Lokica: Prvi gol nas je potpuno demoralizirao; Toplak: Splitu želim da se što prije izvuće iz ovoga

Evo što su dvojica trenera rekli nakon utakmice u Zaprešić u kojoj je Split poražen s 2:0
Splitov trener Vjekoslav Lokica nikako nije mogao biti zadovoljan konačnim ishodom utakmice u Zaprešiću. Njegova momčad veći dio susreta dobro se nosila s domaćim sastavom, međutim poklonjeni pogodak u potpunosti je okrenuo vodu na mlin Intera koji je u konačnici slavio s 2:0.

- Očekivali smo ovakvu utakmicu, imali smo jako puno problema sa sastavom, čak smo tijekom puta ostali bez nekih igrača, ali nadali smo se da i tako oslabljeni možemo našeto napraviti. Smatram da smo se dobro držali do tog nesretnog gola, bili smo ravnopravni, igrali smo čvrsto. Međutim, kad tako primiš pogodak, jasno je da te to demoralizira. Nakon toga bilo je samo pitanje kako će Inter privesti utakmicu kraju - kazao je Lokica nakon završetka utakmice.

S druge strane Samir Toplak itekako može biti sretan s onim što njegova momčad pokazuje u posljednjih nekoliko utakmica. S ovom pobjedom sigurno će zadržati peto mjesto barem do sljedećeg kola.

- Odigrali smo jako zrelu utakmicu, imali smo glavu i rep, strpljivo smo gradili napade, čekali svoju šansu i na kraju smo je i dočekali. Kako je utakmica išla kraju bili smo sve bolji, što nije lako protiv ovako gusto postavljenog protivnika. Kolar nam je počeo vraćati ono zbog čega smo ga čekali, drago mi je zbog toga i vjerujem da može dati puno više.

Za kraj je poželio sreću Splitu.

- Znam da mojim prijateljima iz Splita nije lako, želim im sreću u nastavku prvenstva i da se što prije izvuku iz ove situacije - zaključio je Toplak.

hr Sat Nov 19 2016 17:19:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Akrapović: Ovo je izvanredno važna pobjeda za nas, Tomičiću mogu samo čestitati

Evo što je Splitov trener rekao nakon pobjede protiv Slaven Belupa
Nogometaši Splita su pogotkom Ivana Tomičića stigli do druge pobjede ove sezone, opet protiv Slaven Belupa, ovaj put na gostovanju u Koprivnici. Trener Bruno Akrapović može biti jako zadovoljan ovom pobjedom koja je osigurala njegovoj momčadi tri boda ispred posljednjeplasirane Cibalije.

- Ostvarili smo svoj cilj, uzeli smo ono po što smo došli zahvaljujući fantastičnom pogotku Tomičića. Sjajno je pogodio i mogu mu samo čestitati na ovom prekrasnom potezu. Slaven Belupo je nakon toga imao svoje šanse, međutim i mi smo prijetili preko kontranapada. Mogli smo bolje reagirati u nekim situacijama ali nije nam to uspjelo - rekao je trener Crvenih nakon pobjede u Koprivnici.

Domaća momčad propustila je realizirati dva jedanesterca.

- Što reći za te penale. Prvi je Kukić odlično obranio, kod drugog nas je pomazila sreća koja je nekada nužna da bi se došlo do tri boda. Ovo je izvanredno važna pobjeda, za klub i za moje momke, oni su dali sve od sebe i zaslužili smo ovu pobjedu - zaključio je Akrapović.

hr Sat Feb 25 2017 19:58:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Pogledajte velemajstorski pogodak Ivana Tomičića Slaven Belupu

Ivan Tomičić pogotkom je donio velika tri boda Splitu, a samo nekoliko minuta nakon gola morao je zbog ozljede napustiti igru
Split je slavio protiv Slaven Belupa u "ludoj" utakmici u Koprivnici pogotkom Ivana Tomičića, a gol kakav je zabio krlini napadač Crvenih zaista se rijetko viđa.

Igrala se 11. minuta kada je jedna lopta nakon ubačaja došla na nekih 17 metara, a Tomičić je silovito iz voleja potegao pod samu prečku. Bilo je to njegovo remek djelo koje možete pogledati u videu.

Do kraja utakmice Slaven Belupo je imao dva jedanaesterca, prvog je Kukić obranio Stevanoviću u 73. minuti, a zatim je Heber u 89. minuti s bijele točke loptu poslao nebu pod oblake.

hr Sat Feb 25 2017 17:04:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

KRAJ Slaven Belupo - Split 0:1: Majstorija Tomičića i dva propuštena penala za veliku pobjedu Crvenih

Split je upisao drugu pobjedu ove sezonea
Nogometaši Splita ostvarili su drugu pobjedu ove sezone protiv Slaven Belupa u Koprivnici. Slavili su Crveni s minimalnih 1:0, a za jedini pogdak, ujedno i jedan od najljepših poteza sezone pobrinuo se Ivan Tomičić u 11. minuti susreta.

Krilni napadač Splita je nakon ubačaja s desne strane potegao svom silinom iz voleja i neobranjivo zakucao loptu pod gredu. Ubrzo nakon toga morao je zbog ozljede napustiti teren.

U nastavku susreta domaća momčad je imala inicijativu, ali i dva jedanaesterca koja nisu uspjeli iskorsitit. Prvog je u 73. minuti Stevanoviću obranio danas sjajni Luka Kukić. Minutu prije kraja vratar Splita mogao je unatoč odličnim obranama postati i tragičar, skrivio je jedanaesterac, međutim Heber je promašio okvir gola i Crveni se doma s vraćaju s velika tri boda.

22. kolo MAXtv Prve HNL, gradski stadion u Koprivnici
Slaven Belupo - Split 0:1
Strijelac: Tomičić
SASTAVI
:
Slaven Belupo: Blažević, Musa, Katić, Arap, Melnjak, Aliti, Christensen, Setvanović, Burić, Heber, Ivanovski
Klupa: Mrković, Međimorec, Jovičić, Bouadia, Barić, Tadić, Radić

Split: Kukić, Maglica, Boljat, Mikulić, Vasilj, Jurendić, Jakić (od 76. Vuković), Tomičić (od 21. Kapetanović), Pavlovski (od 55. Jukić), Pešić, Jovanović
Klupa: Bender, Ugrina, Merajić, Roglić

Tijek utakmice:
0 - Lijep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa, od 15 sati pratit ćemo dvoboj Splita i Slaven Belupa. U Koprivnici su gotovo idealni uvjeti za igru, ugodna temperatura i sunčano vrijeme
1 - Počela je utakmica u Koprivnici
3 - Prvi korner za domaću momčad donio je i prvu veliku priliku. Christensen je ubacio na pet metara, netko je u gužvi uspio uputiti udarac, Kukić je već bio svladan, ali Jakić čisti sa same crte i tako spašava svoju momčad
8 - Tukao je Heber glavom s 14 metara, lopta je otišla preko gola
11 - GOL 0:1 Tomičić! Kakva golčina Ivana Tomičića. Majstorski pogodak, jedan od najljepših u sezoni. Nakon ubačaja s desne strane lopta je došla do Tomičića koji je iz voleja potegao s nekih 17 metara i zakucao pod prečku. Fantastičan pogodak.
14 - Ivanovski je ostao sam pred golom Splita, pokušao je iz okreta, ali srećom po Crvene nije uspio zahvatiti loptu
18 - Čini se da se Tomičić sada ozlijedio, izgleda da neće moći nastaviti utakmicu
21 - Evo i potvrde, Tomičić je izašao iz igre, zamijenit će ga Luka Kapetanović
26- Pokušao je Stevanović s 25 metara izenanditi Kukića, ali siguran je vratar Splita
30 - Žuti karton je dobio Kukić
36 - Domaća momčad ima mnogo veći posjed lopte nakon Splitovog pogotka, međutim igrači Belupa ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti vratima Crvenih
38 - Zapocuao je sad Christensen s nekih 18 metara, ali Kukić je lako ukrotio njegov prizeman šut
39 - Pavlovski je vrlo neoprezno uputio povratnu loptu koja je došla do Ivanovskog. Napadač Belupa je povukao do nekih 14 metara, opalio iskosa, ali Kukić je danas na visini zadatka
41 - Jurendić je srušio Arapa u opasnoj zoni. Slaven Belupo će imati slobodan udarac na nešto više od 20 metara od vrata.
42 - Arap je odlučio izvesti slobodnjak, lopta je otišla visoko preko vrata
43 - Sjajno se Jovanović oslobodio čuvara na desnoj strani, sjurio se prema kaznenom prostoru, gađao je Pešića na drugoj stativi, ali Blažević u posljednji trenutak kupi loptu ispred napadača Crvenih
45 - Novi korner za domaću momčad. Heber je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz kuta, ali bio je to preslab udarac
45 - Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade
45+2 - Gotovo je prvo poluvrijeme, Split vodi nakon sjajnog pogotka Ivana Tomičića
46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Imamo dvije promjene kod Slaven Belupa, Bouadla je ušao umjesto Burića, dok je Tadić zamijenio Ivanovski
53 - Opasno je bilo sad pred vratima Splita. Nakon ubačaja iz kuta lopta je došla Arapa koji je pokušao iz prve potegnuti, ali dodao je samo do Tadića koji s osam metara glavom puca preko gola
54- Žuti karton dobio je Mikulić
55 - Prva zamjena kod Splita, izašao je Pavlovski, na terenu je Jukić. U međuvremenu je i Kopić već napravio treću zamjenu. Na terenu je Barić
62 - Bouadla je potegao s 25 metara, ali nije to bio precizan udarac, otišlo je dva metra iznad grede
64 - Žuti karton dobio je Bouadla zbog neopreznog starta na Jakiću
67 - Jovanović se driblingom oslobodio Muse, pokušao je gađati prvi kut iskosa, ali nije to bilo precizno
69 - Bio je Heber sada u vrlo dobroj situaciji, ali Jakić čisti u posljednji trenutak. Splitov veznjak danas igra odličnu utakmicu, napravio je ogroman posao u obrani
72 - Jedanaesterac za Slaven dosudio je Matoc. Maglica je u svom šesnaestercu naslonio ruke na Barića, ovaj je pao i Matoc je odmah pokazao na bijelu točku
73 - Brani Luka Kukić. Stevanović je pucao blago u desno, ali vratar Splita ga je pročitao i još jednom potvrdio odličnu formu
74 - Žuti karton dobio je Jovanović
76 - Treća promjena u redovima Splita. Vuković ulazi umjesto Jakića
79 - Žuti karton za Christensena
86 - Jurendić odličnom intervencijom spašava ispred Katića koji se mogao naći u stopostotnoj šansi. Nakon kornera Musa je pucao glavom s deset metara, ali Kukić je danas nesavladiv
89 - Opet jedanaesterac za Slaven Belupo. Kukić nije na vrijeme skupio loptu ipsred Katića, pokupio ga je po nogama i Matoc odmah pokazuje na na bijelu točku
90 - Heber se zaletio i promašio čitava vrata, otišlo je to visoko preko gola. Nevjerojatno.
90 - Igrat će se još tri minute dodanog vremena
90+1 Jurendić još jednom spašava ispred Tadića. Zatim nakon kornera loptu s crte Jukić spašava s crte. Kakva završnica utakmice
90+3 - Gotova je utakmica u Koprivnici. Split je osvojio velika tri boda fantastičnim pogotkom Ivana Tomičića

hr Sat Feb 25 2017 14:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni danas žele nastaviti berbu bodova protiv Farmaceuta

Split u 22. kolu Prve HNL gostuje u Koprivnici
Nogometaši Splita danas od 15 sati gostuju kod Slaven Belupa u Koprivnici (UŽIVO na DalmacijaNewsu). Crveni u Koprivnicu stižu po nove bodove osokoljeni odličnom predstavom u remiju s Hajdukom prošle nedjelje. Momčad Bruna Akrapović djelovala je odlučno i organizirano u gradskom derbiju, a Splitov strateg namjerava u dvoboju s Belupom pokazati da to nije bio plod slučaja.

Crvenima je svaki bod ovog proljeća izrazito bitan u borbi za opstanak, a upravo protiv Farmaceuta su ove sezone osvojili najviše ove sezone. U dvije utakmice Split je s Belupom odigrao neriješeno u Koprivnici, a zatim je upisao i uvjerljivu pobjedu u Parku mladeži. Vidjet ćemo mogu li s novim trenerom za kormilom nastaviti ovaj pozitivan niz i zadržati sjajnu atmosferu nakon gradskog derbija.

Akrapović je naglasio kako njegova momčad ne smije kalkulirati, cilj je uhvatiti puni plijen ako to bude moguće i sigurno je da će Split u Koprivnici pokušati doći do pobjede koja bi značila veliki korak za bijeg od posljednjeplasirane Cibalije.

Trener Splita danas ne može računati na nekoliko vrlo bitnih igrača. Miloš Vidović i Tomislav Duka su ozlijeđeni, dok je stoper Amer Dupovac protiv Hajduka zaradio treći žuti karton. Akrapović prije svega mora pronaći rješenje na stoperskoj poziciji budući da je i novopridošli Dino Škvorc ozlijedio list na treningu. Izgledno je da će na tom mjestu zaigrati Domagoj Boljat kojeg je bivši trener Vjekoslav Lokica već u Turskoj uvježbavao na tom mjestu.

Ostaje za vidjeti i tko će popuniti mjesto zadnjeg veznog, Jakić će gotovo sigurno započeti susret, a uz njega bi mogao igrati Josip Vuković. Zanimljiv će biti i odabir u napadu budući da se Ivo Jovanović protiv Hajduka nametnuo asistencijom, dok je utakmicu započeo Sandro Ugrina

hr Sat Feb 25 2017 08:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.