Čačić brani Šukerov potez: ''Nismo mogli znati da će se ovo dogoditi''

Ne vidi Čačić ništa čudno u tome da je Šuker organizirao prijateljsku utakmicu na drugom kraju svijeta u isto vrijeme kada se u većini Europe još igraju prvenstva, pa tako i u Hrvatskoj

Ante Čačić bio je na mukama posljednjih tjedana, ali kao pravi vojnik aktualne vrhuške našeg nogometnog saveza stao je iza poteza predsjednika Davora Šukera. Ne vidi Čačić ništa čudno u tome da je Šuker organizirao prijateljsku utakmicu na drugom kraju svijeta u isto vrijeme kada se u većini Europe još igraju prvenstva, pa tako i u Hrvatskoj.

Zato će u Los Angelesu u noći sa subote na nedjelju po našem vremenu (1:30) istrčati momčad kakva se više nikad nigdje neće okupiti. Razlog njenog okupljanja je novac kojeg će savez inkasirati i koji mu je potreban, ali je li baš toliko da prihvaćaju ovakve utakmice na ovakve datume.

''Kad je bila dogovorena ova utakmica, nismo mogli znati da će se dogoditi ove ozljede Ćorluke, Vrsaljka i Kramarića te da će se nekim igračima ovoliko produžiti sezona, uključujući i finale Hrvatskog kupa upravo između Rijeke i Dinama'', ispalio je Čačić za službenu stranicu saveza.

Nisu mogli znati...

Da mu vjerujemo kako on sam vjeruje u ove riječi rekli bi da je čovjek možda lud, ali naš izbornik nije nimalo lud, samo mora reći ovako nešto za javnost kako bi barem obranio svog šefa. Ispada da su u HNS-u ostali iznenađeni što eto dva naša najbolja kluba igraju u finalu Kupa ili da velika većina igrača još ima obveze u svojim klubovima.

''Cijelo sam vrijeme pratio nastupe naših igrača i u domaćoj ligi i u inozemstvu, a svi će pozvani dati sve od sebe i biti jako ponosni što će nositi hrvatski dres", rekao je Čačić koji sada ima tešku zadaću.

Tri treninga će imati ova na brzinu okupljena reprezentacija.

"Prvi puta igramo na američkom kontinentu, protiv respektabilnog protivnika, pred mnogo naših ljudi koje će radovati naš nastup. To nam je obveza da pružimo maksimum, a ja sam optimist i ne bojim se poraza koji poremetio atmosferu prije Islanda."

Na Island s najjačima

Izbornik je za utakmicu s Islandom otpisao i Andreja Kramarića koji vuče lakšu ozljedu, no nadao se kako će igrati u Reykjaviku. Čačić je očito imao drukčije mišljenje. No srećom, napokon je progledao oko pozivanja nogometaša koji su zaslužili biti na popisu odavno.

"Otvara se i prilika za pozvane igrače koji nisu ranije pozivani, poput Andrijaševića, Pašalića i Santinija, kojima nisam prije želio remetiti ritam i natjecateljsku formu. Sada širimo reprezentativnu vrstu i okupili smo ono najbolje što Hrvatska ima".

Hrvatska može biti ponosna što godinu za godinom ima igrače koji igraju onu posljednju i najvažniju utakmicu u sezoni.

"Očekujem da će svi biti zdravi na okupljanju 5. lipnja. Kraj je sezone, mnogi su igrači umorni, ali mnogo ih je osvajalo titule i još se veselimo finalu Lige prvaka s obzirom da će ga opet osvojiti Modrić i Kovačić s jedne strane ili Mandžukić i Pjaca s druge strane", zaključio je izbornik. - piše gol.hr

hr Tue May 23 2017 11:04:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

IZ DRUGOG KUTA: Pobjede Belgije i Meksika, Njemačka s igračem manje debelo u sudačkoj nadoknadi do pobjede protiv Švedske

Belgija je s pet pogodaka u mreži Tunisa s maskimalnih 6 bodova u skupini G nakon pobjede nad Njemačkom u prvom susretu

Meksiko je pobijedio Južnu Koreju dok je Njemačka s igračem manje potpuno preokrenula u posljednjim sekundama sudačke nadoknade i uhvatila tako zadnji vlak za nastavak natjecanja...

BELGIJA 5-2 TUNIS (SKUPINA G)

Jako sadržajna utakmica i čak sedam golova vidjeli smo na stadionu u Moskvi gdje je Belgija koristila otvorenu igru Tunisa i rizik na koji su igru sveli Tunižani i uspješno kaznili s velikih pet pogodaka iza vratara.

Već je u 6. minuti povela Belgija- Hazarda je srušio Ben Youseff na kojem je napravljen prvi penal u susretu s Engleskom, a američki sudac pokazao na bijelu točku s koje je precizanb bio sam Hazard.

Nije Hazard do gola došao u 16. minuti, ali je zato samo minutu kasnije proigrao Lukakua, a ovaj snažno i precizno pogodio iza leđa Bena Mustaphe.

Tek minutu kasnije smanjio je Tunis - Khazri je izveo slobodan udarac nakon kojeg loptu u mrežu posprema Bronn.

U međuvremenu su van igre morali i strijelac pogotka Bronn i vratar Ben Youseff, prvi zbog ozljede noge dok drugi istegnuća ramena pa je već u prvom dijelu tuniški strateg morao prisilno izvaditi dvojicu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Meunier krade lopte Malaloulu, šalje je prema Lukaku koji prebacuje istrčalog vratara za vodstvo od 3-1.

Samo šest minuta u drugom dijelu još su malo podebljali prednost  Belgijanci – otvorena igra ponovno je koštala Tunis, a nakon izgubljene lopte Alderweielde upošljava Hazarda koji lako prolazi vratara i zabija iza njegovih leđa.

Pokušavao je Tunis u narednom razdoblju iz izglednijih prilika Batshuayija koji nakon njih četiri u petoj stiže do pogotka.

Konačan rezultat postavio je u drugoj minuti sudačke nadoknade glavom Khazby za ukupnih 5-2 Belgije protiv Tunisa.

POREDAK (SKUPINA G)

1. BELGIJA                         2  2  0  0  8:2        6

2. ENGLESKA                    1  1  0  0  2:1        3

3. PANAMA                       1  0  0  1  0:3        0

4. TUNIS                            2  0  0  2  3:7        0

JUŽNA KOREJA 1-2 MEKSIKO (SKUPINA F)

Dosta dobra utakmica samo tri sata kasnije igrana je na stadionu Rostov na Donu u kojoj je Južna Koreja poražena od Meksika koji je ovom pobjedom zasjeo s maksimalnim brojem bodova na čelo skupine F.

Čak triput je Južna Koreja preko napadača Sona u 22. minuti mogla do pogotka – u prva dva slučaja lopta je napadaču Tottenhama nakon šuta ostala u bloku dok je treći put promašio okvir.

Ipak, samo tri minute kasnije s bijele točke precizan je Vela – nakon što lopta nesmotreno pogađa južnokorejskog braniča Janga srbijanski sudac Milorad Mažić dosudio je penal.

Iako s više posjeda i terenske inicijative Korejci nisu uputili niti jedan šut u okvir gola dok su s druge strane kod Meksikanaca to učinili, ali neprecizno za nešto više - Lozano i Layun.

U 66. minuti Meksiko je došao do drugog gola - brzi protunapad poveo je Lozano, dodao do Hernandeza, a ovaj vara južnokorejskog braniča i pored vratara postiže gol.

Ipak, počasni pogodak djelo je najboljeg Sona koji je u trećoj minuti sudačke nadoknade odapeo s 20 metara i prevario vratara Ochoea.

NJEMAČKA 2-1 ŠVEDSKA (SKUPINA F)

Fantastična utakmica na stadionu u Sočiju gdje je otpisana Njemačka u posljednjim sekundama došla do pobjede koja ih je ostavila u igri i nadanjima za nastavak natjecanja.

Protunapad Šveđana bio je ubojita stvar koja je mučila Njemačke, ali nažalost i koštao ih je nesmotren prekršaj duboko u sudačkoj nadoknadi iz kojeg je Njemačka potpuno preokrenula.

Oštećena je Švedska iz prvog takvog u kojoj je napadač Šveđana krenuo prema Neueru, a potom je Boateng ga zakačio po nozi u kaznenom prostoru, ali prekršaj za bijelu točku ostao je samo u mislima jer poljski sudac Marciniak nije isto mislio, a niti VAR-sudačka ekipa nije reagirala.

Poveli su Šveđani već u 32. minuti susreta pogotkom Toivonena – izgubljena lopta Kroosa stigla je do Claessona koji ubacuje u kazneni prostor, a pogađa Toivonen prebacivanjem istrčalog i neodlučnog Neuera.

Ipak, nakon pritiska dolazi Njemačka do poravnanja u 48. minuti - Werner je uputio prizeman centaršut s lijeve strane, a na njega je na pet metara od gola Reusreagirao brže od Augustinssona i poslao loptu u mrežu.

I nakon toga Njemačka je pokušavala, ali nisu uspjeli Müller u 51., pa Hector u 56. i Reus u 61. minuti susreta.

Švedska je od 82. minute bila s igračem više - Boateng je zbog prekršaja na Bergu dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, a duboko u sudačkoj nadoknadi Njemačka je fantastičnom završnicom preokrenula i došla u poziciju da može gledati na daljnji tijek natjecanja uhvativši zadnji vlak u ovom susretu - Šveđani su napravili prekršaj na samom rubu kaznenog prostora, Kroos i Reus kombinirali, a Kross briljatnim udarcem pogodio daljnji kut nemoćnog Olsena za pogodak koji je značio tri boda.

POREDAK (SKUPINA F):

1. MEKSIKO                      2  2  0  0  3:1        6

2. NJEMAČKA                   2  1  0  1  2:2        3

3. ŠVEDSKA                       2  1  0  1  2:2        3

4. JUŽNA KOREJA             2  0  0  2  1:3        0

hr Sat Jun 23 2018 22:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Srbi opet šokiraju: Nekad prokleti Haag, danas VAR

Izbornik Srbije Mladen Krstajić oglasio se putem svog Instagram profila
U 66. minuti utakmice Srbija - Švicarska dogodila se dvojbena situacija kada je Aleksandar Mitrović oboren u kaznenom prostoru Švicarske. Za glavnog suca utakmice to nije bilo za najstrožu kaznu, ali čini se da izbornik Srbije Mladen Krstajić ne misli tako.

- Nažalost, samo Srbi su izgleda osuđeni na selektivnu pravdu, nekad prokleti Haag, a danas u fudbalu VAR...", napisao je Krstajić na Instragramu.

Krstajić je uoči utakmice naglašavao kako da ga zanima isključivo sport, odnosno da ništa mimo nogometa neće komentirati.

Reprezentacija Srbije sada se nalazi u veoma teškoj poziciji da prođe u drugi krug jer im je potrebna pobjeda nad Brazilom u posljednjem kolu ili remi u slučaju da Kostarika pobijedi Švicarsku s dva gola razlike ili više.

Hrvatska protiv Islanda: Dalić na teren šalje potpuno novu momčad

Izbornik je najavio da protiv Islanda neće igrati kartonirani igrači
Vatreni su započeli pripreme za susret protiv Islanda koji je na rasporedu u utorak od 20 sati u Rostovu na Donu. Izbornik Zlatko Dalić je najavio da u toj utakmici neće igrati kartonirani igrači, ali sudeći po današnjem treningu na teren bi mogla kompletno nova momčad.

Na vratima bi tako priliku dobio Lovre Kalinić, u zadnjoj liniji igrali bi Jedvaj, Ćorluka i Pivarić a još nije sigurno tko bi bio drugi stoper, Lovren, Vida ili mladi Ćaleta-Car. Zadnji vezni bili bi Badelj te Bradarić ili Brozović koji ipak ima samo jedan žuti karton te nije suspendiran (karton iz utakmice s Argentinom FIFA je upisala Ćorluki). Ispred njih bio bi Kovačić, na krilima Perišić i Pjaca a u napadu Kramarić

Zasad su to samo nagađanja, ako bi Dalić poštedio samo kartonirane igrače kako je najavio postava bi bila: Subašić - Jedvaj, Lovren, Vida, Pivarić - Modrić, Badelj - Pjaca, Kovačić, Perišić - Kramarić. Podsjetimo, žute kartone imaju Rakitić, Rebić, Mandžukić, Brozović, Ćorluka i Vrsaljko.

Hrvati tražena roba: Vrsaljka želi Chelsea, a Vidu Everton

Šime Vrsaljko trenutno uživa u sjajnoj formi s reprezentacijom na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, a njegove dobre igre u dresu Atletico Madrida i hrvatske nogometne reprezentacije nisu prošle nezapaženo.

Prema tvrdnjama engleskog Daily Stara Chelsea je ozbiljno zagrizao za našeg desnog beka i spremni su napraviti korak ka dovođenju našeg reprezentativca u njihove redove.

Šime Vrsaljko je svoju karijeru započeo u Dinamu, a potom odlazi u talijansku Genou 2013. godine za 4,6 milijuna eura. U Genoi se zadržao samo godinu dana, a onda je otišao u Sassuolo za 3,5 milijuna eura.

U Sassuolou se zadržao do 2016. godine, a onda je napravio najveći transfer u svojoj karijeri te je prešao u Atletico Madrid za 16 milijuna eura.

Ukoliko Vrsaljko uistinu ostvari transfer u Chelsea to će biti samo još jedna potvrda i nagrada za njegove sjajne igre u dresu reprezentacije i kluba.

Everton poslao ponudu za Vidu?

Osim Vrsaljka, Vida se također pronašao na radaru brojnih klubova, a kao najkonkretniji se pokazao Everton koji je, prema navodima turskog Fanatika, već poslao ponudu za našeg reprezentativca vrijednu nešto više od 13 milijuna eura.

Vida je trenutno u redovima Bešiktaša u koji je stigao u siječnju 2018. godine iz Dinama Kijeva bez odštete. Za turski klub je Vida od tada odigrao 18 utakmica u kojima je zabio jedan gol.

Vodstvo Bešiktaša odlučilo je uzeti vremena da razmotri je li ponuda Evertona dovoljno dobra i hoće li uistinu prodati Vidu koji je također u sjajnoj formi.

Ukoliko se taj transfer ostvari to će za Vidu također biti velika nagrada za sav trud i napor koji pruža tijekom svake utakmice od prve do zadnje minute.

hr Sat Jun 23 2018 21:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.