Liga prvaka: Real Madrid slavio nakon preokreta

Odigrane su još dvije utakmice osmine finala
Sinoć su odigrane još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka, a u megaspektaklu u Madridu, Real je nakon preokreta pobijedio PSG.

Početak utakmice pripao je Realu, iznenadio je trener gostiju postavljanjem u prvih 11 KimpembeaBerchichea i Lo Celsa. U 33. minuti Rabiot je doveo Paris u vodstvo, ali griješili su gosti u obrani, bilo je pitanje minute kad će primiti pogodak.

U završnici prvog dijela Lo Celso je povukao Kroosa, a sudac Rocchi pokazao je na bijelu točku, siguran realizator bio je Cristiano Ronaldo. Bolju igru Real je okrunio s dva pogotka u završnici utakmice, C.Ronaldo u 83. i Marcelo u 86. minuti pogodili su za pobjedu 3:1, gostima ostaje nada u uzvratu 6.ožujka u Parizu. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real.

Liverpool je lakše od očekivanog prošao kroz kišni Porto. Pobjedom 5:0 već su potvrdili prolaz u četvrtfinale. Mane s tri pogotka (25', 53', 85') bio je junak Engleza, po jedan su dodali Salah (29') i Firmino (69'). Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za goste.

hr Thu Feb 15 2018 09:22:11 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska jedva dobila Jordan

Vatreni se vratili na pobjednički kolosijek, ali nisu oduševili igrom protiv 110. reprezentacije svijeta

Hrvatska nogometna reprezentacija je u prijateljskoj utakmici na Rujevici pred pet tisuća gledatelja pobijedila reprezentaciju Jordana s 2:1.

Za Vatrene su pogodili Vida u 24. i Mitrović u 63. minuti udarcima glavom nakon kornera. Za Jordan je iz slobodnog udarca pogodio Faisal u 73. minuti.

- Utakmica je poslužila svojoj svrsi. Komplicirali smo, ali moramo biti zadovoljni pobjedom, rekao je izbornik Dalić nakon utakmice.

Hrvatska: Livaković, Bartolec (od 64. Jedvaj), Lovren (od 46. Mitrović), Vida, A. Milić (od 46. Pivarić), Badelj (od 46. Bradarić), Pašalić, Rog, Pjaca, Kramarić (od 67. Santini), Rebić (od 64. Livaja).

hr Mon Oct 15 2018 22:54:36 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska U-21 reprezentacija visokom pobjedom potvrdila odlazak na EP

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija igrat će sljedeće godine na završnici Europskog prvenstva, zahvaljujući pobjedi kod San Marina u posljednjem kvalifikacijskom kolu
Mladi Vatreni očekivano su slavili sa 4:0 protiv San Marina u posljednjoj utakmici kvalifikacija za EP i tako osigurali nastup u Italiji sljedeće godine. Nakon prvog dijela bez pogodaka, mijenjamo pristup u drugom pa u prvih dvadesetak minuta drugog dijela momčad Nenada Gračana dolazi do uvjerljive pobjede. Pogodio je najprije Halilović, zatim VlašićUremović i Bosančić

Nakon 15 godina ovo je prvi put da se Hrvatska U-21 plasirala na Euro. Posljednji put, 2004. godine, na Euru u Njemačkoj je sudjelovala generacija SrneEduarda i Kranjčara. Na Euru u Italiji sudjelovat će 12 momčadi. Uz domaćina Italiju plasiralo se još devet pobjednika skupina dok ćemo preostala dva putnika na Euro doznati nakon dodatnih kvalifikacija u kojima će sudjelovati četiri najbolje drugoplasirane ekipe iz devet skupina.

Hrvatska: Posavec, Mamić, Bosančić, Uremović, Oluić (77' Bašić), Ivanušec, Šunjić, Vlašić (64' Fiolić), Halilović, Brekalo, Jakoliš (87' Babić).

6. San Marino 0
hr Mon Oct 15 2018 21:36:21 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Dalić pred prijateljsku s Jordanom: "Šansu će dobiti oni s manjom minutažom ranije!"

Hrvatska će večeras od 20:45 sati na Rujevici odigrati prijateljski susret s Jordanom
 Nakon praznih tribina s Engleskom ponovno će Vatreni zaigrati pred ispunjenim gledalištem. U prvi plan u susretu će doći igrači s manje minutaže inače, ali i oni koji bi trebali biti svjetla budućnost Hrvatske reprezentacije.

Pred susret je konferenciju za novinare održao izbornik Zlatko Dalić i rekao:

„Dobro će nam doći utakmica da damo šansu onima koji su imali manju minutažu, da ih provjerimo i vidimo. I njima će doći dobro da se nametnu za iduće akcije. Plan je da probamo Bartoleca desno i Milića lijevo u obrani. Osim ove trojice neće biti ni Matea Kovačića koji ima malu ozljedu pa smo ga odlučili poštedjeti'' rekao je Dalić i dodao:'

'Imamo 18 igrača za utakmicu i nadam se da će svi dobiti šansu. Očekujem lijepi ambijent, ne kao protiv Engleske, te našu pobjedu.

U prvoj postavi tako će zaigrati, ne bude li nekakvih ozljeda:Livaković - Bartolec, Vida, Lovren, Milić - Badelj, Pašalić, Rog - Kramarić, Rebić, Pjaca, a u drugom bi dijelu na stoperske pozicije trebali Jedvaj i Mitrović, Bradarić na poziciju zadnjeg veznog te Livaja i Santini u napad.

Dalić je za kraj rekao kako nema mnogo informacija o Jordanu, ali iako malo lakši protivnik oprezan je hrvatski izbornik:

''Ne znamo puno, imamo kratak video. Ja znam dva igrača. Naročito jednog krilnog koji je brz kao metak. Sličan je Sterlingu, znam ga iz lige u Emiratima. Sigurno je da će se oni doći s nama nadigravati i tražiti dobar rezultat. Mi smo sad meta svima i moramo čuvati svoj ugled i status'', zaključio je Zlatko Dalić.
hr Mon Oct 15 2018 08:23:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šibenik preuzeo vrh Druge lige

Gostujuće pobjede upisali su Hajduk II i Dugopolje
Odigrano je šest utakmica 8. kola Druge lige (susret Zadra i Kustošije na rasporedu je sutra). Četiri dalmatinska kluba bila su danas u akciji, a ostvarene su tri pobjede i jedan remi Solina protiv Dinama II. Vrlo blizu pobjede bio je Solin koji je vodio od 61. minute pogotkom Bauka, ali Kim u 86. minuti pogađa za 1:1.

Šibenik je na Šubićevcu sa 3:0 pobjedio Lučko i tako iskoristio poraz Varaždina i remi Dinama te zasjeo na prvo mjesto s 15 bodova, koliko imaju Osijek II i Varaždin. Maleš te Prince s dva pogotka donijeli su tri boda momčadi Borimira Perkovića. Druga momčad Hajduka slavila je sa 4:1 u gostima kod Međimurja. Ivan Delić s dva pogotka već do 17. minute odveo je utakmicu na mlin mladih igrača Hajduka. Posao su završili Teklić i Špikić. Proigralo je i Dugopolje i s drugom uzastopnom pobjedom pobjeglo s dna drugoligaške ljestvice. Primorac i Prelčec pogađali su za Dugopolje, poraz Dragovoljca ublažio je Tomislav Havojić