Đoković opet jede meso: Sve za spas karijere

Bivši Davis Cup izbornik Srbije Bogdan Obradović otkrio je za španjolske medije da je Novak Đoković odlučio odbaciti svoju vegansku prehranu i ponovo jede meso, kako bi podigao vlastitu fizičku spremu i vratio se na prvo mjesto ATP ljestvice...

Podsjetimo, 29-godišnji srpski tenisač tijekom cijele karijere veliku važnost pridaje svojoj prehrani. Svoj prvi veliki uzlet doživio je 2010. godine kad je prešao na bezglutensku ishranu, a onda je otišao korak dalje početkom prošle godine i postao vegan, piše t portal.

Đoković je svoju prehranu bazirao na cjelovitim žitaricama (proso i heljda), svježem i bobičastom voću, zelenom lisnatom povrću te zdravim mastima iz orašastih plodova. Tome je dodao i svakodnevnu meditaciju.

Novak je svoju strast prema biljnoj ishrani okrunio otvaranjem veganskog restorana u Monte Carlu, no rezultati na terenu nisu bili briljantni, a pad forme kulminirao je 2017. godine u kojoj je za njegove kriterije vrlo rano ispadao na svim bitnim turnirima i jasno je da nešto mora mijenjati.

hr Thu Apr 06 2017 11:15:51 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Pred Splitom gostovanja u Čačku i Zaboku

U Čačku protiv Borca igraju utakmicu 9. kola ABA 2 lige
Pred košarkašima Splita zahtjevan je tjedan, rano jutros autobusom su krenuli put Čačka, gdje u srijedu od 18 sati igraju utakmicu 9. kola Druge ABA lige. Susret u Čačku može se opisati kao borba za Final Four, Borac je na četvrtom mjestu sa omjerom 5-3, Split je šesti sa 4 pobjede i isto toliko poraza. Žuti ove sezone još nemaju pobjedu izvan Gripa (0-4 u domaćem prvenstvu, 0-3 u Drugoj ABA ligi) a na pitanje mogu li iznenaditi, trener Ivica Skelin je rekao:

- Svjesni smo gdje pripadamo, mjesto nam je u sredini, gdje i jesmo. Pokušat ćemo se nametnuti i odigrati bez opterećenja.

Iz Čačka, Žuti nastavljaju za Zagreb, jer u subotu u Zaboku igraju utakmicu 10. kola HT Premijer lige.

hr Tue Dec 12 2017 17:33:07 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Double-double Šarića, skroman učinak Bogdanovića

Hrvatski reprezentativac imao je lošu večer, u 35 minuta na terenu zabio je samo sedam koševa uz šut 2/8, a dodao je tri skoka te dvije asistencije
Dario Šarić je sinoć upisao double-double u porazu svojih Philadelphia 76ersa od New Orleans Pelicansa. New Orleans je kod kuće sa 131:124 svladao Sixerse.

Šarić je bio dosta neprecizan, u 27 minuta na parketu šutirao je 5/16 za 13 koševa, ali je ipak upisao svoj peti double-double. Uz 13 poena upisao je 11 skokova te četiri asistencije.

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića su kod kuće nakon produžetka slavili protiv Denver Nuggetsa sa 126:116.

Hrvatski reprezentativac imao je lošu večer, u 35 minuta na terenu zabio je samo sedam koševa uz šut 2/8,  a dodao je tri skoka te dvije asistencije.

NBA rezultati:

New Orleans Pelicans - Philadelphia 76ers 131:124
Indiana Pacers - Denver Nuggets 126:116 (produžetak)
Detroit Pistons - Boston Celtics 81:91
Sacramento Kings - Toronto Raptors 87:102
Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 97:92
New York Knicks - Atlanta Hawks 111:107

hr Mon Dec 11 2017 12:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Uspješan povratak Šarića nakon ozljede oka

Šarić je nosio zaštitne naočale
Hrvatski reprezentativac Dario Šarić vratio se na teren nakon što je na treningu ozljedio oba oka i propustio jednu utakmicu. Uz zaštitne naočale za 34 minute na parketu ubacio je 17 koševa uz devet skokova i šest asistencija u porazu Philadelphije 98:105 na gostovanju kod Clevelanda.

Ante
Žižić započeo je utakmicu za Cavse i za četiri minute uspio upisati jedan skok i jednom asistirati.

Orlando je poražen na gostovanju u Atlanti sa 110:117, a u početnoj petorci Magica našao se Mario Hezonja koji je za 31 minutu ubacio sedam koševa te dodao šest skokova i dvije asistencije. Ivica Zubac nije igrao u gostujućoj pobjedi LA Lakersa 110:99 protiv Charlottea, a Dragan Benderje u porazu Phoenixa od San Antonija 101:104 igrao pet minuta te imao dva skoka.

Portland - Houston 117:124
 Memphis - Oklahoma City  101:102 (produžetak)
Chicago - New York   104:102 Brooklyn - Miami  89:101
LA Clippers - Washington 113:112

hr Sun Dec 10 2017 12:21:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split na Gripama svladao Zagreb

Žuti su upisali novu uvjerljivu pobjedu
Split je u utakmici 9. kola HT Premijer lige pobjedio Zagreb sa uvjerljivih 111:86 (31:23, 17:20, 29:22, 34:21). Gosti su se dobro držali do početka drugog dijela kad su imali vodstvo od 53:52, ali nakon minute odmora na teren su izašli drugačiji igrači Splita, onakvi kakve smo očekivali od početka, te su ubrzo pokazali zašto ih se uoči dvoboja smatralo velikim favoritima. Petnaestak minuta pravog pristupa bilo je dovoljno za uvjerljivu pobjedu Žutih, a najveća prednost Splita bila je plus 32 (103-71) tri minute prije kraja.

Među šestoricom dvoznamenkastih u redovima domaćih najviše je zabio Henrik Širko koji je ubacio 19 koševa uz sedam skokova i četiri asistencije, Mateo Kedžo je dodao 16 poena uz sedam skokova a Michaelyn Duane Scott 15 poena i šest asistencija.

hr Sat Dec 09 2017 23:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.