Ivan Jurić srušio Juventus

Talijanski prvoligaš Genoa, koju vodi hrvatski trener Ivan Jurić, napravio je veliki podvig u 14. kolu Serie A pobijedivši u nedjelju na svom terenu Juventus sa 3-1

Dvostruki strijelac za Genou bio je  Giovanni Simeone (3, 13), a treći pogodak je autogol Alexa Sandra (29). Juventus je uspio ublažiti poraz u 82. minuti. Hrvatski napadač Mario Mandžukić izborio je slobodni udarac iz kojeg je zabio Pjanić.

Mandžukić, koji je bio u početnoj postavi Juvea, imao je dvije prilike da se upiše u strijelce, u 85. minuti je pucao preko gola, a u sudačkoj nadoknadi njegov pokušaj glavom bio je zamalo nprecizan. Marko Pjaca nije bio u sastavu Juventusa jer se još oporavlja od ozljede.

Posljednjeplasirani Palermo, za kojeg standardno brani vratar Josip Posavec, izgubio je od Lazija sa 0-1, a pobjednički gol zabio je Sergej Milinković-Savić (31). Lazio je na trećem mjestu sa 28 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Atalanta, koja je svladala Bolognu sa 2-0.

Cagliari je dobio Udinese sa 2-1, a Stipe Perica je za Udinese igrao od 62. minute.

Dan ranije Milan je slavio kod Empolija s 4-1 i došao je na drugo mjesto. Strijelci za Milan bili su Gianluca Lapadula (15, 78), Suso (62) i Andrea Costa (64-ag), a  Mario Pašalić igrao je do 78. minute za milanski klub.

Večeras Roma dočekuje Pescaru, a u ponedjeljak se sastaju Napoli - Sassuolo, te Inter - Fiorentina.

hr Sun Nov 27 2016 17:53:44 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Futsal Dinamo slavio u Makarskoj, Split razbio Nacional

Makarani nisu uspjeli uzeti jesenski naslov
U posljednjem jesenskom kolu u 1.HMNL na rasporedu je bio veliki derbi između dvije prve momčadi na tablici. U Makarskoj su se sastali Novo Vrijeme i Futsal Dinamo, a gledatelji su gledali sjajnu utakmicu u kojoj su vidjeli čak 40 udaraca u okvir gola. Makarani su velik dio susreta bili bolja momčad, ali na kraju pobjedu 4:1 upisali su gosti iz Zagreba i tako osvojili jesenski naslov. Kanjuh u 30. i 34. minuti te Matošević u 36. minuti donijeli su veliku prednost Dinamu. Novo Vrijeme s golmanom-igračem postiže pogodak u 37. minuti preko Kazazića. Gostujući vratar Škorić do tad je bio skupio preko 20 obrana. U pretposljednjoj minuti Capar postavlja konačnih 1:4.

Crnica je upisala pobjedu u gostima kod Potpićana, slavili su s 5:4 kod najlošije momčadi lige. Strijelci za šibensku momčad bili su Škugor (7', 24'), Šamija (16', 34') i Vuković (26').

Split Tommy je lakše od očekivanog svladao zagrebački Nacional. U pobjedi 5:0, trostruki strijelac je bio Novak a dva pogotka dodao je Suton.

Square je s 4:0 slavio u Zagrebu kod Alumnusa. Strijelci za Gospare bili su Kuraja (21'), Tikvica (27'), Nebergoj (27') i Leovski (37').

Vrgorac je u Zagrebu s Uspinjačom odigrao 4:4. Kraljević (17'), Subotić (20', 22') i Martinac (23') bili su strijelci za Vrgorac koji na odmor ide kao četvrta momčad lige.

12. Albona Potpićan -1

hr Sun Dec 17 2017 11:40:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Luka Modrić najbolji igrač Svjetskog klupskog prvenstva

Bio je najbolji igrač i u polufinalnoj utakmici
Nakon što je bio najbolji igrač polufinala protiv Al Jazere (2:1), Luka Modrić je maestralno odigrao finalnu utakmicu Svjetskog klupskog prvenstva protiv Gremia (1:0) i tako osvojio zlatnu nagradu za najboljeg igrača turnira. Iza sebe je ostavio Cristiana Ronalda, koji je zabio gol u polufinalu i u finalu.

Fair-play nagradu osvojio je kapetan madridske momčadi Sergio Ramos. Srebrnu nagradu za najboljeg igrača turnira dobio je Cristiano Ronaldo.

hr Sun Dec 17 2017 11:35:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Luka Modrić: Ovo je najbolja godina u mojoj karijeri

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić izjavio je da mu je ovo "najbolja godina u karijeri", nakon što je s Real Madridom pobijedio brazilski Gremio sa 1-0 u finalu Svjetskog klupskog prvenstva, a po završetku utakmice izabran za najboljeg igrača natjecanja koje je u subotu završeno u Abu Dhabiju.

"Za mene je ova 2017. bila jako dobra godina, vjerujem najbolja u mojoj karijeri. Ovo je nagrada za sav rad i predanost", rekao je novinarima nakon primanja nagrade.

"Kada te drugi ovako vrednuju, to me ispunja ponosom. Nastavit ću davati sve od sebe za Real Madrid i ovaj dres. Želim i dalje osvajati trofeje", dodao je Modrić koji je u ovom izboru pobijedio klupskog kolegu Cristiana Ronalda, strijelca pobjedničkog pogotka u finalu.

Modrić je s Real Madridom ove godine osvojio pet trofeja, a ovo mu je treći naslov svjetskog prvaka s "kraljevskim klubom".

"Kada igraš svaki dan niti ne razmišljaš o tome, nisi niti svjestan toga. No, na kraju ćemo se sjetiti svega što smo napravili", rekao je 32-godišnji vezni igrač.

Za tjedan dana Real Madrid igra protiv Barcelone.

"Idući cilj je nova titula. U dobroj smo seriji, nadam se da ćemo to pokazati protiv Barcelone i smanjiti bodovnu razliku za njom", zaključio je Modrić.

hr Sun Dec 17 2017 09:22:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Real Madrid šesti put na svjetskom tronu

Nogometaši Real Madrida po šesti put u povijesti, a treći put u posljednje četiri godine, osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka nakon što su u subotnjem finalu FIFA klupskog prvenstva svijeta odigranom u Abu Dhabiju sa 1-0 (0-0) pobijedili brazilski Gremio.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Cristiano Ronaldo u 53. minuti iz slobodnog udarca, nakon što je nad njim napravljen prekršaj na 25 metara od vrata brazilske momčadi.

Ronaldo je pronašao rupu u živom zidu Gremija i pogodio suprotni kut od onog koji je čuvao brazilski vratar Marcelo Grohe.

Jedan od najistaknutijih pojedinaca utakmice bio je i kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić koji je odigrao svih 90 minuta finalnog dvoboja, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi za pričuvne igrače. Modriću je ovo 13. trofej s Realom, otkako je stigao u Madrid u ljeto 2012. godine.

Real je potpuno zasluženo stigao do trofeja, s obzirom na to da su Madriđani uputili 20 udaraca na vrata, od čega sedam u okvir, dok je Gremio imao samo jedan šut, a Realov vratar Keylor Navas ostao besposlen.

Za Realova trenera Zinedinea Zidanea ovo je osmi trofej otkako je sjeo na klupu.

U utakmici za 3. mjesto meksička Pachuca svladala je domaću Al-Jaziru sa 4-1.

hr Sat Dec 16 2017 20:44:55 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.