NBA: Westbrookeov 22. triple double

Russell Westbrook je sinć stigao do svog 22. triple-doublea u jednoj sezoni i 59. u karijeri, a njegovi Oklahoma City Thunder su sa 97-95 pobijedili Utah Jazz.

Westbrook je zabio 38 koševa uz deset skokova i deset asistencija i tako se izjednačio na petom mjestu s legendarnim Larryjem Birdom na NBA listi svih vremena triple-doubleova.

Rezultat je bio izjednačen na 95-95 10.5 sekundi prije kraja, a Westbrook je pogodio koš za pobjedu protiv rivala u sjeverozapadnoj diviziji.

Junak zadnje četvrtine bio je Steven Adams koji je odigrao sjajnu obranu i koji je zakucao za vodstvo Oklahome od 93-90 minutu prije kraja. On je utakmicu završio sa devet koševa i šest skokova.

Miami Heat je sinoć prekinuo niz od sedam pobjeda Golden State Warriorsa svaladavši ih sa 105-102, a junak utakmice bio je Dion Waiters koji je pogodio tricu u zadnjoj sekundi.

Osim toga, Waiters je bio najučinkovitiji igrač utakmice sa 33 pogotka.

Kevin Durant je predvodio Warriorse sa 27 pogodaka, dok je Stephen Curry gotovo upisao triple-double sa 21 košem, 10 skokova i osam asistencija. Klay Thompson je dodao 22 koša.

New Orleans Pelicans su uspjeli pobijediti aktualne NBA prvake Cleveland Cavalierse sa 124-122, iako su igrali bez svoje zvijezde Anthonyja Davisa.

To je peti poraz za Cleveland u sedam utakmica a nije im pomoglo ni to što je Kyrie Irving zabio 49 koševa.

Pelicans (18-27) su imali prednost od 70-50 na poluvremenu i vodili su sa 17 razlike na početku zadnje četvrtine, a predvodio ih je Terrence Jones sa 36 koševa, dok je Jrue Holiday unacio 33 koša uz deset asistencija.

U trećoj četvrtini Irving preuzima kontrolu, zabija 19 koševa a Cavaliersi nadigravaju Pelicanse sa 36-24 i smanjuju zaostatak na 94-86. No, pelicansi otvaraju zadnju četvrtinu s tri trice i odvajaju se.

LeBron James je za Cavse upisao triple-double sa 26 pogodaka, 12 asistencija i 10 skokova, Kevin Love je dodao 22 koša i 16 skokova.

San Antonio Spurs su sa 112-86 bili bolji od Brooklyn Netsa.

Najbolji strijelac Brooklyna bio je Isaiah Whitehead koji je utakmicu završio sa 19 pogodaka, a Sean Kilpatrick je ubacio 17.

Bojan Bogdanović je u 22 minute zabio pet koševa te dodao tri skoka i dvije asistencije. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je igrao 16 minuta i u tom je vremenu zabio dva koša i upisao četiri skoka i dva bloka.

Patti Mills je prevodio Spurse sa 25 pogodaka.

hr Tue Jan 24 2017 09:50:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split u nedjelju dočekuje Hermes Analiticu

"Žuti" ostali bez ozlijeđenog Kedže
Na Gripe, u sklopu 3. kola HT Premijer lige stiže Hermes Analitica (nedjelja, 18).

- To je ekipa, koja je zadržala prošlosezonske konture i nije nimalo bezazlena, to su pokazali u prva dva kola. Imaju dosta iskustva, nekolicina igrača je dugo na hrvatskim terenima, znaju igrati košarku. Opasni su ako ih se ne shvati ozbiljno. Što se nas tiče, cilj se zna, a to je pobjeda, želimo igrati u jakom tempu i s dobrom obranom. Mi smo u fazi da tek gradimo svoju igru, dvije posljednje utakmice pokazale su da imamo puno segmenata na kojima moramo raditi - kazao je Splitov trener Ivica Skelin.

Hermes Analitica na Gripe stiže nakon dva gostujuća poraza, protiv Cibone i Rogaške.

- Utakmica u Sloveniji bila je čudna, u prvom poluvremenu oni su držali rezultat na temelju ofenzivnog skoka, a u drugom smo im davali lopte u ruke i kažnjavali su nas kontranapadima. Cibona je priča za sebe, to je odlična ekipa, zajedno s Cedevitom i Zadrom, je iznad svih nas ostalih. A za Drugu ABA ligu smo znali da će biti teško pobjeđivati u gostima, ali iz takvih utakmica naši mladi igrači će izvlačiti korist - kazao je Skelin.

U narednim utakmicama neće moći računati na kapetana Matea Kedžu.

- Ima problema s listom, neko vrijeme će biti izvan stroja. Vidjet ćemo kako će oporavak ići. To nam je veliki hendikep, posebno kada se igraju dvije utakmice tjedno. Jedna ozljeda i u ovakvom ritmu to odmah znači preskakanje dosta utakmica. Naša tijela se moraju naviknuti na igranje dvaput tjedno. Nema vremena za odmor. Ako hoćemo biti profesionalan klub ovo je normalan iskorak - zaključio je Skelin.

hr Sat Oct 21 2017 10:23:33 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Matea Jelić osvojila broncu na grand prixu u Londonu

Zaustavljena je u polufinalu od aktualne svjetske prvakinje i brončane s olimpijskih igara
Članica splitskog Marjana Matea Jelić osvojila je brončano odličje na trećem i posljednjem taekwondo grand prixu sezone koji se održava u Londonu. U konkurenciji do 67 kilograma među 32 najbolje cure na svijetu u toj olimpijskoj kategoriji Matea je upisala dvije pobjede protiv Kineskinje Yunfei Guo 16:9 i protiv Ruskinje Poline Khan 8:1.

Zaustavljena je tek u polufinalu s tijesnih 6:7 od aktualne svjetske prvakinje i brončane s olimpijskih igara Ruth Gbagbi. Reprezentativka Obale bjelokosti je u fantastičnoj formi jer pored svjetske i olimpijske medalje ima u nizu tri medalje na tri grand prixa, zlato, srebro i broncu. Upravo je Gbagbi zaustavila Mateu i na prvom grand prixu u Moskvi te tada projurila sigurno do zlata. Mlada Jelić je ovom broncom osvojila i nagradni ček od tisuću dolara, ali i 14,4 boda na olimpijskim rang listama.

U taekwondou se grand prix boduje kao G4 turnir i nosi isti broj bodova poput europskog prvenstva, a plasman na grand prix može ostvariti samo 32 najboljih na olimpijskim rang listama u svijetu. Nakon što su ove godine održana tri grand prixa preostao je još finalni grand prix turnir na kojem će pozivnice dobiti 16 najboljih.

Drugi član Marjana,Lovre Brečić deklasirao je u prvom kolu Thomasa Augera 27:2, ali je u sljedećem kolu zaustavljen od domaćeg Britanca Bradleya Sindena koji je stigao do finala i srebrne medalje.

hr Sat Oct 21 2017 09:01:15 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nada – Ljubljana susreti selekcija U-10,U-12,U-14, U-16

Nastupit će stotinjak mladih ragbijaša hrvatskog i slovenskog prvaka

U subotu 21. listopada 2017. na Starom placu u Splitu održat će se susreti mladih selekcija Ragbi kluba Nada Split i RK Ljubljana iz Ljubljane. U četiri uzrastne kategorije (U10,U12, U14 i U16) nastupit će stotinjak mladih ragbijaša hrvatskog i slovenskog prvaka. Utakmice najmlađih uzrasta započet će u 10 sati dok je utakmica najstarijih kadeta U-16 predviđena za 12 sati. Ovim susretima nastavlja se veliko sportsko  prijateljstvo i rivalstvo dvaju klubova koji su ispisali značajan dio povijesti ragbija na ovim prostorima. Naime,  splitski mladići,  tada studenti u Ljubljani Tartaglia, Alujević, Kovačević, Kudrić i Bulić dali su značajan doprinos u osnivanju RK Ljubljana davne 1962. godine. Pored njih  još desetak studenata iz Splita i Dalmacije bili okosnica momčadi i kluba u prvim godinama njegova djelovanja. Prijateljstva započeta u tim davnim  danima prerasla su u poseban odnos dvaju klubova i veliko sportsko rivalstvo. Pozitivna iskustva godinama prenošena ponajviše u susretima  seniorskih momčadi dobivaju  sada još jednu dimenziju više kroz susrete mlađih kategorija koje nastavljaju ovu lijepu sportsku priču.

hr Fri Oct 20 2017 16:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

NBA: Anthony, George i Westbrook osigurali pobjedu Thunderu

Sinoć su u NBA odigrane tri utakmice, Oklahoma City Thunder je slavila protiv New York Knicksa, Toronto Raptorsi protiv Chicago Bullsa, a Los Angeles Clippersi protiv LA Lakersa.

Pojačanja Oklahoma Cityja Carmelo Anthony i Paul George su sinoć u prvoj utakmici sezone zajedno s prošlosezonskim MVP-jem Russellom Westbrookom zajedno zabili 71 koš u pobjedi Thundera od 105-84 nad  New York Knicksima. Westbrook, rekorder po broju triple-doubleova u jednoj sezoni, odmah je prvu večer upisao triple-double, sa 21 pogotkom, 16 asistencija i 10 skokova.

Anthony je u debiju za Oklahoma City protiv svoje bivše momčadi zabio 22 koša, a George je u prvoj utakmici u dresu Thundera nakon prelaska iz Indiana Pacersa, bio najučinkovitiji igrač  sa 28 pogodaka.

New York je predvodio Kristaps Porzingis koji je zabio 31 koš uz 12 skokova, a Enes Kanter je dodao 10 koševa.

U gradskom derbiju u Los Angelesu Clippersi su sa 108-92 bili bolji od Lakersa, a do pobjede ih je vodio Blake Griffin koji je zabio 29 koševa. DeAndre Jordan je ubacio 14 koševa uz nevjerojatnih 24 skokova.

Kod Lakersa najbolji je bio Brook Lopez sa 20 pogodaka, a Jordan Clarkson je dodao 18. Ivica Zubac nije igrao za Lakerse.

Toronto Raptors su u prvoj utakmici sezone sa 117-101 bili bolji od Chicago Bullsa, a Jonas Valanciunas je za pobjedu svoje momčadi zabio 23 koša uz 15 skokova. C.J. Miles je dodao 22 koša u svom prvom nastuputu u dresu Toronta. Norman Powell je ubacio 15, Delon Wright 13, a Kyle Lowry 12 koševa za Raptorse.

Najbolji strijelac Chicaga bio je Robin Lopez sa 18 pogodaka, a rookie Lauri Markkanen je zabio 17.

hr Fri Oct 20 2017 12:29:41 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.