Splitovi navijači polaganjem vijenca na Ovčari odali počast vukovarskim žrtvama

Crveni Đavoli odali su počast žrtvarama agresije na Vukovar uoči današnje utakmice s Cibalijom
Splitovi navijači uoči utakmice s Cibalijom u Vinkovcima odlučili su posjetiti Vukovar i Ovčaru gdje su položili vijence s klupskim obilježjima čime su odali počast žrtvama agresije na Grad heroj.

Crveni Đavoli položili su osim polaganja vijenca posjetili Spomen dom, te groblje branitelja.

Navijači Splita ovim činom su bi odali počast svim poginulima i ranjenima za vrijeme agresije na Vukovar uoči Dana mrtvih, te uoči 25. "Dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine" koja se obilježava 18. studenog.

hr Mon Oct 31 2016 17:03:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Mladi splitovci osvojili memorijal "Josip Zvono" u Dubrovniku

Splitovci su osvojili turnir koji se ovog vikedna igrao u Dubrovniku

Mladi nogometaši Splita ovog su vikenda osvojili 5. izdanje memorijalnog turnira za igrače do 16 godina "Josip Zvono", a koje se tradicionalno održava u spomen na maloljetnog dubrovačkog branitelja, koji je sa 16 godina poginuo braneći Dubrovnik u Domovinskom ratu.

Crveni su na turnir poslali U-15 momčad pod vodstvom Vedrana Milovića Špice, godinu mlađa od ostalih suparnika - Lokomotive, GOŠK-a i Župe Dubrovačke.

Splićani su najprije u polufinalu slavili protiv Zagrepčana. Nakon neriješenog rezultata u regularnom dijelu utakmice, Crveni su slavili boljim izvođenjem jedanesteraca.

Na gotovo identičan način dobili su u finalnom susretu GOŠK. Domaća ekipa je povela s 1:0, ali Crveni su uspjeli izjednačiti, a zatim su izvođenjem jedanaesteraca osvojili turnir.

Titulu najboljeg igrača ponio je igrač RNK Split Luka Buble

hr Mon Dec 05 2016 13:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Lokica: Zadovoljan sam bodom, da smo ovako tržili protiv slabijih ekipa bili bi daleko od zone ispadanja

Evo što su treneri kazali nakon remija u Parku mladeži
Split i Osijek odigrali su 1:1 u Parku mladeži. Crveni su imali vodstvo nakon što je Jurendić realizirao najstrožu kaznu u prvom dijelu, a gosti su se vratili pogotkom Lesjaka u drugom poluvremenu. Split je s ovim bodom pobjegao sa začelja ljestvice što je pozitivna stvar za momčad Vjekoslava Lokice. Trener Splita nakon utakmice čestitao je svojim igračima na borbenosti koju su uložili u ovaj dvoboj.

- Možemo biti zadovoljni osvojenim bodom. Čestitam svojim igračima, čestitam i Osijeku koji je bio bolji, pogotovo drugo poluvrijeme. Mi jednostavno nismo imali dovoljno energije, niti približno kao u drugom poluvremenu utakmice s Hajdukom. Nije bila pila naopako kada sam rekao da je nekoliko igrača na rubu ozljede, oni danas nisu mogli pružiti svoj maksimum. Sandro Ugrina je rano morao izaći vanka, to nas je uzdrmalo i nakon toga stvari nisu više funkcionirale onako kako smo zamislili - kazao je Lokica nakon utakmice.

Split se nakon vodstva dobro branio, ali ipak nije izdržao do kraja.

- Primili smo opet jedan naivan pogodak nakon kornera. Cijelo vrijeme sam upozoravao na te lopte koje idu na drugu stativu, ali gotovo na sve kornere smo loše reagirali. Praktički sve opasno se događalo nakon kornera, iz igre ništa.

Prije utakmice Lokica je rekao kako će biti zadovoljan s bodom, što je njegova momčad na koncu i ostvarila.

- U sedam dana smo odigrali jednu tešku utakmicu na blatnjavom terenu u Puli i nezasluženo izgubili. Zatim 120 minuta protiv Hajduka gdje smo se fizički i emotivno potrošili. Pokušali smo sve napraviti da vratimo četiri ili pet igrača, tako da moramo biti zadovoljni jer je momčad u ovom trenutku dala svoj maksimum. Ovim bodom moramo biti zadovoljni jer smo se u krajnjem slučaju i pomaknuli na tablici. Da smo ovako tržili protiv slabijih protivnika bili bi još dalje od zone ispadanja.

Sada Crvenima slijedi dvoboj s Rijekom u Parku mladeži.

- Samo se nadam da će Sandro Ugrina biti spreman. Znam da je njemu ta utakmica veliki motiv. Svima nama je to poseban motiv, međutim nije nam isto kada igramo s njim ili bez njega - zaključio je Splitov trener.

Pretjerano nezadovoljan nije bio ni Zoran Zekić.

- Sami sebi smo zakomplicirali život na samom početku, imali smo sve pod kontrolom, međutim dogodio se taj penal. Primili smo gol, uvukla se nervoza među igrače, Split je stavio pet igrača iza i nije bilo lako okrenuti, usprkos našoj dominaciji i bezbrojnim ubačajima iz kornera. Nismo imali frajera, napadača, koji će zabiti taj gol. Ali opet moram čestitati svojim igračima, dali su sve od sebe, već je kraj prvenstva i malo smo potrošeni. Nadam se da ćemo smoći snage i ostvariti pozitivne rezultate u zadnja dva kola - kazao je trener gostiju.

U posljednja dva kola Osijek ima priliku jesenski dio sezone završiti na trećem mjestu.

- Ukazala se prilika da budemo treći, ali s druge strane, moramo se još malo posložiti u glavama i shvatiti da nismo momčad koja može imati deset minuta praznog hoda. Danas smo to imali, a imali smo i dva do tri igrača koji su apsolutno podbacila. Za sada je sve u redu, dobri smo na tablici, plasirali smo se u polufinale Kupa, ali zašto ne bi uzeli to treće mjesto ako postoji mogućnost. Još uvijek imamo porođajne muke, na početku je plan bio da budemo među pet, međutim sada se ljestvica malo podigla.

hr Sun Dec 04 2016 19:49:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

KRAJ Split - Osijek 1:1: Remi u Parku mladeži, Crveni preskočili Cibaliju

Split danas igra protiv Osijeka pred svojom publikom
Nogometaši Splita u 18. kolu MAXtv Prve lige dočekuju Osijek u Parku mladeži.

Od prve minute u redovima Crvenih danas će krenuti Roglić i Ugrina. Budući da su Vasilj i Merajić ozlijeđeni, na lijevom beku trebao bi zaigrati Maglica.

Glavni sudac današnjeg susreta je Igor Kižarić iz Čakovca.

SASTAVI
Split: Duka, Jurendić, Dupovac, Mikulić, Maglica, Jakić (od 80. Boljat), Vidović, Roglić (od 62. Grubišić), Pavlovski, Pešić, Ugrina (od 19. Fuštar)
Klupa: Kukić, Okechukwu, Samac, Baturina

Osijek: Mikulić, Matas, Škorić, Barać, Barišić, Vojnović, Mioč (od 61. Arsenić), Lesjak, Lopa, Perošević, Ejupi (od 88. Lukić)
Klupa: Malenica, Pušić, Grgić, Lulić, Perovikj

Tijek utakmice:
0- Lijep pozdrav čitateljima DalmacijaNewsa. Od 17 sati pratit ćemo prvenstveni dvoboj Splita i Osijeka u Parku mladeži
1 - Utakmica je počela
8 - Jedanaesterac za Split! Barać je nakon ubačaja Roglićaa s desne strane igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudac Križarić nije dvojio ni sekunde i pokazao je na bijelu točku
9 - GOL 1:0 Jurednić je sigurno realizirao najstrožu kaznu i doveo Crvene u vodstvo
11 - Dobra lopta Pešića za Pavlovskog koji nije uspio na pravi način gurnuti ispred sebe. Mogao je veznjak Splita sam izbiti pred vratara Mikulića
18 - Vojnović je nakon ubačaja glavom tukao s 10 metara, ali Duka se ispriječio na golu
19 - Prva promjena u redovima Splita, Ugrina ne može nastaviti igru, umjesto njega ušao je Fuštar
28 - U proteklih desetak minuta nismo vidjeli posebno zanimljive situacije na terenu. Gosti pokušavaju napraviti pritisak kako bi došli do izjednačenja, međutim Crveni su dobro postavljeni i ne ostavljaju im previše slobodnog prostora
32 - Bilo je sad opasno pred Dukom nakon ubačaja iz kuta, na kraju je Roglić ispucao loptu i otklonio prijetnju
38 - Dobra prilika za Osijek, ubacio je Matas u kazneni prostor Crvenih, blizu lopte su bili Ejupi i Vojnović, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže
44 - Još jedan udarac Vojnovića otišao je preko gola
45 - Gotovo je prvo poluvrijeme, Split vodi pogotkom Jurendića s bijele točke od 9. minute susreta
46 - Počelo je drugo poluvrijem
47 - Neugodan pokušaj Matasa, nešto između ubacivanja i udaraca s desne strane, Duka je morao odbiti u korner
56 - Split je sada u tri dodavanja došao pred vrata gostiju, ubacio je Roglić u sredinu, ali tamo nije stigao nitko od njegovih suigrača
61 - Prva izmjena u redovima Osijeka, Arsenić je ušao umjesto Mioča
62 - Druga zamjena u redovima Splita, Grubišić ulazi umjesto Roglića
66 - Odlično je sada Matas ubacio na pet metara, malo je zakasnio Ejupi, a Duka je na koncu uhvatio loptu u ruke
67 - Nezgodan ubačaj Barišića, lopta je odskočila točno ispred vrata, Duka se morao ispružiti i odbio je u korner
68 - GOL 1:1 Lesjak. Izjadnačili su gosti nakon što je lopta nakon ubačaja iz kuta došla do Lesjaka koji je iz poluvoleja s nekih 14 metara pogodio pored nemoćnog vratara Splita
71 - Još jednom su gosti bili blizu pogotka nakon kornera. Lopta je došla na 18 metara do Škorića koji je potegao iz voleja, međutim prošlo je pored lijeve vratnice
79 - Korner za Osijek. Lopa je ubacio, Ejupi je tukao glavom iz veliki blizine i pogodio vratnicu
80 - Posljednja izmjena kod Splita, Boljat je ušao umjesto Jakića
82 - Slobodan udarac za goste na više od 25 metara. Izveo je Barać i pogodio svog suigrača u živom zidu
83 - Žuti karton za Vojnovića
85 - Drugi žuti karton sada je dobio Aljoša Vojnović zbog neopreznog starta na Maglici. U samo par minuta Vojnović je dobio dvije opomene, Split će posljednjih nekoliko minuta susreta imati igrača više
88 - Druga izmjena kod gostiju. Lukić ulazi umjesto Ejupija
90 - Igrat će se tri minute dodanog vremena

90+3 - Posljednju izmjenu napravio je Zekić. Lopa je izašao, u igri je Grgić. Pavlovski je u međuvremenu dobio uti karton
90+4 - Gotova je utakmica na Parku mladeži. Split i Osijek podijelili su bodove. Split je s ovim bodom preskočio Cibaliju i pomaknuo se s posljednjeg mjesta na tablici.

hr Sun Dec 04 2016 17:00:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.
Sport:Split

Crveni protiv Osijeka žele ponoviti podvig iz Kupa

Split u sklopu 18. kola MAXtv Prve lige danas od 17 sati dočekuje Osijek u Parku mladeži
Nakon velike pobjede protiv Hajduka u Kupu, nogometaši Splita danas od 17 sati u Parku mladeži dočekuju Osijek u prvenstvenom dvoboju (UŽIVO na DalmacijaNewsu). Slavljem u gradskom derbiju kojim su izborili polufinale Kupa Crveni su se napunili samopouzdanjem pred nove prvenstvene izazove, ali utakmica koja je trajala 120 minuta sigurno je ostavila traga na njima.

Trener Vjekoslav Lokica uoči utakmice je otkrio kako je dosta igrača pod upitnikom, ali nada se kako će većina konkurirati za današnji susret. Sigurno se vraća Jurednić koji je u Kupu odradio utakmicu suspeznije nakon isključenja u Puli, dok sigurno neće moći Ivan Jukić i Ivan Vasilj
Crveni u ovoj utakmici opet imaju priliku preskočiti Cibaliju na tablici, ali za to će im trebati još jedna dobra predstava protiv trenutno četvrtoplasirane momčadi prvenstva. Osijek ove godine ima odličan učinak na gostujućim utkamicama zbog čega splitovci ovom dvoboju moraju pristupiti s posebnim oprezom.

Momčad s Drave bilježi sjajne rezultate u ovoj sezoni i zasluženo je u vrhu prvenstvene tablice. Ipak, u posljednjoj utakmici između ova dva kluba, Osijek nije tako zasluženo došao do tri boda. Bio je to izjednačen susret, sve do trenutka u kojem je Osijek u drugom poluvremenu dobio poklonjeni kazneni udarac, što je prelomilo pitanje pobjednika.

Crveni se nadaju da ovaj put neće biti takvih pogrešaka, ali i da će odigrati utakmicu u kojoj mogu do toliko željenih bodova. Hoće li uspjeti u svom naumu, vidjet ćemo danas od 17 sati.

hr Sun Dec 04 2016 08:02:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.