjetsko veteransko vaterpolo prvenstvo igralo se na istom bazenu gdje su naši seniori osvojili zlato prije dva tjedna. Na turniru sudjelovalo je 120 ekipa iz cijelog svijeta.
"Veteran 70" je nastupio u kategoriji +45 u sastavu: Neno Šarić, Božidar Plazonić, Deni Marković, Branko Mozara, Mladen Hraste, Adrian Ježina, Siniša Duhović, Dejan Savičević, Albert Pavlović, Albert Nardelli i Branko Bjelanović

Inače, klub "Veteran 70" je osnovan 1970. godine od strane igrača sva tri splitska vaterpolo kluba, a prošle godine bili su europski prvaci.

hr Sun Aug 13 2017 19:12:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.