Carrillo: A sada Dinamo! Već smo pokazali da se možemo nositi s njima

Hajduk je pobjedio Cibaliju na Poljudu rezultatom 2:1
Korak naprijed, tako treba gledati Hajdukovu pobjedu nad Cibalijom od 2:1 (1:1). Zahvaljujući gubitku bodova Dinama i Rijeke “bijeli” su se pomaknuli na tablici, sada su iza Dinama sedam, a iza Rijeke dva boda. A u subotu je veliki derbi, na Poljud stiže Dinamo, nema dvojbi da će to biti prava ludnica, jer bi Hajduk pobjedom skroz otvorio prvenstvo. Do pobjede nad Vinkovčanima Hajduk je došao teško, zahvaljujući dva dalekometna topa Tome Bašića (6. minuta) i Josipa Radoševića (57. minuta). Bili su to prekrasni golovi, najvrjednije što je ponudio ovaj dvoboj. I Cibalia je postigla gol izvan šesnaesterca, udarac Pluma u 13. minuti zakačio je nekoga iz Hajdukove obrane i prevario Stipicu.

– Zamišljali smo da će utakmica biti ovakva, Cibalia je momčad koja ima zbijene linije, dobro su defenzivno organizirani. Primljeni gol je bio nedostatak sportske sreće. U drugom dijelu smo napravili promjene, zabili smo drugi gol i imali još par prilika. Zadnjih deset minuta utakmica se otvorila. Tada je bilo uočljivo da smo napravili nekoliko taktičkih grešaka. Zaslužili smo pobjedu, ali ne možemo biti skroz zadovoljni. U napadačkom dijelu nismo bili do kraja dorečeni. Bio sam malo ljut na svoje igrače, kada ne bi precizno dodali loptu. Bilo je akcija kada nismo donijeli ispravne odluke – rekao je Carrillo.

A sada stiže Dinamo…

– Igrači su bili svjesni da su tri boda večeras bila jako važna, a protiv Dinama moramo biti bolji. To je jako važna utakmica za obje momčadi, trebamo se dobro pripremiti, analizirati dobre i loše strane kako bi bili spremni nadmetati se s jakim protivnikom. Imamo tjedan dana za pripremu, igrali smo s njima i pokazali da se možemo nositi. Ono što je bitno imamo navijače na svojoj strani – kaže Carrillo.
Krasan gol dao je Toma Bašić, bio je to pravi top.

– Sretan sam zbog gola i ranog vodstva. Bilo je dobrih i loših stvari, ali najvažnija su tri boda. Nema euforije prije Dinama. Kad već pitate, sačuvao sam poneki “projektil” za Dinamo, ti udarci iz daljine su mi jača strana, ali i dalje moram raditi na tome. Ma, nije ni bitno tko će dati gol, već da dođemo do tri boda – rekao je Bašić.

Hajduk – Cibalia 2:1
SPLIT – Stadion Poljud. Vrijeme ugodno. Gledatelja 8015. Sudac Dalibor Mlakar (Zagreb).
Strijelci: 1:O T. Bašić (6), 1:1 Plum (13), 2:1 Radošević (57).
Hajduk: Stipica – Juranović (od 86. Bosančić), Ismajli, Lopez, Memolla – Radošević, T. Bašić – Pešić (od 46. Kožulj), Hamza, Erceg – Ohandza (od 70. Said). Trener Joan Carrillo.
Cibalia: Brkić – Peričić, Ikić, Zgrablić, Galić (od 77. Vitaić) – Stepčić, Muženjak – Štrkalj, Plum, Karamarko – Dabro (od 68. Miličević). Trener Mladen Bartolović.

hr Sun Oct 15 2017 22:10:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bijeli večeras love play-off Europske lige

Od 20:30 sati igra se uzvratni susret 3. pretkola kvalifikacija za Europsku ligu
- Vjerujem da ćemo s jasnim taktičkim planom biti pravi i ostvariti prolazak u sljedeću rundu. - poruka je trenera Hajduka Željka Kopića uoči uzvratnog dvoboja 3. pretkola Europske lige u kojem hajdukovci večeras od 20:30 sati (21:30 po lokalnom vremenu) protiv rumunjske momčadi FCSB na stadionu Arena Nationala traže prolazak u Play-off Europske lige. U prvom ogledu odigranom u sjajnoj atmosferi na Poljudu rezultat je bio 0:0.

- Travnjak nije savršen, ali je bolji od našeg i prilagodit ćemo se. Izgledi su 50:50, znamo da Steaua ima kvalitetu. - rekao je još u najavi susreta Kopić.

Odradili su hajdukovci u srijedu navečer i službeni trening na stadionu Arena Nationala kapaciteta preko 55.000 gledatelja, a na kojem se večeras očekuje oko njih 25.000. Imat će Bijeli i brojnu podršku svojih navijača na stadionu u Bukureštu, a vjerujemo da će uz njihov vjetar u leđa ostvariti plasman u iduću rundu natjecanja Europske lige.

Očekuje se da od prve minute u Rumunjskoj istrče Posevec, Juranović, Vučur, Mikulić, Lopez, Jurić, Hamza, Fomitschow, Caktaš, Gyurcso i Ivanovski.

Motivacije među igračima ne nedostaje, protivnik je detaljno analiziran u stručnom stožeru Bijelih koji je svoju momčad pripremio na sve prednosti i nedostatke današnjeg protivnika. Hajdukovci su optimistični i učinit će sve za ostvarenje cilja.

Pobjednik ovog dvoboja čeka boljeg iz dvoboja Rapid-Slovan, a u Bratislavi je Slovan pobjedio 2:1.
Pravdu u uzvratnom ogledu će dijelit će sudačka četvortka iz Španjolske. Glavni sudac je Juan Martinze Munuera, a pomagat će mu Deigo Barbero Sevilla, César Manuel Noval Font Mario Melero Lopez.
hr Thu Aug 16 2018 11:37:20 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kopićevih 20 za uzvrat u Bukureštu, Nižić nije otputovao

Bijeli su otputovali na uzvratni ogled 3. pretkola Europske lige
Odradili su hajdukovci danas na Poljudu i posljednji trening uoči odlaska u rumunjsku prijestolnicu. U četvrtak u 20:30 sati (21:30 po lokalnom vremenu) na stadionu Arena Nationala Bijele očekuje uzvratni ogled 3. pretkola Europske lige protiv rumunjske momčadi FCSB. Podsjetimo, prvi susret na Poljudu završio je bez pogodaka, iako su hajdukovci bili puno bolja momčad gotovo svih 90 minuta. Na popisu putnika trenera Željka Kopića za put u Bukurešt je sljedećih 20 igrača:

Edin Šehić, Borja López, Božo Mikulić, Hamza Barry, Ádám Gyurcsó, Mirko Ivanovski, Mijo Caktaš, Michele Šego, Ante Palaversa, Josip Juranović, Jairo, Ahmed Said Said, Stanko Jurić, Stipe Vučur, André Fomitschow, Fran Tudor,  Ardian Ismajli, Marin Ljubić, Josip Posavec iSteliano Filip.

U konkurenciji za nastup i dalje nema Zorana Nižića te ozlijeđenih Dina Beširovića i Tomislava Duke, dok Bassel Jradi nema pravo nastupa u ovom pretkolu. Dolazak Bijelih u glavni grad Rumunjske očekuje se nešto prije 22 sata po hrvatskom vremenu. Sutra navečer u 20 sati hajdukovci će odraditi službeni trening na stadionu Arena Nationala.
hr Tue Aug 14 2018 21:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IN MEMORIAM - Zvonko Bego, čovjek koji je živio splitski Hajduk

Životna priča Zvonka Bege zlatnim slovima ispisana počinje upravo u Dioklecijanovu gradu na samom kraju 1940. godine.
Životna priča Zvonka Bege zlatnim slovima ispisana počinje upravo u Dioklecijanovu gradu na samom kraju 1940. godine. Točnije samo šest dana prije Božića. Krenuo je Zvonimir stopama svoje braće koji su bili nogometaši, a opijenost balunom već se gradila tokom cijelog djetinjstva. Ipak, upravo je Zvonimir bio uspješniji od Ive i Borana. No, mladi dječak u redovima Hajduka krenuo je kao čuvar mreže. Čudite se? Da, itekako, ali je pravi potez tada potegao trener Luka Kaliterna i umjesto među vratnicama mladog Begu poslao van kaznenog prostora da zaigra.

Tako je krenula slavna priča o mladom talentu. S nepunih 17 godina Bego je upisao prvi nastup u seniorskoj momčadi svog Hajduka i to u pobijedi splitskog kluba nad zagrebačkom Lokomotivom u metropoli Hrvatske.

Mnogo je puta isticao upravo taj prvi debi za seniorsku momčad, a pogotovo za svoj Hajduk koji mu je bio dio života u tim trenucima preokreta njegove nogometne karijere:"Moj životni san da igram u velikoj momčadi u kojoj su sve do tada briljirali najslavniji poslijeratni Hajdukovi asovi, iznenada se ostvario. Kako je igra sve više odmicala, treme je sve više nestajalo.Borio sam se svojski i polučio jedan zgoditak. Frane Matošić je, na moje ogromno zadovoljstvo, poslije utakmice koju smo dobili sa 3:1, rekao da sam igrao dobro. Bila je to za mene najveća i najdraža nagrada jer priznanje jednog velikog nogometaša i stručnjaka kakav je Frane Matošić, zaista mi je tada mnogo vrijedilo."

Begina splitska nogometna priča trajala je 10 godina pa je tako od svog prvog nastupa od 1957. do 1967. Zvonimir odigrao 375 pogodaka, a mrežu protivnika zatresao je čak 173 puta. Prvi puta je to učinio 1958. kada je glavom matirao Vojvodinu i upravo tim svojim golom momčadi donio vrlo vrijednu minimalnu pobjedu.

Nizozemski Twente bio je prvi klub u kojeg se otisnuo Bego i to u drugom dijelu sezonu u kojoj je Hajduk došao do naslova prvaka u Kupu Jugoslavije. Potom je zaigrao u Bayeru iz Leverkusena, Austriji iz Salzburga da bi u svoju domovinu ponovno stigao 1971. godine. U toj je godini zaigrao u sinjskom Junaku, a svoj završni nogometni angažman imao je u kliškom Uskoku.

Zvonko Bego je, uz Kozlinu, Ankovića i Žanetića, jedini nogometaš Hajduka, koji je bio član momčadi olimpijskih pobjednika. Biti na sportskom Olimpu zasigurno je vrhunac ne samo za nogometaša nego za svakog sportaša. Upravo je to Begi pošlo za rukom kao jednom od najboljih sportaša u cijeloj domovini.

Počivao u miru Božjemu!
hr Mon Aug 13 2018 19:28:14 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk izvukao bod na Rujevici

Unatoč očajnoj igri Bijeli su Rujevicu napustili neporaženi
U derbiju 3. kola HT Prve lige Hajduk je nakon još jedne slabe predstave remizirao (1:1) na Rujevici s Rijekom. Nakon nekoliko prilika povela je Rijeka golom Puljića u 62. minuti, izjednačio je Caktaš iz kaznenog udarca u 87. minuti. Hajduk je tako i nakon tri kola bez pobjede, te su trenutno tek na sedmom mjestu HT Prve lige. Za sedam dana, Hajduk na Poljudu dočekuje Goricu, a prije toga imaju odigrati uzvratni susret 3. pretkola kvalifikacija Europske lige protiv rumunjskog FCSB-a.

Odmah na početku, brzo otvaranje hajdukovaca. Šehić je s desne strane oštro ubacio u kazneni prostor gostiju, pogodio je Ivanovskog, međutim napadač Hajduka nije najbolje prihvatio tu loptu. Malo nakon toga, Puljić je pucao s više od 20 metara, obranio je to Posavec. Sluga je u 15. minuti nakon ubačaja iz kuta u posljednji trenutak izbio loptu ispred Mikulića koji je bio u idealnoj poziciji za udarac glavom. U 19. minuti Kvržić je s desne strane uputio povratnu loptu za Puljića koji je pucao iz prve s ruba kaznenog prostora, lopta je od Mikulića otišla malo pored vratnice.

Veliku priliku imala je Rijeka u 40. minuti. Kvržić je povukao kontru po desnoj strani, ubačajem je tražio Hebera, loptu je malo skrenuo Mikulić, ali došlo je do napadača Rijeke koji s deset metara u padu nije uspio uputiti pravi udarac. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Kvržić je uposlio Gorgona koji je pucao s 14 metara, ali obranio mu je to Josip Posavec.

Početkom drugog dijela Kvržić je oduzeo loptu na 25 metara, uposlio je Gorgona koji je ušao u prostor između Hajdukovih stopera, pucao je s nekih 14 metara, ali još jednom izvrsnom se intervencijom istaknuo Posavec. U 58. minuti velika prilika za Rijeku, Pavelić je ubacio s desne strane, Juranović je odbio glavom, ali samo do Puljića koji sa 16 metara šalje udarac koji odlazi malo pored vrata.

Četiri minute nakon toga Rijeka je povela s 1:0. Najprije je Acosty bio u velikoj prilici, Posavec i Vučur su to uspjeli na kratko očistiti, ali u sljedećem naletu Gorgon idealno upošljava Puljića koji je s 12 metara svladao Posavca. U 83. minuti  jedanaesterac za Hajduk.

Župarić je srušio Saida koji je iskoristio dodavanje Hamze i krenuo prema vratima. Zakačio ga je stoper Rijeke, a sudac Pajač pokazao je na bijelu točku. Caktaš je iz kaznenog udarca pogodio za 1:1 tek nakon nekoliko minuta pauze jer je Armada bacala stolice i razne predmete u teren.

hr Sun Aug 12 2018 23:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.