Čop: Nakon najtežih, doći će najbolji trenuci

Dan nakon što je na Santiago Bernabeu protiv Real Madrida promašio gol iz jedanaesterca za Sporting Gijon hrvatski napadač Duje Čop poručio je da prolazi kroz najteže trenutke no da će nakon njih uslijediti oni najbolji.

"Tvoja najteža vremena često vode do najvećih trenutaka u tvom životu. Nastavi vjerovati. Sve će se isplatiti na kraju", napisao je u nedjelju 25-godišnji reprezentativac na društvenoj mreži Instagram.

Čop je u subotu navečer po jakom pljusku u Madridu imao priliku poravnati rezultat za Sporting protiv europskog prvaka Real Madrida. U 77. minuti je uputio udarac s bijele točke, a lopta je otišla iznad gola na tribinu.

Nakon utakmice je rekao da se dobro osjećao prilikom izvođenja kaznenog udarca, te da je vidio kako vratar Keylor Navas ide u stranu, prema dolje.

"U idućem trenutku vidio sam kako lopta ide gore, visoko. Ne znam što se dogodilo", rekao je.

Utakmica je završila 2-1 za Real Madrid, a Sporting se našao u zoni ispadanja. Čop je u 13 utakmica za Sporting zabio pet golova i upisao dvije asistencije te je njegov najbolji strijelac ove sezone.

Do susreta na Santiago Bernabeu zabio je dva penala, protiv Leganesa i Celte Vigo.

Poručio je kako će nastaviti izvoditi jedanaesterce za crveno-bijele iz sjevernog primorskog grada Gijona. "To je nogomet, takve stvari se događaju", rekao je.

Čop je početkom mjeseca zabio svoj prvi gol za hrvatsku reprezentaciju u pobjedi od 3-0 nad Sjevernom Irskom u prijateljskoj utakmici.

hr Sun Nov 27 2016 17:31:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Modrić pauzira deset dana, Marcelo mjesec dana 'out'

Obojica su stradala u subotnjem ligaškom ogledu protiv Malage na Santiago Bernabeu

Čelnici europskog prvaka Real Madrida dobili su jednu dobru i jednu lošu vijest nakon liječničkih pregleda Luke Modrića i Marcela u bolnici Sanitas La Moraleja.

Kapetan hrvatske reprezentacije nije teže ozlijeđen i pauzirat će deset dana, dok je Marcelo ipak ozbiljnije stradao i mjesec dana će biti izvan stroja.

Obojica su stradala u subotnjem ligaškom ogledu protiv Malage na Santiago Bernabeu. Marcelo je napustio teren već u 25. minuti, a Modrić u 78. minute kada ga je zamijenio kolega iz reprezentacije Mateo Kovačić.

Prvotno se strahovalo kako će Modrić pauzirati više od mjesec dana, no pregled je pokazao kako je hrvatski majstor preopteretio aduktor desne noge i biti će spreman do drugog kruga Lige prvaka i ogleda protiv Napolija 15. veljače.

Modrić će propustiti uzvratnu utakmicu četvrtfinala Kupa Kralja u srijedu u Vigu protiv Celte gdje će 'Kraljevski klub' pokušati nadoknaditi domaći poraz od 1-2. Hrvatski veznjak će propustiti i ogled protiv Real Sociedada u nedjelju 29. siječnja, a po svemu sudeći i ligaško gostovanje u Vigu protiv Celte 5. veljače.

Za razliku od Modrića, Brazilac Marcelo je ipak teže stradao. Zbog problema s tetivom koljena pauzirat će najmanje mjesec dana.

Marcelo će propustiti utakmice protiv Celte u Kupu i prvenstvu, ligaške utakmice protiv Real Sociedada, Osasune, Espanyola, Valencie i Villarreala, te prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka protiv Napolija.

Real Madrid vodi na ljestvici Primere sa 43 boda, Sevilla je druga sa 42 boda, dok Barcelona na trećem mjestu ima 41 bod. Slijede Atletico Madrid i Real Sociedad sa po 35 bodova. Real ima i utakmicu manje.

hr Mon Jan 23 2017 14:35:08 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Rakitić igrao cijeli susret: Barcelona slavila protiv Eibara

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 43 boda, Sevilla je druga sa 42 boda, dok Barcelona na trećem mjestu ima 41 bod

U posljednjem susretu 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Eibar 4-0.

Golove za Barcu zabili su Denis Suarez (31), Lionel Messi (50), Luis Suarez (68) i Neymar (90+2)

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je cijeli susret za katalonski sastav.

U 'ljepotici' kola Sevilla je na gostovanju pobijedila Osasunu 4-3. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no nije uspio izdržati pred naletima Andalužana. Sevilla je od 1-2 okrenula rezultat u 4-2, da bi 'fenjeraš' Primere u posljednjim sekundama smanjio na 4-3.

Athletic Bilbao i Atletico Madrid su na stadionu San Mames odigrali 2-2. Gosti su poveli golom Kokea već u trećoj minuti, međutim baskijski sastav je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Inigo Lekue (42) i Oscar De Marcos (56). U 80. minuti Atletico je uspio izjednačiti sjajnim pogotkom Antoinea Griezmanna sa 25 metara. Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za goste iz Madrida.Golove za Sevillu zabili su Vicente Iborra (43, 65), Franco Vazquez (80) i Pablo Sarabia (90+2), dok su strijelci za Osasunu bili Sergio Leon (15), Vicente Iborra (63-ag) i Kenan Kodro (90+3).

Real Betis i Sporting Gijon su odigrali bez golova, a za goste je 76. minute igrao Duje Čop.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 43 boda, Sevilla je druga sa 42 boda, dok Barcelona na trećem mjestu ima 41 bod. Slijede Atletico Madrid i Real Sociedad sa po 35 bodova. Real ima i utakmicu manje.

hr Sun Jan 22 2017 23:47:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Još jedna uvjerljiva pobjeda Monaca

Nogometaši Monaca ostvarili su još jednu uvjerljivu pobjedu nakon što su u susretu 21. kola francuskog prvenstva pobijedili Lorient 4-0.

Momčad iz Kneževine je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a u nastavku susreta domaćin je samo potvrdio pobjedu s još jednim pogotkom.

Strijelci za Monaco bili su Boschilia (24, 28) i Valere Germain (37, 59).

Hrvatski reprezentativac Danijel Subašić branio je za Monaco koji je ovom pobjedom preuzeo vodstvo na ljestvici sa 48 bodova, dva više od Nice na drugoj poziciji, dok aktualni prvak PSG na trećem mjestu ima 45 bodova.

hr Sun Jan 22 2017 16:46:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Modriću tri do četiri tjedna stanke zbog ozljede

Modrić je u subotu napustio travnjak Santiago Bernabeua u 78. minuti a zamijenio ga je kolega iz reprezentacije Mateo Kovačić

Kapetan hrvatske nogometne reprezentacije Luka Modrić (31) mogao bi izbivati s terena između tri i četiri tjedna zbog ozljede unutarnjeg bedrenog mišića desne noge zadobivene na utakmici Real Madrida i Malage, procjenjuju španjolski mediji u nedjelju, dan prije nego će hrvatski nogometaš u Madridu obaviti liječničke pretrage.

Modrić je u subotu napustio travnjak Santiago Bernabeua u 78. minuti a zamijenio ga je kolega iz reprezentacije Mateo Kovačić. Trener Real Madrida Zinedine Zidane rekao je na konferenciji za medije kako Modrić ima fizičkih problema, nakon čega je klupski glasnogovornik Carlos Carbajosa potvrdio da je riječ o aduktoru desne noge, pa će u ponedjeljak hrvatski reprezentativac proći liječničke pretrage.

Sportski dnevnici Marca i As pišu u nedjelju kako bi Modrić mogao izbivati s terena između tri i četiri tjedna. Kapetan hrvatske reprezentacije bio je ozlijedio aduktor, unutarnji bedreni mišić, desne noge u lipnju na utakmici Europskog prvenstva protiv Češke. Nakon toga je pauzirao iduću utakmicu protiv Španjolske pa zaigrao u sljedećoj s Portugalom.

Potvrde li liječnici Real Madrida vrijeme oporavka od oko mjesec dana, hrvatski vezni igrač će propustiti prvenstvene utakmice protiv Real Sociedada, Celte Vigo i Osasune te uzvratnu utakmicu četvrtfinala španjolskog Kupa Kralja protiv Celte, u kojoj Real na gostovanju lovi zaostatak od 1-2 iz prve utakmice odigrane u Madridu. Prema procjenama španjolskih medija, Modrić bi se vratio pred prvu utakmicu osmine finala Lige prvaka, koju 15. veljače Real igra u Madridu protiv Napolija.

Real Madrid je vodeća momčad španjolskog prvenstva s četiri boda više od drugoplasirane Seville.

hr Sun Jan 22 2017 16:28:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.