Hrvati odlični: Bogdanović zabio 16, Šarić 17 koševa

Bojan Bogdanović je bio najučinkovitiji igrač Brooklyna, on je u 31 minutu upisao 16 koševa, šest skokova i jednu asistenciju

Philadelphia 76ers su upisali desetu pobjedu u siječnju nakon što su sinoć sa 122-119 pobijedili Sacramento Kingse, a Dario Šarić je u 27 minuta zabio 17 koševa uz pet skokova i šest asistencija.

Arron Afflalo je pucao tricu na zvuk sirene za kraj, ali se lopta odbila od obruča i Sixersi su upisali pobjedu te sada imaju omjer pobjeda i poraza 10-5 u siječnju.

Sixersi su gubili 73-64 pet minuta do kraja treće četvrtine, a onda je T.J. McConnell poveo seriju od 26-12 kojom je Philadelphia završila taj dio utakmice, a prednost su sačuvali i zadnjoj četvrtini.

Do pobjede ih je predvoio Robert Covington koji je utakmicu završio sa 23 pogotka i 10 skokova, a Nerlens Noel je dodao 12 pogodaka i tri skoka.

Sacramentu nije pomoglo ni 46 koševa DeMarcusa Cousinsa koji je ugrabio i 15 skokova.

Brooklyn Nets su upisali još jedan poraz, u gostima su od njih bolji bili Miami Heat sa 104-96, a domaćine je predvodio Goran Dragić sa 20 pogodaka i osam asistencija.

Bojan Bogdanović je bio najučinkovitiji igrač Brooklyna, on je u 31 minutu upisao 16 koševa, šest skokova i jednu asistenciju. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je u 16 minuta zabio devet koševa i ugrabio tri skoka.

Brook Lopez je ubacio 14 koševa, a Isaiash Whitehead i Trevor Brooker su dodali po 13 koševa.

I Orlando Magic (19-31) Damjana Rudeža je upisao poraz. U Minneapolisu su ih u produžetku pobijedili Timberwolves sa 111-105.

Damjan Rudež je odigrao deset minuta za Orlando, ali bez pogodaka, no ugrabio je dva skoka. Najbolji strijelac Magica bio je Orlando Elfried Payton kojkinje utakmicu završio sa 21 pogotkom. Kod Minnesote najbolji su bili Andrew Wiggins koji je zabio 27 koševa, dok je Karl Anthony Towns dodao 23.

hr Tue Jan 31 2017 10:24:23 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Neustrašiva plivačica preplivala Manhattan

Dina Levačić - Prva osoba iz Hrvatske oko Manhattana

Dina Levačić (21) studentica edukacijsko- rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu u nedjelju je postala prva osoba iz Hrvatske koja je preplivala cijeli krug oko Manhattana (46km). Rodom iz Mravinaca kraj Solina, ova neustrašiva djevojka članica je kluba daljinskog plivanja Split.

Plivalo se od južnog rta u čijoj blizini su nekada bile srušene zgrade Svjetskog trgovačkog centra, uz East river, rijekom Harlem i na kraju kroz rijeku Hudson. Pritom se prolazilo ispod 20 mostova koji povezuju Manhattan sa ostalim dijelovima New Yorka. Među njima su napoznatiji Brooklinski most i najduži George Washington most koji povezuje Manhattan sa New Jersyjem.

Dina je krenula nešto prije 9:00h po lokalnom vremenu, po East riveru i Hudsonu je sve išlo bez problema, s tim da je u tom dijelu trebalo paziti na čudljive riječne struje na koje su upozorili organizatori. Nakon ulaska u rijeku Hudson, vrijeme se naglo pogoršalo, digao se vjetar i valovi koji su dosta otežavali plivanje. Ipak, bez obzira na poteškoće,

Dina je završila svoje plivanje na mjestu odakle je i krenula, njeno službeno izmjereno vijeme je 7:33:50. Veliku potporu (smještaj i sve ostalo u New Yorku) pružila je iseljenička obitelj Antićev, porijeklom sa otoka Ista, odakle i Dina vuče korijene.

Ovo preplivavanje je početak projekta Trostruka kruna u sklopu kojeg je postala prva osoba iz Hrvatske koje je otplivala oko Manhattana, prva koja će otplivati od otoka Catalina do Los Angelesa (34km u kolovozu) i prva Hrvatica preko La Mancha (34km u rujnu).

hr Tue Jun 27 2017 19:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

ATP: Čilić ponovno šesti

Ivo Karlović se popeo jedno mjesto i sada je 23. tenisač svijeta, kao i Borna Ćorić koji je napredovao do 42. pozicije. Kristijan Mesaroš je pao dvadeset mjesta, na 277. poziciju

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić ponovio je najbolji ranking karijere jer je plasmanom u finale teniskog turnira u Queensu, u kojem je jučer od njega bolji bio Španjolac Feliciano Lopez, napredovao do šestog mjesta na najnovijoj ATP ljestvici koja je objavljena u ponedjeljak.

Ivo Karlović se popeo jedno mjesto i sada je 23. tenisač svijeta, kao i Borna Ćorić koji je napredovao do 42. pozicije. Kristijan Mesaroš je pao dvadeset mjesta, na 277. poziciju.

Vrh ljestvice je bez promjena. Prvi je uvjerljivo Škot Andy Murray, drugi je Španjolac Rafael Nadal, a treći je Švicarac Stan Wawrinka.

hr Mon Jun 26 2017 10:55:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

WTA: Lučić Baroni pala tri mjesta

Najbolja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić Baroni pala je tri mjesta na najnovijoj WTA ljestvici koja je objavljena u ponedjeljak i sada se nalazi na 27. poziciji, dok je Ana Konjuih ostala na 28. mjestu.

Donna Vekić se popela jedno mjesto i sada je 57. tenisačica svijeta. Petra Martić je pala tri mjesta i nalazi se na 134. poziciji, dok je Jana Fett napredovala šest mjesta, sa 150. na 144. poziciju.

Među vodećima nema promjena. Prva je Njemica Angelique Kerber, druga je Rumunjka Simona Halep, a treća je Čehinja Karolina Pliškova.

hr Mon Jun 26 2017 10:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Barakude u borbi za treće mjesto

Poraz od Italije

Vaterpolski reprezentativci borit će se za 3. mjesto završnog turnira FINA Svjetske lige. Današnja utakmica s Italijom završila je rezultatom 9:7 (1:1, 3:2, 1:2, 1:1), te sutra Barakude igraju s lošijim iz druge polufinalne utakmice, odnosno Srbijom ili SAD-om.

Hrvatska je na ovom turniru zabilježila četiri pobjede, nad reprezentacijama Japana (13-5), Rusije (12-7),

Australije (8-3), Kazahstana (19-3).

Utakmica je bila strašno fizički naporna i iscrpljujuća. Imali smo peh da smo u posljednjih 20 sekundi, kada smo praktički imali riješenu utakmicu, primili taj nesretan gol za izjednačenje i u petercima izgubili. Ali mislim da smo pružili dobru utakmicu unatoč lošem igraču više koji nam još uvijek šteka i koji nam je najlošiji segment igre, dok nam je obrana dobro funkcionirala. Ostaje nam borba za treće mjesto. Treba poraditi na tim detaljima da se ovakve greške ne ponavljaju. Nadam da ćemo s medaljom završiti ovo natjecanje. – rekao je Maro Joković, reprezentativac.

Najučinkovitiji danas bio je Anđelo Šetka s dva zabilježena pogotka, dok su Lončar, Buljubašić, Vukičević i Fatović zabilježili po pogodak.

hr Sat Jun 24 2017 20:55:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.