Hajduk minimalno slavio protiv Rudeša

Gyurcso postigao prvi pogodak za Hajduk
Hajduk je u 24. kolu HT Prve lige pobjedio Rudeš 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Adam Gyurcso u 52. minuti susreta. U ne baš sjajnoj igri Bijelih, bez previše prilika i kombinatorike, pamtit će se samo pobjeda i tri boda. Odmah u prvoj minuti Juranović je ubacio s desne strane na nogu Saida koji ne uspijeva dobro zahvatiti loptu. Gyurcso je u devetoj minuti opasno ubacio, ali gosti su izbacili loptu u korner. U 12. minuti Fomitschow je ubacio a Said je glavom pucao pored lijeve vratnice. Petnaestak minuta nakon toga Caktaš je pucao s 25 metara, Čondrić nije dobro dohvatio loptu koja se odbija na nogu Kovačevića, ali napadaču Bijelih lopta bježi, a gosti je izbijaju u aut. Pred kraj prvog dijela Borja je pokušao škaricama s 18 metara, efektno je to izgledalo, ali lopta je otišla pored gola. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela dobra prilika za Bijele, Gyursco je dodao za Fomitschowa koji ostavlja povratnu loptu za Saida, koji puca s vrha šesnaesterca, ali lopta od Mesarića završava tik uz lijevu vratnicu gola Rudeša.

Drugi dio bolje otvara Hajduk  u 52. minuti Fomitschow je nabacio na Saida koji prsima spušta loptu za Gyursca koji se sjurio prema vratima i s osam metara pogodio suprotni kut vrata Rudeša za vodstvo Hajduka 1:0. Bio je to prvi gol Mađara za Hajduk u drugom nastupu. U 72. minuti Gyurcso je izveo korner, lopta je došla do Almeide čiji udarac glavom s 12 metara odlazi pored gola. Nedugo nakon toga Juranović je pucao s 25 metara, Čondrić je nesigurno reagirao, a lopta je došla na glavu Saida koji nalazio u zaleđu. Almeida je u 77. minuti povukao brzu kontru Bijelih, dodao je na krilo za Saida koji je ubacio u šesnaesterac, lopta dolazi do mladog Šege koji umjesto udarca pokušava pronaći Hajdukovog Portugalca, kojemu bježi lopta. Na ulasku u sudačku nadoknadu najprije je netko od gostujućih igrača glavom pucao nakon kornera, ali Almeida je gurnuo loptu u kontru Bijelih gdje nakon dodavanja Juranovića, Kožulj slabo puca, te lopta dolazi u ruke vratara Rudeša. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja i Hajduk je minimalnom pobjedom osvojio tri boda.

Hajduk: Letica, Juranović, Savvas, Lopez, Fomitschow, Radošević, Caktaš, Hamza (od 77' Kožulj), Gyurcso (od 72' Šego), Kovačević (od 61' Almeida), Said

Rudeš:
Čondrić, Mesarić, Borevković, Galilea (od 85' Kamenar), Grujević, Segado (od 68' Ivančić), Lulić, Anderson, Fazli, Pavić, Budimir (od 61' Entrena).

hr Sat Mar 03 2018 17:13:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Pomlađeni Hajduk poražen na Maksimiru

Hrabro je hajdukova mladost igrala protiv europskog Dinama
U derbiju 18. kola HT Prve lige hrabri Hajduk minimalno je poražen na Maksimiru od Dinama. Jedini pogodak na susretu djelo je Poljaka u redovima Dinama, Kadziora. On je početkom drugog dijela lijepo sa 25 metara pogodio donji lijevi kut vrata Posavca. U pomlađenom sastavu Hajduka kapetansku traku ponio je 19-godišnji Bradarić, a Bjelica je također izmiješao sastav.

Dinamo je ovom pobjedom ostao na prvom mjestu, sada sa 22 boda prednosti ispred Hajduka koji na zimsku pauzu ide sa šestog mjesta. Ova utakmica pokazatelj je da se u drugi dio treba krenuti u pomlađenom sastavu s nekoliko iskusnih igrača uz koje će mladi brže napredovati i stasati.

Odmah je Dinamo krenuo goropadno. Dobar prodor Olma i udarac zapeo je u bloku, a zatim je Gojak ubacio s desne strane na deset metara, pucao je Petković, ali otišlo je to pored vrata. Hrabro se postavio Hajduk, visoko je stajala zadnja linija, ali nije Mikulić djelovao najpouzdanije. Najprije je krivo procijenio let lopte, jedva je spasio ispred Petkovića. Malo iza toga vraćao je loptu Posavcu te je izbacio u korner.

Jradi
 je u 7. minuti dao na desnu stranu za Tudora koji je odmah poslao oštru prizemnu loptu pred vrata Dinama, međutim Delić nije uspio doći do pozicije za udarac. Većinu prvog dijela imao je Hajduk veći posjed, oko 55%. U 29. minuti vidjeli smo najbolju priliku prvog dijela. Šitum je proigrao Gojaka koji je izašao sam pred Posavca i pucao s 12 metara, ali vratar Bijelih odlično brani. Mirisala je ta prilika na zaleđe, pomoćni sudac nije mislio tako. Zaprijetio je i Hajduk u 35. minuti. Jairo se sjurio s lijeve strane pored Šituma i Perića, ušao je u šesnaesterac i pucao iskosa, međutim Livaković je obranio njegov udarac.

Krajem prvog dijela Tudor je prošao kroz sredinu, proslijedio je loptu na desnu stranu šesnaesterca do Jradija koji je bio u dobroj poziciji, ali na koncu nije uspio uputiti udarac prema vratima domaće momčadi.

Dinamo je došao do prednosti odmah na početku drugog dijela. Iz slobodnog udarca sa 24 metra pogodio je Poljak Kadzior. Dojam je da je Posavec mogao bolje reagirati kod ovoga udarca. Pucao je Olmo u 60. minuti s ruba šesnaesterca, otišlo je to malo iznad grede. Teklić je u 80. minuti lijepom varkom izbacio svog čuvara, ušao je u šesnaesterac, pucao prizemno s 15 metara, ali otišlo je ravno u vratara Dinama.

Hajduk: Posavec, Mikulić, Hamza, Nejašmić, Caktaš (od 62' Teklić), Delić, Jairo (od 72' Gyurcso), Vučur, Tudor, Bradarić, Jradi (od 56' Palaversa).

Dinamo: Livaković, Musa, Olmo, Gojak, Šitum (od 69' Oršić), Petković (od 77' Gavranović), Moro, Theophile, Perić, Dilaver, Kadzior (od 90' Menalo).

hr Sun Dec 16 2018 17:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Derbi za kraj polusezone: Pobjedom uljepšati odlazak na praznike

Nogometaši Hajduka danas od 15 sati igraju posljednju utakmicu jesenskog dijela sezone protiv Dinama u Maksimiru
Nakon 17 odigranih kola Hajduk je tek šesti s čak 19 bodova zaostatka za vodećim Dinamom. Derbi je uvijek derbi bez obzira na golemu bodovnu razliku i nema slađe od pobjede u derbiju.

- Cijeli tjedan radimo na stvarima koje mislimo da će se događati tijekom susreta. Očekujem kvalitetnu utakmicu, ovo su sve dobri testovi za nas, ali imam puno povjerenje u momčad i ne osjećam nikakav pritisak - između ostalog je kazao trener Siniša Oreščanin na konferenciji za medije uoči najvećeg derbija hrvatskog nogometa.

Strateg Bijelih danas ne može računati na kapetana Josipa Juranovića i napadača Mirka Ivanovskog koji su u posljednjem susretu protiv Istre 1961 dobili treći žuti karton.

Također, u kadru nema ni standardnog stopera Ardijana Ismajlija koji je početkom tjedna operiran zbog upale slijepog crijeva, a zbog toga je Oreščanin na popis putnika koji konkuriraju za ovu utakmicu uvrstio mladog Marija Vuškovića te Ivicu Batarela koji redovito nastupaju za Hajdukovu drugu momčad.

Očekuje se da u Maksimiru od prve minute krenu Posavec, Tudor, Mikulić (Vušković), Vučur, Bradarić, Nejašmić, Palaversa, Hamza, Caktaš, Jradi Jairo.

Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, pomoćnici su mu Tomislav Petrović iz Valpova i Miro Grgić iz Osijeka, četvrti sudac je Bojan Zobenica iz Velike Gorice. Prvi dopunski sudac je Mario Zebec iz Cestice, drugi dopunski je Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline.
hr Sun Dec 16 2018 11:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Objavljeno je tko su novi članovi Nadzornog odbora Hajduka

Danas je održan drugi krug izbora za novi saziv Nadzornog odbora HNK Hajduk Split, a članovi udruge Naš Hajduk su od 11 kandidata izabrali sedam novih nadzornika

- Hvala svim članovima koji su glasali u oba kruga izbora za NO Hajduka. Posebno se zahvaljujem svim volonterima koji su proteklih mjeseci svoje vrijeme, znanje i trud uložili u organizaciju izbora kako bi sve proteklo u najboljem redu. Također, hvala i vama, kao i  svima drugim novinarima koji ste se posvetili praćenju izbora i svih aktivnosti vezanih za predstavljanje kandidata na kvalitetan i korektan način. Hvala i klubu koji nam je izašao u susret s organizacijom i svim potrebnim resursima. Svim kandidatima koji su sudjelovali zahvaljujemo na suradnji, a odabranoj sedmorici želimo puno uspjeha u budućem radu – rekao je član Upravnog Odbora udruge Naš Hajduk Miro Živković.

Više o samom tijeku izbornog procesa kao i imena sedam izabranih nadzornika objavio je predsjednik Našega Hajduka Toni Baletić.

-    Izborima je pristupilo ukupno 4765 članova, s 8281 glasova. Kao i prvi krug, i drugi krug je eliminacijski te se u slučaju potrebe saziv Nadzornog odbora neće popunjavati s kandidatima koji nisu odabrani kroz dva kruga izbora.