Mamiću 750 kuna kazne zbog incidenta na Poljudu

Osuđen je i Ivo Bego i to na novčanu kaznu od 375 kuna
Zdravko Mamić nepravomoćno je kažnjen na Prekršajnom sudu u Splitu sa 750 kuna zbog remećenja reda i mira u svečanoj loži poljudskog stadiona za vrijeme derbija 22. ožujka 2014. godine.

Prema presudi, Mamić je remetio red i mir tako što je na početku drugog poluvremena ničim izazvan pokazao srednji prst desne ruke i odmjerio od šake do lakta prema vodstvu HNK Hajduk, a potom je 15 minuta kasnije, nezadovoljan sudačkom odlukom ustao iz sjedalice i počeo vikati te se verbalno sukobio s poduzetnikom Miloradom Pašalićem. Mamić se uputio prema njemu, a djelatnik redarske službe stao je između njih te spriječio kontakt. Kako je Mamić nakon incidenta uhićen, od kazne će mu se odbiti 300 kuna. Što znači da će morati platiti 450 kuna i 200 kn troškova postupka.

Osuđen je i Ivo Bego i to na novčanu kaznu od 375 kuna. U 91. minuti krenuo je na Mamića s podignutom desnom rukom i stisnutim dlanom u cilju da Mamića udari u glavu, u čemu su ga spriječili redari i policajci. Kako je i Bego bio uhićen i njemu će se od kazne odbiti 300 kuna tako da mora platiti 75 kuna kazne i 150 kuna troškova postupka.

hr Thu Dec 22 2016 13:57:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Celta šokirala Real na Bernabeu

Nogometaši Celte priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Real Madrid 2-1 na Santiago Bernabeu u prvom susretu četvrtfinala španjolskog Kupa Kralja
'Kraljevski klub' ovim porazom nije ispao jer slijedi uzvrat u Vigu 25. siječnja, međutim ovaj rezultat otvorio je gostima iz Galcije vrata prolaza u polufinale.

Bio je to drugi uzastopni poraz Reala koji je u nedjelju poražen i u ligaškom ogledu kod Seville identičnim rezultatom i treća utakmica u nizu bez pobjede. Zanimljivo, aktualni europski prvak je do gostovanja kod Seville bio 40 utakmica uzastopce bez poraza, a sada je spojio dva poraza. Posljednji put Real je izgubio dvije utakmice u nizu u studenom 2015. kada je izgubio kod Seville (2-3) i doma od Barcelone (0-4).

Sve zanimljivo na Santiago Bernabeu dogodilo se od 64. do 70. minute. U šest minuta vidjeli smo sva tri gola. Gosti su poveli golom Iaga Aspasa u 64. minuti, izjednačio je Marcelo u 69. minuti, a minutu kasnije Jonny Castro je zabio drugi pogodak za Celtu.

Real je u posljednjih 20 minuta imao nekoliko lijepih prilika, ali je Sergio Alvarez sačuvao mrežu.

Posljednji domaći poraz Real je upisao u veljači prošle godine kada je u prvenstvu izgubio od Atletico Madrida 0-1.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, baš kao i Cristiano Ronaldo, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 71. minuti.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Alaves koji je porazio drugoligaša Alcorcon 2-0. Oba gola zabio je Ibai Gomez i to u 89. i 90+3. minuti.

U četvrtak su preostale dvije utakmice, a sastaju se Atletico Madrid i Eibar, te Real Sociedad i Barcelona.

hr Thu Jan 19 2017 00:06:33 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pala Genoa, Lazio u četvrtfinalu talijanskog kupa

Nogometaši Lazija izborili su plasman u četvrtfinala talijanskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala na Olimpicu pobijedili Genou 4-2

Lazio je imao 2-0 i neiskorišteni kazneni udarac, Genoa, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić je izjednačila, no domaćin je u posljednjih 20 minuta zabio još dva gola za prolaz u četvrtfinale gdje ga očekuje Inter.

Lazio je poveo u 20. minuti golom Filipa Đorđevića, a devet minuta kasnije Felipe Anderson je mogao povisiti na 2-0, no promašio je kazneni udarac. Ipak, u 31. minuti 'nebesko-plavi' dolaze do dva gola prednosti, a strijelac je bio Wesley Hoedt. Jurićeva momčad se probudila u posljednjih 15 minuta prvog dijela i uspjela je izjednačiti golovima Mauricia Pinille (40) i Gorana Pandeva (45).

Međutim, domaćin je u nastavku bio bolji i s dva gola je riješio pitanje pobjednika. Strijelci su bili Sergej Milinković-Savić (70) i Ciro Immobile (75).

Bio je to peti uzastopni poraz Genoe, dok je Lazio upisao treću pobjedu u nizu. Hrvatski vratar Ivan Vargić je pobjedu rimskog sastava pratio s klupe za pričuve.

U prvom današnjem susretu nogometaši Cesene, koji se nalaze na 18. mjestu talijanske Serie B, slavili su sa 2-1 na gostovanju kod prvoligaša Sassuola.

Sassuolo je poveo u 4. minuti pogotkom Pellegrinija i držao prednost do 81. minute, kad je Ciano izjednačio iz jedanaesterca. Samo tri minute poslije Laribi je pogodio za konačnih 2-1 i prolaz u četvrtfinale.

Cesena je jedini drugoligaš koji se ugurao među četvrtfinaliste ovosezonskog izdanja talijanskog Kupa.

U posljednjem susretu osmine finala u četvrtak se sastaju Roma i Sampdoria.

hr Wed Jan 18 2017 23:21:30 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kup iznenađenje: Drugoligaš Cesena izbacila Sassuolo

Nogometaši Cesene, koji se nalaze na 18. mjestu talijanske Serie B, slavili su sa 2-1 na gostovanju kod prvoligaša Sassuola u osmini finala talijanskog Kupa i plasirali se među osam najboljih momčadi.

hr Wed Jan 18 2017 20:11:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lincoln City priredio senzaciju nakon što su navijači kupili napadača

Bila je to najveća senzacija trećeg kola najstarijeg klupskog natjecanja na svijetu
Napadač engleskog petoligaša Lincoln Cityja Nathan Arnold (29) postao je jedan od junaka treće runde FA kupa postigavši u sudačkoj nadoknadi utakmice protiv drugoligaša Ipswich Towna pogodak za pobjedu 1-0.

Bila je to najveća senzacija trećeg kola najstarijeg klupskog natjecanja na svijetu, a engleski mediji su pobjedu petoligaša opisali kao 'čaroliju FA kupa' dok su poraz Ipswicha opisali kao najveće poniženje u povijesti kluba koji je bio engleski prvak (1962) i pobjednik FA kupa (1978).

Tko zna kako bi Lincoln prošao da navijači ovoga ljeta nisu skupljali novac kako bi doveli Arnolda u klub. Prošle sezone 29-godišnji napadač koji je 2008. dogurao do engleske C reprezentacije, je igrao za Grimsby Town. Kada mu je istekao ugovor u akciju su krenuli navijači Lincolna i crowdfunding kampanjom skupili novac kako bi preselio na Sincil Bank. I pogodili su Arnold je trenutačno prvi strijelac kluba sa 11 golova, a njegov pogodak protiv Ipswicha donio je jedan od najvećih uspjeha u povijesti kluba osnovanog 1884. godine.

Lincoln City već 56 godina nije bio plasiran više od treće lige, a posljednji put je dohvatio 16-inu finala FA kupa 1976. godine kada je momčad vodio bivši engleski izbornik Graham Taylor koji je preminuo 12. siječnja.

"Mislio sam da sanjam kada je utakmica završila, a na semaforu je pisalo 1-0 za nas. Ponosan sam na dečke i cijelu momčad," kazao je Arnold.

Oduševljenje nije skrivao niti menadžer domaćeg sastava, bivši školski učitelj, Danny Cowley.

"Dečki su zaslužili ovu pobjedu. Borili su se kao nikada u životu. Ovo su trenuci o kojima sanjaš, a naš se pretvorio u stvarnost," kazao je Cowley.

U 16-ini finala Lincoln City će igrati protiv drugoplasirane momčadi 'Championshipa' Brighton & Hove Albiona.

hr Wed Jan 18 2017 17:58:19 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.