Bivši napadač Hajduka pojačao Dugopolje

Posljednjih mjesec dana trenirao je s momčadi Dugopolja
24-godišnji Tomislav Kiš, novi je igrač drugoligaša Dugopolja. Posljednji klub ovog bivšeg napadača Hajduka bio je bjeloruski Soligorsk.

Nakon odlaska s Poljuda, Kiš je još igrao za belgijske klubove Kortrijk i Cercle Brugge.

Nakon šest kola, Dugopolje drži posljednje mjesto u Drugoj HNL.
hr Mon Oct 01 2018 15:43:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kustić je u Splitu: Je li moguća organizacija bez Hajduka?

Novi nastavak sage o domaćinstvu utakmice s Mađarskom na rasporedu je ovaj ponedjeljak u 10:30 na Poljudu, a za isti stol sjesti će Grad Split, HNS, ali i Hajduk. Očekuje se bijeli dim...

Grad Split i Hrvatski nogometni savez sastaju se ovaj ponedjeljak u 10:30 na stadionu Poljud u Splitu, a Grad je, kao većinski vlasnik stadiona, na sastanak pozvao i predstavnike Hajduka. Tema je, dakako, domaćinstvo utakmice protiv Mađarske 10. listopada u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020.

Iz Hajduka su u subotu ponovili kako "bez konkretnih promjena u odnosima s HNS-om neće mijenjati stav" koji glasi: nećemo sudjelovati u organizaciji utakmice.

Grad Split kao većinski vlasnik stadiona, koji je dao Hajduku na korištenje uz 30-godišnju koncesiju, na prošlotjednoj sjednici Gradskog vijeća usuglasio je stav da prihvaća održavanje utakmice u Splitu, ali uz prethodnu ispriku vrhuške HNS-a.

Izvršni odbor HNS-a na sjednici 12. lipnja jednoglasno je odlučio da će se utakmica igrati na Poljudu, ali u međuvremenu se u Splitu diglo puno bure zbog te odluke i još nije sasvim jasno hoće li do utakmice na Poljudu doista i doći. Zato je u sastanak na Split otputovao izvršni direktor saveza Marijan Kustić.

Utakmica se na Poljudu može organizirati bez suglasnosti Hajduka, no pitanje je kakve će to reperkusije imati na odnos s Gradom pa su vlastodršci grada podno Marjana poprilično "zakopčani".

U svakom slučaju, dodatni rokovi Uefe oko grada i stadiona domaćina pritišću pa bismo danas mogli znati konačnu odluku. A možda i ne, piše 24sata.hr

hr Mon Jun 24 2019 10:00:32 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Varela u sudačkoj nadoknadi sačuvao Portugalcima šanse

Sinoćnja utakmica 2. kola skupine G na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Brazilu odigrana u Manausu između Portugala i SAD-a završila je podjelom bodova 2-2...

Poveo je Portugal preko Nanija već u petoj minuti, SAD je uspio preokrenuti preko Jermainea Jonesa i Clinta Dempseyja u drugom poluvremenu, da bi na kraju bod Portugalu spasio kasni gol Varele u petoj minuti sudačke nadoknade.

Utakmica između Portugala i SAD-a bila je jako atraktivna i ofenzivna na obje strane, a mreža se prvi put zatresla kada ju je Nani poslao pod prečku s ruba peterca malo iskosa s desne strane. Portugalci su dominirali većim dijelom prvog poluvremena, ali nisu uspjeli udvostručiti vodstvo, a Amerikanci su se vratili u igru u nastavku.

Na izjednačenje se čekalo do 64. minute kada je Jones topovskim dalekometnim udarcem s nekih 20-ak metara ostavio na mjestu vratara Beta. U 81. minuti Dempsey je trbuhom s ruba peterca nakon ubacivanja Grahama Zusija donio SAD-a u vodstvo i u tim trenucima Amerikanci su imali osiguran plasman u osminu finala. No, Portugalci se nisu predavali i u petoj, posljednjoj minuti sudačke nadoknade "džoker" s klupe Varela, koji je ušao u 69. minuti, glavom je zabio nakon lijepog ubacivanja Cristiana Ronalda s desne strane.

Portugal je tako sačuvao matematičke šanse za plasman u osminu finala, ali u posljednjem kolu mora uvjerljivo pobijediti Ganu i nadati se uvjerljivoj pobjedi Njemačke nad SAD-om.

hr Sun Jun 23 2019 08:33:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Darijo Srna: Oproštaj velikana i rekordera!

U petak je kraj bogate igračke karijere objavio legendarni kapetan Vatrenih Darijo Srna
Okončana je jedna velika nogometna karijera. Na konferenciji za novinare u petak u Kijevu, bivši reprezentativac i kapetan Vatrenih, Darijo Srna, obznanio je da prekida s igračkom karijerom i da će se posvetiti trenerskom poslu.Srna je aktualni rekorder po broju nastupa za Vatrene (134), a u skoro dva desetljeća profesionalne karijere igrao je samo za tri kluba: Hajduk, Šahtar i Cagliari.

Prve nogometne korake Srna je napravio u GOŠK-u iz Gabele, da bi s 15 godina prešao u Neretvu gdje se zadržao dvije sezone. Zapazili su ga skauti Hajduka i 1999. godine je preselio u Split. U Hajduku se zadržao četiri godine i 2003. godine prelazi u ukrajinski Šahtar. Nije dugo trebalo da postane ljubimac navijača i predsjednika Ahmetova. Klupski je rekorder po broju utakmica (536), a osvojio je čak 26 trofeja.

Koliko je cijenjen u Ukrajini govori podatak da je Šahtar odlučio umiroviti njegov dres s brojem 33. Tijekom svih Srninih godina u Ukrajini na adresu Šahtara stizale su ponude europskih velikana za njegove usluge. Liverpool, Barcelona, PSG, Chelsea, samo su neki od klubova koji su ga htjeli vidjeti u svojim redovima. Ljubav Srne prema Donjecku jednaka je skoro kao prema rodnom Metkoviću pa je ostajao vjeran Rudarima.

Tijekom Eura 2016. godine Srni je umro otac. Dogodilo se to nakon startne pobjede protiv Turske. Darijo je sahranio oca te se vratio u reprezentaciju, mada mu nitko ne bi zamjerio da se nije vratio u kamp. Tijekom intoniranja Lijepe naše uoči susreta s Češkom pogledavao je prema nebu a suze su nezaustavljivo curile.

Svojedobno je Srna odbio bojkotirati reprezentaciju i mnogi će potvrditi da je to jedan od njegovih najvećih kapetanskih poteza. Uoči susreta s Bugarskom, krajem 2015. godine, u predvorje jednog zagrebačkog hotela došlo je nekoliko predstavnika Torcide te su tražili od Darija bojkot reprezentacije. Kao pravi kapetan, Srna je pokazao da je nacionalna momčad svetinja.

Šok za Srnu se dogodio u ožujku 2017. godine kada je u njegovom tijelu pronađen doping. Ukrajinski Nacionalni centar za borbu protiv dopinga kaznio ga je sa 17 mjeseci suspenzije, ali su potvrdili da je Srna doping uzeo nenamjerno.

Po isteku suspenzije pristupio je talijanskom Cagliariju gdje je i u poznim igračkim godinama pokazao da je spreman igrati na najvećoj razini kao što je Serie A.
hr Sat Jun 22 2019 19:52:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pada li dogovor? U ponedjeljak na Poljudu sastanak Hajduka, HNS-a i Grada Splita!

Razgovarat će se o domaćinstvu utakmice Hrvatske i Mađarske
U ponedjeljak u 10.30 sati na Poljudu će se održati sastanak predstavnika Hajduka, HNS-a i Grada Splita. Tema je, naravno, domaćinstvo utakmice Hrvatske protiv Mađarske koja se igra 10. listopada. Podsjetimo, Grad Split je prihvatio utakmicu, jedini zahtjev s njihove strane da se HNS ispriča za 20 godina ignoriranja i podcjenjivanja Splita. Neslužbeno se doznaje da je Marijan Kustić pristao na ispriku, a razgovarat će se i o zahtjevima Hajduka prema savezu.

HNS najkasnije u ponedjeljak morati UEFA-i poslati mail s imenom stadiona na kojem ćemo ugostiti Mađarsku. Jasno je da ako na trokut sastanku ne dođe do dogovora da u  mailu UEFA-i neće pisati imena Poljuda i Splita.
hr Sat Jun 22 2019 16:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.