Predstavljeni sportski klubovi i udruge s područja Imotske krajine

Mnoštvo prisutne djece iskazalo je interes za bavljenje sportom pa je ovaj program nadmašio očekivanja organizatora

U trgovačkom centru u Glavini, sportski klubovi i udruge s područja Imotske krajine predstavili su svoje programe, rezultate i aktivnosti. Tako su svoje programe i posebnosti predstavili: Sportko akademija Imotski, Športsko društvo Grubine, Taekwondo Klub Imotski, KUM Proložac, NK Imotski, Centar za održivi razvoj Imotski, Kajak klub Mračaj Runovići, ŽKK Rhea Imotski, Mažoretkinje Grada Imotskog, Ronilački klub Crveno jezero, Planinarsko društvo Imotski, Kulturno – rekreacijska udruga Pleter, Afrodita Gym te Udruga osoba s invaliditetom Imotski.

Organizacijom događaja su koordinirali Sportko akademija te Kulturna udruga mladih iz Prološca.

Mnoštvo posjetitelja programa imalo je priliku biti upoznato s nekim manje znanim podacima i činjenicama. Pojedini sportski kolektivi s područja Imotske krajine, postižu prilično impresivne sportske rezultate,  tim više ako se uzmu u obzir skromni financijski iznosi koje imaju na raspolaganju. Također, mnoštvo prisutne djece iskazalo je interes za bavljenje sportom pa je ovaj program nadmašio očekivanja organizatora.

hr Sun Nov 27 2016 21:22:11 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Skelin: Prije godinu dana nismo mogli napuniti ni Kazalište lutaka, a sada imamo punu dvoranu

Evo što je trener "žutih" rekao nakon velike pobjede nad Jollyjem
Košarkaši Splita pobjedom protiv Jollyja zasjeli su na vrh A1 lige, bila je to fantastična večer na Gripama - odlična košarka, uzbudljiva završnica i što je najvažnije puna dvorana. Odavno nismo vidjeli takve redove uoči jedne prvenstvene utakmice. Isplatilo se doći i podržati "žute", a ravnodušan nije ostao ni trener Ivica Skelin

- Atmosfera je bila sjajna, prije godinu dana nismo mogli napuniti ni Kazalište lutaka, a pogledajte ovo danas. Momci igraju srcem, zaslužili su ovakvu podršku, ali ne plovimo u oblacima, čvrsto smo na nogama i ne mislimo da smo najbolja momčad lige. Naša kvaliteta je što stalno igramo na maksimumu i zato smo danas tu gdje jesmo - započeo je Skelin nakon velike pobjede, pa nastavio:

- Odlično smo otvorili utakmicu, posebno smo dobro igrali obranu, jednu od najboljih šuterskih ekipa lige u prvom poluvremenu smo sveli na samo 29 koševa. Naša prednost je bila u tranziciji, ostvarili smo puno laganih poena i mogu samo čestitati momcima. Svi momci zaslužuju pohvale, dali su sve od sebe, od Najeva u prvom poluvremenu, pa do Filipovićevih 19 koševa. Ali ne mogu reći da su njegovi koševi vrijedniji od Jukićevih u završnici - sipao je trener "žutih" pohvale na račun svojih igrača.

U subotu "žute" čeka dvoboj s Cedevitom na Gripama.

- Opet ću ponoviti, ne letimo, Cedevita odlučuje što će biti. Ako pošalju prvi sastav nemamo što pričati, ako pošalju sastav s kojim možemo igrati, onda ćemo vidjeti. Znamo koliko vrijedimo i ne zanosimo se, mene veseli što Najev, Filipović i Jukić postaju pravi igrači koji mogu igrati ovu ligu. Žao mi je samo što Kalajžić propušta sve ovo - zaključio je Skelin.

hr Tue Jan 17 2017 22:08:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Veliko slavlje na Gripama: Žuti pobjedom nad Jollyjem preuzeli prvo mjesto

Dvoranom je odzvanjalo šampioni
Košarkaši Splita ostvarili su veliku pobjedu na prepunim Gripama protiv izravnog konkurenta Jollyja JBS i tako osvojili titulu jesenskog prvaka. Žuti nisu ispuštali vodstvo tijekom cijelog susreta, a u napetoj završnici utakmice slavili su rezultatom 85:77. Bio je užitak gledati ovu utakmicu pred ispunjenim tribinama koje su pobjednike ispratile povicima "šampioni, šampioni" - što već dugo nismo čuli na Gripama.

Momčad Ivice Skelina fantastično je ušla u ovaj dvoboj, imali su "žuti" 10:0 na samom startu nakon što je Filipović otvorio seriju dvicom, da bi Rančić zatim pogodio za tri, pa zatim Dijan postiže pet uzastopnih poena. Pokušali su parirati gosti, ali njihovi najbolji igrači zakazali su na početku susreta.

U drugoj četvrtini "žuti" u jednom trenutku prednost dižu na velikih + 15 nakon trice Subotića i pogotka danas najboljeg igrača Gorana Filipovića. Gosti se serijom 9:0 opet vraćaju na pristojan zaostatak, međutim Širko sa zvukom sirene pogađa tricu i Splićani na odmor odlaze s +12 (41:29)

U rastrganoj trećoj četvrtini Jolly u jednom trenutku uspijeva doći na samo šest koševa zaostatka, međutim koševima Kedže i tricom Subotića "žuti" zadržavaju visoku prednost.

I kada se činilo da će Splićani lakše nego što se očekivalo doći do pobjede nad direktnim konkurentom - probudili su se Scott i Špralja. Domaći su se osam minuta prije kraja čak ponovo odlijepili na velikih 14 razlike, međutim tada je krenula kanonada u režiji Scotta koji je s nekoliko sjajnih poteza i uz pomoć Špralje vratio svoju momčad u potpuni egal. Dvije minute prije kraja Markulin je prvi put na utakmici pogodio obruč, tricu koja je košarkaše Jollyja vratila na samo minus 2.

U dramatičnoj završnici "žuti" su se bolje snašli, Jukić je postigao koš pod prekršajem, pogodio je i slobodno bacanje što je bio jedan od važnijih trenutaka. Opet su se gosti vratili, međutim tada je stvari u svoje ruke uzeo Filipović i praktički riješio pitanje pobjednika.

hr Tue Jan 17 2017 21:13:23 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nijemci pobjedom preuzeli prvo mjesto Hrvatima

Slovenija izvukla bod

Rukometaši Njemačke očekivano su svladali Saudijsku Arabiju sa 38-24 (21-13) u posljednjoj utakmici 3. kola skupine C na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj te su,  zbog bolje gol-razlike, ponovno zasjeli na čelo ljestvice ispred Hrvatske, koja će u srijedu u Rouenu igrati utakmicu 4. kola protiv Čilea (20.45 sati).

Steffen Fath je sa šest golova bio najefikasniji igrač Njemačke, a po pet pogodaka postigli su Patrick Groetzki i Kai Hafner.

Najuzbudljiviju utakmicu u poslijepodnevnom dijelu programa u utorak su odigrali Slovenija i Tunis koji su podijelili bodove. Tunižani su šest minuta prije kraja imali čak pet pogodaka viška (28-23), ali je reprezentacija pod vodstvom Veselina Vujovića uspjela serijom 5-0 doći do boda. Izjednačujući pogodak je postigao Blaž Janc pet sekundi prije kraja utakmice, a to mu je bio šesti gol na utakmici. Najbolji strijelac Slovenije bio je Vid Kavtičnik sa sedam golova, dok je Tunižane sa osam pogodaka predvodio Mosbah Sanai.

hr Tue Jan 17 2017 20:07:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Australian Open: Konjuh u drugom kolu, kraj za Ćorića

Najbolja hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u utorak u drugo kolo prvog grand slam turnira sezone Australija Opena, dok je Borna Ćorić završio nastup u Melbourneu

Konjuh je u prvom kolu sa 6-4, 6-2 pobijedila Francuskinju Kristinu Mladenović nakon sat i 21 minutu igre. Hrvatska je tenisačica za pobjedu servirala 10 aseva, a suparnica samo jedan, Konjuh je osvojila 72 posto poena na prvom servisu i suparnici je oduzimala servis četiri puta dok je svoj gubila samo jednom. Konjuh je u meču osvojila ukupno 73 poena, a Mladenović 60.

Ovo je bio drugi međusobni ogled između Konjuh, 36. tenisačice svijeta i Francuskinje, koja je 44. na WTA ljestvici, te druga pobjeda devetnaestogodišnje Dubrovkinje.

U drugom kolu Konjuh ide na bolju iz ogleda između Australke Darije Gavrilove i Britanke Naomi Broady

Borna Ćorić (ATP-59.) je završio svoj nastup na Australian Openu nakon što ga je u prvom kolu poslije gotovo tri sata igre sa 6-3, 6-4, 3-6, 7-6(7) pobijedio Ukrajinac Alexandr Dolgopolov (ATP-69.).

Ćorić je ukupno osvojio 127 poena, a Ukrajinac 139. Dolgopolov je Ćoriću uzeo četiri puta servis, a hrvatski tenisač njemu tri puta.

hr Tue Jan 17 2017 11:04:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.