Sandro Ugrina: Ovo mi je bila utakmica karijere, izbacili smo veliki klub

Pogotkom i asistencijom Ugrina se od igrača s klupe prometnuo u junaka splitskog gradskog derbija

Sandro Ugrina apsolutni je junak Splitove pobjede nad Hajdukom, zabio je u ključnom trenutku, točnije u sudačkoj nadoknadi kada je Hajduk imao već dobivenu utakmicu, a zatim je u produžetuku fantastičnom asistencijom Pešića pogurao prema pogotku koji je Crvenima donio prolazak u polufinale. Napadač Crveni neočekivano je ostao na klupi, međutim to je bio specijalni plan trenera Vjekoslava Lokice. Uveo je Ugrinu u 61. minuti, a ovaj je potpuno preokrenuo odnos snaga na terenu.

Split je nakon njegovog ulaska imao tri velike prilike, sve tri nisu realizirani, sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Ugrina ugurao loptu u mrežu nakon asistencije Fuštara za produžetke. Na samom startu drugog produžetka Ugrina je petom asistirao Pešiću za pobjedu i tako se prometnuo u Splitovog junaka, apsolutno najboljeg pojedinca splitskog gradskog derbija u kojem su Crveni ostvarili veliku pobjedu.

- Mislim da mi je ovo bila utakmica karijere. Odično samo ušao, imao sam dvije jako dobre prilike, nisam zabio, ali vratilo mi se sve u sudačkoj nadoknadi. Nagradilo me u najboljem trenutku, treća sreća nakon dvije odlične šanse - kazao nam je Ugrina sinoć po završetku iscrpljujućeg dvoboja koji je trajao 120 minuta.

Utakmica se praktički može podijeliti period do i od njegovog ulaska.

- Mislim da je cijela ekipa zaslužna za ovaj veliki uspjeh, ne bih samo sebe isticao.  Moram pohvaliti obranu koja je odradila svoj dio posla, bez obzira na taj gol koji smo primili.

Asistencija petom zapravo je remek djelo ove utakmice.

- Osjetio sam da mi je Pešić otišao iza leđa, probao sam i prošlo je, na kraju je odlično ispalo. Vrhunski je i on reagirao, gurnuo sebi i mirno zabio.

Ugrina je na početku sezone u dresu Cibalije promašio nekoliko vrlo dobrih prilika protiv Hajduka. Sada mu se sve vratilo.

- Istina, ono što sam darovao Hajduku u Vinkovcima sada sam naplatio. Nadam se da će se i nama vratiti u prvenstvu, imamo teške utakmice, ali ako ovako odigramo nemamo se koga bojati. Ovo je bio melem na rane, izbacili smo veliki klub, nismo igrali bilo s kim - zaključio je Ugrina.

hr Thu Dec 01 2016 08:10:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

NK Lokomotiva stiže na Park mladeži

Na današnjoj press konferenciji svoje viđenje i očekivanja za utakmicu iznjeli su trener "crvenih" Bruno Akrapović i napadač Sandro Ugrina.
Snimku press konferencije pogledajte ovdje:

hr Sat Apr 22 2017 14:14:30 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Pioniri Splita pobjedom protiv Hajduka zasjeli na vrh ljestvice

Mnogobrojni gledatelji su uživali u sportskoj i fer igri djece.

Pred blagdane se na Parku mladeži odigrao veliki derbi prvenstva mlađih pionira RNK Splita i HNK Hajduka; dječaka 2004. godiste.

Treneri crvenih Goran Njegić i bijelih Ante Puljiz su na teren poslali sve najbolje sto nudi ovo godiste.
Imali su i motiv vise za pobjedu jer su do skora bili kolege u redovima RNK Splita.

Momčad RNK Splita se od samog pocetka susreta nametnula agresivnijom i boljom igrom.
Gledali smo utakmicu sa mnogo lijepih akcija, pojedinačnih poteza i zalaganja kod djece, naročito kod splitskih "crvenih".

U prvom dijelu susreta istaknuo se Marin Čubretović koji je bio nerješiva zagonetka za obranu Hajduka.
On je zasigurno uz ostale dječake iz ove momčadi svijetla budućnost kluba iz Parka mladeži.

Vidjelo se zaista mnogo lijepih poteza i akcija kod crvenih koji su konstantno dominirali te se sredinom drugog dijela odigrala predivna akcija, započeta srčanim skupnim presingom dječaka Splita i oduzimanjem lopte.

Tino Radan je nanizao nekolicinu igrača bijelih te nesebično vratio povratnu loptu Karlu Radiću koji varkom izbacuje svog čuvara te iz okreta prizemnim udarcem pogađa mrežu vratara Hajduka.

S ovom pobjedom od 1:0 i sa tri nova boda mladi "Ratnici Splita", kako nazivaju ovu generaciju, su zasjeli na prvo mjesto tablice te se očekuje interesantna borba za trofej u tom uzrastu.

Uz kvalitetnu igru, predivni nogometni ugađaj, te sportsko ponašanje na terenu, predivno je poslije utakmice bilo vidjeti čestitanje među djecom crvenih i bijelih koji su nagrađeni pljeskom objektivne publike.
Za primjer i svaku pohvalu ! Bravo crveni, bravo bijeli !

Pobjednički pogodak Radića možete pogledati ovdje:

hr Tue Apr 18 2017 10:37:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mikulić: Rijeka je pokazala zašto je lider prvenstva

U 37. minuti Riječani su poveli pogotkom Gordona, a konačnih 2-0 postavio je u 59. minuti Marko Vešović

U susretu 28. kola Prve HNL Rijeka je protiv Splita slavila sa 2-0, te ponovno ima četiri boda više od Dinama.

Nakon utakmice koja je odigrana na stadionu NK Rijeka na Rujevici ispred 3.500 gledatelja razgovarali smo s Božom Mikulićem, mladim stoperom RNK Split.

- Znali smo da idemo trenutno najboljoj momčadi u Hrvatskoj i da će nas čekati vruć teren, dobra atmosfera i motivirana Rijeka. Mislim da smo od prve minute dobro izgledali i stajali na terenu te da smo ispoštovali zahtjeve trenera Akrapovića, ali oni su iskoristili naš pad koncentracije u dva navrata i riješili utakmicu. - kaže Mikulić.

Stvorili su nekoliko dobrih prilika koje nisu iskoristili, ali kako kaže, mogu uzdignute glave pripremati se za utakmicu protiv Lokomotive koja će se odigrati u Parku mladeži.

- Moramo imat kvalitetan pristup, puno trke i agresije. Trebamo dati svoj maksimum u sljedećoj utakmici i onda se nemamo čega bojati. Drago nam je što nam se napokon oporavio Škvorc koji će puno pomoći svojim iskustvom i čestitam na debiju Baturini. Pozitivno idemo prema utakmicama koje dolaze. - zaključio je.

hr Sat Apr 15 2017 18:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Kraj > HNK Rijeka - RNK Split > Lider opravdao očekivanja

Tekstualni prijenos 28. kola MaxTV 1. HNL
Na kišnoj Rujevici kreće ogled prvoplasirane Rijeke i naših Radnika

HNK Rijeka
Prskalo - Zuta - Župarić - Gavranović - Elez - Gorgon - Andrijašević - Maleš - Bradarić - Vešović - Martic
Trener: Matjaž Kek

RNK Split
Duka - Jakić - Mikulić - Dupovac - Tomičić - Ugrina - Pavlovski - Merajić - Pešić - Boljat - Perković
Trener: Bruno Akrapović

Prije samog početka, odvija se hvalevrijedna humanitarna akcija u organizaciji domaćina za pomoć oboljeloj djeci

Tijek utakmice:

0' - Krenula je utakmica na skliskom travnjaku
6' - Uz bučnu kulisu brojne Armade traje ispitivanje snaga na Rujevici
9' - Župarić puca prizemnim udarcem s 25 metara ali nezgodnu, sklisku loptu Duka s malo poteškoća uspijeva ukrotiti.
11' - Velika prigoda za Split!
Tomičić je na boku odlično slomio svog čuvara i gurnuo loptu Prskalu kroz noge, no sa same gol crte loptu izbacuje Elez.
Udarac iz kuta za Split. Pešić puca pored gola domaćina.
16' - Gavranović solo prodorom iznuđuje prekršaj na 24 metra. Opasno po vrata Splita. Gorgon loše puca preko dukinih vrata.
22' - Već sada, trener domaćina Kek šalje par igrača na zagrijavanje
25' - Prigoda Gavranovića kojemu je loptu spustio Andrijašević. Duka siguran
26' - Sijeva i na drugoj strani! Ugrina je pobjegao Elezu i bez puno kalkulacija s nekih 25 metara pokušao iznenaditi Prskala ali lopta ide malo preko vrata.
29' - Duka najprije boksanjem otklanja opasnost ispred gola te potom hvata udarac Žute.
Domaćini  imaju inicijativu no naš Split je čvrst i u stalnoj formaciji.
34' - Kapetan Maleš - žuti karton zbog neoprezne igre
36' - Velika prigoda za Rijeku no Andrijašević je ostao "malo prekratak"
37' - Split više nije mogao izdržati. Gorgon koristi dugu loptu Martića, primiruje na prsa i matirao Duku. 1:0 za Rijeku
38' - Odmah sa centra Split pokušava uzvratiti preko Ugrine no udarac je preslab za Prskala. Velika prigoda za Crvene
45' - Završeno je prvo poluvrijeme. 1:0 za Rijeku
46' - Kreće drugo poluvrijeme na Rujevici. Sretno Splite !
49' - Gavranović i u drugom poluvremenu nastavlja s dobrom igrom. Ponovno je zaprijetio Duki no vratar Radnika izlazi kao pobjednik ovaj put
50' - Pešić - žuti karton (nažalost treći, nema ga protiv Lokomotive slijedeće kolo na Parku mladeži)
55' - Izmjena HNK Rijeka > Bezjak umjesto Gavranovvića
59' - Nadmoć Rijeke! Vešović pogađa nakon lijepe kombinacije riječana. 2:0
66' - Izmjena kod RNK Splita > Jovanović umjesto Tomičića
77' - Martić - žuti karton.
Smirile su se tenzije na terenu pa izgleda kako su se Crveni pomirili s porazom dok Rijeka želi privesti utakmicu kraju bez većih uzbuđenja
83' - Izmjena kod RNK Splita > mladi talentirani Roko Baturina ulazi umjesto Pavlovskog
88' - Izmjena HNK Rijeka > Čanađija umjesto Martića
90' - Igrati će se 3 minute sudačke nadoknade
93' - Izmjena kod HNK Rijeka > Črnic umjesto danas maloprimjetnog Andrijaševića
93' - Završen je susret na Rujevici - zaslužena pobjeda Rijeke 2:0

hr Sat Apr 15 2017 15:00:44 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.