Chelsea s 13. pobjedom zaredom izjednačio rekord Arsenala

Nogometaši Chelsea slavili su u "Silvestarskom" 19. kolu Engleske lige u Londonu protiv Stokea s 4-2 te su s 13. pobjedom zaredom u prvenstvu izjednačili rekord Arsenala.

Chelsea je u zadnjoj ovogodišnjoj utakmici na Stamford Bridgeu, koja se pokazala "ljepoticom" kola, slomio otpor hrabrog Stokea koji je dvaput poravnavao (1-1, 2-2), ali nakraju nije izdržao protiv lidera prvenstva. Junak pobjede momčadi Antonia Contea bio je dvostruki strijelac Brazilac Wilian (57, 65), dok za lidera zabili Cahill (34) i Diego Costa (85). Za Stoke su strijelci bili Indy Martins (47) i veteran Crouch (64).

"Plavi" sa Stamford Bridgea su tako izjednačili rekordni niz Arsenala iz sezone 2001/2002, a rekord mogu oboriti ako u 4. siječnja pobijede u gostima Tottenham.

Manchester United je do 85. minuti gubio doma s 0-1 protiv Middlesbrougha, da bi ga potom spasili golovi Francuza Martiala (85) i Pogbe (87). U prvom dijelu je neopravdano poništen prekrasan pogodak Ibrahimovića.

West Ham Slavena Bilića je izgubio u gostima kod prvaka Leicestera s 0-1, a jedini gol zabio je Slimani u 22. minuti. U derbiju začelja Burnley je s 4-1 kod kuće slavio protiv Sunderlanda, uz "hat-trick" Graya, dok je "fenjeraš" Swansea glatko doma izgubio od Bournemoutha s 0-3.

Vodi Chelsea s 49 bodova ispred Livepoola (40) i Manchester Citya (39), koji danas navečer igraju međusobno na Anfieldu. Arsenal je četvrti s 37 bodova, au nedjelju dočekuje Crystal Palace, dok je Tottenham, koji na Novu godinu ide u goste Watfordu, peti s 36 bodova, koliko ima i Manchester United.

Stoke City           2 Bruno Martins Indi 46, Peter Crouch 64

hr Sat Dec 31 2016 19:36:15 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lorenco Šimić postigao prvi pogodak u Serie A

U derbiju začelja njegov SPAL upisao je važnu pobjedu u gostima
U sklopu 26. kola talijanske Serie A, derbi začelja igrali su Crotone i SPAL. Za goste je od prve minute zaigrao bivši igrač Hajduka Lorenco Šimić te je u 51. minuti postigao pogodak za vodstvo svoje momčadi 2:1. SPAL je kod direktnog suparnika u borbi za ostanak slavio 3:2 i tako osvojio tri bitna boda. Za Crotone je dva pogotka postigao Ante Budimir, bivši igrač Lokomotive.

Šimić je, podsjetimo, u zimskom prijelaznom roku došao u SPAL na posudbu iz Sampdorie nakon što je prvi dio proveo u Empoliu koji se natječe u Serie B. Ovo mu je bio drugi nastup nakon što je 10. veljače debitirao u porazu od Milana.

hr Sun Feb 25 2018 14:55:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Treća HNL: Split tricom kroz Imotski

Odigrano je pet utakmica 16. kola
RNK Split i Zadar opravdali su uloge favorita te su nastavak prvenstva otvorili uvjerljivim pobjedama. Split je s 3:0 slavio u Gospinu docu protiv Imotskog. Sva tri pogotka pala su u drugom dijelu utakmice, najprije je Stipe Barać pogodio u 59. minuti a šest minuta nakon vodstva Splita, Dražen Glibo ružnim startom zaradio je izravni crveni karton što je olakšalo posao gostima. Varea u 79. i Gabrić u 85. minuti potvrdili su pobjedu Splita.

Zadar je na Stanovima četvorkom ispratio trećeplasiranu momčad lige, stobrečki Primorac.
Branko Čubrilo opravdao je status pojačanja s dva pogotka, po jedan su dodali Torbarina i Župan. U sljedećem kolu na Parku mladeži igraju Split i Zadar.

Zagora je pogotkom Malčića svladala Kamen a jedan pogodak bio je dovoljan i Jadranu da osvoji tri boda protiv GOŠK-a. Strijelac je bio Mihovil Šutalo u 39. minuti.

U Sinju su Junak i biogradski Primorac podjelili bodove, završilo je 2:2. Dva puta su gosti vodili, pogađali su Bubnjar i Lazarevski, za domaćine su izjednačavali Mornar i Šentija koji je pogodio u 94. minuti za bod Junaka.

Rezultati 16. kola:

Jadran LP - GOŠK-Dubrovnik 1:0
Zagora - Kamen 1:0
Zadar - Primorac Stobreč 4:0
Imotski - RNK Split 0:3
Junak - Primorac Biograd 2:2

hr Sat Feb 24 2018 18:10:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

1.HMNL: Poraz Split Tommya u Slavonskom Brodu

Pobjede su upisali Square i Vrgorac
Split Tommy poražen je na gostovanju u Slavonskom Brodu nakon što su u 11. minuti vodili 3:0. Pogađali su SekulićMarić i Perić, a pred kraj prvog dijela smanjili su domaćini na 1:3. Početkom nastavka Tihomir Novak povećava vodstvo Splita i kad se činilo da će Splićani utakmicu mirno privesti kraju, Bundavica s dva pogotka podiže atmosferu u dvorani. Četiri minute prije kraja Brod je izjednačio te na krilima euforije Bundavica u 39. minuti postiže svoj treći pogodak za pobjedu domaće momčadi i najveće iznenađenje 13. kola.

U susjedskom derbiju Vrgorac je s visokih 7:3 bio bolji od Novog Vremena iz Makarske. Najraspoloženiji na terenu je bio kapetan domaćih Duško Martinac koji je postigao “hattrick”

Dubrovački Square je bez većih problema u Gospinu polju pobjedio Osijek s 5:0. Dva pogotka Gašpara i jedan Cvjetkovića natjerali su goste da igraju s igračem-golmanom u polju, no primili su još dva pogotka, strijelci su bili Primić i Tikvica

Alumnus - Crnica (subota 20:45)

hr Sat Feb 24 2018 09:54:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Šuker gubi utjecaj u HNS-u

Kao predsjednik HNS-a više ne smije samostalno potpisivati ugovore čija vrijednost prelazi sto tisuća kuna.
Davor Šuker potvrđen je 22. prosinca prošle godine kao novi-stari predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza, a nedugo nakon toga otputovao je u SAD, a do tada je izvršni odbor usvojio  novi Pravilnik o organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta u HNS-u. Po povratku iz SAD-a, Šuker je izgubio živce kad je shvatio da su VrbanovićMarijan Kustić i Ivan Herak između sebe podijelili ovlasti te da je njegova moć u Savezu sve manja. Upravo je Heraka predsjednik saveza žestoko napao, kad je saznao da je ovaj iz njegove nadležnosti izbio sklapanje sponzorskih ugovora reprezentacije.

Šuker je pokušao intervenirati tako što je tražio od članova Izvršnog odbora da ponište novi Pravilnik, ali bezuspješno. Sjednica Izvršnog odbora u srijedu samo je potvrdila da je reorganizacijom Saveza predsjednik ostao bez bitnih ovlasti, najbolje se to vidi iz činjenice da nema pravo samostalno potpisati nijedan ugovor čija vrijednost prelazi 100 tisuća kuna. Uvijek moraju biti potpisi najmanje dvije nadležne osobe iz HNS-a., navode Sportske novosti

Tako je jedan od najmoćnijih ljudi u HNS-u postao saborski zastupnik HDZ-a Marijan Kustić, koji ima podršku Damira Miškovića. Upravo je Kustić trebao biti Šukerov protukandidat na izborima za predsjednika HNS-a, ali brzo se povukao iz utrke, a nakon izbora dobio je ulogu ključnog čovjeka za natjecanje i infrastrukturu tako da je pod njim 75% Saveza. Za menadžera strateškog planiranja, EU fondove i promociju postavljen je bivši ministar turizma Ivan Herak koji će među ostalim, biti zadužen za potpisivanje sponzorskih ugovora. Vodeći ljudi Saveza pročešljali su sve ugovore koje je nacionalna federacija sklapala posljednjih godina i s nekima od njih nisu bili zadoovljni.

Funkciju dopredsjednika saveza drže Damir Mišković, Ante Vučemilović-Šimunović, Ante Kulušić, Robert Markulin i Tomislav Svetina.

Marijan Kustić naglasio je kako je u Savezu došlo vrijeme za promjene, za veću demokratičnost, za ono što veći dio hrvatske javnosti priželjkuje već dulje vrijeme te da je ovo prvi korak reorganizacije i da će se raditi na drugačiji način nego do sad.

hr Fri Feb 23 2018 17:12:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.