NBA: Vrlo dobri nastupi naših igrača

Zaigralo je pet hrvatskih košarkaša, a četvorica su se upisali u strijelce
Sinoć je odigrano čak 12 utakmica na NBA parketima a hrvatski košarkaši pružili su vrlo dobre utakmice.

Philadelphia 76ersi su pobjedili San Antonio Spurse 112:106 a Dario Šarić je za 28 minuta postigao 15 poena uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Orlando Magic upisao je težak poraz na domaćem parketu od Houston Rocketsa 98:116. Mario Hezonja proveo je 28 minuta u igri i za to vrijeme upisao 14 poena, devet skokova i dvije asistencije.

Poražena je i Indiana kod Milwaukee Bucksa 122:101, a Bojan Bogdanović je za 29 minuta postigao 13 poena, uz tri skoka i tri asistencije.

Poraz su doživjeli i Phoenix Sunsi u gostima kod Denevera rezultatom 134:111. Dragan Bender je za 21 minutu postigao 9 poena i dodao dva skoka i četiri asistencije.

Pet minuta na parketu dobio je Ivica Zubac u porazu LA Lakersa od Oklahome City Thundera. Bilo je 133:96 za Oklahomu, a Zubac je ostao bez učinka.

LA Lakers - Oklahoma City  96:133

hr Thu Jan 04 2018 09:06:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Marin Čilić sutra u četvrtfinalu Australian Opena protiv Nadala

Marinu je ovo prvo četvrtfinale u Australiji nakon 2010. godine
Hrvatski tenisač Marin Čilić pobjedom nad Pablom Carrenom Bustom (ATP 11) plasirao se u četvrtfinale prvog Grand Slama turnira sezone. Za stotu pobjedu na Grand Slam turnirima, 29-godišnjem Međugorcu trebalo je tri sata i 27 minuta, odnosno četiri seta, od kojih su čak tri otišla u tie-break.

U četvrtfinalu Marina čeka prvi igrač svijeta, Španjolac Rafael Nadal koji je u osmini finala igrao još duži meč. On je za nešto manje od 4 sata svladao Argentinca Diega Schwartzmana
Marin se šest puta susretao s Nadalom i ima samo jednu pobjedu, davne 2009. godine u polufinalu Pekinga bio je bolji 6:1, 6:3.

- Moj cilj ove godine je osvojiti Grand Slam turnir i završiti sezonu među pet najboljih - rekao je Čilić te dodao:

- Ako igram svoj najbolji tenis, u stanju sam pobjediti većinu najboljih na svijetu.

hr Mon Jan 22 2018 12:16:23 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Filipović: Od prve minute moramo pokazati da se igra na Gripama

Split u utorak (18) u Drugoj ABA ligi dočekuje crnogorski Teodo
U 15. kolu Druge ABA lige na Gripe stiže crnogorski Teodo. Utakmica je na rasporedu u 18 sati.

- Teodo je dobro popunjen na svim pozicijama, posebno na visokim. Opasnost prijeti iz različitih pravaca, morat ćemo ih zaustavljati u više detalja. Nije dovoljno zaustaviti jednog ili dva igrača i kazati da si napravio posao. Moramo igrati brzo, izvlačiti ih, tražiti prodore jedan na jedan, iz dobre obrane ići u kontranapade. Još uvijek imamo problema s ozljedama, sigurno nema Šundova i Vručinića, a nabolje ide ozljeda Kalajžića. Marčinković će na dodatne pretrage, čekamo i Jukića - rekao je Splitov trener Ivica Skelin.

Vratio se na poraz od Teoda u prvom dijelu natjecanja.

- To nam je bilo drugo gostovanje, još smo se tražili, ali imali smo jako loš ulaz u utakmicu, imali smo i previše respekta. Sada znamo koliko možemo i gdje pripadamo - kazao je Skelin.

Goran Filipović ušao je u odličnu formu, svjestan je kako se on i suigrači trebaju postaviti na parketu.

- To je momčad koja nas je pobijedila prvom krugu natjecanja, u 15. minuti već je bilo dvadesetak razlike. Od početka moramo biti agresivni, pokazati im da su došli na Gripe, na naš teren - kaže Filipović.

Protiv Kaštela je, u HT Premijer ligi, bio na rubu "triple-doublea", nedostajali su mu skok i asistencija.

- Jako lijepo to zvuči, ali moj primarni cilj je što više pridonositi momčadi - rekao je Filipović.

Nakon Teoda "žuti" će dobiti slobodan vikend.

- Dobro će nam to doći, bitno je da malo predahnemo. Kasnije nam dolaze Cibona, Šibenik, Cedevita, Zadar - zaključio je Filipović.

hr Mon Jan 22 2018 10:54:39 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

EP rukomet 2018: Njemačka - Danska 25-26

U susretu 2. kola skupine II drugog kruga Europskog prvenstva u nedjelju su u Varaždinu rukometaši Danske svladali Njemačku sa 26-25 (8-9).

U izjednačenoj utakmici u kojoj nitko nije imao više od dva gola prednosti, pogodak Caspera Mortensena u 54. minuti, kojim je Danska povela 23-20, prelomio je susret.

Kod Danske najbolji strijelac bio je Hans Lindberg sa 9 golova, a Mikkel Hansen zabio je 5, ali sve u drugom poluvremenu. Njemačku je predvodio Julius Kuhn sa 6 pogodaka, a Steffen Weinhold zabio je 5.

Danska, koja je prije dva dana svladala Sloveniju sa 31-28, sada ima 6 bodova. Njemačka je ostala na 4, Makedonija ima 3, a Španjolska i Češka po 2 boda, dok Slovenija ima 1 bod.

Večeras u 20.30 sati sastaju se Makedonija i Španjolska.

hr Sun Jan 21 2018 21:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Hrvatski košarkaš Dario Šarić imao je dobru večer u pobjedi

Raznovrsni Šarić u pobjedi svojih Philadelphia Sixersa kod kuće, a igralo se protiv Milwaukee Bucksa s 116-94.

Šarić je za 33 minute igre ubacio 13 koševa (šut 4-10, trice 1-5), a imao je i 6 skokova i 7 asista, te je još jednom pokazao raznovrsnost u svojoj igri. najbolji pojedinac Sixersa, koji su sada šest na Istoku s omjerom 22-20, bio je Joel Embiid s 29 poena i 9 skokova, dok je kod Bucksa najbolji bio Chris Middleton s 23 koša.

NBA večer su ipak obilježili porazi prvaka i viceprvaka - Houston Rocketsi su prekinuli niz od 14 gostujućih pobjeda Golden Statea, koji su u Teksasu izgubili s 108-116, dok je još goru večer imao Cleveland koji je kod Oklahoma Citya poražen s čak 148-124.

Dvoboj prve dvije momčadi Zapada u Houstonu pripao je domaćinu, u čiji se sastav nakon stanke zbog ozljede leđa vratio James Harden i postigao 22 koša, no junak dvoboja bio je Chris Paul s 33 poena i 11 skokova. Golden State je ostao na 14. pobjeda u gostima zaredom i nisu uspjeli oboriti rekord od 16 trujumfa u nizu Lakersa iz sezone 1974-75. Kevin Durant (26) i Stephen Curry (19) su ipak dali premalo da bi izbjegli i drugi poraz od Houstona u njihovu trećem ovosezonskom ogledu.

Cleveland je u Oklahoma Cityu primio čak 148 koševa, a njihova zvijezda LeBron James (25 koševa) ušao je u povijest kao sedmi igrač koji je ubacio više od 30.000 poena. No, niti James nije uspio spasiti Cavse ponižavajućeg poraza od odličnih Thundera. Paul George (36), Carmelo Anthony (29)  i Russell Westbrook (23, 20 asista) su nemilice punili koš doprvaka. Oklahoma je imala ogromnu prednost u skoku (52-28), imali su 51.7 posto točnosti šuta, a 27 posto za trice.  Clevelandu je ovo peti poraz u zadnjih šest poraza i tek su treći na Istoku iza Bostona i Toronta.

hr Sun Jan 21 2018 10:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.