Inter - Fiorentina 4-2, golovi Brozovića i Kalinića

Hrvatski nogometni reprezentativci Marcelo Brozović i Nikola Kalinić bili su strijelci za Inter, odnosno Fiorentinu u posljednjem dvoboju 14. kola talijanskog prvenstva u kojemu je Inter na San Siru slavio sa 4-2 (3-1).

Brozović je doveo Inter u vodstvo već u 3. minuti sjajnim udarcem pod gredu sa 15 metara, a u 9. minuti već je bilo 2-0 za "crno-plave". Ivan Perišić je probio lijevi bok, njegov ubačaj u peterac gostujući vratar Tatarusanu uspio je tek kratko odbiti, ali samo na nogu Candreve koji je povisio na 2-0. Kada je Icardi u 19. minuti pogodio za 3-0 izgledalo je kako je utakmica odlučena, a Perišić je samo minutu potom imao odličnu šansu i za 4-0 no nije bio precizan.

Mogući povratak Fiorentine nagovijestio je Kalinić koji je u 37. minuti lijepo primio dugu loptu Milana Badelja i potom rutinski svladao Handanoviča.

Na samom kraju prvog poluvremena Fiorentina je ostala s igračem manje zbog crvenog kartona Rodriguezu, ali i takvi su gosti u nastavku uspjeli smanjiti na 3-2 golom Iličića (62) i nekoliko puta zaprijetiti izjednačenjem.

Perišić je u 66. minuti pogodio vratnicu i tako propustio drugu veliku priliku za pogodak, no upravo nakon još jedne njegove odlične akcije i udarca sa 10-ak metara u prvoj minuti sudačke nadoknade Tatarusanu je odbio loptu na nogu Icardija koji je postavio konačni rezultat.

Brozović i Perišić odigrali su svih 90 minuta za Inter kao i Kalinić i Badelj za Fiorentinu, dok je Hrvoje Milić odigrao prvo poluvrijeme za goste.

Inter je ovom pobjedom preskočio Fiorentinu na ljestvici, sada je osmi sa 21 bodom, a Fiorentina je deveta sa 20 i utakmicom manje.

Igrači Napolija su još jednom kiksali odigravši samo 1-1 (1-0) na svom San Paolu protiv Sassuola. Domaće je sjajnim pogotkom u vodstvo doveo Insigne (42), a bod gostima donio je Defrel (82). U samoj završnici igrači Napolija su pogodili gredu i stativu, no nisu uspjeli ostvariti planiranu pobjedu.

Ivan Strinić odigrao je čitavu utakmicu za Napoli, koji je sada sedmi na ljestvici sa 25 bodova, koliko ima i šesti Torino, dok je Marko Rog i ovu utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Sassuolo je ostao 16. sa 14 bodova.

Na vrhu je Juventus sa 33 boda, četiri manje imaju Roma i Milan.

hr Tue Nov 29 2016 09:03:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Prva HNL: Rijeka pobjegla Dinamu na osam bodova

U derbiju 30. kola Prve HNL vodeća Rijeka svladala je trećeplasirani Osijek sa 2-0 (1-0) pogocima Bezjaka i Andrijaševića iz kaznenih udaraca te zahvaljujući porazu Dinama u Koprivnici stvorila osam bodova prednosti pred Zagrepčanima šest utakmica prije završetka prvenstva.

Imajući na umu ono što im se u prošlom kolu dogodilo u Puli, gdje su osvojili samo bod i propustili priliku odvojiti se od Dinama koji je tada poražen na Maksimiru od Hajduka, nogometaši Rijeke su nošeni podrškom svojih navijača na Rujevici od prve sekunde krenuli po pobjedu. Mario Gavranović je bio najopasnija prijetnja, ali su svi njegovi udarci završavali u rukama osječkog vratara Malenice ili u okviru gostujućih vrata.

Rijeka je do vodstva došla u 11. minuti, kad je Matasa lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru, a sudac Križarić pokazao na bijelu točku. Slovenac Roman Bezjak sigurno je izveo kazneni udarac. Do kraja poluvremena Gavranović je čak dvaput pogodio gredu, jednom tukao pokraj gola, a neprecizan je bio i Mišić za domaće.

Najbolju priliku za Osječane propustio je Gabrijel Boban, koji je u 20. minuti s 12-13 metara pucao preko gola. Osijek je u posljednjoj minuti prvog poluvremena doživio još jedan udarac, kad je najbolji gostujući strijelac, makedonski reprezentativac Muzafer Ejupi, zbog neopreznog starta na sredini igrališta zaradio drugi žuti karton, a time i isključenje.

Brojčano inferiorni Osječani u nastavku su borbenošću nadoknađivali igrača manje na terenu, ali nisu uspjeli opasnije zaprijetiti riječkom vrataru Prskalu. S druge strane, Rijeka je imala nekoliko izglednih situacija, najopasniji je bio Franko Andrijašević, ali je iz svih dvoboja kao pobjednik izašao vratar Malenica.

Ipak, u 90. minuti sudac Križarić je, nakon prekršaja Škorića na Vešoviću u kaznenom prostoru, dosudio novi kazneni udarac za domaće, a precizan je bio Andrijašević i svojim 14. prvenstvenim pogotkom potvrdio pobjedu Rijeke.

Posebna gošća na ovoj utakmici bila je predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović.

Na stadionu HNK Rijeka na Rujevici okupilo se oko 4500 gledatelja, a sudio je Igor Križarić iz Čakovca.

Strijelac: 1-0 Bezjak (11-11m), 2-0 Andrijašević (90-11m)

Crveni karton: Ejupi (Osijek) - drugi žuti karton (45+1)

hr Tue Apr 25 2017 22:31:07 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Newcastle se vraća u prvu ligu

Engleski drugoligaš Newcastle osigurao je povratak u Premier League nakon što je jučer sa 4-1 pobijedio Preston.

Do ovog rezultata odveo ga je Rafael Benitez, bivši trener Liverpoola, Real Madrida i Chelsea, a klupu Newcastlea preuzeo je nakon ispadanja kluba u drugu ligu na kraju prošle sezone.

'Svrake' su se tako pridružile Brightonu koji je napredak u prvu ligu osigurao prošli ponedjeljak.

"Ovo je bila teška sezona i danas se isplatila. Atmosfera je bila nevjerojatna, navijači su bili cijelo vrijeme uz nas", izjavio je branič Jerome Lascelles.

Pred 50.000 gledatelja, Perez je zabio u šestoj minuti gol za Newcastle, ali je Hugill vrlo brzo izjednačio.

Atsu je doveo 'Svrake' opet u vodstvo prije poluvremena, Ritchie je povećao prednost nakon izvođenja kaznenog udarca (64), a Perez je zaključio rezultat.

hr Tue Apr 25 2017 13:39:50 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pogledajte satnicu HNL-a do kraja sezone, Rijeka u nevjerici!

Uoči današnjih dvoboja 30. kola HNL-a saznali smo satnicu svih utakmica HNL-a do kraja sezone.
Naravno, najzanimljivije su utakmice vodeće Rijeke i branitelja naslova Dinama, jedinih klubova koji su ostali u igri za naslov. A satnica je šokirala Riječane!
Naime, Rijeka će do kraja sezone sve utakmice igrati nakon Dinama. To nikako ne može biti slučajno, budući da su Riječani posljednji put prije zagrebačkog kluba igrali još u studenom prošle godine.

Radi se o evidentnoj psihološkoj prednosti Modrih koji nikada ne jure rezultat, nego svojim pobjedama stalno nameću pritisak vodećoj momčadi lige. Doduše, izabranici Matjaža Keka u posljednjem su kolu imali priliku pobjeći Dinamu, koji je izgubio od Hajduka (0:2), na ogromnih sedam bodova, ali su kiksali u Puli (1:1) i imaju pet bodova prednosti sedam kola prije kraja.
Sličan slučaj nemoguće je pronaći u nekoj drugoj ligi, prenosi index. Detaljne odredbe u Pravilniku natjecanja oko toga ne postoje, pa ih povjerenik Josip Brezni nije ni mogao prekršiti, ali da jedan klub igra 16 puta zaredom prije drugog?!

30. kolo:
Slaven Belupo - Dinamo (utorak, 25. travnja, 18:00)
Rijeka - Osijek (utorak, 25. travnja, 20:00)

31. kolo:
Dinamo - Cibalia (subota, 29. travnja, 15:00)
Rijeka - Inter Zaprešić (subota, 29. travnja, 19:00)

32. kolo:
Inter Zaprešić - Dinamo (četvrtak, 4. svibnja, 18:00)
Lokomotiva - Rijeka (subota, 6. svibnja, 19:00)

33. kolo:
Split - Dinamo (petak, 12. svibnja, 20:00)
Rijeka - Hajduk (subota, 13. svibnja, 19:00)

34. kolo:
Dinamo - Istra 1961 (srijeda, 17. svibnja, 18:00)
Slaven Belupo - Rijeka (srijeda, 17. svibnja, 20:00)

35. kolo:
Osijek - Dinamo (nedjelja, 21. svibnja, 17:00)
Rijeka - Cibalia (nedjelja, 21. svibnja, 19:00)

36. kolo:
Dinamo - Rijeka (subota, 27. svibnja, 19:00)

hr Tue Apr 25 2017 10:40:58 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Gradski derbi: Pravdu u dvoboju dijelit će Ivan Vuković

Hajdukovci ove srijede na Poljudu dočekuju momčad RNK SPlit

U Gradskom derbiju, Hajduk dočekuju RNK Split. Početak utakmice zakazan je za 20 sati, a Hajduk prvi put nakon 45 dana otvara vrata svog stadiona.

Bijeli su ove sezone igrali tri puta u prvenstvu protiv susjeda iz Parka mladeži. U prva dva ogleda Hajduk je slavio (1:0 i 2:1), dok je u posljednjem dvoboju rezultat bio 1:1, a strijelac za Carrillovu momčad bio je Ante Erceg koji je zabio vodeći pogodak Modrima u prošlom kolu.

Određena je i sudačka četvorka za Gradski derbi, a svi dolaze iz Zagreba. Pravdu u dvoboju Hajduka i Splita dijelit će Ivan Vučković, a pomagat će mu sugrađani Ivica Modrić i Dražen Mandir, dok je četvrti sudac Fran Jović

Delegat utakmice je Ivor Grba, a kontrolor suđenja Domagoj Vučkov.

hr Tue Apr 25 2017 07:34:14 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.