Mladost pobijedila u trileru na Starom placu

Na kraju veliko i zasluženo slavlje zagrebačkih akademaca

U derbiju IV . kola Prvenstva Hrvatske u ragbiju zasluženo je slavila  momčad Mladosti. Susret dviju najkvalitetnijih hrvatskih momčadi sasvim je opravdao očekivanja ljubitelja ragbija. Žustro i odlučno od samog početka do neizvjesne, uzbudljive dramatične  završnice. Na kraju sasvim zasluženo pobjeda je pripala danas spretnijoj i sretnijoj momčadi. Unatoč postignutom zgoditku više, splitska momčad nije uspjela pobijediti, ponajviše zahvaljujući, danas izvanrednom Niku Jurišić, koji je maestralno vodio svoju momčad te u najtežim trenucima susreta pokazao zavidnu efikasnost i hladnokrvnost. Kapetan Mladost i hrvatske reprezentacije danas je sam postigao 24 poena za svoju momčad ( 2 zgoditka, 2 kaznena udarca te 4 uspješna pretvaranja).

Prvih pola sata  igre prošao je u izjednačenoj borbi za svaki pedalj terena.Nada prva, zgoditkom Ondinija, dolazi u vodstvo u 6. minuti susreta 5:0. Jurišić nekoliko minuta potom uzvraća zgoditkom pod branku te nakon pretvaranja dovodi goste u vodstvo 5:7 u 11. minuti susreta. Igra se otvoreno na obje strane uz blagu inicijativu Nade.U 18. minuti Domagoj Plazibat zgoditkom uspješno završava akciju splićana i svoju momčad dovodi u vodstvo 10:7.

Luka Lerotić ni drugi put nije bio  uspješan iz pretvaranja pucajući protiv vjetra. Bunić,  zbog ometanja izvođenja brze kazne dobiva žuti karton u 22. minuti i gostujuća momčad  slijedećih deset minuta igra s  igračem manje. U tom periodu Jurišić uspijeva iz kazne poravnati na 10:10 u 29. minuti susreta..

U posljednjih 5 minuta prvog poluvremena obrana domaćih čini dvije katastrofalne pogreške koje gosti vješto koriste te prvo preko Perišića u 36. minuti te potom Jurišića u 40.-toj uz dva uspješna pretrvaranja Jurišića stižu do

osjetnog vodstva od 10:24 na kraju prvog poluvremena.

U nastavku obrnuta slika iz prvog poluvremena. Prvo gosti  preko Jurišića povećavaju prednost iz kaznenog udarca

na 10:27 u 42 minuti susreta.Tada  Nada ,igrajući niz vjetar, kvalitetnije kontrolira loptu i počinje konstatan pritisak na obranu Mladosti. Osam minuta kasnije Antić za Nadu postiže zgoditak kojeg sada Rosso uspješno pretvara

i smanjuje vodstvo gostiju na 17:27. Nada ima inicijativu i u 56. minuti zgoditkom  Čulića te ponovno Rossa iz pretvaranja stiže na već otvorenih 24:27. Gosti u istoj minuti zbog unfer igre iz ofsajda ostaju 10 minuta bez Marijana Slavičeka. Ovaj put Nada koristi igrača više u polju. Zgoditkom Čulića stiže ponovno u vodstvo 29 : 27 u 63. minuti susreta,  uz oduševljenje gledatelja na Starom placu. Iz pretvaranja Rosso pogađa stativu i ostaje 29:27 za splitsku momčad. Slijedi  posljednjih dramatičnih 15 minuta susreta. Nada ponovno  pritišće  goste  i u 70. minuti Vlajčević propušta izglednu priliku,  samo  metar od linije zgoditka gostiju iz Zagreba. Mladost se odlično brani te udarcima nogom nastoji igru prebaciti što dalje od svog prostora zgoditka. U jednoj akciji na sredini terena

Nada gubi loptu, igrači Mladosti  brzim prenošenjem lopte odigravaju do krila, a brzonogi Dominiko koristi neodlučnost obrane splićana te u 74. minuti  polaže zgoditak za novo vodstvo gostiju 29 :32. Danas neumoljivi Jurišić iz pretvaranja povećava na  29:34. Do kraja susreta ostalo je još samo 5 minuta. Nada pokušava očajnički ponovno dostići vodstvo gostiju ali ne uspijeva probiti čvrstu obranu zagrebačke momčadi. Na kraju veliko i zasluženo slavlje zagrebačkih akademaca.

RK Nada  -   HARK Mladost   29:34   (10:24 )

Igralište  RK Nada   Gledatelja:500

Nada:Miljak, Čulić 10, Ondini 5, Perić, Jelavić-Mitrović, Čorić, Kodžić, Popović, Antić 5, Lerotić, Plazibat 5, Rudić, Burazin, Vlajčević, Rosso 4, Boko, Bibić, Perlain, Tomaš, Šarić, Vuletić, Žunić i Draganić.

Mladost:M. Slaviček, Stipić, Biškić, Sekulić, grman, galić, Dumančić, Buljac, Bunić, Jurišić 24, Galić , Ivanković, Šuta, Vlašić, Peršić 5, Filković, Crnobrnja, Buljanović, Šakić, Karapetrić Vuković, K. Slaviček, Dominiko 5.

hr Sat Oct 07 2017 20:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Danas se igra Final four vaterpolskog Kupa

Tri splitska kluba i Jug u borbi za trofej
U Zagrebu danas počinje završni turnir vaterpolskog Kupa Hrvatske. Mogli bismo napisati i Dalmacije jer na Final fouru nastupaju tri splitske momčadi, Mornar, POŠK i Jadran te dubrovački Jug.

Od 16:45 na bazenu uz Savu igraju Mornar BS i Jadran (HTV 2) a od 18:15 Jug i POŠK. Finale je na rasporedu u nedjelju od 16 sati (HTV 2).

hr Sat Dec 16 2017 11:38:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Porazi naših igrača, Šarić solidan

Bogdanović i Hezonja upisali samo po četiri koša

hiladelphia našeg Darija Šarića su sinoć na svom terenu izgubili nakon tri produžetka od Oklahoma City Thundera sa 119-117. Dario Šarić je u 49 minuta zabio 16 koševa u upisao je osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Poraz je upisao i Orlando Magic Marija Hezonje koji je utakmicu počeo u prvoj petorki. Od Orlanda je sa 95-88 bolji bio Portland. Mario Hezonja je odigrao 20 minuta te je postigao samo četiri koša uz dva skoka.

Poraz  kod kuće upisala je Indiana od Detroit Pistonsa sa 98-104, a Bojan Bogdanović je u 26 minuta na terenu zabio samo četiri koša uz četiri skoka i jednu asistenciju.

NBA rezultati:

Houston Rockets - San Antonio Spurs 124 - 109
Boston Celtics - Utah Jazz 95 - 107
Toronto Raptors - Brooklyn Nets 120 - 87
Denver Nuggets -  New Orleans 117 - 111 (produžetak)
Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 96 - 94
Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 109 - 115
Charlotte Hornets - Miami Heat 98 - 104
Indiana Pacers - Detroit Pistons 98 - 104
Orlando Magic - PortlandTrail Blazers 88 - 95
Philadelphia 76ers - Oklahoma City Thunder 117 - 119 (produžetak)
Washington Wizards - LA Clippers 100 - 91

hr Sat Dec 16 2017 11:16:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Juniorski turnir na Gripama: Dolaze Cibona, Partizan i Maccabi

Na Gripama će se od 27. do 29. prosinca održati HEP turnir Europskih prvaka za juniore.
Uz Split na turniru sudjeluju Cibona, Partizan i Maccabi. Ovo je treće izdanje turnira na kojem mogu igrati samo momčadi koje su u svojoj povijesti osvojile titulu prvaka Europe.

- Čekaju nas lijepi dani, festivala košarke mladih snaga. Kada smo prije tri godine krenuli s ovim turnirom bila nam je ideja privući zvučna imena iz svih krajeva. Ove godine nam dolazi Maccabi iz Tel Aviva, uz Cibonu i Partizan. Turnir, u suradnji s udrugama MoSt i Anđeli, ima i humanitarni karakter - kazao je Splitov direktor Robert Andrijić.

Važan član organizacijskog odbora je bivši igrač Splita Vedran Vukušić.

- Turnir ima značaj za hrvatsku košarku, ne samo za klub. Ovo je jedinstvena prilika da svi vide budućnost splitske, a i europske košarke - kaže Vukušić.

Trener juniora "žutih" Mile Karakaš zadovoljan je zbog činjenice da će njegovi igrači dobiti kvalitetne utakmice.

- Prije dvije godine sam poželio da turnir bude tradicionalan. To smo uspjeli, a poboljšava se i kvaliteta turnira. Jedna od najbitnijih stvari za svaki klub je imati što više utakmica kako bi vidjeli na kojoj smo razini. Moja očekivanja idu u smjeru da igramo što ljepšu košarku i da što više ljudi dođe na Gripe - rekao je Karakaš.

hr Fri Dec 15 2017 11:05:52 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Sandro Sukno proglašen najboljim igračem na svijetu

Čak četiri hrvatska reprezentativca u najboljoj sedmorki svijeta

U netom završenom izboru portala Total Waterpolo, za najboljeg vaterpolista u protekloj sezoni izabran je hrvatski kapetan Sandro Sukno!

Kapetan hrvatske reprezentacije i član talijanskog Pro Recca Sandro Sukno tako je naslovu svjetskog prvaka i MPV-a finalne utakmice ove godine pridodao i titulu Total Player 2017 i pobjedu u jedinom svjetskom izboru ove vrste.

U nezavisnom žiriju sastavljenom od vodećih trenera i sportskih novinara, čak 10 od 13 svjetskih trenera odabralo je upravo Sandra kao najboljeg igrača. Među njima su i izbornik Mađarske Tamas Martz te izbornik Srbije Dejan Savić, koji je naglasio kako je Sukno odigrao “vanzemaljsko” svjetsko prvenstvo u Budimpešti.

Važnost ovog priznanja leži u činjenici da je žiri činilo 13 najcjenjenijih sportskih trenera i 8 nacionalnih vaterpolskih portala. Sukno je do priznanja došao u uzbudljivom nadmetanju sa srpskim reprezentactivcem Andrijom Prlainovićem, dok je treće mjesto zauzeo mađarski vratar Viktor Nagy.

Sve glasove članova žirija možete pogledati na službenoj stranici izbora na portalu Total Waterpolo.

Uz najboljeg igrača, izabrana je i najbolja sedmorka svijeta u kojoj su se našla čak četiri naša reprezentativca. Sandru su se pridružili najbolji centar svijeta Luka Lončar, ubojiti ljevoruki napadač Xavi Garcia te Andro Bušlje kao najbolji branič. Najbolju sedmorku upotpunjuju Andrija Prlainović te Mađari Viktor Nagy i Marton Vamos.

Projekt Total Player 2017 je i humanitarnog karaktera, pa će tako sponzor projekta Keel proizvesti unikatnu liniju vaterpolske opreme s potpisom Sandra Sukna koja će biti darovana sportskom centru M. Nascimento iz siromašnog predgrađa Sao Paola u Brazilu. Centar već godinama uspješno, u vrlo skromnim uvjetima, pruža priliku djeci da se maknu sa ulice te kroz vaterpolo pronađu novi put u sportskoj i akademskoj zajednici.

“Jako mi je drago zbog nagrade Total Waterpola i želim posebno naglasiti segment koji se odnosi na darivanje nerazvijenih vaterpolskih sredina s obzirom da je našem sportu svaka promocija dobrodošla” izjavio je Sukno u svom pobjedničkom intervjuu.

hr Fri Dec 15 2017 09:34:31 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.