Bez milosti prekriženi Ronaldo, Modrić, Bale, S. Ramos...

Ugledni španjolski sportski dnevnik Marca bacio je pogled u budućnost i sastavio prvih 11 madridskog Reala kakav bi trebao biti 2020.

Strani mediji pišu da je 'kraljevski klub' dogovorio transfere francuskog braniča Thea Hernandeza (19) i brazilskog napadača Viniciusa Jr.-a (16), što je bio povod novinaru Marce da se poigra sastavom Reala.

Objavljena je tako prva momčad Reala za 2020. koja bi trebala biti na okupu sljedećih desetak godina. U prvih 11 su mlada imena, ali već dobro poznata u svijetu nogometa, prenosi tportal.

Nedostaje jedino golman, ali španjolski dnevnik pretpostavlja da će 'jedinica' pripasti Davidu de Gei koji je trenutačno u Manchester Unitedu, a već dugo je velika želja Madrižana.

U zadnjoj liniji su Carvajal (1992.), Varane (1993.), Vallejo (1997.) i Theo (1997.). Srednji red čine Kovačić (1997.), Llorente (1995.) i Isco (1992.), a u napadu su Vinicius (2000.), Morata (1992.) i Asensio (1996.).

Kao što se vidi, današnje najveće zvijezde u Realu su prekrižene. Za tri godine, prema Marci, na Santiago Bernabeuu neće biti mjesta za Cristiana Ronalda, Garetha Balea, Luku Modrića, Karima Benzemu, Ramosa, Marcela...

hr Wed May 10 2017 13:23:32 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kovačić htio frizuru kao Becks pa frizer Šime morao spasiti stvar

Au, majko mila, napisao je Mateo Kovačić ispod videa u kojem se vidi kako ga Šime Vrsaljko šiša mašinicom i pokušava popraviti ono što je upropastila ruska frizerka

Jedan je od najboljih desnih bekova svijeta, može igrati po potrebi i na lijevom, no Šime Vrsaljko sada je u kampu reprezentacije pokazao da može biti i - frizer.

Mateo Kovačić, otkrio je Dejan Lovren na svom Instagram profilu, poželio je frizuru u stilu ikone Davida Beckhama, no frizerka se malo zaigrala i Kova nije dobio traženo pa su u pomoć priskočili reprezentativni kolege.

Stvar je u ruke, ili bolje reći mašinicu za šišanje, uzeo Vrsaljko i spašavao što se spasiti da.

Video kako Šime šiša Matea objavio je Lovren, a prije toga je postavio i fotografiju kojom je dočarao kakvu je frizuru Kovačić tražio.

- Htio je ovu frizuru, a dobio ovu rusku - piše Lovren te dodaje u videu:

- Na kraju je bilo spašavaj vojnika Matea... Bravo, Šime.

- Au, majko moja - komentirao je Kovačić, a Ante Rebić je dodao: 'Ošišalo ga sjekirom'.

Nešto kasnije Mateo je objavio fotografiju svoje nove frizure, piše 24sata.hr

hr Sat Jun 23 2018 09:40:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Deportirat će Argentince koji su napali hrvatske navijače

Argentinsko ministarstvo sigurnosti identificiralo je četvoricu Argentinaca koji su na stadionu u Rusiji napali dvojicu navijača Hrvatske te će zatražiti njihovo uhićenje i deportaciju, priopćila je argentinska ministrica sigurnosti Patricia Bullrich na Twitteru. Ondje je objavila i fotografije četvorice nasilnika.
Snimka na kojoj muškarci u argentinskim dresovima 'cipelare' muškarca u hrvatskom dresu dok nepomično leži na podu obišla je svijet. Incident se dogodio u prolazu stadiona blizu ulaska na tribinu.

- Ta su četvorica nasilnika identificirana na video snimci kako divljački udaraju hrvatskog državljanina. Zatražili smo od ruskih vlasti da ih uhite i deportiraju. Potpisali smo sporazum kako bi smo čuvali Argentince te kako bi smo bili čvrsti prema onima koji krše zakon - napisala je Patricia Bullrich na Twitteru.

Hrvatska je u Nižnjem Novgorodu s 3-0 pobijedila Argentinu čime je osigurala prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva, dok su argentinski nogometaši došli na korak do ispadanja. Argentinski direktor službe zadužene za sigurnost na nogometnim utakmicama Guillermo Madero nalazi se u Rusiji kako bi surađivao s lokalnom policijom.

- Odrađen je dobar posao kako bi se identificirali napadači na Hrvata. Hvala vam na predanosti i poslu - poručio je Guillermo ruskim kolegama preko Twittera.

Napadačima je zabranjen ulazak na ostale utakmice Svjetskog prvenstva, a Juan Manuel Lugones, tajnik argentinske agencije za sprečavanje nasilja na stadionima (Aprevide), rekao je da će im biti zabranjen ulazak i na stadione u području Buenos Airesa u Argentini, pišu novine La Nación. Taj argentinski list navodi kako je ponašanje četvorice argentinskih navijača bilo "brutalno i neobjašnjivo". Španjolske sportske novine Marca, koje su video isječak objavile na svojoj internetskoj stranici, taj čin nazivaju "svjetskom sramotom", piše HRT.

hr Sat Jun 23 2018 08:30:06 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Nigerije za drugo mjesto, Brazil i Švicarska na korak do osmine finala

Nigerija je u skupini s Hrvatskom bila u petak bolja od Islanda i tako se popela na drugo mjesto skupine. Brazil je u posljednjim minutama susreta došao do dva pogotka i tri boda iz utakmice s Kostarikom dok je Švicarska potpunim preokretom došla do prve pobjede protiv Srbije...

NIGERIJA 2-0 ISLAND (SKUPINA D)

Nigerija je u skupini u kojoj igra i Hrvatska, a sada se popela na drugo mjesto nakon velike pobjede protiv izravnog konkurenta Islanda.

Slabo prvo poluvrijeme bez prigoda s jedne i druge strane, ali puno bolji drugi dio koji je donio gledljivi nogomet, a bolja Nigerija bila je bolja na pogon Ahmeda Muse.

Tek četiri minute trebalo je da napadač moskovskog CSKA donese vodstvo svojoj momčadi - sjajno je primirio loptu koju je s desnog krila u kazneni prostor ubacio Moses, a potom se oslobodio u prostoru oslobodio Arnasona i lakoćom prevario Halldorssona.

U 75. minuti Musa je postavio konačan rezultat ove utakmice, a samo minutu prije drugog pogotka isti igrač pogodio gredu.

U 83. minuti Island je mogao do smanjenja vodstva Nigerije, ali je Gylfi Sigurdsson promašio 11-erac kojega je sudac Conger dosudio nakon pregleda VAR-snimke nakon prekršaja Ebuehija u kaznenom prostoru nad Finnbogasona.

POREDAK (SKUPINA D):

1. Hrvatska         2  0  0  5:0            6

2. Nigerija           1  0  1  2:2            3

3. Island              0  1  1  1:3            1

4. Argentina       0  1  1  1:4            1

BRAZIL 2-0 KOSTARIKA (SKUPINA E)

Brazil je došao do prve pobjede u skupini E protiv Kostarike. Teže od očekivanog su Brazilci došli do pobjede, ali tek s dva pogotka u sudačkoj nadoknadi.

Dosta slabašan prvi dio završio je bez golova – Kostarika je u 13. minuti preko Borges pokušala, ali je šut s nekih osam metara završio pored vratnice, a u 27. minuti Neymar je bio zamalo prekratak, a samo minutu kasnije Marcelo je poslao loptu pokraj vratnice.

Brazilci su u 49. minuti imali dvije velike prilike, ali bez uspjeha po gol - prvo je Jesus udarcem glavom zatresao gredu, a potom je šut Coutinha blokiran u zadnji trenutak.

U 78. minuti kontakt Gonzaleza i Neymara sudac Kuijpers okarakterizirao je kao penal za Brazil, ali su iz VAR-centra sugerirali kako je sve to bilo simuliranje pa je poništio svoju prvotnu odluku.

Ipak, u 91. minuti Brazil je došao do vodstva - Jesus je smirio jednu nabačenu loptu za natrčalog Coutinha koji pogađa jako u mrežu Kostarike. Velika sudačka nadoknada zaključena je u sedmoj minuti nadoknade pogotkom Neymara koji je poslije ubačaja Coste lakoćom pogodio iza vratara Kostarike.

SRBIJA 1-2 ŠVICARSKA (SKUPINA E)

Potpunim su preokretom Švicarci došli do pobjede protiv Srbije – prvi dio prošao je s vodstvom Srbije u ranoj fazi utakmice, ali dva gola u drugom dijelu bila su presudna za pobjedu Švicarske.

Napravila je Švicarska veliki korak prema plasmanu u osminu finala i zauzela drugo mjesto u skupini E nakon što je Brazil svladao Kostariku u utakmici nekoliko sati ranije i stao na prvo mjesto.

Srbi su ovim porazom zakomplicirali svoj statut u skupini jer moraju pobijediti Brazil u posljednjoj utakmici skupine

Srbija je već povela preko Mitrovića u 5. minuti i to je jedina prilika u jako siromašnom prvom dijelu Srbija i Švicarske.

U 52. minuti precizan je bio Xhake za izjednačenje, a u 90. minuti Shaqirij, nakon kontre, izlazi sam pred vratara i bez problema pogađa za veliko slavlje na tribinama i terenu.

POREDAK (SKUPINA E):

1. Brazil               1  1  0  3:1            4

2. Švicarska         1  1  0  3:2            4

3. Srbija               1  0  1  2:2            3

4. Kostarika         0  0  2  0:3            0

hr Fri Jun 22 2018 22:25:04 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Darijo Srna potpisao za Cagliari

Bivši kapetan Vatrenih potpisao je jednogodišnji ugovor uz mogućnost produljenja na još jednu dodatnu sezonu
Nakon 15 godina i 536 nastupa i 49 golova, Darijo Srna odlazi iz Šahtara. Darijo se danas službeno oprostio od kluba u kojem je postao ikona i u kojem je umirovljen njegov dres s brojem 33.

- Dario je legendarni kapetan, simbol modernog Šahtara i najcjenjeniji igrač u povijesti kluba. Najviše je puta izveo momčad na teren u narančasto-crnoj majici. Njegova ljubav prema nogometu, njegov karakter, strast, uzbuđenje i želja za pobjedom je uvijek dobrodošla i uvijek će ga pamtiti navijači Šahtara.

Dario, ti si veliki kapetan! Hvala ti na fantastičnih 15 godina, za ovu lijepu priču o uspjehu, za svoju ljubav, poštovanje i predanost Šahtaru. Bravo, kapetane! Hvala ti, Dario - riječi su kojima se službeno Šahtar oprostio od Srne.

36-godišnji bivši kapetan Vatrenih karijeru će nastaviti u Serie A u Cagliariju, a to je klub sa Čizme i službeno potvrdio na svojim stranicama. Srna  je potpisao ugovor na godinu dana uz mogućnost produljenja na još jednu dodatnu sezonu, a ovo će mu biti tek treći klub u profesionalnoj karijeri nakon Hajduka i Šahtara.
hr Fri Jun 22 2018 21:34:03 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.