Hrvatski rukometaši upisali šesti uzastopni poraz u polufinalima

Poraz od Norveške u polufinalu svjetskog prvenstva u Francuskoj bio je šesti uzastopni poraz hrvatskih rukometaša na velikim natjecanjima.

Posljednji put hrvatski rukometaši su stigli do finala nekog velikog natjecanja 2010. na europskom prvenstvu u Austriji. U polufinalu su pobijedili Poljsku (24-21), a potom u finalu izgubili od Francuske (21-25).

Nakon Austrije započeo je niz polufinalnih poraza hrvatskih rukometaša. U idućih sedam godina šest puta su zapeli u polufinalima. Na EP-u 2012. od Srbije (22-26), u polufinalu OI u Londonu 2012. od Francuske (22-25), polufinalu SP-a 2013. od Danske (24-30), polufinalima europskih prvenstava 2014. i 2016. od Danske (27-29) i Španjolske (29-33), te u petak u polufinalu SP-a od Norveške 25-28.

Bilo je to ukupno 18. polufinale hrvatskih rukometaša na velikim natjecanjima pri čemu deseti poraz.

Gledajući samo svjetska prvenstva bilo je to naše šesto polufinale i tek drugi poraz. Do sada jedini poraz smo doživjeli 2013. na SP-u Španjolskoj izgubivši od Danske 24-30, nakon čega smo u dvoboju za broncu slavili protiv Slovenije (31-26).

Bila je to posljednja medalja hrvatskih rukometaša osvojena na svjetskim prvenstvima.

2017. (Francuska): Hrvatska - Norveška 25-28

hr Fri Jan 27 2017 23:15:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Eurokup: Cedevita propustila priliku u Istanbulu

Košarkaši hrvatskog prvaka Cedevite u susretu su 2. kola skupine A Eurokupa pretrpjeli drugi poraz u tom natjecanju, na gostovanju u Istanbulu su izgubili od Darussafake sa 83-85 (24-21, 24-16, 15-22, 20-26).

Kevin Murphy sa 17 i Will Cherry sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Scottie Wilbekin sa 23 i JaJuan Johnson sa 20 ubačaja bili najbolji kod Darussafake.

Cedevita je u Istanbulu izgubila utakmicu u kojoj je vodila više od 80 posto vremena. No, kao i već više puta ove sezone igrači Jurija Zdovca su odigrali lošu završnicu te nisu uspjeli kapitalizirati dobru igru iz prve tri četvrtine.

Hrvatski je sastav zahvaljujući odličnom šutu s distance u prvoj četvrtini izgradio prednost od 24-15, no dvije izgubljene lopte nakon kojih je turski sastav pogodio dvije trice uvelike je pokvario dojam jer je rezultat nakon prvih 10 minuta vodio sa samo tri poena prednosti (24-21).

U drugoj četvrtini Cedevita je nastavila s odličnom igrom poglavito u napadu te minutu prije odlaska na odmor imala i najvećih 13 razlike (46-33). Do kraja prvog poluvremena promašila je tri slobodna bacanja što je Darussafaka iskoristila i primaknula se na 48-37.

Domaći je sastav mnogo agresivnije krenuo u drugo poluvrijeme što je dalo rezultat jer se serijom 8-2 vrlo brzo primaknuo na 50-45. Do kraja tog dijela igre Cedevitu je u prednosti održavao Musa koji je pogodio dvije teške trice.

Pritisak Darussafake se nastavio i početkom posljednjih 10 minuta pa je turski predstavnik sedam minuta prije kraja prvi puta poveo sa 66-65. Ipak, Cedevita je uspjela ostati u igru sve do samoga kraja, 21 sekundu prije kraja Johnson je kod rezultata 84-83 promašio oba slobodna bacanja, pa je Cedevita imala napad za pobjedu. No, odigrala ga je prilično loše, Ukić je prerano krenuo u prodor, pa je vratio loptu u kut igrališta odakle je Murphy pokušao tricu, ali lopta nije bila niti blizu prolaska kroz obruč. U posljednjoj sekundi utakmice Bell je pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 85-83.

Nakon dva kola u skupini A Unks iz Kazana, Fiat iz Torina i Darussafaka imaju po dvije pobjede, a Cedevita, Levallois i Morabanc po dva poraza.

U 3. kolu Cedevita će za tjedan dana ugostiti španjolski sastav Morabanc iz Andore.

hr Wed Oct 18 2017 21:18:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

NHL: Pittsuburgh slavio u produžetku

Pittsburgh Penguins su sinoć upisali pobjedu, sa 5-4 su nakon produžetka slavili protiv New York Rangersa u Madison Square Gardenu.

Jevgenij Malkin je zabio pobjednički gol 58 sekundi nakon početka produžetka.

Utakmicu je u produžetke odveo Sidney Crosby koji je zabio gol za Penguinse minutu prije kraja regularnog dijela utakmice za 4-4. Ostali strijelci za Penguinse bili su Phil Kessel, Carl Hagelin i Patric Hornqvist.

Ovo je druga uzastopna pobjeda za branitelje naslova Penguinse (4-2-1), dok su Rangersi (1-5-1) niz utakmica bez pobjede povećali na četiri.

Nakon što je Pittsburgh poveo s 2-0 u prvoj trećini, u drugoj trećini za New York golove zabijaju David Desharnais, Pavel Buchnevich i J.t. Miller. Izjednačuje na 3-3 Hornqvist, a u zadnjoj trećini Rangerse u vodstvo dovodi Michael Grabner.

New Jersey Devilsi su sa 5-4 nakon raspucavanja slavili protiv Tampa Bay Lighteninga. Jeidni pogodak u raspucavanju postigao je Kyle Palmieri.

Palmieri je također bio strijelac za Devilse (5-1-0) i u prvoj trećini. Drew Stafford je zabio dva gola, a Brian Gibbons jedan.

Nikita Kucherov je bio strijelac i u sedmoj utakmici zaredom. Osim njega, golove za Tampu su zabili Vladislav Namesnikov, Ondrej Palat i Steven Stamkos. Kucherov koji od početka sezone ima 12 bodova (osam pogodaka, četiri asistencije) četvrti je igrač u povijesti NHL-a koji je zabio barem jedan gol u prvih sedam utakmica.

Las Vegas Golden Knights su također u produžetku sa 5-4 pobijedili Buffalo Sabres nakon što su ispustili vodstvo od tri gola iz prve trećine.

David Perron je zabio dva gola, prva dba ove sezone, a drugi, postignut minutu nakon početka produžetka, donio je pobjedu Las Vegasu.

Golden Knights, kojima je ovo prva sezona u NHL-u, s omjerom 5-1-0 ima najbolji početak sezone nakon Montreal Canadiensa iz sezone 1917./18. Vegas je također vodeći u Zapadnoj konferenciji sa 10 bodova.

Oscar Lindberg, Reilly Smith i Alex Tuch su zabili za Vegas, a Malcolm Subban je upisao 30 obrana. Ryan O'Reilly je postigao dva pogotka za Buffalo, a Evander Kane i Sam Reinhart po jedan.

hr Wed Oct 18 2017 11:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Jadran – Primorac Kotor 17:9

Jadran je u četvrtfinalu Len Euro Cupa
U nevjerojatnoj završnici pobijedili su Primorca iz Kotora taman dovoljnih osam golova razlike.
regularnom vremenu. Jest. Jadran je pokazao karakter, volju i kvalitetu
i izborio je mjesto među osam u ovom europskom natjecanju.
Sve je s tribina pratio i Ratko Rudić, legenda svjetskog i hrvatskog
vaterpola.
– Jadran je odigrao iznimno kvalitetnu utakmicu – kazao je Rudić.
Ivan Asić (trener Jadrana): Nikad nisam vodio ovakvu završnicu. Bio je
to pravi triler do samog kraja. Najvažnije da smo pokazali karakter.
Digli se nakon teške noći, nakon utakmice s Ferencvarošem u kojoj smo
doživjeli potpuni blackout. Ali sada smo pokazali pravo lice i baš.
gol… Ne znam. Moram vidjeti snimku da i sam shvatim kako se to
dogodilo. Nekako sam iskočio, uhvatio lopti u zabio. Fantastično.
Osjećam se predivno, odigrali smo kao momčad odličnu utakmicu, nismo ni
razmišljali o toj potrebnoj razlici već smo se dogovorili da igramo
najbolje što možemo, pa što bude. Ispalo je odlično.

Suci: Mercier (Francuska), Polychronopoulos (Grčka).

Jadran: Anić, Strujić, Butić (4), Marinić-Kragić (3), Krapić (2),
Antonijević (3), Pejković, Power (1), Marelja, Visković (2), Milardović,
Franičević, Buzdovačić (2)

Primorac Kotor: Shubladze, Matković (2), Stanojević, Petrović, Gluhaić
(3), Todorović, Gopčević (1), Vukmirović (1), Latinović, Grgurević (1),
Vukasović, Paunović (1)

hr Sun Oct 15 2017 20:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

ATP Šangaj: Federeru naslov

Federeru je to šesta turnirska pobjeda ove godine i 94. u karijeri

Švicarski tenisač Roger Federer pobjednik je 5.9 milijuna dolara vrijednog ATP Masters 1000 turnira u Šangaju nakon što je u finalu nadigrao svog velikog suparnika Španjolca Rafaela Nadala s 6-4, 6-3.

Federeru je to šesta turnirska pobjeda ove godine i 94. u karijeri, čime se izjednačio na drugom mjestu ljestvice svih vremena s Ivanom Lendlom, dok je ispred njega sada samo Jimmy Connors s 109 osvojenih turnira. Teniski klasik u Šangaju trajao je samo 72 minute, Federer je ubilježio 15. pobjedu u međusobnim dvobojima i petu u nizu, a Nadal je ostao na 23 trijumfa.

Španjolac je s današnjim porazom okončao niz od 16 pobjeda koji traje od US Opena. Nadal će ostati prvi tenisač svijeta na ATP ljestvici, ali je sada Federer smanjio zaostatak i dobio priliku da ga prestigne do kraja godine.

hr Sun Oct 15 2017 14:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.