Inter - Fiorentina 4-2, golovi Brozovića i Kalinića

Hrvatski nogometni reprezentativci Marcelo Brozović i Nikola Kalinić bili su strijelci za Inter, odnosno Fiorentinu u posljednjem dvoboju 14. kola talijanskog prvenstva u kojemu je Inter na San Siru slavio sa 4-2 (3-1).

Brozović je doveo Inter u vodstvo već u 3. minuti sjajnim udarcem pod gredu sa 15 metara, a u 9. minuti već je bilo 2-0 za "crno-plave". Ivan Perišić je probio lijevi bok, njegov ubačaj u peterac gostujući vratar Tatarusanu uspio je tek kratko odbiti, ali samo na nogu Candreve koji je povisio na 2-0. Kada je Icardi u 19. minuti pogodio za 3-0 izgledalo je kako je utakmica odlučena, a Perišić je samo minutu potom imao odličnu šansu i za 4-0 no nije bio precizan.

Mogući povratak Fiorentine nagovijestio je Kalinić koji je u 37. minuti lijepo primio dugu loptu Milana Badelja i potom rutinski svladao Handanoviča.

Na samom kraju prvog poluvremena Fiorentina je ostala s igračem manje zbog crvenog kartona Rodriguezu, ali i takvi su gosti u nastavku uspjeli smanjiti na 3-2 golom Iličića (62) i nekoliko puta zaprijetiti izjednačenjem.

Perišić je u 66. minuti pogodio vratnicu i tako propustio drugu veliku priliku za pogodak, no upravo nakon još jedne njegove odlične akcije i udarca sa 10-ak metara u prvoj minuti sudačke nadoknade Tatarusanu je odbio loptu na nogu Icardija koji je postavio konačni rezultat.

Brozović i Perišić odigrali su svih 90 minuta za Inter kao i Kalinić i Badelj za Fiorentinu, dok je Hrvoje Milić odigrao prvo poluvrijeme za goste.

Inter je ovom pobjedom preskočio Fiorentinu na ljestvici, sada je osmi sa 21 bodom, a Fiorentina je deveta sa 20 i utakmicom manje.

Igrači Napolija su još jednom kiksali odigravši samo 1-1 (1-0) na svom San Paolu protiv Sassuola. Domaće je sjajnim pogotkom u vodstvo doveo Insigne (42), a bod gostima donio je Defrel (82). U samoj završnici igrači Napolija su pogodili gredu i stativu, no nisu uspjeli ostvariti planiranu pobjedu.

Ivan Strinić odigrao je čitavu utakmicu za Napoli, koji je sada sedmi na ljestvici sa 25 bodova, koliko ima i šesti Torino, dok je Marko Rog i ovu utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Sassuolo je ostao 16. sa 14 bodova.

Na vrhu je Juventus sa 33 boda, četiri manje imaju Roma i Milan.

hr Tue Nov 29 2016 09:03:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Večeras sudar velikana: Bayern u Munchenu dočekuje Real Madrid

Nakon sinoćnjeg spektakla večeras od 20.45 na rasporedu je novi susret polufinala Lige prvaka
Liverpool i Roma su sinoć ponudili odličnu utakmicu u kojoj smo vidjeli ogroman broj prilika i čak sedam golova te sjajnu partiju Mohameda Salaha u pobjedi Liverpoola 5:2.

Večeras se u Munchenu igra drugo polufinale, susret između velikana europskog nogomet, Bayerna i Reala. To je 25. susret ta dva kluba u europskim natjecanjima, što je rekord, jer ne postoje dva druga koja su toliko puta međusobno igrala u UEFA-inim natjecanjima. Prošle sezone susreli su se u četvrtfinalu, a uspješniji je bio Real Madrid. Koliko su ova dva kluba, rekli bi, podjednako jaka, vidi se iz statistike njihovih međusobnih ogleda. U 24 dosadašnja okršaja u europskim utakmicama upisali su po 11 pobjeda te dva remija. Bayern je u tim utakmicama postigao 36 golova, a Real 37 golova.

Bayern je u četvrtfinalu s ukupnih 2:1 izbacio španjolsku Sevillu, dok je Real Madrid izbacio Juventus s ukupnih 4:3. Tradicija nije na strani Bayerna jer u posljednje četiri sezone Lige prvaka ispadaju od španjolskih predstavnika. Prije četiri godine izbacio ga je Real, 2015. godine bolja je bila Barcelona, 2016. godine Atletico Madrid te prošle sezone, kako smo napisali, Real.

Real ovaj susret ne dočekuje u baš idealnoj formi, naime u posljednje četiri utakmice, upisali su samo jednu pobjedu te dva remija i poraz. S druge strane, Bayern djeluje impresivno pa su tako od povratka Juppa Heynckesa na klupu u 35 utakmica upisali čak 31 pobjedu, 2 remija i 2 poraza.
hr Wed Apr 25 2018 18:02:11 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kup susreti: Stobrečki Primorac kod Uranije, Junak domaćin Slogi

Nastavlja se Kup natjecanje seniora Nogometnog središta Splitsko-dalmatinske županije

Ove srijede igraju se tri susreta četvrtfinala...

URANIA-PRIMORAC

Dobro se u regularnog Trećoj ligi jug poznaju ovi suparnici. Dovoljno o neizvjesnosti same utakmice govori činjenica kako na ljestvičnom planu tek su dva mjesta razlike s tri boda više u korist momčadi Uranije. I momčad iz Baške Vode, kao i gosti iz Stobreča za sobom imaju subotnje poraze u 26. kolu lige pa će pobjeda jedne ili druge momčadi biti barem kakav takav „psihički uzlet“ pred samu završnicu prvenstva.

Kup susret Uranije i Primorca igra se u Baškoj Vodi od 16:30 sati u ovu srijedu, 25. travnja.

OMIŠ-MOSOR

U četvrtfinalu Kupa sastaju se i dvije momčadi Prve županijske lige, iako su bili dojučerašnji sudionici Treće lige jug. Tako će domaći Omiš na terenu „Anđelko Marušić“ ugostiti momčad Mosora.

Susret Omiša i Mosora na rasporedu je također ove srijede, 25. travnja od 16:30 sati.

JUNAK-SLOGA (M)

Sinjski Junak na svom će terenu ugostiti Slogu iz Mravinaca. Sinjani, koji su u ovom susretu favoriti, u teškom su stanju u ligi pa je za očekivati kako će pred subotnji susret s Valom u taboru Sinjana dobiti više minutaže igrači koji su ranije više bili „van pogona“ pa se Slogi tu možda nudi prostor za iznenađenje.

Utakmica Junaka i Sloge na Gradskom stadionu u Sinju je od 16:30 sati u ovu srijedu.

OMLADINAC 1-3 SOLIN

Omladinac i Solin svoj su susret odigrali u ranijem terminu, a bolji su bili Solinjani koji čekaju svog protivnika u polufinalu koje je najavljeno za 2. svibnja. Najbolji od najboljih za titulu prvaka u Kupu borit će se 23. svibnja.

hr Tue Apr 24 2018 18:27:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Veliki spektakl na Anfieldu: Liverpool protiv Rome

Večeras se igra prva polufinalna utakmica Lige prvaka
Liverpool večeras od 20.45 na Anfieldu dočekuje Romu u prvom polufinalnom dvoboju Lige prvaka. Kao što znamo, Liverpool je u četvrtfinalu izbacio Manchester City, a Roma je senzacionalno izbacila Barcelonu nakon što je kod kuće nadoknadila poraz od 1:4 s Campa Noua.

Liverpoolu će ovo biti deseto polufinale, ali tek prvo u posljednjih deset godina, dok je Roma drugi put u svojoj povijesti u polufinalu Lige prvaka.Talijanski sastav je samo jednom igrao finale Kupa prvaka, prije 34 godine i to baš upravo protiv Liverpoola kada su izgubili nakon izvođenja jedanaesteraca na svom Olimpicu. Liverpool je bogatiji trofejima od Rome, popularni Redsi su osamnaest puta osvajali englesko prvenstvo, pet puta europski kup dok su Kup Uefa i europski superkup osvajali po tri puta. Roma je tri puta osvajala prvenstvo i devet puta Kup Italije, a jedini europski naslov osvojila je u sezoni 1960/61., kada su osvojili Kup velesajamskih gradova, inače predhodnika Kupa Uefa.

Liverpool utakmicu dočekuje u odličnoj formi. U posljednjih 15 utakmica imaju učinak od 10 pobjeda, četiri remija te samo jedan poraz. Izrazito su efikasni pa su tako samo tri puta postigli manje od dva gola na utakmici, dok su u čak šest navrata postigli tri ili više golova na utakmici. Dok je Liverpool treći u Premier ligi i gotovo sigurno će završiti na trećem ili četvrtom mjestu s druge strane Roma je u grčevitoj borbi za Ligu prvaka. Nakon izbacivanja Barcelone, podigli su svoju formu pa su upisali tri pobjede i jedan remi. Pet kola prije kraja Serie A  imaju jednak broj bodova kao i četvrtoplasirani Lazio, te samo bod više od petoplasiranog Intera.

Uzvratni susret na rasporedu je 2. svibnja na rimskom Olimpicu.
hr Tue Apr 24 2018 15:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Igor Tudor novi je trener talijanskog prvoligaša Udinesea

Tako je postao treći trener Udinesea u sezoni

Splitski nogometni trener Igor Tudor (40) novi je trener talijanskog prvoligaša Udinesea, potvrdio je to klub na svojim službenim stranicama. Tudor će na klupi Udinesea zamijeniti Massima Odda koji je dobio otkaz na što je u nedjelju izgubio sa 1:22 od izravnog konkurenta za ostanak u ligi Crotonea. Bio je to 11. uzastopni poraz Udinesea koji se tako četiri kola prije kraja prvenstva nalazi na petnaestom mjestu ljestvice Serie A sa 33 boda, četiri više od osamnaestog SPAL-a koji se nalazi u zoni ispadanja.

Tudor će potpisati dvogodišnji ugovor,  a vraća se na klupu nakon otkaza u Galatasarayu prije nekoliko mjeseci. U novom klubu će u sastavu imati dvojicu mladih hrvatskih igrača: Andriju Balića i Stipu Pericu dok će omoćnik Tudoru biti Anthony Šerić, još jedan bivši igrač koji je igrao i Italiji kao i Tudor.
hr Tue Apr 24 2018 15:34:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.