Burić se sedmom domaćom pobjedom upisao u knjige rekorda!

Računajući prošlu sezonu Bijeli imaju 11 uzastopnih pobjeda na Poljudu
Trener Hajduka Damir Burić upisao se u povijesne knjige tako što je ostvario sedmu uzastopnu domaću pobjedu od početka sezone te tako prestigao legendarnog Stanka Poklepovića i Luku Bonačića kojima je to uspjelo šest puta. Na kraju su hajdukovci slavili rezultatom 2:0 protiv gostiju iz Koprivnice te trijumf proslavili s navijačima koji u ponedjeljak slave 69. rođendan.

- Ostvarili smo ono što smo željeli, a to je pokloniti Torcidi najbolji mogući poklon. Kompliment momčadi i stožeru jer stvarno dišemo zajedno, volio bih da nas ovakvo zajedništvo vodi i kroz sljedeće utakmice. Samo vježbom možemo doći do rezultata i trenirati dok se ne dovede u savršenstvo. - rekao je Hajdukov trener nakon nove poljudske pobjede.
hr Sat Oct 26 2019 19:49:59 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Derbi u Maksimiru: Hajduk u petak protiv Dinama

Utakmica se igra u 18 sati
Nogometaši Hajduka u 16. kolu HT Prve lige igraju u petak 22. studenog od 18.00 sati na Maksimiru protiv Dinama. Uoči najvećeg derbija hrvatskog nogometa Bijeli se nalaze na drugom mjestu s 30 bodova, dok su Zagrepčani na prvoj poziciji s četiri boda više.

Trener Hajduka Damir Burić neće moći u derbiju računati na Jaira koji je u susretu s Osijekom poslije postignutog gola u proslavi zaradio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton koji ga je udaljio od derbija. Isto tako, zbog ozljede će maksimirski sraz preskočiti i vratar Josip Posavec.

Bit će ovo drugi međusobni sraz hajdukovaca i dinamovaca u ovoj sezoni. U prvom su Bijeli slavili rezultatom 1:0, a pogodak odluke pred gotovo 30.000 gledatelja na Poljudu postigao je Bassel Jradi u 56. minuti susreta.
hr Tue Nov 19 2019 08:30:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk je svaki dan: Od danas u prodaji hajdukov službeni kalendar za 2020.

Kroz 13 fotografija igrači Hajduka su ušli u ulogu raznih zanimanja kojim se bavi veliki dio hajdučke obitelji

Bliži se jedan od najljepših perioda u godini – Božić i Nova godina, a jedan od već tradicionalnih poklona je i službeni kalendar HNK Hajduk. Inspiraciju za ovogodišnji kalendar pronašli su u vjernim navijačima, njihovom svakodnevnom životu i različitim poslovima koje obavljaju.

Kroz 13 fotografija igrači Hajduka su ušli u ulogu raznih zanimanja kojim se bavi veliki dio hajdučke obitelji i s osmijehom obavljali njihove svakodnevne radne zadatke. Hajduk je svaki dan, svuda oko nas, svih 365 dana u godini.

- Hajduk je meni sve, s njim u mislima i danas se budim i idem na počinak. - riječi su legendarnog Vladimira Beare koje opisuju Hajdukovo značenje brojnim navijačima Bijelih.

Živopisne fotografije ukoričene su u kalendar kojeg od danas možete pronaći na policama trgovina. Iz Hajduka se zahvaljuju svima koji su odvojili dio svoga radnog vremena i objeručke prihvatili sudjelovanje na snimanju.

Fotografije ovogodišnjeg kalendara djelo su službenog fotografa HNK Hajduk Roberta Matića, dok zahvale za vizual kalendara idu dizajneru HNK Hajduk Goranu Deniću.

- Zahvaljujemo se našim dragim sponzorima Tommyju, OTP banci kao i KBC Splitu, izvođačima radova na hotelu Ambasador, Parkovima i nasadima, turističkim djelatnicima, JVP Split, osnovnoj školi Žnjan-Pazdigrad, Brodosplitu i hotelu Radisson Blu. - stoji na stranici Hajduka

Kalendar će se prodavati po cijeni od 40 kuna te danas kreće ekskluzivna prodaja u Tommy prodavaonicama.

Od utorka ‪19. studenog‬, osim u Tommy prodavaonicama, službeni kalendar moći ćete pronaći i u Fan shopu Poljud i Fan shopu Grad, na našem službenom web shopu, u prodavaonicama Hajdukovog partnera Cro fan shop te na prodajnim mjestima Tiska.

hr Thu Nov 14 2019 20:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Vuškoviću tri, Jairu jedna utakmica zabrane igranja!

Disciplinski sudac Hrvatski Telekom Prve lige Alan Klakočer donio je odluke o kaznama po prijavama službenih osoba s utakmica 15. kola HT Prve lige
De Macedo Da Silva Jairo (Hajduk) kažnjen je s jednom utakmicom zabrane igranja i 3.000 kuna novčane kazne radi isključenja zbog dvije opomene na utakmici Hajduk-Osijek, a Mario Vušković (Hajduk) koji je na istoj utakmici isključen zbog psovanja prvog pomoćnog suca kažnjen je s tri utakmice zabrane igranja i 3.000 kuna.

HNK Hajduk je kažnjen iznosom od 10.000 kuna zbog upaljenih pet baklje i pet dimnih kutija od strane pripadnika navijačke skupine Torcida na sjevernoj tribini stadiona (jedna baklja ubačena u ograđeni dio igrališta)  u periodu 72.-75. minuta utakmice Hajduk-Osijek.

Roko Pezelj, sportski administrator HNK Hajduk, kažnjen je s mjesec dana zabrane obavljanja funkcije i 1.000 kuna novčane kazne zbog verbalnog napada i vrijeđanja suca po završetku utakmice Hajduk-Osijek.

hr Wed Nov 13 2019 18:11:21 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juniori Hajduka plasirali se u finale Kupa Dalmacije!

Bijeli su bili uvjerljivi protiv vršnjaka Šibenika
Juniori Hajduka plasirali su se u finale Hrvatskog nogometnog kupa Središta Split. Momčad trenera Marijana Budimira  pobijedila je Šibenik sa 7:0.

Smjer utakmice mogao se predvidjeti već u prvoj minuti. Gostujuća momčad sama se dovela u rezultatski minus, jednu loptu iz zadnje linije Doni Grdić pokušao je vratiti Marku Paiću, ali je lopta prevarila gostujućeg vratara i završila u mreži.

Utakmica je bila odlučena u 23. minuti, Bijeli su u dvije minute došli do vodstva od 3:0. Drugi pogodak postigao je u 22. minuti Mario Čuić nakon što je Bruno Unušić sve napravio probijanjem desne strane, bijeloj osmici preostalo je samo ušetati se u mrežu. Unušić je započeo i akciju kod trećeg gola Bijelih.

Ubacio je visoku loptu s desne strane, Tino Blaž Lauš je skočio i glavom spustio za Bruna Jenjića, a on lijevom nogom s 10 metara pogađa šibenska vrata. Unušić i Jenjić počeli su akciju kod četvrtog pogotka, a ubačaj s desne strane Marko Domančić je zakucao u mrežu. Sedam minuta prije odmora u strijelce se upisao i Lauš.

U drugom poluvremenu trener Budimir izvršio je sedam izmjena, a Bijeli su do kraja utakmice još dva puta zatresli mrežu Šibenčana. U strijelce se u 48. minuti po drugi put upisao Jenjić, a seriju pogodaka zaključio je u 57. minuti Domagoj Topić.

Momčad Hajduka nastupila je u sastavu: Perić (od 56. Brdar), Unušić, Vujčić (od 56. Škaričić), Mamut, Bekavac, Jurica (od 56. Birkić), Jenjić (od 56. Topić), Čuić (od 46. Šarić), Lauš (od 46. Bushaj), Domančić, Biuk (od 56. Iličić).
hr Tue Nov 12 2019 19:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.