Čilić izgubio finale Wimbledona

Švicaracu Roger Federeru je ovo osma pobjedna na Wibledonu

U finalu ovogodišnjeg Wimbledona Roger Federer je pobijedio našeg Marina s 3-0 u setovima i došao do svog 19. Grand Slam naslova

Nakon 16 godina Hrvatska je opet bila na iglama gledajući veliko finale Wimbledona.
Marin je fantastično otvorio meč i već pri rezultatu 2-1 imao priliku za break koju nažalost nije iskoristio. Marin je tada u trku na Federerovu skraćenu loptu pao na leđa nakon čega je njegova igra krenula nizbrdo. Izgubio je svoj treći servis i tada je Roger krenuo u napad. Marin se odupirao sve do rezultata 5-3 kada je izgubio novi servis i Federer je osvojio prvi set za 6-3

U drugom setu Marin je osvojio svega jedan gem. Nakon 3-0 za Rogera, Marin je na klupi počeo plakati, a do njega je došao i fizioterapeut. Nervoza zajedno sa spoznajom da zbog žuljeva i ozljede nakon pada ne može igrati na najvišem nivou u meču svog života, jednostavno ga je slomila.

Međutim naš heroj se nije predao, igrao je i dalje te je Švicarac Federer uz dva breaka osvojio i drugi set sa 6-1.
Marin je uz veliku podršku s tribina ušao i u treći set. Svim silama i fantastičnim servisom borio se do kraja. Bili su izjednačeni sve do 3-3 kada je Marin izgubio servis, a Roger je u svojoj 36 godini jurišao do pobjede. Peti set je Marin izgubio 6-3 uz 23 neprisiljene pogreške tijekom cijelog meča.
Rogeru je ovo osma, rekordna pobjede na Wimbledonu. Posljednji naslov je u Londonu osvojio 2012. godine.

Na ovogodišnjem Wimbledonu, Marin Čilić je imao 135 as sevisa te je drugi iza Sama Querrya koji ih ima 139.

hr Sun Jul 16 2017 18:47:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Žuti otputovali u Beograd: "Ova utakmica bit će izazov za nas"

Trener Ivica Skelin na put nije odveo ozlijeđene Jukića i Vručinića, otprije su van stroja Omrčen, Kanaet i Rančić
Autobus s Gripa krenuo je za Beograd. Split će u sklopu 14. kola Druge ABA lige u srijedu u 20 sati, u dvorani Ranko Žeravica, igrati protiv Dynamica.

Trener Ivica Skelin na put nije odveo ozlijeđene Jukića i Vručinića, otprije su van stroja Omrčen, Kanaet i Rančić, a u Beograd je, želeći biti s momčadi, otputovao Bruno Šundov, ali zbog ozljede lista neće igrati.

- Dynamic je promijenio izgled momčadi u odnosu na naš prvi susret, nema Varde, Ćapina, trener je novi. Dynamic je bio dinamičan, sada je to podignuto na višu dimenziju. Naš prvi i osnovni zadatak bit će nositi se s njihovom agresivnošću. Sviđa mi se njihova energija, način na koji igraju, ova utakmica bit će izazov za nas. Nama su problem gostovanja, neke utakmice bili smo blizu, posljednje dvije nismo i to me ne zadovoljava. Da bi pobijedio u gostima moraš igrati 20, 30 posto bolje nego na svom parketu. Morat ćemo puno trčati, brzo se vraćati, natjerati ih da igraju na postavljenu obranu – kazao je Splitov trener Ivica Skelin.

hr Tue Jan 16 2018 09:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Čilić i Karlović uspješni u prvom kolu Australian Opena

Od pet hrvatskih predstavnika koliko ih je nastupilo prvoga dana dalje je prošlo četvero
Marin Čilić prošao je u drugo kolo prvog Grand Slam turnira sezone, Australian Opena. On je u prvom kolu svladao Vaseka Pospisila iz Kanade, inače 105. na ATP ljestvici sa 6-2, 6-2, 4-6 i 7-6. Bio je ovo njihov drugi međusobni ogled i druga pobjeda Čilića. U drugom kolu Marin će igrati protiv Portugalca Joaoa Souse koji je svladao Nijemca Dustina Browna u pet setova. Sa Sousom, 70. na ATP ljestvici, Čilić je dosad igrao tri puta te je ostvario tri pobjede.

Ivo Karlović je svladao Srbina Lasla Đera sa 7:6 (3), 6:3, 7:6 (2) a u drugom kolu suparnik mu je Japanac Yuichi Sugita, inače 40. tenisač svijeta.

Od turnira se oprostio Borna Ćorić koji je u prvom kolu poražen od domaćeg tenisača Johna Millmana sa 7:5, 6:4, 6:1.

Petra Martić je pobijedila Belgijku Alison Van Uytvanck sa 7:6 (5), 6:3 a u drugom kolu očekuje je Rumunjka Irina Camelia Begu, 32. na WTA ljestvici.

Jana Fett pobijedila je Japanku Misu Eguchi, 436. na WTA ljestvici, 6:3, 6:2. U drugom kolu mlada Fett, 119. na WTA ljestvici, igra protiv druge tenisačice svijeta, Caroline Wozniacki.

hr Mon Jan 15 2018 21:27:24 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Utakmica Hrvatske i Islanda u Spaladium Areni prošla bez izgreda

Puno više privedenih bilo je nakon pripremne utakmice između Hajduka i Varteksa, koja je odigrana također u nedjelju

Splitska policija izvijestila je da u nedjelju u Spaladium Areni, u kojoj su igrane utakmice drugog  kola Europskog rukometnog prvenstva, prije, za vrijeme i nakon odigravanja utakmica nisu zabilježeni značajniji incidenti kao ni narušavanja javnog reda i mira većeg obima, niti oštećenja imovine.

Iz policije su objavili da je ipak privedeno devet osoba zbog prekršaja iz Zakona o spriječavanju nereda na sportskim natjecanjima i Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

Puno više privedenih bilo je nakon pripremne utakmice između Hajduka i Varteksa, koja je odigrana također u nedjelju i u kojoj su Splićani pobijedili sa 5-0, kada je zbog prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima privedeno 17 osoba i oduzeto 46 komada pirotehničkih

hr Mon Jan 15 2018 13:36:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sjajna Hrvatska razbila Island

Hrvatska je zasjela na prvo mjesto u skupini
Hrvatska rukometna reprezentacija slavila je i u drugoj utakmici na Europskom prvenstvu. Večeras su u punoj Spaladium Areni razbili Island 29:22 (14:13). Nakon sjajnog otvaranja turnira protiv Srbije, izabranici Line Červara i večeras su pružili odličnu utakmicu.

Prvih 30 minuta prošlo je u izjednačenoj igri, utakmica je uglavnom bila u egalu a na odmor se otišlo minimalnom prednosti Hrvatske 14:13. Na početku drugog dijela Island je u svom prvom napadu izjednačio, nakon čega kreće uragan Hrvatske. Island 8 minuta nije postigao pogodak, Hrvatska radi seriju 5:0 i pokazalo se, rješava utakmicu.

Nesavladiv je drugi dio bio Stevanović,  bio je na odličnih 45% obrana, kompletna
obrana je u odnosu na prvi dio bila mnogo agresivnija i pokretljivija a Cindrić je odlično dirigirao igrom, pridodao se Mamić i Island je pao.

U utorak protiv Švedske očekuje nas borba za prvo mjesto u skupini i da u drugi krug prenesemo 4 boda.

Hrvatska: Stevanović, Alilović, Mihić, Stepančić (4), Kopljar (1), Vori (1), Gojun, Horvat, Karačić (4), Buntić (2), Mandalinić, Štrlek (4), Čupić (2), Musa, Mamić (4), Cindrić (7).

Island: Gustavsson, Bjorgvinsson, Kristjansson,  Palmarsson (5), Karason (2), Hallgrimsson, Atlason, Elisson, Sigurdsson (1), Gislason, Gudmundsson (3), Magnusson (3), A. Gunnarsson (4), Arnarsson (1), B. Gunnarsson, Smarason (3).