Sandro Ugrina: Ovo mi je bila utakmica karijere, izbacili smo veliki klub

Pogotkom i asistencijom Ugrina se od igrača s klupe prometnuo u junaka splitskog gradskog derbija

Sandro Ugrina apsolutni je junak Splitove pobjede nad Hajdukom, zabio je u ključnom trenutku, točnije u sudačkoj nadoknadi kada je Hajduk imao već dobivenu utakmicu, a zatim je u produžetuku fantastičnom asistencijom Pešića pogurao prema pogotku koji je Crvenima donio prolazak u polufinale. Napadač Crveni neočekivano je ostao na klupi, međutim to je bio specijalni plan trenera Vjekoslava Lokice. Uveo je Ugrinu u 61. minuti, a ovaj je potpuno preokrenuo odnos snaga na terenu.

Split je nakon njegovog ulaska imao tri velike prilike, sve tri nisu realizirani, sve do druge minute sudačke nadoknade kada je Ugrina ugurao loptu u mrežu nakon asistencije Fuštara za produžetke. Na samom startu drugog produžetka Ugrina je petom asistirao Pešiću za pobjedu i tako se prometnuo u Splitovog junaka, apsolutno najboljeg pojedinca splitskog gradskog derbija u kojem su Crveni ostvarili veliku pobjedu.

- Mislim da mi je ovo bila utakmica karijere. Odično samo ušao, imao sam dvije jako dobre prilike, nisam zabio, ali vratilo mi se sve u sudačkoj nadoknadi. Nagradilo me u najboljem trenutku, treća sreća nakon dvije odlične šanse - kazao nam je Ugrina sinoć po završetku iscrpljujućeg dvoboja koji je trajao 120 minuta.

Utakmica se praktički može podijeliti period do i od njegovog ulaska.

- Mislim da je cijela ekipa zaslužna za ovaj veliki uspjeh, ne bih samo sebe isticao.  Moram pohvaliti obranu koja je odradila svoj dio posla, bez obzira na taj gol koji smo primili.

Asistencija petom zapravo je remek djelo ove utakmice.

- Osjetio sam da mi je Pešić otišao iza leđa, probao sam i prošlo je, na kraju je odlično ispalo. Vrhunski je i on reagirao, gurnuo sebi i mirno zabio.

Ugrina je na početku sezone u dresu Cibalije promašio nekoliko vrlo dobrih prilika protiv Hajduka. Sada mu se sve vratilo.

- Istina, ono što sam darovao Hajduku u Vinkovcima sada sam naplatio. Nadam se da će se i nama vratiti u prvenstvu, imamo teške utakmice, ali ako ovako odigramo nemamo se koga bojati. Ovo je bio melem na rane, izbacili smo veliki klub, nismo igrali bilo s kim - zaključio je Ugrina.

hr Thu Dec 01 2016 08:10:32 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni u prijateljskoj utakmici slavili s 4:0 protiv Vala

Crveni su s 4:0 svladali goste iz Kaštel Starog u susretu odigranom u Parku mladeži
Nogometaši Splita s 4:0 svladali su Val u prvoj pripremnoj utakmici za proljetni dio sezone. Crveni su već u prvih 15 minuta susreta riješili pitanje pobjednika protiv trećeligaša iz Kaštel Starog koji je tek krenuo s pripremama.

Mrežu gostiju načeo je Ugrina u 11. minuti nakon što su igrači Vala jeftino prodali loptu na sredini terena, nakon čega je Roglić odlično povukao po desnoj strani, a zatim uputio povratnu na deset metara odakle napadač Splita pogađa pored nemoćnog vratara Radića

Na gotovo identičan način pao je i drugi pogodak tri minute kasnije, samo je strijelac ovaj put bio Grubišić. Opet je Roglić prošao po desnoj strani i zatim asistirao na deset metara odakle veznjak Crvenih bez problema pogađa nebranjeni dio mreže.

U ovoj utakmici trener Vjekoslav Lokica dao je priliku igračima koji se nalaze na probi, a jedan od njih je i napadač Jovanović koji je zabio vrlo lijep treći pogodak u 57. minuti. Ubacio mu je Luka Kapetanović, koji je u ovoj utakmici zaigrao na poziciji desnog beka, a Jovanović je vrlo atraktivno petom iz okreta pogodio mrežu gostiju.

Posljednji pogodak postigao je Ivan Jukić u 90. minuti, a asistirao mu je Ivan Tomičić, još jedan igrač koji je nedavno potpisao za Crvene. Tomičić je prošao po desnoj strani ubacio visoku loptu na 12 metara odakle Jukić glavom pogađa za konačnih 4:0.

Dodajmo kako je u drugom poluvremenu nastupio i Josip Vuković, veznjak koji je jučer potpisao za Split.

RNK Split - Val 4:0
Strijelci: Ugrina, Grubišić, Jovanović, Jukić

SASTAVI:

RNK Split prvo poluvrijeme: Duka, Baturina, Boljat, Mikulić, Vasilj, Jakić, Vidović, Roglić, Grubišić, Marcijuš, Ugrina
RNK Split drugo poluvrijeme: Kukić, Kapetanović, Dupovac, Radovac, Žižić, Vuković, Boljat, Tomičić, Jukić, Pešić, Jovanović

Val: Radić, Šimunović, Caktaš, Bauk, Pezo, Kustura, Ćurić, Pedišić, Udovičić, Božinović, Čačić
Još su igrali: Tuta, Stanković, Suman, Biuk, Vojković, Radanović, Kordić, Brko

hr Sat Jan 21 2017 16:13:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Josip Vuković potpisao za Crvene

Vuković je treće pojačanje Crvenih u ovom prijelaznom roku
Josip Vuković priključio se momčadi Splita, 25-godišnji veznjak već nekoliko dana trenira s Crvenima, a danas je i službeno potpisao ugovor na dvije godine.

Vuković je bivši igrač Hajduka i Dugopolja, a zadnju sezonu i pol proveo je u redovima Istre 1961 gdje je je skupio ukupno 23 nastupa. U prvoj sezoni bio je standardan član prve postave, dok u ovoj polusezoni nije nastupao zbog upale pubične kosti.

Ozljedu je nedavno sanirao i u Park mladeži dolazi potpuno spreman. Vjekoslav Lokica s njim je dobio dodatnu čvrstinu u veznom redu, a Vuković već u narednim prijateljskim utakmicama ima priliku pokazati što može.

Osim Vukovića Split je namjeravao 20-godišnjeg vratara Josipa Bendera međutim zbog problema s ishođenjem slobodnih papira Crveni će se možda okrenuti drugom rješenju.

hr Fri Jan 20 2017 17:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni u Turskoj protiv Tom Tomska, Dinamo Minska, Zarije Balti i Kairata

Raspored Splitovih utakmica na glavnom dijelu priprema u Turskoj
Nakon dvotjednih priprema u Parku mladeži, nogometaši Splita 28. siječnja putuju u Tursku gdje će boraviti ukupno 12 dana i pri tom odigrati četiri prijateljska susreta.

Poznati su i suparnici Crvenih.  Momčad Vjekoslava Lokice tako će odmjeriti snage protiv ruskog Toma iz Tomska, bjeloruskog Dinamo Minska, moldavske Zarije Balti, te kazahstanskog Kairata.

U prvoj utakmici Split će igrati protiv Tom Tomska, trenutno 17 momčadi ruske lige, dok će im u drugom susretu suparnik biti Dinamo Minsk, trećeplasirana momčad Bjelorusije.

Treći protivnik Crvenih je Zaria Balti, trećeplasirana momčad Moldavije, a u posljednjem susretu Crveni će se suprostaviti drugoplasiranoj momčadi Kazahstana predvođenoj Andreyjem Arshavinom.

Raspored pripremnih utakmica:

31. siječnja Split - Tom Tomsk
3. veljače Split - Dinamo Minsk
5. veljače Split - Zaria Balti
8. veljače Split - Kairat

hr Thu Jan 19 2017 09:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Split će prvu pripremnu utakmicu odigrati s Valom

Prvu pripremnu utakmicu nogometaši Splita odigrat će protiv trećeligaša iz Kaštel Starog
Nogometaši Splita i Vala u subotu u 14 sati će odmjeriti snage u prijateljskom susretu na Parku mladeži. Bit će to prva pripremena utakmica uoči proljetnog dijela sezone za oba sastava.

Crveni su prije tjedan dana počeli s pripremama za novu sezonu, a ovo će im biti prvi od tri testa uoči odlaska na glavni dio priprema u Tursku.

Momčad Vjekoslava Lokice odigrat će još prijateljski susret s Metallegheom iz Jajca u Čitluku 24. siječnja, te sa Solinom u Parku mladeži dva dana kasnije. Crveni u Tursku putuju 31. siječnja.

hr Tue Jan 17 2017 14:04:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.