Pogledajte koji su igrači Hajduka otputovali na Maltu

Utakmica je na rasporedu u utorak
Nogometaši Hajduka u utorak od 18 sati na Malti igraju prvu utakmicu 1. pretkola Europske lige protiv Gzire United, a trener Siniša Oreščanin odabrao je sljedećih 18 igrača koji će konkurirati za ovaj dvoboj:

Tomislav Duka, Borja López, Hamza Barry, Darko Nejašmić, Ádám Gyurcsó, Stefan Simić, Oleksandr Svatok, Dino Beširović, Ivan Delić, Jairo, Anthony Kalik, Stanko Jurić, Ivan Dolček, Domagoj Bradarić, Ardian Ismajli, Marin Ljubić, Francesco Tahiraj i Bassel Jradi.
hr Sun Jul 07 2019 21:48:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Igor Tudor: 'Imamo tjedan dana da budemo spremni za početak sezone! Bilo je sitnih pogrešaka!'

Reakcije stratega Bijelih i dvostrukog strijelca
Nogometaši Hajduka su tjedan dana prije početka prvenstva odigrali drugu međusobnu trening utakmicu u sklopu priprema za nastavak aktualne sezone prekinute zbog pandemije koronavirusa.

Trener Igor Tudor ponovno je podijelio igrače u dvije momčadi, a pobjedu je odnijela ekipa u crveno-plavim dresovima rezultatom 5:0. Golove su postigli Stanko Jurić, Jairo, Josip Juranović, dok je dvostruki strijelac bio Ivan Dolček.

No, rezultat je svakako bio u drugom planu, Hajdukov strateg brusio je posljednje detalje uoči susreta protiv zaprešićkog Intera koji se igra na Poljudu u petak 5. lipnja s početkom u 20 sati.

- Igralo se dobro, žestoko i intenzivno na obje strane. Vidjeli smo dosta dobar nogomet, rezultat na koncu je manje bitan. Primjetan je bio i umor zbog visokog napora i intenziteta kroz cijeli ovaj tjedan. Bilo je i nekakvih sitnih pogrešaka, ali imamo još tjedan dana da to korigiramo i spremni dočekamo nastavak sezone. Igrači će imati slobodan vikend da se malo osvježe kako bi u petak u 20 sati bili pravi. Nakon par odigranih kola očekujem da podignemo ritam, nadam se da će do tada doći i gledatelji i to će sigurno onda biti puno bolje, ljepše i žešće za vidjeti. Vidjeli smo na utakmicama u Njemačkoj da to nije isti sport s navijačima ili bez njih i vjerujem da će se tribine vrlo brzo otvoriti, a znamo koliko nam to znači. Bit će neobično, ali kako nama tako i protivniku. Moramo biti dobri, odigrati dobru utakmicu s naše strane i uzeti tri boda. - govorio je poslije susreta trener Tudor.

- Nije bitno tko je pobijedio, a tko izgubio. Bitno da smo se dobro pripremili taktički i trkački i mislim da je to dobro izgledalo. Bile su dosta duge pripreme, sada ulazimo u završni tjedan i najvažnije je da na početku uđemo u dobar ritam. Učinit ćemo sve da postignemo kontinuitet pobjeda i da na kraju ostvarimo cilj, a to su kvalifikacije za Ligu prvaka. - poručio je nakon susreta strijelac dva lijepa zgoditka na utakmici Ivan Dolček
hr Sat May 30 2020 19:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajdukovci odigrali drugu trening utakmicu na Poljudu

Trener Igor Tudor i ovaj put podijelio je igrače u momčadi s bijelim i crveno-plavim dresovima, a odigrana su dva poluvremena po 45 minuta

Nogometaši Hajduka odigrali su u petak popodne drugu međusobnu trening utakmicu u sklopu završnih priprema za ponovni početak sezone. Trener Igor Tudor i ovaj put podijelio je igrače u momčadi s bijelim i crveno-plavim dresovima, a odigrana su dva poluvremena po 45 minuta. Nakon odigranih 90 minuta Crveno-plavi slavili su s uvjerljivih 5:0.

Prva velika prilika bila je u 5. minuti utakmice kada je Bassel Jradi proigrao Marija Čuića na lijevu stranu, a mladi veznjak Bijelih nije uspio sa sedam metara iskosa svladati Josipa Posaveca koji mu je odlično zatvorio kut. Odmah u sljedećem napadu na suprotnoj strani uzvratili su Crveno-plavi, Jakov Blagaić je poslao sjajan ubačaj za Miju Caktaša koji je bio usamljen na 10 metara, međutim lopta mu je malo prešla preko noge zbog čega nije uspio zatresti mrežu.

Hajdukov kapetan zatim je 14. minuti uputio je opasan udarac 18 metara, ali prošlo je pored vrata, da bi već u sljedećem napadu opet zaprijetio Blagaić koji je iskosa krenuo na Marina Ljubića, pokušao ga je svladati lobom, no vratar Bijelih vrškom prstiju odbio je u korner.

Bolju igru Crveno-plavi kapitalizirali su u 18. minuti susreta. Ivan Dolček ubacio je iz slobodnog udarca s lijeve strane, a najviši u suparničkom šesnaestercu bio je Stanko Jurić koji glavom pogađa za 1:0.

Blizu izjednačenja Bijeli su bili u 30. minuti kada je Jradi primio loptu na 13 metara okrenut leđima, a zatim uputio odličan udarac iz okreta koji je završio u vanjskom dijelu mreže. Na drugoj strani stopostotnu priliku za 2:0 propustio je Blagaić. Strijelac Jurić ga je u 39. minuti odlično proigrao, izašao je veznjak Bijelih sam pred Ljubića, a njegov udarac s 15 metara na koncu je prošao pokraj desne vratnice.

Na samom kraju prvog poluvremena Crveno-plavi su imali još jednu šansu. Blagaić je presjekao dodavanje Bijelih na centru, proslijedio je Jairu koji idealno vidi Juranovića kako utrčava u prostor po desnoj strani. Pucao je Juranović iskosa, Ljubić je odbio loptu na vrh šesnaesterca do Blagaića koji je iz prve potegao, ali vratar Bijelih pročitao je njegovu namjeru i po drugi put u ovoj akciji spasio svoju mrežu.

Već u trećoj minuti nastavka su Crveno-plavi povećali vodstvo. Caktaš i Blagaić su lijepom kombinacijom izbacili obranu Bijelih nakon čega vratar Ljubić malo kasni i ruši Blagaića, a sudac Duje Strukan pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je realizirao Jairo i povisio na 2:0 da bi u 58. minuti susreta vidjeli još jedan pogodak na istoj strani. Ovaj put u režiji Josipa Juranovića koji je iskoristio pogrešku obrane Bijelih i nakon solo prodora efektnim udarcem pogodio pored nemoćnog Ljubića.

U 59. minuti Eduok se sjurio u suparnički šesnaesterac, silovito je tukao s 15 metara, ali Posavec je bio spreman na njegov udarac tako da ni iz ove prilike Bijeli nisu uspjeli doći do smanjenja vodstva. Zato Crveno-plavima realizacija nije bila upitna. Nedugo nakon prilike Bijelih, Dolček je na suprotnoj strani primio jednu dugu loptu iza leđa obrane i precizno pogodio u bliži kut za 4:0.

Isti igrač na sličan način zabio je u 73. minuti za 5:0, primo je loptu na 18 metara i nakon solo prodora lijepo zabio u gornji desni kut, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Bijeli - Crveno-plavi 0:5 (0:2)
Pripremna trening utakmica
Stadion Poljud
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić

Strijelci: 0:1 Jurić (18.), 0:2 Jairo (48.-11m), 0:3 Juranović (58.), 0:4 Dolček (61.), 0:5 Dolček (73.)

BIJELI: Ljubić, Dellova, Radić, Simić, Tahiraj, Brnić, Nejašmić, Jradi, Čuić, Kreković, Eduok.

Još su igrali: Vučur, Jakoliš, Čolina

CRVENO-PLAVI: Posavec, Vušković, Ismajli, Mujakić, Hamza, Juranović, Dolček, Jurić, Caktaš, Blagaić, Jairo.

hr Fri May 29 2020 21:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

VIDEO 'Ispunimo Poljud srcima i ljubavlju do posljednjeg mjesta'

Kupnjom pretplate ostvaruje se pravo na popust od 20% na cjelokupni asortiman u web shopu
Akcija ''Uvik u srcu'' nastavlja se i dalje. Od danas svi navijači koji nisu pretplatnici Kluba mogu također osigurati svoje mjesto na tribinama stadiona Poljud do kraja aktualne natjecateljske sezone. Po cijeni od 100 kuna za pet prvenstvenih domaćih utakmica vaše se ime može naći među tisućama pretplatnika čija imena od danas krase Istok poljudskog stadiona.

Svatko tko želi imati svoje ime u crveno-plavom srcu će prilikom kupnje u Fan shopu Poljud dobiti zamjenske ulaznice za sve Hajdukove domaće utakmice do završetka sezone 2019/2020. Svi oni koji online kupnjom žele da njihovo ime bude upisano među tisućama srca će ulaznice će dobiti poštom na adresu koju će ostaviti prilikom web shop kupovine. Link za kupnju preko web shopa možete pronaći OVDJE.

Kupnjom ove pretplate ostvaruje se pravo na popust od 20% na cjelokupni asortiman u web shopu, a kod za kupnju bit će poslan na mail nakon zaključenja kupovine pretplate.

hr Fri May 29 2020 16:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk II gubi status drugoligaša, promjene i kod trećeligaša!

Još jednu sezonu mlada momčad Bijelih provest će u Drugoj HNL
Sljedeće sezone Prva HNL imati će 10 klubova, a Druga HNL čak 18. Posljednja je to sezona u kojoj će druge momčadi prvoligaša igrati u drugoligaškom natjecanju. Sukus je to sastanka Izvršnog odbora HNS-a jučer u Opatiji, pišu Sportske novosti.

Također, intencija je da se u idućim sezonama polako smanjuje broj drugoligaša kako bi se došlo do brojke od 12 klubova.

Ukidanjem drugih momčadi opet bi zaživjele dvojne registracije. Od sezone 2021./22. reorganizacija čeka i treći rang natjecanja. Vraća se format s tri treće lige, s tim da bi u svakoj skupini bilo maksimalno 12 klubova.
hr Thu May 28 2020 12:21:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.