Naš Hajduk: "Od svih udaraca što ih je politika zadala Hajduku, ovo je zasigurno jedan od najnižih. I zove se – izdaja"

Priopćenje donosimo u nastavku...

Udruga Naš Hajduk objavila je priopćenje, a tiče se nedavnog sastanka grada Splita, Hajduka i HNS-a, kada su dogovorili odigravanje utakmice između Hrvatske i Mađarska.

Priopćenje donosimo u nastavku, u cijelosti:

[POLITIČKI IGROKAZ I LAKRDIJA S IZMJENOM INICIJALNIH ZAHTJEVA]

Ideali i čist obraz najbolji su sažetak vrijednosti koje predstavlja borba Hajduka i njegovih navijača za pošten i ravnopravan nogomet. Što može biti važnije od tih vrijednosti?

Ako ste navijač Hajduka – ništa.
Ako ste član HDZ-a – zna se.

Stranka, kampanja i politika ispred svega. Cilj za koji se ne libi nikakvih sredstava. Ni održavanja stranačkoga skupa u prostorijama Kluba. Ni smijanja s onima koji godinama sustavno rade na uništavanju hrvatskoga nogometa, s onima koji se našim idealima rugaju, s onima koji su bezakonje i kriminal ozakonili kako bi vladali močvarom. Može se i vratiti politiku u Hajduk i pljunuti na tradiciju Hajduka, njegov puntarski i nepokoreni identitet, ako to stranačka stega nalaže.

Zapaženu ulogu u ovome političkome igrokazu odigrali su i ostali gradski vijećnici koji su simbol grada prodali za sitniš političkih poena i svoje prizemne dnevnopolitičke interese. Farsa od “povijesnoga sastanka”, koji je rezultirao time da nam se iz našega doma u facu smiju lica kojima je mjesto na tjeralicama, koja su do jučer služila Mamiću, koja godinama doslovno i figurativno sude ovomu klubu i degradiraju njegove navijače – uvreda je za svakoga tko živi Hajduk. Od svih udaraca što ih je politika zadala Hajduku, a bilo ih je, ovo je zasigurno jedan od najnižih. I zove se – izdaja.

Oni koji Hajduk žive, godinama grade sustav i taj sustav poštuju. Navijači Hajduka na izborima daju povjerenje Nadzornom odboru da strateški usmjerava klub, a oni daju povjerenje predsjedniku kluba da strategiju realizira i vodi Hajduk.

Odabrani smjer su pregovori, a iz objavljenih zaključaka vidimo njihove prve rezultate. Doneseni su zaključci oko zahtjeva. Onih zahtjeva na kojima se temelji – ili bi se barem trebao temeljiti – pošten i ravnopravan nogomet u Hrvatskoj. Posebno se to odnosi na zahtjev za stranim sudačkim povjerenikom, s obzirom na to da je suđenje rak rana domaćega nogometa. Za navijače Hajduka ne postoji "ne može se" i "nerealno je". Navijači su to dokazali uvijek kad je bilo najpotrebnije.

Ovi novi objavljeni zahtjevi i zaključci bliži su lakrdiji nego ozbiljnomu pristupu rješavanju problema. Čak i da se ispune, neće značiti ništa više od jeftino prodane borbe. Donesene nevjerojatne zaključke o transparentnosti saveza i provođenju Zakona o sportu možemo smatrati samo nespretnim pokušajem šale. Izmjenom inicijalnih zahtjeva odabralo se vjerovati onima kojima navijači Hajduka s razlogom ne vjeruju.

Upravni Odbor Našeg Hajduka održat će sastanak s Nadzornim odborom kluba i o njemu informirati javnost, a naše članove pozivamo da svoje mišljenje izraze na nadolazećoj Skupštini HNK Hajduk i Ćakuli s vodstvom HNK Hajduk.

Naš Hajduk & KN Torcida

hr Wed Jun 26 2019 18:31:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli uveličali proslavu 100. rođendana NK Crikvenice 1919

Utakmica je završila pobjedom Hajduka od 6:3
Druga momčad Hajduka nije se vratila u Split nakon vrijedne gostujuće pobjede nad Orijentom u 9. kolu 2. HNL. Bijeli su ostali u Crikvenici kako bi uveličali proslavu domaćeg trećeligaša Crikvenica 1919. Utakmica je odigrana u svečarskom tonu, a prije susreta domaći su darivali dugogodišnjeg kapetana Domagoja Prpića, koji se ovom utakmicom oprostio od aktivnog nogometa. Rođendanski pokloni stigli su domaćinima iz Splita, team manager Hajduka II Stjepan Badrov uručio ih je predsjedniku Crikvenice 1919, Marku Prpiću. U zanimljivoj utakmici s mnogo pogodaka Hajduk II je ostvario pobjedu od 6:3.

Momčadi su nastupile u sljedećim sastavima:

Crikvenica 1919: Baričević, Brkljača, Preni, Prpić, Matešković, Štemberger, Šarković, Alilović, Vukelić, Imeraj, Buršić.

Još su nastupili: Nikšić, Svetić, Lukarić, Mazzarolli, Mijolović, njegovan, Carorella, Krmpotić, Škorić, Prijić.

Hajduk II
: Ninčević, Unušić, Ševelj, Mamut, Kušeta, Giljanović, Martinović, Tolaj, Špikić, Chinedu, Šego.

Još su nastupili: Delić, Blagaić, Radić, Ciprić, Kosić, Jurica, Cahani.
hr Mon Oct 07 2019 20:50:28 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk rutinski svladao Varaždin za ostanak na prvom mjestu!

Dominirali su Bijeli cijelu utakmicu
Hajduk je u 11. kolu HT Prve lige pred nešto manje od 8000 ljudi na Poljudu svladao Varaždin sa 2:0. Strijelci za Bijele bili su Jairo u 21. minuti i Nejašmić u 65. minuti. Ovom pobjedom Hajduk je ostao na prvom mjestu uoči reprezentativne stanke, imaju četiri boda više od Dinama, ali i dvije utakmice više.

Našao je Jairo u 17. minuti ubačajem Jradija na drugoj strani, netko od braniča Varaždina je dotaknuo loptu koja je odsjela na vanjskom dijelu vratnice. U 19. minuto ubacio je Bradarić pred vrata, Jairo je pucao glavom s 10 metara, ali obranio je Nevistić. Poveli su Bijeli u 21. minuti. Sjajno je Juranović prošao po desnoj strani, oslobodio se čuvara u šesnaestercu, uputio povratnu u gužvu gdje se Jairo najbolje snašao i ugurao loptu u mrežu. Sjajno proigravanje Nejašmića u prostor za Caktaša vidjeli smo u 41. minuti. Krenuo je Mijo sam na Nevistića, ali na koncu nije uputio dovoljno jak i precizan udarac s 15 metara pa je vratar gostiju uspio otkloniti opasnost.

Silovito je u 45. minuti potegao Nejašmić s 18 metara, išlo je to pod gredu, paradom je Nevistić odbio u korner. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Jradi se sjurio prema vratima i pucao s 15 metara iskosa, vratar gostiju odbija loptu u korner.

Odmah na početku drugog dijela, odličan udarac Hamze nakon dupog pasa s Bradarićem, lopta je odsjela na vratnici. U 58. minuti u tri dodavanja izbačena je cijela obrana Varaždina, Čolina je dao za Jaira koji sjajnim potezom izbacuje Caktaša u stopostotnu šansu, ali veznjak Bijelih s 12 metara pogađa malo pokraj vrata.

Jednostavno je Hajduk u 65. minuti došao do povećanja vodstva. Hamza je ubačajem s lijeve strane pronašao usamljenog Nejašmića koji s osam metara glavom pogađa nebranjeni dio mreže. Osvojili su Bijeli u 68. minuti loptu na trideset metara, došlo je do Jradija koji je pucao s ruba šesnaesterca u donji desni kut, ali još jednom Nevistić odbija u korner. Jradi je u 70. minuti lijepo petom ostavio za Caktaša koji s 15 metara također gađa malo pored vrata.

Senić
 je u 90. minuti oštro startao na Teklića, dobio je žuti karton, to mu je bio drugi zbog čega je morao napustiti igru.

HAJDUK - VARAŽDIN 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jairo (21'), 2:0 Nejašmić (65')
Split - Gradski stadion u Poljudu. Gledatelja: 7945. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Hajduk: Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Nejašmić (od 76' Jurić), Bradarić, Hamza (od 73' Eduok), Jradi (od 89' Teklić), Caktaš, Jairo.

Varaždin: Nevistić, Prce, Adžić, Težak (od 56' Vuk), Senić, Štefulj, Lisakovich (od 67' Fučak), Tkalčić, Glavina (od 88' Glavica), Guera, Mehdikhani.
hr Sat Oct 05 2019 17:00:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli danas od 15 sati protiv Varaždina na Poljudu!

Utakmica 11. kola HT Prve lige
Nogometaši Hajduka danas od 15 sati u sklopu 11. kola HT Prve lige igraju protiv Varaždina na Poljudu. Utakmica se prema rasporedu trebala igrati u nedjelju u 16.30 sati, ali naknadno je premještena za dan ranije.

- Nije nam ta promjena previše poremetila plan rada, možda je navijačima poremetila, ali nadam se da će nas naši nas oni doći podržati u velikom broju.  Vrlo malo igrača je načeto, ali pojavit ćemo se u najjačem sastavu. Ove godine liga je jaka i nevjerojatno izjednačena. Veliki favoriti gube utakmice. Možemo očekivati tešku utakmicu, moramo se nositi sa situacijom da smo stalno prvi, da smo mi ti koje love. To je jedna drukčija situacija nego prije. Momci se moraju nositi s tim pritiskom. Ova utakmica protiv Varaždina će nam biti prilika za pokazati koncentraciju, dominaciju i realizaciju - između ostalog je rekao Hajdukov trener Damir Burić na konferenciji za medije uoči današnjeg dvoboja.

Kao što je istaknuo, strateg Bijelih danas može računati na sve igrače, nema ozlijeđenih ni kartoniranih. U odnosu na protekli susret u konkurenciju se vraća Hamza Barry koji je utakmicu u Puli morao propustiti zbog tri žuta kartona te David Čolina koji nije putovao u Istru zbog viroze. Očekuje se da od prve minute krenu Posavec, Juranović, Ismajli, Simić, Čolina, Jradi, Bradarić, Nejašmić, Caktaš, Jairo Jakoliš.

U prvom međusobnom ogledu ove sezone Hajduk je svladao Varaždin u gostima rezultatom 3:0, a strijelci za Bijele bili su Ivan Dolček, Mijo Caktaš i Samuel Edouk

Damir Burić danas ima prigodu izjednačiti rekord po broju uzastopnih domaćih pobjeda na startu prvenstva. Bijeli ove sezone na Poljudu imaju savršeni niz od pet pobjeda uz gol razliku 12:1.

Glavni sudac utakmice je Marin Vidulin iz Kanfanara, pomagat će mu Goran PericaJerko Crnčić i Marko Linić
hr Sat Oct 05 2019 09:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Burić: Mi smo prvi i bit ćemo još prvi!

Trener Hajduka Damir Burić održao je na Poljudu konferenciju za medije uoči prvenstvene utakmice Hajduk - Varaždin. Susret 11. kola HT Prve lige se igra u subotu s početkom u 15 sati
Kakav je zdravstveni bilten i koliko vam je ovo pomicanje termina utakmice poremetilo plan rada?
-Nije nam poremetilo plan rada, možda je navijačima i gledateljima poremetilo. Nadam se da će naši vjerni navijači doći u velikom broju nas podržati. Subota je i malo neobičan termin. Što se tiče zdravstvenog biltena, vrlo malo igrača je načeto, ali pojavit ćemo se u onom najjačem sastavu - rekao je trener Hajduka Damir Burić, a zatim nastavio:

- Ove godine liga je jaka i nevjerojatno izjednačena. Puno klubova je investiralo u momčad i trenere. Veliki favoriti gube utakmice ili igraju neriješeno. Možemo očekivati tešku utakmicu. Momci se moraju nositi s pritiskom da se njih lovi. Ova utakmica protiv Varaždina će nam biti prilika za pokazati koncentraciju, dominaciju i isto tako realizaciju.

U Petrinji ste bili blago nezadovoljni, u Puli ste bili jako nezadovoljni
- Kad stojiš pred kamerama u Puli i primaš uvrede domaćih navijača s tribina, nije ti ni lijepo, ni ugodno, pa uđeš u intervju malo ljut. Koristim priliku ispričati se televiziji i novinarima. Mi smo igrali utakmicu koja je išla nama niz vodu, nismo blistali, ali smo dominirali i kontrolirali je. Iz naivnosti, a to me posebno ljuti jer smo bili naivni i protiv Rijeke kad smo primili gol iz brzog auta, opet smo primili gol. Nismo bili koncentrirani, nismo se organizirali i kontrolirali što se događa na terenu i primili smo gol s igračem manje, nismo ispratili akciju do kraja. Doveli smo se u situaciju da smo digli protivnika i sebe uveli u nervozu. To su loše stvari koje moramo ispraviti, moramo se bolje organizirati.

Koliko ste se izolirali od euforije i od depresije koji se mijenja iz tjedna u tjedan?
 - Imam nevjerojatno puno iskustva i mene kritike jačaju. Treba znati "iz kojeg kantuna vitar puše". Situacija u klubu je odlična, svi, od čistačice do predsjednika isijavaju duhom i zajedništvom i mi to moramo prezentirati na terenu iz utakmice u utakmicu. A to što to nekome ne paše, ja mu ne mogu pomoći. Mi smo nakon dugo godina prvi i bit ćemo još prvi!
hr Fri Oct 04 2019 18:32:45 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.