Dodig i Bopanna u finalu parova u Montrealu

U neizvjesnom polufinalu dobili su Klaasena i Rama sa 2-1 u setovima.
Hrvatski tenisač Ivan Dodig se s Indijcem Rohanom Bopannom plasirao u finale parova na ATP turniru iz serije "masters 1000" u Montrealu, nakon što su u polufinalu svladali Južnoafrikanca Ravena Klaasena i Amerikanca Rajeeva Rama 4-6, 7-6 (8), 11-9.

U prvom setu Dodig i Bopanna izgubili su jedan servis što ih je koštalo seta. U nastavku su izgubili čak šest set lopti, od tpga čak četiri vezane u tie-breaku pri vodstvu od 6-2, ali su Klaasen i Ram propustili dvije meč lopte, pa su Dodig i Bopann iskoristili sedmu set loptu za drugi set. U produžennom tie-breaku Klaasen i Ram su imali prednost sve do 8-6, ali je tada hrvatsko indijska kombinacija osvojila tri poena zaredom i nakon što su izgubili prvu meč loptu, drugu su osvojili i odnijeli treći set 11-9.

Suparnici Dodigu i Bopanni u finalu bit će bolji iz susreta u kojemu će drugi naš predstavnik Mate Pavić s Austrijancem Oliverom Marachom igrati protiv Francuza Pierre-Huguesa Herberta Nicolasa Mahuta.

hr Sun Aug 13 2017 20:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Jadran i Jug u finalu vaterpolskog Kupa

Finale je na rasporedu sutra od 16 sati.
U finalu vaterpolskog Kupa igrat će splitski Jadran i dubrovački Jug. U prvom finalu, Jadran je s 9:7 pobjedio Mornar BS. Po četvrtinama je bilo 2:1, 3:3, 2:1 i 2:2. Jadran su predvodili Krapić Marelja koji su postigli po dva pogotka te vratar Anić koji je skupio čak 15 obrana. Drugi put je ovo Jadranu da se plasirao u finale Kupa Hrvatske a prvi nastup u finalu imali su 2003. godine kada su igrali protiv Juga i izgubili u obje utakmice.

U drugom finalu Jug je bez većih problema svladao POŠK s 18-6 (5-1, 5-2, 6-2, 2-1). Kod Juga su čak sedmorica igrača postigli po dva pogotka, Fatović, Lončar, Joković, Garcia, Rašović, Renzuto i Lozina.

Finale između Juga i Jadrana igra se u Zagrebu, na bazenu uz Savu, u nedjelju od 16 sati uz izravan televizijski prijenos na drugom programu HTV-a.

hr Sat Dec 16 2017 21:18:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Danas se igra Final four vaterpolskog Kupa

Tri splitska kluba i Jug u borbi za trofej
U Zagrebu danas počinje završni turnir vaterpolskog Kupa Hrvatske. Mogli bismo napisati i Dalmacije jer na Final fouru nastupaju tri splitske momčadi, Mornar, POŠK i Jadran te dubrovački Jug.

Od 16:45 na bazenu uz Savu igraju Mornar BS i Jadran (HTV 2) a od 18:15 Jug i POŠK. Finale je na rasporedu u nedjelju od 16 sati (HTV 2).

hr Sat Dec 16 2017 11:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Porazi naših igrača, Šarić solidan

Bogdanović i Hezonja upisali samo po četiri koša

hiladelphia našeg Darija Šarića su sinoć na svom terenu izgubili nakon tri produžetka od Oklahoma City Thundera sa 119-117. Dario Šarić je u 49 minuta zabio 16 koševa u upisao je osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Poraz je upisao i Orlando Magic Marija Hezonje koji je utakmicu počeo u prvoj petorki. Od Orlanda je sa 95-88 bolji bio Portland. Mario Hezonja je odigrao 20 minuta te je postigao samo četiri koša uz dva skoka.

Poraz  kod kuće upisala je Indiana od Detroit Pistonsa sa 98-104, a Bojan Bogdanović je u 26 minuta na terenu zabio samo četiri koša uz četiri skoka i jednu asistenciju.

NBA rezultati:

Houston Rockets - San Antonio Spurs 124 - 109
Boston Celtics - Utah Jazz 95 - 107
Toronto Raptors - Brooklyn Nets 120 - 87
Denver Nuggets -  New Orleans 117 - 111 (produžetak)
Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 96 - 94
Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 109 - 115
Charlotte Hornets - Miami Heat 98 - 104
Indiana Pacers - Detroit Pistons 98 - 104
Orlando Magic - PortlandTrail Blazers 88 - 95
Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder 117 - 119 (produžetak)
Washington Wizards - LA Clippers 100 - 91

hr Sat Dec 16 2017 11:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juniorski turnir na Gripama: Dolaze Cibona, Partizan i Maccabi

Na Gripama će se od 27. do 29. prosinca održati HEP turnir Europskih prvaka za juniore.
Uz Split na turniru sudjeluju Cibona, Partizan i Maccabi. Ovo je treće izdanje turnira na kojem mogu igrati samo momčadi koje su u svojoj povijesti osvojile titulu prvaka Europe.

- Čekaju nas lijepi dani, festivala košarke mladih snaga. Kada smo prije tri godine krenuli s ovim turnirom bila nam je ideja privući zvučna imena iz svih krajeva. Ove godine nam dolazi Maccabi iz Tel Aviva, uz Cibonu i Partizan. Turnir, u suradnji s udrugama MoSt i Anđeli, ima i humanitarni karakter - kazao je Splitov direktor Robert Andrijić.

Važan član organizacijskog odbora je bivši igrač Splita Vedran Vukušić.

- Turnir ima značaj za hrvatsku košarku, ne samo za klub. Ovo je jedinstvena prilika da svi vide budućnost splitske, a i europske košarke - kaže Vukušić.

Trener juniora "žutih" Mile Karakaš zadovoljan je zbog činjenice da će njegovi igrači dobiti kvalitetne utakmice.

- Prije dvije godine sam poželio da turnir bude tradicionalan. To smo uspjeli, a poboljšava se i kvaliteta turnira. Jedna od najbitnijih stvari za svaki klub je imati što više utakmica kako bi vidjeli na kojoj smo razini. Moja očekivanja idu u smjeru da igramo što ljepšu košarku i da što više ljudi dođe na Gripe - rekao je Karakaš.

hr Fri Dec 15 2017 11:05:52 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.