Real u finalu Lige prvaka, utakmicu obilježila pogreška Ulreicha i dva pogotka Benzeme

Uzvrat polufinala Lige prvaka igrao se na stadionu u Madridu. Real i Bayern odigrali su 2-2, na prag do iznenađenja bio je Bayern, borio se do posljednjeg zvižduka, ali ipak nije uspio nadoknaditi poraz s domaćeg terena (1-2)...

Uvijek su susreti Reala i Bayerna bili zanimljivi, a nije se niti sumnjalo da će takav biti i ovaj, a pogotovo nakon pobjede Reala u Münchenu te „tradicije“ kako Real uvijek ima problema u tom „završnom poslu“ kao domaćin.

Već u trećoj minuti susreta Bayern je stigao do vodstva – Müller je ubacio u kazneni prostor, loptu ne čisti Ramos pa je ostavlja za Kimmicha koji je bez oklijevanja šalje u mrežu za rano vodstvo.

Samo osam minuta kasnije Real je uzvratio – lopta Marcela našla je put do Benzeme koji neometan glavom pogađa za izjednačenje pored Alabe koji je „uhvaćen na spavanju“ u tom trenutku.

Nakon 20-tak minuta dinamične igre ponovno je blizu pogotka bio Bayern, pokušao je Lewandowski, obranio je Navas, lopta se odbila do Rodrigueza koji iz blizine šutira iznad gola.

Svoju dobru rolu imao je tada i Real, pokušali su Ronaldo i Ramos, ali bez uspjeha. Prvi obranom Ulreicha, a drugi nakon što Ramos glavom puca pored gola.

Na početku drugog dijela, svega dvadesetak sekundi šokiralo je Bavarce. Neodlučan je na lopti bio vratar Ulreich nakon povratne lopte Tolissa pa poslije velike pogreške domaći Benzema imao je rutinski posao zabiti u praznu mrežu za vodstvo 2-1.

Pogubili su se u narednim minutama Bavarci pod velikim šokom greške koja nije smjela biti u jednom ovakvom susretu, ali su se ipak primirili i u 63. minuti došli do ponovnog izjednačenja. Nakon što je Rodriguez pogodio Ramosa, na odbijancu je bio Navas, ali Rodriguez ipak rutinski pogađa za, ispostavilo se, i konačan rezultat susreta.

Real je tako prošao u Finale zahvaljujući pobjedi 2-1 u prvoj utakmici. I u ovom drugom susretu ima za čim žaliti Bayern – previše promašaja, na golu Reala bio je „sveti“ Navas, a suci su, čini se, propustili svirati možda i dva penala za Bavarce.

No, kako bilo da bilo, Real je u trećem uzastopnom finalu Lige prvaka, a ono što vrijedi spomenuti jest kako su Luka Modrić i Mateo Kovačić igrali od prve minute. Modrić je bio među najboljim pojedincima na travnjaku u cijelom susretu, dok je Kovačić igru napustio nakon izmjene u 73. minuti susreta.

hr Wed May 02 2018 08:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Antonio Milić potpisao za belgijskog velikana

Bivši član mlade reprezentacije Hrvatske i Hajduka od 2015. je u Belgiji
24-godišnji bivši igrač Hajduka Antonio Milić potpisao je za Anderlecht. Milić je 2015. godine preselio iz Hajduka u belgijski Oostende za pola milijuna eura a sad kao slobodan igrač odlazi u Anderlecht. U Oostendeu je u posljednje tri i pol godine skupio 115 nastupa te je zabio devet golova. Milić je skupio 18 nastupa za U-21 reprezentaciju Hrvatske, a Transfermarkt ga cijeni na 3 milijuna eura.
hr Wed May 23 2018 20:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Darijo Srna odlazi iz Šahtara: Potpisuje za treći klub u karijeri?

Darijo Srna ovog ljeta vraća se na travnjak nakon suspenzije zbog dopinga. Ponovno zaigrati može nakon 22. kolovoza, a grčki mediji javljaju da se nogometu neće vratiti kao igrač Šahtara.
Naime, Grci tvrde da je 36-godišnji Srna sve dogovorio s PAOK-om te da ga od potpisa za dvostrukog grčkog prvaka dijeli tek potpis ugovora. Navodno je Srna već i stigao u Thessaloniki, gdje bi trebao potpisati ugovor i biti predstavljen kao novi igrač PAOK-a.

PAOK, koji je sezonu u Grčkoj završio na drugom mjestu iza prvaka AEK-a, vodi Razvan Lucescu, sin trenera Mircee koji je sa Srnom surađivao u Šahtaru.

Srni će to biti tek treći klub u karijeri nakon Hajduka i Šahtara. U PAOK stiže kao slobodan igrač, ugovor sa Šahtarom ima do lipnja, piše index.hr.
hr Wed May 23 2018 17:22:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Poznati parovi kvalifikacija za Treću ligu

Prve utakmice na rasporedu su već u nedjelju
U prostorijama HNS-a Nogometnog središta Split izvučeni su parovi kvalifikacija za popunu 3.HNL jug. U kvalifikacijama sudjeluju četiri prvaka dalmatinskih županijskih liga (Hajduk (P), Vodice, Uskok i Neretva). Igra se na dvije utakmice a dva kluba ulaze u Treću ligu. Prema rasporedu, prve utakmice na rasporedu su u nedjelju, 27. svibnja, uzvratni susreti igraju se u srijedu, 30. svibnja.

Postoji mogućnost da uđe i treći klub, ako RNK Split ostvari plasman u Drugu ligu.

Parovi kvalifikacija za 3.HNL jug:

Uskok - Hajduk Pridraga

Neretva - Vodice
hr Wed May 23 2018 11:24:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Protivnik Splita u kvalifikacijama za Drugu ligu ostao bez trenera

Za osam dana igra se prva kvalifikacijska utakmica
Trener Hrvatskog dragovoljca Igor Pamić podnio je neopozivu ostavku na obavljanje dužnosti trenera seniorske momčadi drugoligaša iz Sigeta. Po izjavi Pamića, u svome profesionalnom radu nije bio adekvatno praćen od strane momčadi, a što je u konačnici rezultiralo nezadovoljavajućim rezultatima, odnosno pretposljednjim mjestom u Drugoj HNL ove sezone.

Ostavka Igora Pamića prihvaćena je od strane Uprave kluba i predsjednika Ivice Perkovića, te je pred njima posao pronalaska trenera koji će ih voditi u dvije kvalifikacijske utakmice protiv RNK Splita.

Prva utakmica na rasporedu je već za osam dana na Parku mladeži. Uspješniji u dvije utakmice sljedeće sezone će biti član Druge HNL.
hr Tue May 22 2018 17:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.