Izvučeni parovi četvrtfinala Kupa, težak posao za Hajduk

Igra se na jednu utakmicu...
U Kući nogometa danas je održan ždrijeb četvrtzavršnice Hrvatskog nogometnog kupa. Hajduk će igrati u gostima protiv Osijeka, a ostali parovi su Lokomotiva - Rijeka, Inter Zaprešić - Vinogradar i Dinamo - Slaven Belupo. Utakmice su na rasporedu 5.prosinca.

Polufinale je na rasporedu 24. travnja 2019. godine, a finale 31. svibnja na stadionu Alda Drosine u Puli. U cijelom ciklusu igra se po jedna utakmica: ukoliko završi neodlučeno, slijede nastavci od 2x15 minuta pa ako ni tada nema pobjednika pucaju se jedanaesterci. Pobjednik stječe pravo na kvalifikacije za Europsku ligu, osim ako nije i prvak; u tom slučaju na međunarodne terene ne ide finalist kupa, nego sljedeći s prvoligaške ljestvice.

Dosad je Rabuzinovo sunce 15 puta osvojio Dinamo, Hajduk je slavio u šest, a Rijeka u četiri finala, po jednom Inter (premijerne 1992. Inker) i Osijek.

Parovi 1/4 finala Hrvatskog nogometnog kupa:

Osijek - Hajduk

Lokomotiva - Rijeka

Inter - Vinogradar

Dinamo - Slaven Belupo
hr Tue Nov 06 2018 13:33:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u nedjelju na Poljudu dočekuje Istru 1961

Posljednja službena utakmica ove godine
Momčad Damira Burića u nedjelju na Poljudu dočekuje Istru 1961 u posljednjem kolu jesenskog dijela sezone. Zadnja službena utakmica Bijelih u kalendarskoj 2019. godini na rasporedu je u nedjelju 15. prosinca s početkom u 17:30 sati.

Zatvorena će biti sjeverna tribina poljudskog stadiona, a HNK Hajduk će svojim vjernim pretplatnicima s tribine Sjever omogućiti preuzimanje zamjenske ulaznice za tribinu po izboru (Istok ili Zapad).

Hajduk se nalazi na drugom mjestu prvenstvene ljestvice s 32 osvojena boda, a momčad iz Pule je trenutno osma s 12 osvojenih bodova koliko imaju pretposljednji Varaždin i posljednji Inter-Zaprešić.

U kadar se za ovaj susret nakon odrađenih suspenzija vraćaju Mijo Caktaš, Hamza Barry Darko Nejašmić, dok zbog tri žuta kartona neće nastupiti Stanko Jurić te Josip Posavec i Mario Vušković za koje je zbog ozljeda gotov prvi dio sezone.

Treći je ovo međusobni sraz hajdukovaca i Puljana ove sezone. Prvi dvoboj na Poljudu završio je pobjedom Bijelih od 2:0, dok je na Aldo Drosini bio neriješen ishod (1:1).
hr Tue Dec 10 2019 19:30:30 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Damir Burić ostaje trener Hajduka!

Blizu je imenovanje novog sportskog direktora
Predsjednik Uprave HNK Hajduk Marin Brbić osvrnuo se danas na negativan rezultatski niz prve momčadi u proteklom periodu.

- Svi u Klubu smatramo da je nezadovoljstvo javnosti posljednjim rezultatima prve momčadi sasvim opravdano. Ali, isto tako nećemo donositi ishitrene odluke koje idu van okvira sustava što znači da će trener Damir Burić voditi momčad i u posljednjoj utakmici jesenskog dijela sezone. Još prije sam najavio da po pitanju sportskog direktora želimo odabrati kvalitetnog kandidata koji će predstaviti sportsku politiku i viziju u skladu s klupskom. Blizu smo odabira rješenja te ćemo ubrzo po završetku polusezone obavijestiti javnost o imenovanju. Novom šefu struke ćemo prepustiti procjenu trenutnog stanja i donošenje odgovarajuće odluke jer smatram da je to jedino ispravno rješenje u ovom trenutku - istaknuo je predsjednik Uprave HNK Hajduk.
hr Mon Dec 09 2019 19:11:55 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Burić: Malo je ovaj bod, razočaran sam rezultatom

Bijeli su podijelili bodove kod najlošije momčadi ovogodišnjeg HNL-a
Hajduk je u Zaprešiću remizirao (1:1) Interom u utakmici 18. kola HT Prve lige. Bio je to susret posljednje momčadi na ljestvici i Bijelih koji su drugi iza Dinama, ali s ovakvim igrama nećemo ih još dugo gledati na drugom mjestu.

Nakon utakmice, trener Hajduka, Damir Burić razočaran je bodom u Zaprešiću.

Ušli smo danas u utakmicu tako da je protivnik iz prvog napada dao gol. To je bila jedna nesretna reakcija. Mislim da je moja momčad dobro odigrala obrambeno, imali smo bezbroj situacija pred golom, kreirali, ali golman im je branio izvanredno. Nesretan dan, ne znam ni sam koliko smo kornera imali, ali nismo bili dovoljno opasni u tim situacijama. Malo je ovaj bod. Vidljivo sam razočaran rezultatom., poručio je Burić.

Nakon utakmice na tribinama se moglo čuti negodovanje navijača Hajduka koji su dovikivali "Buriću odlazi!"
hr Sat Dec 07 2019 20:09:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk opet razočarao: Slabom igrom samo do boda u Zaprešiću!

Bijeli ne znaju za pobjedu u gostima od kolovoza

Domaći su poveli autogolom Stefana Simića u 26. minuti, a lijepim golom je izjednačio Eduok u 42. minuti.

Nakon nekoliko udaraca iz daljine s obe strane, poveo je Inter u 26. minuti. Simić je nespretno ubacio loptu u svoju mrežu nakon ubačaja s desne strane. U 30. minuti zaprijetio je Hajduk iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca. Bradarić je gađao gornji desni kut, prošlo je tik uz stativu. Eduok je izjednačio u 42. minuti. Izvukao se napadač Hajduka na lijevu nogu i silovito potegao s 15 metara u suprotni kut.

Našao se Tsonev u 53. minuti u dobroj pozicij za udarac na 15 metara, pucao je visoko preko vrata. Jradi je u 55. minuti ubacio pred vrata, odbilo se na 14 metara do Jaira koji je potegao iz prve, ali otišlo je preko vrata. Pucao je u 57. minuti Tahiraj sa 17 metara, lopta je išla u okvir vrata, ali Grgić je prsima odbio u korner. Čolina je u 61. minuti probio lijevu stranu, zatim uputio povratnu loptu u sredinu šesanesterca, Jradi je pucao iz ne baš najbolje pozicije, a vratar Matković uspio je skrenuti loptu u korner. Odlično je u 70. minuti Bradarić ciljao donji lijevi kut s ruba šesnaesterca, lukav udarac je to bio, prošla je lopta pored nekoliko igrača, ali vratar Matković je pročitao namjeru Hajdukovog veznjaka i sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu. Jairo je u 72. minuti lijepo prebacio loptu za Eduoka koji je pucao iz prve s 15 metara, međutim još jednom je obranio Matković.

INTER - HAJDUK 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Simić ag (26'), 1:1 Eduok (42')

Zaprešić - Stadion Sportsko-rekreacijskog centra. Sudac: Mario Zebec (Cestica).