Može li Hajduk probiti bunker Rudeša?

Bijelih znaju da je današnja pobjeda potrebna za iskupljenje pred svojim navijačima i zadržavanje dobre atmosfere
Hajduk će danas od 15 sati na Poljudu dočekati momčad Rudeša u sklopu 24. kola HT Prve lige. Zagrepčani su posljednja momčad lige, ali nakon poraza od Slaven Belupa, znaju u redovima Bijelih da je pobjeda danas potrebna za iskupljenje pred svojim navijačima i zadržavanje dobre atmosfere.

Zanimljivo da je Željko Kopić ostao bez posla u Slaven Belupu nakon poraza od Rudeša u Kupu u listopadu prošle godine, a potom je Rudeš u svom jedinim dolasku na Poljud upisao pobjedu i tako smijenio tadašnjeg trenera Bijelih Joana Carilla. Nakon te utakmice predsjednik Kos i sportski direktor Branco također su ponudili ostavke koje je Nadzorni odbor odbio.

Uoči današnjeg susreta s Rudešom, ozljedio se i kapetan Nižić, propustio je jučerašnji trening. Očekuje se da će Kopić na njegovo mjesto postaviti Savvasa jer Ismajlijanema zbog žutih kartona, a Bosančić nije u ozbiljnim planovima, možda i zbog toga što nije produžio ugovor. Uz Nižića i Ismajlija, u konkurenciji za današnji dvoboj nisu ni Hugo Almeida, Fran Tudor, Hysen Memolla, Marko Futacs te Gustavo Carbonieri.

Očekuje se da će Hajduk istrčati u sastavu: Letica - Juranović, Savvas, Lopez, Fomitschow - T.Bašić, Radošević, Hamza - Caktaš, Gyurcso, Said

Današnji prvenstveni sraz na Poljudu sudit će Ivan Bebek iz Rijeke s pomoćnicima Goran Pericom Šibenika i Robijom Kezeleom  iz Rijeke. Četvrti sudac je Marin Viduliniz Kanfanara, delegat susreta Tihomir Čalić iz Pule, a kontrolor suđenja je Miroslav Vitković iz Vinkovaca.

hr Sat Mar 03 2018 10:47:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk poražen u sjajnoj utakmici na prepunom Poljudu

Bijeli nisu iskoristili svoje prilike...

Hajduk je poražen od Dinama u 31. kolu HT Prve lige. Pred 32 000 gledatelja Dinamo je pobjedio 2:1 uz dva pogotka Gavranovića. Bijelima je privremeno izjednačenje donio Caktaš sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. U utakmici koja je obilovala prilikama Bijeli su dva puta pogađali okvir gola, nekoliko je puta goste spašavao Livaković a oba pogotka Dinamo je postigao nakon grešaka Hajdukovih igrača.

Bolje je Dinamo otvorio utakmicu, u sedmoj minuti vidjeli smo vrlo neugodan udarac iz slobodnjaka kojeg je uputio Hajrović, išlo je to u prvi kut, ali spreman je bio Letica koji je odbio loptu u korner. U 10. minuti Gavranović je prošao kroz sredinu obrane Bijelih, ali je tukao s nekih 14 metara pored vrata. Poveo je Dinamo u 14. minuti nakon kornera. Ćorić je ubacio na prvu stativu, Rrahmani je dotakao loptu glavom i pogodio gredu, odbilo se do Gavranovića koji glavom pogađa praznu mrežu s tri metra.

U 25. minuti Gyurco je srušen na 25 metara a odličan pogodak iz slobodnog udarca postiže Mijo Caktaš. Potegao je veznjak Bijelih su sami desni kut, ispružio se Livaković koliko je mogao, ali bio je nemoćan protiv ovakvog udarca. Nakon toga clvelika prilika za Hajduk. Toma Bašić je sjajno proigrao Saida koji je s igračem na leđima povukao do 15 metara odakle je pucao pored Livakovića, međutim lopta je otišla tik uz vanjski dio vratnice.

Opasan je Hajduk u tom peridu igre, u 33. minuti sjajan udarac Gyurcsa s 20 metara, lopta je putovala u donji desni kut, ali Livaković je u posljednji trenutak uspio odbiti od vratnice u korner. Četiri minute nakon toga imao je Dinamo priliku, pucao je Hajrović iz slobodnjaka, lopta je prošla kroz živi zid, išlo je to uz samu stativu, ali još jednom odličnom intervencijom istaknuo se Letica.

Drugi dio uraganski su otvorili Bijeli, najprije u 48. minuti velkka šansa za Bijele. Juranović je prošao Hajrovića, sjurio se po desnoj strani i odlično ubačajem pronašao Futacsa na drugoj vratnici. Napadač Hajduka je iz blizine pucao u donji desni kut, ali ispružio se Livaković i uspio obraniti njegov udarac. Malo nakon toga još jedna velika obrana vratara gostiju. Gyurcso je pronašao Saida koji tuče s pet metara, ali Livaković je i to obranio. Zatim smo vidjeli atraktivan pokušaj Tome Bašića koji je pucao s 20 metara iz okreta, međutim lopta je otišla ravno u ruke Livakovića. Nakon što Hajduk nije iskoristio svoje prilike, opet su gosti došli do vodstva nakon kornera.

Uputio je Ćorić prizeman ubačaj, Said nije uspio zahvatiti i izbiti loptu koja dolazi na pet metara, odakle Gavranović pogađa u mrežu za 1:2 u 59. minuti. Ubacio je u 64. minuti Toma Bašić iz kornera u gužvu pred vrata gostiju, lopta se odbila od nekoga iz obrane Dinama prema vratima, ali Livaković je uspio pokupiti u zadnji trenutak prije nego što je prešla gol liniju. U 71. minuti opet sjajna prilika za Bijele, pokušao je Gyurcso s 15 metara iskosa prebaciti Livakovića, išao je udarac pod gredu, ali vratar Dinama vršcima prstiju odbio je u korner. Ubacio je nakon toga Gyurcso je ubacio iz kornera, pucao je Nižić s 10 metara glavom pored vrata.

Tražio je Hajduk drugi pogodak, u 78. minuti Juranović je još jednom sjajno ubacio na drugu vratnicu, Gyurcso je pucao glavom i pogodio vanjski dio grede. Bila je to velika prilika za izjednačenje Bijelih. Do kraja susreta nije bilo velikih prilika, Dinamo je tako pobjedom otišao na velikih plus osam.

HAJDUK: Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow (od 80' Kožulj), Radošević, T. Bašić (od 67' Hamza), Caktaš, Gyurcso, Futacs (od 61' Tičinović), Said

DINAMO: Livaković, Stojanović, Benković, Rrahmani, Sosa, Doumbia, Ademi, Hajrović (od 61' Gojak), Ćorić (od 72' Ćorić), Gavranović (od 90' Lecjaks), Soudani.

hr Sun Apr 22 2018 19:06:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Danas je derbi: Uz pun Poljud do pobjede

Utakmica Hajduka i Dinama igra se danas od 17 sati
Pun Poljud dočekat će najveći derbi hrvatskog sporta između Hajduka i Dinama koji se igra danas od 17 sati u sklopu 31. kola HT Prve lige. Ulaznica u prodaji nema još od jučer ujutro i derbi će se igrati u zaista spektakularnoj atmosferi.

Bijeli imaju pet bodova zaostatka za Dinamom i pobjedom bi došli na samo minus dva, što bi sigurno Split bacilo u trans i euforiju kakvi dugo nisu viđeni. Bit će ovo 214. derbi, Dinamo je do sada ostvario 90 pobjeda, Hajduk 68, a 55 puta derbi je završio bez pobjednika.

Bijeli su u odličnoj formi, posljednja tri susreta hajdukovci su ostvarili maksimalan učinak uz gol razliku 8:0. U proljetnom dijelu sezone HT Prve lige igrači Željka Kopića sedam su puta osvojili sva tri boda, dvaput su odigrali neriješeno uz jedan poraz i uvjerljivo su najbolja momčad proljeća. Vjerujemo da će se pozitivan niz nastaviti i danas, u grotlu Poljuda, u veličanstvenom ambijentu kojeg će danas stvoriti brojni navijači Hajduka. S druge strane, Dinamu ne ide baš u posljednje vrijeme, oni su u posljednjih deset utakmica upisali čak četiri poraza, uz jedan remi i pet pobjeda.

Trener Kopić u najavi utakmice rekao je kako su njegovi igrači psihološki, taktički i kondicijski spremni i vjeruje da će svaki pojedinac u današnjem ogledu dati sve od sebe za pobjedu nad najvećim rivalom. U momčad se nakon odrađene suspenzije vraća Mijo Caktaš, strijelac pet pogodaka ovog proljeća, a osim Huga Almeide i Gustava Carbonierija svi igrači su na raspolaganju i konkurirat će u velikom derbiju.

Očekuje se da će Kopić od prve minute na teren poslat sastav: Letica, Juranović, Nižić, Borja Lopez, Fomitschow, Radošević, T. Bašić, Caktaš, Gyurcso, Said, Futacs.

- Prije svega trebamo pokazati dobru igru, a vjerujem da će kao plod toga doći i rezultat. Nema razloga da u ovoj utakmici ne pokažemo sve ono što smo prikazali i u prošlim susretima. Moramo se skoncentrirati na naše zahtjeve i našu igru. Volio bih više od svega da pobijedimo, a tko će zabiti zaista nije bitno. Bit će pun stadion, a svakom igraču je poseban gušt igrati pred što više publike. Očekujem poseban štimung i vjerujem da će navijači biti naš 12. igrač, a mi ćemo na terenu dati sve od sebe da ostvarimo željeni rezultat i da se svi zajedno veselimo. - rekao je uoči susreta veznjak Hajduka Josip Radošević.

Pravdu će u današnjem dvoboju dijeliti Mario Zebec, a pomagat će mu Borut Križarić iz Čakovca i Dalibor Conjar iz Osijeka. Četvrti sudac je Goran Pataki iz Đakova, dok su dopunski suci Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina) i Dario Bel (Osijek). Delegat susreta je Ante Vučemilović iz Osijeka, dok će suđenje kontrolirati Vlado Svilokos iz Siska.
hr Sun Apr 22 2018 12:08:55 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kapetan Nižić: Imamo svoj cilj i plan te očekujem pravi Hajduk

Bijeli sutra od 17 sati na Poljudu dočekuju zagrebački Dinamo
Manje od 24 sata ostala su do početka najvećeg derbija hrvatskog sporta. Hajduk protiv Dinama, sutra na Poljudu od 17 sati. Ulaznica za utakmicu više nema u prodaji, pun Poljud bit će velika podrška Bijelima u nastojanju da uzmu sva tri boda.

- Svi jedva čekamo utakmicu, znamo što nam ona donosi i maksimalno ćemo se pripremiti da osvojimo sva tri boda. U dobroj smo formi, igramo kvalitetno, derbi je posebna utakmica s posebnim nabojem, ali mi svakako idemo po pobjedu. U prošlom derbiju smo pokazali da smo ozbiljna i kvalitetna momčad s glavom i repom u igru, sad igramo kući pred svojim navijačima i dat ćemo sve od sebe da ih razveselimo. - poručio je u najavi susreta kapetan Bijelih Zoran Nižić.

Naravno, kao i svaki dvoboj do sada, stručni stožer na čelu s trenerom Željkom Kopićem upozorit će hajdukovce na svaki mogući detalj, a plan i cilj je jasan.

- Oni imaju kvalitetne pojedince, ali moramo se koncentrirati na svoju izvedbu i vjerujem da će naš kolektiv iznijeti ovu utakmicu. Kolektiv uvijek izbaci nekog pojedinca i bez obzira tko to bio mi samo želimo pobjedu. Imamo svoj cilj i plan i ako budemo pravi dobit ćemo ovaj ogled. Analizirat ćemo njihovu igru, trener će nas pripremiti kao i svaki put dosada i očekujem pravi Hajduk u nedjeljnom derbiju. - rekao je Hajdukov stoper te dodao:

- Nećemo srljati, imamo svoj plan kojeg se trebamo držati. Pritisak je uvijek tu, ali to daje posebnu draž. Bit će pun stadion, više od toga nemamo što tražiti. Svi smo spremni i jedva čekamo da utakmica počne. Više od svega želimo pobijediti u derbiju pred svojim navijačima.
hr Sat Apr 21 2018 17:44:34 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Smireni Kopić: Nećemo kalkulirati, to je sigurno

Split luduje, Poljud će u nedjelju biti ispunjen kao rijetko kada posljednjih godina.
Hajdukovi navijači dva dana prije utakmice gotovo da su kupili sve ulaznice za derbi s Dinamom (nedjelja, 17 sati), ambicije rastu iz minute u minutu. Najhladniji tip na svijetu trenutno je Željko Kopić, Hajdukov trener, koji drži svoj ritam bez jednog slova, koje bi podignulo bilo kakvu tenziju. Hajduk je u prigodi doći na minus dva od Dinama

.– Vidjet ćemo što će utakmica donijeti, pričekat ćemo završetak da bi vidjeli gdje smo i što smo. Mi kalkulirati nećemo, to je sigurno – kaže Kopić.

Kako zaustaviti Soudanija?

– Soudani ima visoku kvalitetu, dokazao je to u velikom broju derbiju, na nama je da napravimo sve da razinom funkcioniranja ne omogućimo Soudaniju i Dinamu da nas ne dovedu u problem. Bez obzira u kojem sastavu Dinamo istrčao mi moramo voditi računa o sebi – rekao je Kopić.

Hajduk je trenutno u puno boljoj formi od Dinama.

– Forma nam je u porastu, izgledamo sve bolje i imamo sve preduvjete za odigrati kvalitetnu utakmicu – lagano će Hajdukov trener. Da mu je netko rekao kada je bio na minus dvanaest od Dinama da će imati prigodu doći na korak iza…

– Nisam razmišljao ni o minus dvanaest, ne razmišljam o minus dva, kad sam dolazio vjerovao sam u sebe, stožer i kvalitetu igračkog kadra.

Svaku utakmicu pripremamo na pravi način, ne zbrajamo i oduzimamo bodove već gledamo prema prvoj sljedećoj utakmici. Sada je to Dinamo – kaže nevjerojatno smireni Kopić.

Gyurcso je u odličnoj formi, ponajbolji igrač Hajduka...

– Adam je bio jedan od onih za koje smo znali da ima visoku razinu, ali neke stvari u karijeri nisu mu išle pravim smjerom. Posljednja epizoda u Poljskoj nije bila u skladu s njegovim očekivanjima, ali radom i protekom perioda adaptacije došao je do toga igra zaista dobro – rekao je Kopić.

Što je novog u Dinamovoj igri donio Nikola Jurčević?

– Dinamo ima visoku defenzivnu stabilnost, svaki trener donese nešto novo, tako se i kod gospodina Jurčevića vide neke taktičke zamisli – zaključio je Kopić., piše Dalmacijaonline.hr
hr Fri Apr 20 2018 14:50:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.