Poznat je raspored nastavka rukometne smotre: Hrvatska otvara u nedjelju s Brazilom

Nakon pet kola prve faze natjecanja na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj tri prvoplasirane ekipe iz svake skupine formirale su još dvije skupine pa su međusobnim križanjem A i B grupe te C i D dobili nove konkurente pred utakmice s velikim ulozima...
Hrvatskoj se, u skupini I, pridružili još Španjolska i Island dok je iz prve grupe svjetske smotre veliki trojac Francuska, Njemačka i Brazil. U drugoj skupini su se uz najbolje ekipe grupe C - Norveška, Tunis i Danska u izravnoj borbi priključile članice skupine D - Švedska, Mađarska i Egipat, a sve u jednom cilju - polufinalu prvenstva u rukometu.
Pogledajte raspored utakmica za nastavak natjecanja koji prvi susret Hrvatskoj servira u nedjelju s Brazilom...

SKUPINA II (Herning):Tunis – Egipat, Norveška – Mađarska, Danska – Švedska

hr Fri Jan 18 2019 08:58:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pobjeda Mladosti na Krtičnjaku

Izuzetno dramatičan i uzbudljiv derbi u Zagrebu najbolji je uvod u rasplet ovogodišnjeg ragbijaškog Prvenstva Hrvatske.

Derbi susret dviju ponajboljih hrvatskih ragbijaških momčadi očekivano nam je donio pregršt uzbuđenja. Na raskvašenom „Krtičnjaku“ na kraju su se bolje snašli domaći igrači. U igri ravnopravnih  protivnika prvo poluvrijeme i prvi dio nastavka pripao je gostujućoj momčadi iz Splita a sama završnica susreta pripala je domaćoj momčadi. Već u trećoj minuti Domagoj Plazibat iz kazne dovodi Nadu u vodstvo 0:3.

U 21. minuti  brzonogi Markić uspješno zgoditkom završava akciju gostujuće momčadi za vodstvo 0:8. Pet minuta kasnije Nik Jurišić postiže zgoditak i Mladost hvata priključak 5:8. Domagoj Plazibat, u 32. minuti, ponovno iz kazne, povećava vodstvo Nade na 5:11.  Ovim rezultatom završava prvo poluvrijeme.

U nastavku Nada ponovno prva poentira već u 42 minuti susreta. Po treći put Domagoj Plazibat uspješno izvodi kazneni udarac za vodstvo splitske momčadi 5:14. Mladost uzvraća zgoditkom kapetana Buljca i pretvaranjem Jurišića u 46. odnosno 47. minuti 12:14. Nastavak susreta donosi nam još teže  i zahtjevnije uvjete na travnjaku za igrače obje momčadi te maksimalno uzbudljivu završnicu susreta.

Domagoj Plazibat s još dvije kazne u 49. i 57. minuti podiže vodstvo Nade na 12:17 odnosno 12:20. Domaća momčad ne posustaje stvara pritisak na obrambenu liniju splitske momčadi. Rezultat tog pritiska je zgoditak  Ilije Biškića, reprezentativnog stupa Mladosti, u 66. minuti. Iskusni Jurišić uspješnim pretvaranjem minutu potom dovodi Mladost do minimalnog zaostatka 19:20.

Uzbuđenje doseže vrhunac. Igrači i vodstvo Nade pokazuju prve znakove nervoze uzrokovane „neujednačenim kriterijem suđenja“ od strane glavnog suca Hrvoja Bartolića i njegovih pomoćnika. U nastavku utakmice momčad Mladosti koristi dekoncentraciju u obrani gostujuće momčadi te Antonio Stojanovski postiže zgoditak kojeg mirni Jurišić uspješno pretvara za prvo vodstvo Mladosti u 73. minuti susreta 26:20.

Sva nastojanja splitske momčadi u posljednjim minutama susreta da stignu vodstvo Mladosti razbijaju se o granitnu obranu zagrebačke momčadi. Izuzetno dramatičan i uzbudljiv derbi u Zagrebu najbolji je uvod u rasplet ovogodišnjeg  ragbijaškog Prvenstva Hrvatske. Nada je uložila službenu žalbu na kriterij suđenja i uvjete utakmice na Krtičnjaku. Bez obzira na ishod žalbe trebamo pričekati još tri kola i nakon toga ponovni susret dviju najboljih hrvatskih ragbijaških momčadi u finalnoj utakmici doigravanja za Prvaka Hrvatske. Gdje će se susret igrati u Zagrebu ili Splitu odlučuje konačan poredak na tablici. Prvoplasirana momčad ima prednost domaćinstva u finalnoj utakmici.

HARK Mladost – RK Nada   26:20 (5:11)

Igralište HARK Mladosti  Gledatelja 200

Mladost: Biškić 5,Brečić, Stipić, Žunić, Oxenham, Dumančić, Galić,  Buljac 5, Jurišić 11, Stojanovski 5, Ivanković, Fišić, Vlašić, Friščić, M. Slaviček, Fišić, Mar. Buljanović, Trkulj, Grman, Jukić, Dominko.

Nada: Miljak, Čulić, Perlain, Perić, Boko, Đurović, Kodžić, Popović, Vuletić, Domagoj Plazibat 15, Ivica, Ivančić, Burazin, Markić 5, Duje Plazibat, Bibić, Kordun, Abramušić, Miletić, Šolić, Vugdelija, Antić.

hr Sun Nov 17 2019 14:31:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split na Gripama uvjerljiv u 8. kolu HT Premijer lige

Kod Splita svi igrači su se upisali u strijelce, prvi strijelac bio je Darko Bajo s 18 poena.
Split je na Gripama bio uvjerljiv u 8. kolu HT Premijer lige protiv Alkara, na kraju je bilo 99:69 (20:17, 26:15, 20:14, 33:23).

Sinjani su kakav-takav otpor pružili u prvoj četvrtini, ali kada su se "Žuti" serijom 11:0 (od 27:26, do 38:26) odlijepili sredinom druge četvrtine utakmica je bila gotova i bilo je samo pitanje s kolikom prednošću će Split pobijediti.

- Volio bih da su mlađi igrači dali još veći doprinos. Mi smo imali prije dva dana utakmicu, bila je velika potrošnja. Nismo očekivali da ćemo odmah slomiti otpor Alkara, uvijek treba raditi svih 40 minuta. Stariji igrači su reagirali tako da se Pavle (Marčinković, nap.a.) s 30 godina baca po parketu, a mlađi su gledali. Valjda će naučiti da drugi put to moraju oni napraviti, pa tek onda on - rekao je Splitov trener Ante Grgurević.

Damir Milačić, trener Alkara, nadao se da će njegova momčad pružiti što duž otpor.

- Split je bolja ekipa, željeli smo što duže ostati u utakmici, a tu ključnu seriju 11:0 darovali smo Splitu našim izgubljenim loptama. Nemam što zamjeriti svojim igračima, borili su se koliko su mogli.
Odličan dojam kod Splita ostavio je Lovre Runjić (11 poena, 8 skokova).

- Čestitam Alkaru na pruženom otporu, naša pobjeda je zaslužena, imali smo dobar ritam - rekao je Lovre Runjić.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Alkarov Gabriel Marić s 19 poena.

- Pokušali smo nešto, nije išlo, treba zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se Osijeku - kazao je Marić.
hr Sun Nov 17 2019 08:09:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hrvatska dobila organizaciju Olimpijskog kvalifikacijskog turnira: Reprezentacija stiže u Spaladium Arenu

Izvršni odbor FIBA-e odlučio je danas na sastanku u Ženevi da Hrvatska, odnosno Split, bude jedan od domaćina četiri kvalifikacijska turnira za plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Olimpijski kvalifikacijski turniri jedna su od najvažnijih i najprestižnijih FIBA-inih natjecanja, a pobjednik svakog od četiriju turnira osigurat će mjesto na Olimpijskim igrama u Tokiju. Kako svaka od 24 reprezentacije koje su stekle pravo nastupa na turnirima ima već dokazanu visoku kvalitetu, sigurno je da će turniri biti vrlo atraktivni za gledatelje.

Kvalifikacijski turnir u Splitu održat će se od 23. do 28. lipnja 2020.

Uz Hrvatsku, organizatori turnira bit će i Kanada (Victoria), Litva (Kaunas) i Srbija (Beograd). Na svakom od četiri kvalifikacijska turnira natjecat će se po šest reprezentacija, a samo prvoplasirani idu u Tokio.

Izvlačenje skupina za kvalifikacijske olimpijske turnire bit će održano 27. studenog u Ženevi.

Kvalifikacije će igrati: Angola, Brazil, Češka, Dominikanska Republika, Grčka, Hrvatska, Italija, Kanada, Kina, Koreja, Litva, Meksiko, Novi Zeland, Njemačka, Poljska, Portoriko, Rusija, Senegal, Slovenija, Srbija, Tunis, Turska, Urugvaj i Venezuela.

U muškoj konkurenciji, plasman na Olimpijske igre već su izborili Japan kao domaćin te sedam reprezentacija po plasmanu sa Svjetskog prvenstva: dvije iz Europe (Španjolska, Francuska), dvije iz Amerike (SAD, Argentina) te po jedna iz Oceanije (Australija), Afrike (Nigerija) i Azije (Iran).

hr Fri Nov 15 2019 13:26:18 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

U subotu derbi hrvatskog prvenstva: susret HARK Mladosti i Nade

Približava se završnica državnog prvenstva u ragbiju.
Momčadi se bore za startnu jedinicu i prednost domaćeg terena u doigravanju. Susreti ovih momčadi u posljednjih nekoliko sezona obogatili su hrvatsku ragbijašku scenu, puni neizvjesnosti i dramatičnih obrata pružali su nam istinsko zadovoljstvo i pravi sportski užitak.

Mladost u želji da se nakon 60 godina okiti novom titulom prvaka te Nada koja u nesvakidašnjem nizu već sedamnaest sezona zaredom ljubomorno čuva titulu prvaka u svojim vitrinama Trofejne sale „Mihovil Radja“.

Ove godine Nada slavi 60 godina djelovanja kluba i velika je želja splitske momčadi da jubilarnu godišnjicu proslavi sa novom titulom seniorskog prvaka. Svoju prvu povijesnu utakmicu splitski klub je odigrao upravo protiv Mladosti prije ravno 60 godina 1.12.1959.

Subotnji susret na Krtičnjaku sigurno će biti dodatno nabijen silnim emocijama koje će dizati adrenalin kod igrača obje momčadi. Povijest nas uči da analize sastava momčadi uoči derbija nemaju veliku težinu. U susretima podjednakih rivala često odlučuju sitni detalji i mala naklonost Fortune, starorimske božice sreće. Dosada je ona bila naklonjenija momčadi iz grada nastalog na temeljima Dioklecijanove palače, hoće li tako biti i ove godine vidjet ćemo.

U svakom slučaju s nestrpljenjem ćemo iščekivati ovogodišnji rasplet državnog prvenstva u ragbiju.
hr Fri Nov 15 2019 10:17:45 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.