FIFA pokrenula postupak protiv Engleske i Škotske

Britanska premijerja Theresa May stala je u obranu nogometnih saveza

Disciplinska komisija Međunarodne nogometne federacije (FIFA) pokrenula je postupak protiv Engleske i Škotske nakon što su njihovi reprezentativci tijekom utakmice kvalifikacija za SP 2018. godine na dresovima nosili cvijet maka - u spomen na poginule vojnike.

- Pokrenuli smo disciplinske postupke zbog toga. Ne možemo komentirati niti nagađati o ishodu postupka - poručili su iz krovne nogometne organizacije.

FIFA je uoči utakmice, koju su Englezi dobili 3-0, upozorila da bi nošenje maka na majicama imalo političku, vjersku i komercijalnu poruku, što je u suprotnosti s pravilima FIFA-e koja takve simbole izričito zabranjuje.

Engleski i škotski savezi očekuju kaznu iako su odluku FIFA-e nazvali skandaloznom. Nadaju se samo novčanoj, ali mediji spominju i moguće oduzimanje bodova u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo budući da FIFA ovaj potez tretira kao politički.

Britanska premijerja Theresa May stala je u obranu nogometnih saveza.

- Britanski nogometaši željeli su odati počast ljudima koji su izgubili život u borbi za svoju domovinu i spas svijeta. FIFA bi to morala poštovati - kazala je Theresa May.

Utakmica između engleske i škotske reprezentacije igrala se 11. studenog kada se u Velikoj Britaniji obilježava Dan sjećanja na sve pale vojnike (Armistice Day). Na Dan sjećanja ili Dan makova (Poppy Day) obilježava se završetak prvog svjetskog rata, točnije primirje koje je 11. studenog 1918. Njemačka potpisala sa silama Antante i tako okončala neprijateljstva na Zapadnom frontu.

hr Thu Nov 17 2016 20:01:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

"Furija" pobijedila Izrael, Italija Albaniju

Nogometne reprezentacije Španjolske i Italije ostvarile su pobjede u skupini G kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji.

Španjolska je u Giju pobijedila Izrael 4-1, dok je Italija u Palermu bila bolja od Albanije s 2-0. Obje reprezentacije vode na ljestvici sa po 13 bodova.

'Furija' je protiv Izraela sve obavila u prvom poluvremenu postigavši dva gola, a strijelci su bili David Silva (13) i Vitolo (45+1). U nastavku susreta je Diego Costa (51) zabio za 3-0, a u 77. minuti je smanjio Zahavi. Konačnih 4-1 postavio je Isco dvije minute prije kraja.

Italija je u Palermu povela golom Danielea De Rossija u 12. minuti iz kaznenog udarca, a na 2-0 je povisio Ciro Immobile u 81. minuti.U 57. minuti susret je prekinut zbog bakljade albanskih navijača nakon čega je sudac Slavko Vinčić povukao igrače s terena. Prekid je trajao 10 minuta nakon čega je susret nastavljen.

Utakmicu u Palermu bila je u slavljeničkom tonu jer je vratar 'Azzurra' Gianluigi Buffon (39) odigrao tisućitu utakmicu u karijeri. Buffon je na vratima Parme sakupio 220 nastupa, za Juventus je odigrao 612 utakmica, dok će ogled protiv Albanije bio njegov 168. nastup u dresu nacionalne vrste.

U susretu iz ove skupine Makedonija je na gostovanju pobijedila Lihtenštajn 3-0 golovima Bobana Nikolova (43) i Ilije Nestorovskog (69, 72). Irska i Wales

su odigrali 0-0, a Velšani su susret završili s deset igrača jer je Neil Taylor dobio crveni karton u 70. minuti

Srbija je u Tbilisiju pobijedila Gruziju s 3-1, iako su domaćini poveli već u 6. minuti golom Nika Kačarave nakon velike pogreške Kolarova. U 45. minuti je Dušan Tadić poravnao iz kaznenog udarca, Aleksandar Mitrović je u 64. minuti doveo Srbe u vodstvo, a Mijat Gaćinović (86) postavio konačnih 3-1.

Austrija je u ovoj skupini slavila u Beču protiv Moldavije s 2-0 golovima Sabitzer (75) i Harnika (90).

Vode Srbija i Irska s po 11 bodova.

hr Fri Mar 24 2017 23:06:42 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Čačić: "Napravili smo veliki posao, sada moramo paziti da se ne poskliznemo"

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Ante Čačić nakon minimalne je (1-0) pobjede protiv Ukrajine u kvalifikacijskom susretu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine izjavio kako je momčadi mnogo pomogla podrška s tribina stadiona u Maksimiru.

- Veliko hvala našim ljudima koji su u velikom broju došli bodriti reprezentaciju. Hvala na poticajnom navijanju, nisu nas izbacili iz konceptna u niti jednom trenutku - rekao je Čačić, a zatim je analizirao utakmicu:

- Napravili smo veliki posao, Ukrajina je pokazala da je s pravom bila neporažena dosada. U prvom poluvremenu smo imali puno više prilika i mogli smo povesti i s više razlike. U drugom poluvremenu smo pali energetski i gosti su imali dvije prilike. Svjesno smo stali u zonu, ali morali smo možda biti bliže protivničkom igraču.

Hrvatska je do pobjede protiv najvećeg konkurenta za prvo mjesto i izravni plasman na SP stigla bez trojice standardnih igrača, Ivana Perišića, Šime Vrsaljka i Vedrana Ćorluke.

- Bili smo lišeni trojice igrača koji bi sigurno bili u prvih 11. Mandžukić je bio agilan i odgovoran u obje faze igre. Obrana je prvi puta nastupila u ovoj postavi, ali igrači su se vrlo brzo akomodirali. Skijaški, dobro smo odradili prvu vožnju i u dobroj smo situaciji prije druge. Sada moramo paziti da se ne 'poskliznemo'.

Ranije u petak Čačić je i produžio ugovor s HNS-om na još dvije godine.

- Hvala čelnicima saveza na produljenju ugovora. To je satisfakcija za dosadašnji rad, ali najvažnije je da me igrači prate.

hr Fri Mar 24 2017 22:59:54 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska slavi: Spektakularan pogodak Nikole Kalinića Vatrene vodi na SP

Hrvatska je zasluženo upisala tri boda. Vatreni su bili konkretniji i opasniji, a jedini gol je dao Nikola Kalinić

Reprzentacija Hrvatske je pobijedila Ukrajinu u 5. kolu kvalifikacijske skupine I rezultatom 1:0.

Hrvatski navijači su se nakon dvije godine vratili na Maksimir, a Modrić i društvo odužili su im se na najbolji mogući način. Reprezentacija Hrvatske pobijedila je Ukrajinu s 1:0 u 5. kolu kvalifikacijske skupine I te se sa 13 bodova odvojila se na vrhu skupine. Svjetsko prvenstvo u Rusiji sada je jako blizu, a junak je strijelac prekrasnog pobjedničkog gola Nikola Kalinić.

HRVATSKA - UKRAJINA 1:0 (Kalinić 38')

HRVATSKA: Subašić - Jedvaj, Mitrović, Vida, Pivarić - Badelj, Modrić - Brozović, Rakitić, Mandžukić - Kalinić

UKRAJINA: Piatov - Butko, Kučer, Ordets, Matviyenko - Stepanenko - Jarmolenko, Kovalenko, Rotan, Konopljanka - Kravets

Hrvatska će sljedeću kvalifikacijsku igrati 11. lipnja na gostovanju kod Islanda u Reykjaviku.

hr Fri Mar 24 2017 22:36:17 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Mourinho nudi 40 milijuna eura za Perišića

Jedan od najpoznatijih nogometnih trenera Portugalac Jose Mourinho stigao je u Zagreb kako bi, nagađa se, dogovorio transfer Ivana Perišića iz Intera u Manchester United

Mourinho je počeo slagati igračku križaljku za iduću sezonu, a jedan od igrača koje pod svaku cijenu želi dovesti na Old Trafford je krilni igrač hrvatske vrste. Prema pisanju engleskih medija Mourinho je za krilnog igrača hrvatske vrste spreman platiti čak 40 milijuna eura odštete čime bi Perišić postao najskuplji hrvatski nogometaš u povijesti.

Veliki interes za Perišića pokazalo je još nekoliko klubova među kojima su i engleski velikani Liverpool i Chelsea.

Do sada je najveća odšteta plaćena za Matea Kovačića, Real Madrid je za njega Interu platio 31 milijuna eura. Slijedi Luka Modrić čija je odšteta prilikom prelaska iz Tottenhama u Real Madrid iznosila 30 milijuna eura, dok je Liverpool za Dejana Lovrena Southamptonu platio 25 milijuna eura.

Portugalski stručnjak je iskoristio priliku što Perišić nije u kadru za ogled protiv Ukrajine zbog crvenog kartona dobivenog u posljednjim trenucima susreta protiv Islanda. Premda nema pravo nastupa, izbornik Ante Čačić je ipak pozvao igrača Intera najavivši kako će igrati cijeli susret protiv Estonije u utorak u Tallinnu.

Portugalac je u Zagreb doputovao u društvu s Predragom Mijatovićem koji je iskoristio priliku i posjetio svog prijatelja iz igračkih dana, a sada predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza Davora Šukera.

Mijatović je obišao prostorije HNS-a, a dvojica prijatelja razgovarala su i o drugim nogometnim temama.

Mourinho se nekoliko sati prije početka utakmice poželio prošetati po Zagrebu, međutim na izlasku iz hotela Esplanade dočekali su ga novinari i fotoreporteri nakon čega se vratio u hotel.

Perišić nije jedini igrač kojeg Mourinho 'lovi'. Na njegovom radaru su i napadač Atletico Madrida Antoine Griezmann, te napadač Evertona Romelu Lukaku.

hr Fri Mar 24 2017 19:19:06 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.