Večeras igra Hrvatska: Nastavimo rusku bajku

Kreću kvalifikacije za Euro 2020. godine
Hrvatska nogometna reprezentacija večeras kreće u kvalifikacije za Euro 2020. godine. Od 20.45 izabranici Zlatka Dalića na Maksimiru igraju protiv Azerbajdžana kojeg s klupe vodi Nikola Jurčević

- Izrazito poštujemo suparnika i ulazimo u ovu utakmicu kao da opet igramo na Svjetskom prvenstvu. Nećemo nikoga doživljavati kao laganog suparnika, za pravi rezultat moramo biti maksimalno ozbiljni. Imali smo samo dva prava treninga, ali mi smo kao viceprvaci svijeta favoriti. Moramo promijeniti način igre iz čvrstog bloka u dominaciju s posjedom lopte i tu treba biti pažljiv. Nema straha, trebamo biti odgovorni i dati sve od sebe. Treba nam dobar start, pogotovo s obzirom na gostovanje u Mađarskoj za tri dana, jer želimo proći skupinu bez velikog stresa, rekao je izbornik Dalić uoči susreta.

Ovo je 13. kvalifikacijski ciklus u kojem igra i Hrvatska. U prethodnih 12 čak 10 puta smo izborili nastup na velikom natjecanju. Šest bodova protiv Azerbajdžana i Mađarske nameće se kao imperativ za svjetske doprvake. Današnja utakmica bit će tek treća utakmica na Maksimiru za Dalića kao izbornika.

Izbornik na raspolaganju ima 23 igrača, nedostaju Lovren zbog suspenzije te ozlijeđeni Vrsaljko, Pivarić, Pjaca, Jedvaj i Mitrović. Tri dvojbe imao je izbornik uoči utakmice, ali čini se da je prelomio pa će na gol Lovre Kalinić, desnog beka po prvi put će igrati Josip Brekalo a u špici napada očekuje se Bruno Petković.

Od prve minute zaigrat će tako Kalinić, Barišić, Ćaleta-Car, Vida, Brekalo, Modrić, Kovačić, Rakitić, Perišić, Kramarić i Petković.
hr Thu Mar 21 2019 11:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska remizirala u Cardiffu, odluka o plasmanu na Euro u zadnjem kolu!

U zadnjem kolu zbog kartona neće biti Lovrena i Vide
Hrvatsku je u vodstvo doveo Vlašić u 9. minute. Brekalo je napravio glavninu posla, dodao do Petkovića koji je prosljedio do Vlašića, a Nikola odmjerenim udarcem uz pomoć vratnice postiže pogodak. Malo prije toga domaća momčad tražila je kazneni udarac, ali večeras loši sudac Kuipers, srećom po nas, samo je odmahnuo rukom. Izjednačio je Bale u 45. minuti iz akcije u kojoj sudac nije svirao očigledni prekršaj na Kovačiću.

Ozlijedio se Mateo Kovačić, ostao je nakon odmora u svlačionici. Zbog prigovora nakon pogotka žuti je karton dobio Lovren. Hrvatska tako u zadnjem kolu protiv Slovačke neće moći računati na Lovrena i Vidu koji su dobili žute kartone.

U jednom duelu pri kraju utakmice ozljedio se Luka Modrić, nadamo se da nije ništa ozbiljno.

Hrvatska je prva momčad skupine E sa 14 bodova iz 7 susreta, Mađarska ima 12. U posljednjem kolu protiv Slovačke za plasman na Europsko prvenstvo potreban nam je bod.

Wales - Hrvatska 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Vlašić (9'), 1:1 Bale (45'+2)
Cardiff – Cardiff City Stadium. Sudac: Björn Kuipers.

Wales: Hennessey - Davies, Rodon, Lockyer, Roberts - Ampadu (od 50' Morrell), Allen - James, Williams (od 68' Willson), Bale - Moore (od 86' Roberts).

Hrvatska: Livaković - Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj - Modrić (od 90' Badelj), Kovačić (od 46' Rakitić) - Perišić, Vlašić, Brekalo - Petković (od 63' Rebić).
hr Sun Oct 13 2019 22:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prva meč lopta: Hrvatska večeras gostuje u Walesu

Hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji preostale su još dvije kvalifikacijske utakmice u borbi za odlazak na Europsko prvenstvo 2020. godine, a prva od njih na rasporedu je u Cardiffu kod Walesa
Izabranici Zlatka Dalića nadomak su ostvarenja svog cilja, plasmana na europsku smotru sljedećeg ljeta. Zahvaljujući domaćoj pobjedi u sjajnom splitskom ambijentu u četvrtak, protiv Mađarske (3:0), eventualna pobjeda u Walesu potvrdit će svjetskim doprvacima željenu vizu za novo veliko natjecanje.

Hrvatska je Wales u ovom kvalifikacijskom ciklusu već pobijedila u lipanjskom dvoboju u Osijeku (2:1), kada su gostujućeg vratara svladali James Lawrence autogolom i Ivan Perišić, dok je završnicu neizvjesnom učinio David Brooks.

- Itekako poštujemo Wales, u Osijeku smo imali puno problema s njima i teško pobijedili. Njima igra samo pobjeda, osjećat će pritisak, ali svatko tko ima Balea u momčadi zaslužuje poštovanje - tim više što imaju i brojnih drugih dobrih igrača, uključujući i poletnu mladost poput Jamesa, prezentirao je Dalić dan uoči utakmice.

Zbog žutih kartona na raspolaganju neće imati Marcela Brozovića te je najavio još dvije izmjene u početnoj postavi svjetskih doprvaka, kako bi cijela momčad bila na visokoj energetskoj razini kroz svih 90 minuta.

S Velšanima se Hrvatska nakon osamostaljenja sastala ukupno pet puta, a uz osječku pobjedu ostvarila je još tri, uz remi iz prvog ogleda odigranog 2002. godine.

- Imamo vrhunske igrače i u svakoj utakmici idemo na pobjedu, ne možemo unaprijed biti zadovoljni bodom. S našim mentalitetom svako bi kalkuliranje završilo loše. Nadam se da ćemo već sutra riješiti pitanje plasmana na Europsko prvenstvo, najavio je Ivan Perišić.

U dosadašnjem dijelu kvalifikacija Wales je kod kuće pobijedio Slovačku (1:0) i Azerbajdžan (2:1), dok je u gostima poražen kod Hrvatske (1:2) i Mađarske (0:1), uz osvojeni bod u Slovačkoj (1:1).

Sudačku trojku u Cardiffu predvodit će Nizozemac Björn Kuipers, a u ranijem nedjeljnom terminu svoj će dvoboj na budimpeštanskoj Groupama Areni odraditi Mađarska i Azerbajdžan.

Kvalifikacije za EP 2020., Skupina E:
1. Hrvatska 13 (6)
2. Slovačka 10 (6)
3. Mađarska 9 (6)
4. Wales 7 (5)
5. Azerbajdžan 1 (5)
hr Sun Oct 13 2019 14:46:27 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Prijevremeni kraj u Ivanbegovini, policija čuvala glavnog suca!

Odigrano je osam utakmica 8. kola 3. HNL jug
Najuzbudljivije je bilo u Ivanbegovini gdje je Split sa 3:1 bio bolji od Kamena. Mladi Karin pocrvenio je već u 13. minuti, a iz slobodnog udarca maestralno pogađa Alvarez. Samo dvije minute nakon toga pocrvenio je Ćelić. Šok za Crvene u 22. minuti, izjednačio je Bilić iz slobodnog udarca. Ipak, brojčanu prednost Crveni su naplatili u 33. i 48. minuti kada Samac i Kelez pogađaju.

Ubrzo je pocrvenio i Kljenak, a treba naglasiti da su sva tri prekršaja za crvene bili na Alvarezu.

U 74. minuti, sudac Jurić odsvirao je kraj nakon što su se dva domaća igrača ozljedila te su ostali samo sa šest igrača. Suci nisu mogli izaći iz svlačionice bez pratnje policije, nekoliko desetaka navijača domaćih protestiralo je prema glavnom sucu.

U Dubrovniku, GOŠK je do pobjede nad Neretvom došao u sudačkoj nadoknadi pogotkom - vratara Kristića. On je u 92. minuti došao u kazneni prostor Neretve i pogodio mrežu nakon ubačaja Cicijelja

Rezultati 8. kola 3. HNL jug:

Zmaj - Urania 0:1 (Vidović 49')

Kamen - Split 1:3 (Bilić 22' // Alvarez 14', Samac 33', Kelez 48')

GOŠK - Neretva 2:1 (Cicijelj 62', Kristić 90'+2 // Lokin 78')

Primorac Biograd - Junak 1:1 (Vodopija 12' // Andrić 75') Sloga - Vodice 4:0 (Katić 11', 48', Ninčević 78', Marović 79')

Hrvace - Zagora 2:0 (Banić 20', Ivanišević 54') Jadran LP - Neretvanac 4:0 (Kalfić 34', 42', Tadić 55', Kordić 90')

Uskok - Zadar 1:1 (Vučemilović-Grgić 81'-11m //Sušić 36')
hr Sat Oct 12 2019 19:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

U Pločama dvoboj oca i sina: Tko je bolji u obitelji Proleta?

Uvijek je ovo derbi s dobro popunjenim tribinama, čvrstim nogometom i velikom željom za pobjedom, a dodatnu draž dat će obiteljski okršaj

U Pločama u neretvanskom derbiju Jadran LP dočekuje susjedni Neretvanac iz Opuzena. Domaća momčad nalazi se na 10. mjestu, dok gosti drže fenjer i nakon 630 odigranih minuta još su bez pobjede.

Ova utakmica će biti jako zanimljiva za obitelj Proleta, otac Goran protiv sina Borne. Goranu, inače bivšem igraču i treneru Neretvanca prijetit će sin Borna, stoper Plavih koji je odlično iskoristo minutažu trenera Oršulića. U posljednjem kolu protiv Hrvaca postigao je pogodak te zaslužio mjesto u momčadi kola sveprisutne facebook stranice 3.HNL jug. Uvijek je ovo derbi s dobro popunjenim tribinama, čvrstim nogometom i velikom željom za pobjedom, a dodatnu draž dat će obiteljski okršaj.

Zanimljiv susret čeka nas i u Biogradu gdje aktualni prvak Junak i lider gostuje kod prošlosezonskog viceprvaka Primorca. Stanko Mršić uspješno je debitirao na klupi Primorca, navijači očekuju da pobjedničku formulu prenese i na susret s Junakom.

Derbi je na rasporedu i u Ivanbegovini gdje vrlo dobri Kamen dočekuje Split. Ambicije Splita se znaju, a najveću opasnost predstavljat će im njihov bivši igrač Juan Varea