Kopić: Do kraja prvenstva moramo biti na pravoj razini

Bijeli u nedjelju gostuju u Koprivnici
Nogometaši Hajduka u nedjelju od 19 sati gostuju u Koprivnici gdje će protiv domaćina Slaven Belupa odigrati susret 32. kola HT Prve lige. Bijeli trenutno imaju 61 osvojen bod i nalaze se na drugom mjestu prvenstvene ljestvice, dok farmaceuti drže sedmo mjesto s 35 osvojenih bodova. Trener Bijelih Željko Kopić na današnjoj konferenciji za medije najavio je utakmicu.

- Što se tiče stanja u momčadi, Almeida neće ići na put, Said i Borja osjećaju nekakve probleme, rade po posebnom programu, vidjet ćemo na treningu što će biti s njima. Radošević ima tri žuta kartona tako da ne ide na put.

Kopić je komentirao napad na igrače:

- Osuđujem kao i svi, bilo koji oblik nasilja. Fizički obračun za mene nikad ne može biti poželjan stereotip ponašanja, nekakav obrazac, svakako to osuđujem. Što se tiče odnosa s navijačima, igrači su imali kvalitetan razgovor, gdje su navijači bili maksimalno iskreni i otvoreni, isto tako igrači su iznijeli kako se osjećaju. Kad izgubiš derbi koji ti nosi puno toga, koji puno znači, a navijači dođu sa svih strana i daju ti apsolutnu podršku, to te čini sretnim. Ovo je bio izolirani slučaj koji se ne smije događati i svi ga skupa osuđujemo, ali ukupno mislim da je odnos na relaciji ekipa i navijači na vrlo visokoj razini bez obzira na ovaj događaj.

Što se tiče Slaven Belupa, Kopić je rekao:

- Igramo protiv ekipe koja se u prijelaznom roku dodatno pojačala, igraju u sustavu s tri ili četiri igrača nazad, znam što nas očekuje i pripremit ćemo se za taj susret na najbolji mogući način. U prošloj utakmici protiv njih na Poljudu imali smo 70 posto posjeda, dominirali smo, ali uvijek postoji mogućnost kontranapada iz kojeg su oni došli do bodova. Ipak, u utakmici koja je pred nama očekujem ih u nešto otvorenijoj formaciji. Očekujem jedan jako kvalitetan dvoboj.

Jeste li zadovoljni dosadašnji rezultatima?

Došao sam u Klub u specifičnom trenutku, imali smo zahtjevan raspored, međutim uspješno smo svladali sve prepreke. Tu strši poraz od Belupa, ali neke egal utakmice su otišle na našu stranu. Ponosan i zadovoljan jesam, ali ne mogu reći "sve je bilo super, nema veze što smo neke utakmice izgubili". Jedan od ciljeva bio je pobijediti Dinamo i ostaje žal za tom utakmicom. Na nama je da sve to ostavimo iza sebe i do kraja prvenstva moramo biti na pravoj razini.

Utakmicu će suditi zagrebačka četvorka na čelu s Daliborom Mlakarom. Pomagat će mu Ivica Modrić i Igor Krmar, dok je četvrti sudac Fran Jović. Delegat je Lino Roša iz Vodnjana, a kontrolor Božo Mamić iz Bjelovara.
hr Fri Apr 27 2018 11:45:39 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Na terenu i izvan njega: Presudne pogreške suca Zebeca

Hajduk je ostao bez titule prvaka u Kupu nakon što je Dinamo pobijedio rezultatom 1-0. Sve oči javnosti ipak su bile uprte u dvije situacije u prvom dijelu u kojem je momčad Hajduka teško oštećena...
Suđenje nedolično ovakvoj važnosti natjecanja događalo se u sinoćnoj utakmici Dinama i Hajduka u Kupu, a sve to u režiji suca Marija Zebeca i njegovih pomoćnika.

KOPIĆ: "Suđenje neću komentirati", BJELICA: "Imali smo i malo sreće"

Poslije susreta pred kamere su izašli i treneri Hajduka i Dinama. Kratak je bio strateg Splićana, Željko Kopić: „Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, hajdučku utakmicu. Sam ulazak u utakmicu bio je nekako sputan, ali kako je utakmica išla dalje, igrali smo sve bolje."
Na pitanje o suđenju susreta rekao je kako to ne želi komentirati.

Puno riječitiji, s druge strane, bio je novi trener Dinama, Nenad Bjelica koji je poručio kako je za ovaj uspjeh najviše zaslužan Mario Cvitanović te Jurčević: „Jako sam sretan zbog ove pobjede u Kupu, mislim da smo i bili bolji za taj jedan gol. Hajduk je bio dobar suparnik, malo nas je i sreća poljubila, ali to je tako u nogometu. Posljednjih mjeseci imao sam dosta nesreće, sada sam imao sreće.“

"Čestitka" na službenoj stranici

Zanimljivo je kako su i na službenoj stranici Hajduka stavili "Čestitke" sudačkoj petorki uz njihovu sliku, vidno ogorčeni odlukama koje su donošene.

Neredi na tribinama

Policija je, činilo se, barem po vremenu prije same utakmice, jako dobro organizirala prvi službeni susret Dinama i Hajduka na neutralnom terenu nakon 42 godine. Ipak, prvo je nakon pogreške sudaca proključala Torcida, bilo je i nekoliko ružnih slika, koje nisu za nogometne travnjake, sukoba s policijom u kojem je jedan policajac i ozlijeđen u bakljadi.Poslije toga i BBB su zaiskrili pa su potrgali nekoliko stolica i ubacili baklji.

OKO SOKOLOVO: "Hajduk je oštećen"

Poslije susreta u koštac sa snimkama uhvatio se i Mateo Beusan koji je potvrdio kako je trebao biti jedanaesterac za Hajduk te kako je Dinamo i prije odmora trebao biti s igračem manje.

Evo što je Beusan rekao o zaleđu Saida: „Nema govora o zaleđu! Nijedan dio tijela Hajdukovog igrača nije bio ispred. Nakon toga je srušen u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka, broj 55 morao je dobiti crveni karton.“

Grešku o nesuđenom jedanaestercu također je komentirao Beusan: „Nekoliko puta smo gledali snimku. Direktno je dobio udarac u vrh kopačke lijeve noge. Direktni kontakt i igrač pada. Kazneni udarac i nema govora o žutom kartonu zbog simuliranja.“

U emisiji je s Beusanom bio i Joško Jeličić koji je bio direktan: „"Tko se pitao zašto je ova sudačka trojka dobila čast da sudi, sada je dobio odgovor...", te zaključio: "Kad Križarić objesi zastavicu o klin, Dinamo nema straha za svog povjerenika u Križevcima..."“
hr Thu May 24 2018 09:15:50 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u finalu Kupa: Suci donijeli Dinamu Kup

Velike pogreške Zebeca i njegovih pomoćnika obilježile su finale
Dinamo je bio bolji s 1:0 od Hajduka u finalu Kupa u Vinkovcima pred više od osam tisuća gledatelja i tako osvojio svoj 15. Kup. Strijelac jedinog pogotka bio je Mario Gavranović u 55. minuti nakon katastrofalne greške Savvasa. Valja istaknuti da su utakmicu obilježile velike pogreške Maria Zebeca i njegovih pomoćnika koji su propustili isključiti igrača Dinama, a malo poslije toga dosuditi i kazneni udarac za Bijele.

Nakon borbenog početka i bitke na sredini terena, u 14. minuti fantastična obrana Dantea Stipice koji je obranio volej Soudanija s 10 metara. Ademi je u 20. minuti pucao nakon kornera, Stipica je i to obranio. U 22. minuti velika greška pomoćnog suca koji je svirao zaleđe Saida koji je išao sam na gol Zagorca, činilo se da napadač Hajduka nije bio u nedozvoljenoj situaciji. Ponovljena snimka pokazala je da Said nije bio u zaleđu, te da je igrač Dinama nakon toga trebao dobiti crveni karton. Nova sporna situacija u 29. minuti, Gyurcso je udaren po nozi u kaznenom prostoru Dinama. Sudac Zebec mu je dodijelio žuti karton za simuliranje iako je bilo očigledno da je to prekršaj za kazneni udarac. Gyurcso je u 37. minuti ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, lopta je promašila sve igrače i prošla tik pored lijeve vratnice. Minutu prije odmora Gyurcso je iz kornera nabacio na Caktaša koji glavom s osam metara pogađa gredu. Odmah na drugoj strani kontra, Hajrović je išao sam na gol Stipice koji upisuje novu obranu. Dinamo je poveo u 55. minuti, Savvas je izgubio loptu u opasnoj zoni, Gavranović je krenuo sam na Stipicu i pogodio s nekih 10 metara. Veliku priliku u 75. minuti propustio je Caktaš. Gyurcso ga je sjajno pogodio ubačajem s desne strane, Caktaš je bio u naletu, pucao je s nekih sedam metara visoko iznad gola. Gyurcso je u 88. minuti pronašao Futacsa na 14 metara, gađao je Mađar lijevi kut, ali otišlo je malo pored vrata. Bila je to velika šansa za poravnanje. Minutu nakon toga još jedna dobra prilika za Bijele. Ubacio je još jednom Gyurcso, Almeida je pucao glavom s 12 metara, ali obranio je to Zagorac.

Hajduk: Stipica, Tičinović (od 59' Šego), Nižić, Savvas, Fomitchow, Radošević, Hamza (od 76' Almeida), Gyurcso, Caktaš, Tudor, Said (od 70' Futacs).

Dinamo: Zagorac, Stojanović, Perić, Rrahmani, Lecjaks, Gojak, Ademi, Olmo (od 82' Hodžić), Hajrović (od 68' Fiolić), Soudani (od 90 Benković), Gavranović.
hr Wed May 23 2018 21:16:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Danas finale Kupa: Bijeli idu po trofej nakon pet godina

U Vinkovcima se od 19 sati igra finale Kupa između Hajduka i Dinama
Bijeli su spremni za najveći derbi hrvatskog sporta i bitku za trofej Rabuzinovog sunca. Stadion HNK Cibalije u Vinkovcima danas će od 19 sati biti domaćin sraza finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem se u velikom derbiju sastaju Dinamo i Hajduk.

Ukupno je ovo sedmi sraz Hajduka i Dinama u finalu Kupa, u dosadašnjih međusobnih šest odigranih oba kluba su po tri puta slavila i podignula trofej.

Imat će hajdukovci brojnu potporu svojih navijača na stadionu u Vinkovcima. Kontingent ulaznica namijenjen za navijače Bijelih odavno je rasprodan i sigurno je da će njihova podrška dati igračima Željka Kopića dodatni impuls i snagu ka putu prema osvajanju trofeja.

Hajdukovci po trofej kreću iz Vukovara u kojem su pronašli potreban mir i motivaciju pred današnji derbi. Stigli su hajdukovci u Grad Heroj u ponedjeljak, a jučer su na vinkovačkom stadionu odradili i službeni trening uoči ogleda sa Zagrepčanima.

- Dobar je znak to što iz Grada Heroja idemo u Vinkovce. Vukovar je poseban grad koji je puno dao Hrvatskoj, tu smo pronašli svoju oazu mira i napunili se samopouzdanjem pred derbi. Zaista, to što smo ovdje nam je dodatan impuls za ono što nas čeka. Želimo taj trofej vratiti u Split, a motiva nam ne nedostaje. Ovo su utakmice za koje se živi i naporno trenira tijekom cijele sezone. - pun je motiva Zoran Nižić koji će prvi put kao kapetan Hajdukovog broda predvoditi momčad u finalu Kupa.

- Vjerujem u svoje suigrače i iskreno se nadam da će mi se ispuniti želja da u Vinkovcima kao kapetan Hajduka podignem trofej Rabuzinovog sunca.  - jasna je poruka kapetana Bijelih pred veliki derbi. Vjerujemo i mi da će Nižić i njegovi suigrači donijeti trofej u Grad pod Marjanom.

Trener Kopić poručio je da momčad ima dovoljno snage i kvalitete da izađe kao pobjednik u današnjem velikom derbiju.

- Borba za trofej i Hajdukov dres su dovoljan motiv, dat ćemo sve od sebe kako bismo došli do uspjeha. Zahtjev je jedan jedini, a to je da damo sve što možemo za osvajanje Kupa. - rekao je strateg Hajduka na konferenciji za medije uoči susreta.

Za današnji nastup upitan je Letica, ako ne bude mogao na vrata ide Stipica. Od ranije je poznato da nema Juranovića i Lopeza. Ozljeđen je i Rumunj Steliano Filip, koji je tako od dolaska u siječnju više vremena proveo ozljeđen, a u ono malo minuta što je igrao nije oduševio nikoga. Ulazi i on tako u rubriku promašena i nepotrebna pojačanja. Prema tome, od prve minute trebali bi zaigrati: Letica (Stipica), Tičinović, Nižić, Savvas, Fomitschow, Radošević, T.Bašič, Caktaš, Tudor, Gyurcso, Said.

Posljednje finale Kupa između Hajduka i Dinama na neutralnom terenu odigrano je davne 1976. godine u Beogradu. Hajduku je tada Ivica Šurjak donio trofej pogotkom u produžetku. Četrdeset i dvije godine nakon toga, dvojica Osječana u svojoj Slavoniji bore se za trofej na klupama dva najveća hrvatska kluba.

Put do finala i borbe za trofej nije bilo lagan, ostvarili su hajdukovci pobjede protiv Oriolika, Šibenika, Osijeka te Lokomotive. Zanimljiv podatak je da su sve upisane na gostujućim travnjacima. Bijeli tako već drugu godinu za redom u okviru ovog natjecanja nisu odigrali baš nijednu utakmicu na poljudskom stadionu, pred svojom publikom.

Pravdu u finalu Kupa dijelit će Mario Zebec, sudac iz Cestice. Pomagat će mu Borut Križarić iz Čakovca i Dalibor Conjar iz Osijeka. Četvrti sudac je Goran Pataki iz Đakova, a dopunski suci su Igor Križarić (Čakovec) iz Čakovca i Dario Bel iz Osijeka. Delegat susreta je Zoran Pandža iz Vinkovaca, dok je kontrolor suđenja BrankoStipković iz Karlovca.
hr Wed May 23 2018 09:49:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kadeti Hajduka osvojili Hrvatski nogometni kup

Pioniri poraženi u finalu od Dinama
Hajdukovi kadeti osvojili s Hrvatski nogometni kup za kadete svladavši u finalu Osijek boljim izvođenjem jedanaesteraca. Regularni dio utakmice je unatoč dominaciji Bijelih završio bez pogodaka pa se pristupilo udarcima s bijele točke.
Svi Hajdukovi igrači bili su precizni, dok je presudan bio promašaj Bognara u prvoj seriji udaraca. Za Bijele su golove postigli Mario Vušković, Ivan Brnić, Bruno Galić, Bruno Jenjić Ivan Šarić

Hajduk: Sentić, Iličić, Milinović, Vušković, Škaričić (od 74' Jurica), Galić, Brnić, Jenjić, Buble (od 67' Nikl), Čuić, Šarić.

Pioniri nisu bili uspješni kao starije kolege, oni su u finalu poraženi do Dinama s 2:0. Zagrepčani su poveli već u drugoj minuti, imali su Bijeli ubrzo priliku za popravak, ali Krolo u 20. minuti nije realizirao kazneni udarac. Početkom drugog dijela Dinamo je povećao prednost i Kup odlazi u Maksimir.

Hajduk: Silić, Vukman, Bradarić, Krolo, Pelivan, Brkljača (od 45' Žulić), Dominić, Ćubelić, Mihovilović, Posinković (od 52' Petrović), L. Petrović.
hr Tue May 22 2018 17:23:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.