Lokica: Ovakve utakmice su škola za nas, na rat treba odgovoriti ratom

Split je u drugoj pripremnoj utakmici u Turskoj odigrao 1:1 s Dinamom iz Minska
Splitov trener Vjekoslav Lokica mogao je biti zadovoljan onim što je njegova momčad pokazala u remiju s Dinamom iz Minska. Bjelorusi su prvi došli do prednosti nakon prekršaja na Merajiću, ali Crveni su bili bolji suparnik tijekom svih 90 minuta i to su naplatili u drugom dijelu kada je Jurendić poravnao s bijele točke.

- Odigrali smo dva različita poluvremena, u prvom dijelu se nismo snašli u toj tučnjavi, po meni to nije bilo na granici prekršaja, nego na granici kartona. Sudac je pustio takvu igru na koju mi vjerojatno zbog umora nismo uspjeli odgovoriti kako treba, napravili smo dvije izmjene na poluvremenu, te nešto kasnije treću u kojoj smo ubacili Jurendića i on nam je dosta dobrog donio. Merajić je izašao zbog ozljede, ušao je Vasilj, Jukić je zamijenio Pavlovskog koji se mučio jer ima jedan lagani problem s aduktorom - kazao je trener Crvenih pa nastavio:

- U drugom dijelu su Pešić, a pogotovo Tomičić bili mnogo bolji nego u prvom dijelu, ali mislim da u globalu možemo biti zadovoljni. Malo me muče ti šutevi izvan šesnaest metara jer su svi preslabi da idu u gol. S druge strane Minsk nam opali jedan udarac i zabiju gol.

Lokica može biti zadovoljan i činjenicom da Minsk praktički nije stvorio ozbiljniju šansu tijekom utakmici, osim tog pogotka koji se nije trebao ni dogoditi.

- Slažem se, ali ostaje problem zašto se događa da taj jedini šut završi pogotkom u našoj mreži, isto kao i protiv Tomska. Treba reći da se kod tog gola dogodio evidentan prekršaj na Merajiću, kao što je bio čisti jedanaesterac na početku utakmice na Pešiću, ali mi se moramo znati postaviti u takvim situacijama. Moramo igrati na fight, a ne da mi samo gledamo, a oni nas tuku. Svaka ova utakmica je škola, dobra škola, pogotovo mlađim igračima. Na rat treba odgovoriti ratom, što je u drugom poluvremenu izgledalo dobro iako su oni u tom nastavku utakmice igrali s nominalno jačom ekipom. S tim sam zadovoljan jer smo protiv te ekipe bili puno bolji, dominantniji, s puno većim posjedom i brojem šuteva.

Split je došao do sredine svojih priprema u Turskoj, lagano se popravlja i situacija s igračima koji su van stroja.

- Jučer nije bilo Marcijuša, Ugrine i Grubišića. Prvi je na treningu dobio jedan slučajni udarac kopačkom u glavu, zaradio je par šavova, Grubišić je zbog novih kopački dobio žuljeve, a Ugrina se oporavlja od temperature. Vuković je povratnik, trebat će mu nešto vremena, vidi se da pola godine nije igrao, još je dobio i tu virozu. Nadam se samo da će u nastavku biti bez ozljeda i svih tih pehova koji su ga pratili - zaključio je trener Crvenih.

hr Sat Feb 04 2017 08:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Kraj: RNK Split - NK Slaven Belupo > 0:0

Na Parku mladeži od 19 sati pratimo utakmicu 31. kola MaxTV 1. HNL RNK Split - NK Slaven Belupo
Sastavi momčadi:

RNK Split:
Duka - Jakić - Mikulić - Perković - Ugrina - Jurendić - Vasilj - Pavlovski - Pešić - Vidović - Tomičić

NK Slaven Belupo:
Marković - Jovičić - Christensen - Bouadla - Purić - Barić - Katić - Tadić - Ivanovski - Menjak - Musa

Sudac: Ivan Bebek

0' - Momčadi su istrčale na teren. Svakog trenutka očekujemo početak vrlo važnog susreta za "radnike"
1' - Krenula je utakmica na Parku mladeži. Split ima početni udarac
5' - Lijepi pokušaj solo prodora Ugrine no krajnjim naporom gosti sprječavaju splitskog napadača.
Split ima potpunu inicijativu
13' - Fantastično primanje desnom nogom Bouadle te udarac lijevom s ruba kaznenog prostora no Duka odličnom intervencijom zaustavlja prizemnu loptu.
18' - Odlična prigoda za Split!
Pešić je probio po lijevom boku pa ubacio za Tomičića koji iskosa puca nedovoljno jako da savlada Markovića. 1:1 u velikim prigodama.
35' - Dobar pokušaj Christensena - brani Duka
42' - Tomičić ubacuje za Ugrinu koji loptu dira dovoljno samo za statistiku udaraca prema golu koprivničana.
45' - Ni sekunde sudac Bebek nije produljavao. 0:0 za solidnu predstavu zasada.
Vraćamo se uskoro na početku drugog poluvremena.
46' - Krenulo je drugo poluvrijeme
46' - Promjena u redovima Belupa > Arap umjesto Barića
54' - Žuti karton > Ugrina (S) (prosvjed)
56' - Prigoda utakmice u dosadašnjeg tijeku pripada Arapu odnosno Belupu no lopta prolazi pored lijeve vratnice dukina gola
59' - Žuti karton > Tadić (B) (preoštar start)
60' - Promjena u redovima Belupa > Bogojević umjesto Tadića
63' - Pokušaj Tomičića iz slobodnog udarca na nekih 28 metara ali ravno u ruke Markovića
67' - Sjajan pokušaj Pavlovskog - malo preko grede
69' - Žuti karton > Arap (B) (preoštar start)
74' - Direktni Crveni karton za Pešića > Nakon odličnog prodora isti je nepropisno zaustavljen na 18 metara od gola Belupa no sudac Bebek ostaje njem. Nakon glasnih prosvjeda Pešić dobiva isključenje. Jako diskutabilna situacija koja Split stavlja u nezavidan položaj.
77' - Promjena u redovima Splita > Jovanović umjesto Tomičića
78' - Promjena u redovima Splita > Boljat umjesto Pavlovskog
84' - pokušaj Ivanovskog iz okreta - brani Duka
87' - Promjena u redovima Splita > Vuković umjesto Ugrine
90' - Igrati će se 3 minute sudačke nadoknade
90+' - Promjena u redovima Belupa > Međimorec umjesto Ivanovskog
90'+ - Završena je utakmica na Parku mladeži podjelom bodova. 0:0

hr Sun Apr 30 2017 16:16:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

"Radnici" dočekuju Belupo u odličnoj atmosferi i kompletnom sastavu

Ususret utakmici 31. kola MAXtv 1. HNL svoje izjave su dali trener Bruno Akrapović i Miloš Vidović.
Akrapović se još jedanput osvrnuo na utakmicu sa Hajdukom gdje je kako kaže "njegova momčad odigrala dobru utakmicu no prerani kazneni udarac i nekoliko pogreški u obrani su usmjerile tijek utakmice premda smo nekoliko puta bili nadomak izjednačenju."

Splitovci su sve snage i koncentraciju usmjerili na sutrašnju utakmicu na Parku mladeži kada dolazi dobra ali i desetkovana momčad Slaven Belupa.
Očekivanja su neskrivena te se "radnici" nadaju punom plijenu.

Miloš Vidović nadolazeću utakmicu vidi kao utakmicu od izuzetne važnosti te ga veseli odlična atmosfera u svlačionici.

Cijelu snimku Web Press Rooma pogledajte ovdje:

hr Sat Apr 29 2017 17:17:43 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

KRAJ: Derbi sv. Duje > Prekid napadačkog posta za crvene nedovoljan za bodove

Od 20:00 sati pratimo tekstualni live prijenos utakmice između HNK Hajduka i RNK Splita

HNK Hajduk
Dante - Hamza - Jefferson - Vlašić - Ohandza - Nižić - Bašić - Memolla - Ismajli - Erceg - Terziev

RNK Split
Kukić - Škvorc - Dupovac - Perković - Ugrina - Juredić - Merajić - Pešić - Boljet - Vidović - Tomičić

Sudac: Ivan Vučković

Momčadi su izišle na teren u majicama s natpisom RESPECT u svrhu borbe protiv rasizma na sportskim terenima.

Tijek utakmice:

0' - Krenuo je derbi sv. Duje. Crveni kreću s centra

2' - Odmah žuti karton za splitovca Perkovića zbog oštrog starta na sredini terena

11' - Kazneni udarac za Hajduk. Jurendić je neopreznim startom zaustavio Memollu

12' - Pogodak za Hajduk. Vlašić je smireno pogodio gornji lijevi kut kukićeva gola koji nije imao nikakve šanse.

19' - Merajić je ostao ležati na terenu nakon što je osjetio bol u donjem dijelu lijeve noge. Neće moći nastaviti.

21' - Promjena u redovima Splita > Jakić umjesto Merajića

33' - Dobar šut Bašića s ruba kaznenog prostora no Kukić uspijeva odbiti jako nezgodnu loptu.

Gledamo dobru i dinamičnu utakmicu u kojoj obje momčadi igraju otvoreno.

37' - Nakon slobodnog udarca i ubacivanja u kazneni prostor Hajduka na odbijenu loptu natrčava Tomičić i prisiljava Stipicu na efektnu paradu.

39' - Split ponovno prijeti. Pešić ponovno prijeti.

39' - Pritisak je urodio plodom !!!! Tomičić izlazi sam pred Stipicu i hladnokrvno matira vratara Hajduka.

Iz poštovanja prema bivšem klubu, Tomičić nije proslavio pogodak.

45' - Split nije izdržao. Pad koncentracije na prekidu rezultirao je velikom šansom Ohandze čiji udarac Kukić nogom fenomenalnom brani no na odbijenu loptu dolazi Nižić koji neometano loptu posprema u gol.

45+ - Završeno je prvo poluvrijeme

47' - Erceg iz blizine zabija za Hajduk. Radnici sada imaju tešku zadaću. 3:1

53' - Hajduk je sada puno bolji takmac. Preuzeo je potpunu inicijativu na terenu

54' - Žuti karton Dupovac

55' - Promjena u redovima Splita > Pavlovski umjesto Boljata

56' - Promjena u redovima Hajduka > Said umjesto Ercega

61' - Odlična prigoda za Split. Pešić je probio po desnoj strani i centrirao Dupovacu čiji udarac fenomenalno brani Stipica a ponovnu prigodu za poentirati iz neposredne blizine dobiva Tomičić no čuvar mreže Hajduka ponovno pokazuje visoku formu.

63' - Ugrina prihvaća dugu loptu od Perkovića i sa 16 metara neobranjivim udarcem matira Dantea. 3:2

67' - Jocker s klupe Hajduka Said matira Kukića. 4:2. Igra se otvoreni napadački nogomet s obje strane

70' - Žuti karton Vlašić

71' - Promjena u redovima Hajduka > Kožulj umjesto Vlašića

78' - Promjena u redovima Splita > Jovanović umjesto Vidovića

79' - Potez utakmice! Nakon gužve u kaznenom prostoru Splita, Toma Bašić efektno škaricama pogađa gredu Kukića. Ostaje 4:2

84' - Lijepi prodor i udarac Pešića no Stipica je ponovno na visini zadatka

85' - Ohandza iz kontre idolazi do lopte prije Kukića koji je pokušao izlaskom spriječiti napadača Hajduka no nije uspio. Na prazan gol centarfor Hajduka je postigao pogodak i postavio visoki rezultat od 5:2

93' - Kraj utakmice na Poljudu. Gradski derbi je završio visokom pobjedom Hajduka od 5:2

hr Wed Apr 26 2017 19:45:08 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Press konferencija RNK Splita povodom derbija sv. Duje

Poslušajte očekivanja trenera Bruna Akrapovića i braniča Josipa Jurendića povodom utakmice između HNK Hajduka i RNK Splita
U derbiju Svetog Duje, Hajduk dočekuju RNK Split. Početak utakmice zakazan je za 20 sati.
Bijeli su ove sezone igrali tri puta u prvenstvu protiv susjeda iz Parka mladeži. U prva dva ogleda Hajduk je slavio (1:0 i 2:1), dok je u posljednjem dvoboju rezultat bio 1:1, a strijelac za Carrillovu momčad bio je Ante Erceg koji je zabio vodeći pogodak Modrima u prošlom kolu.

Evo što je trener Splita, Bruno Akrapović, kazao uoči derbija.

- Drago mi je da u kratkom vremenu imamo drugi derbi s Hajdukom. Radimo dobro i želimo pokazati dobro lice. Od igrača ću tražiti raspored na terenu i koncentraciju. Situacija je nezavidna, ali dosta dobro se nosimo s time.

Gledamo i analiziramo protivnika. Vidjet ćemo hoćemo li istrčavati ispred njega. Nije to veliki problem, trebamo dobro izlaziti iz faze obrane, pogotovo ako Hajduk bude stajao visoko. Mislim da Futacs nije problem - rekao je trener Akrapović koji smatra kako će publika biti od velike pomoći Bijelima,

Branič Josip Jurendić mišljenja je da u ovoj utakmici RNK Split nema što izgubiti.

- U utakmici protiv Hajduka nemamo što izgubiti. Dobro smo im parirali u dosadašnjem dijelu sezone. Idemo na Poljud rasterećeni i pokušati ostvariti što bolji rezultat - kazao je Jurendić.