Čilić: Bilo bi sjajno osvojiti naslov kod kuće

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je u ponedjeljak prvi put trenirao u Areni Zagreb po povratku s ATP World Tour Finalsa, te isprobao podlogu na kojoj će se od petka do nedjelje igrati finale Davis Cupa između Hrvatske i Argentine

- Malo je sporije nego što smo mislili, ali će se nakon treninga ubrzati, a i za vikend će biti drugačiji uvjeti u dvorani nego što su sada. Zadovoljan sam formom u posljednje vrijeme, zapravo posljednjih nekoliko mjeseci. Osvojio sam dva velika turnira, imao u posljednje vrijeme nekoliko pobjeda protiv visoko rangiranih tenisača i to uz dosta dobru igru, pa mogu biti zadovoljan - rekao je Čilić.

Na poslijepodnevnom treningu reprezentaciju je pratila i publika, jer je u Areni Zagreb u ponedjeljak bio omogućen ulaz gledateljima. Nakon što je podijelio desetke autograma i fotografirao se s navijačima Čilić nije mogao izbjeći pitanje o publici.

- Očekujemo da će nam biti velika pomoć. Bilo bi sjajno osvojiti naslov kod kuće, uz domaću publiku. Bio bi to perfektan kraj godine - naglasio je Čilić.

Organizacija finala već je na samom kraju i dvorana i izvana i iznutra dobiva prepoznatljivu vizuru, Nikad dosad neki susret Davis Cupa u Hrvatskoj nije imao toliko pripremljenih vizuala i posebnih detalja, koji će također obilježiti finalni susret.

Argentinska televizija TyC u nedjelju je počela s emisijama uživo iz dvorane, u međuvremenu je stiglo i prvih dvadesetak argentinskih novinara, a Hrvatska televizija sa svoje strane sprema prijenos na najvišoj programskoj i tehničkoj razini.

U četvrtak će u maloj dvorani koncertne dvorane Vatroslav Lisinski biti održano izvlačenje parova. Prvi meč u petak počinje u 14 sati.

hr Mon Nov 21 2016 21:25:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Babić optimist: Imamo još dosta rezervi u igri, pogotovu u napadu

Hrvatska muška seniorska rukometna reprezentacija otputovala je u Montpellier gdje će u nedjelju igrati susret osmine finala protiv reprezentacije Egipta
Uoči puta, izbornik Željko Babić i Manuel Štrlek podijelili su svoja razmišljanja o sljedećem protivniku, a nakon sinoćnjeg poraza od Njemačke.

“Sigurno je da imamo još rezervi u napadu i još u nekim segmentima igre, ali vjerujem da su igrači jučer bili angažirani sto posto i da su željeli pobijediti, no nismo uspjeli u tome. Vidjet ćemo gdje nam je maksimum vrlo brzo”, započeo je izbornik Babić i nastavio o idućem suparniku Egiptu: “Ono što mogu reći su glavne karakteristike - duboka obrana 3-3, u napadu su vrlo strpljivi i dosta imaju udaraca s podloge. Slabija strana im je sigurno vraćanje u obranu.”

Manuel Štrlek također je istaknuo kako je Hrvatska favorit protiv Egipta, ali se i kratko osvrnuo na susret protiv Njemačke: “Mi smo sigurno kvalitetniji i mislim da bi s našom dobrom igrom trebali pobijediti. Jučer su Nijemci jako dobro igrali u obrani i bili smo malo bezidejni, ali mislim da neće biti takva slika protiv Egipta i u stanju smo puno bolje odigrati nego što smo igrali protiv Nijemaca.

Gledali smo ih sinoć i tijekom prvenstva par utakmica. Igraju duboku agresivnu obranu i najbolji recept protiv njih je biti čvrst u obrani i zabiti što više lakih golova iz kontre i polukontre. Rezultat će ovisiti o tome hoćemo li takvu igru realizirat”, pojasnio je Štrlek.

Nakon poraza od Njemačke postavilo se pitanje koliko Hrvatska može na ovom turniru: “Glupo je najavljivati koliko možemo jer mi idemo utakmicu po utakmicu, probati pobijediti svaku sljedeću i vidjeti do kuda nas to može odvest. Kvalitetu imamo, samo je pitanje kako ćemo to predočiti na terenu”, spremno je objasnio Štrlek.

Ako Hrvatska pobijedi Egipat u četvrtfinalu igrat će protiv pobjednika iz susreta Španjolska-Brazil gdje su Španjolci izraziti favoriti. Štrlek je naglasio kako utakmice ne treba preskakati već gledati samo idućeg protivnika: “Ne bi htio preskakati utakmice jer je i Egipat dobio Katar od kojeg smo mi izgubili na Olimpijskim igrama i stvarno neće biti lagano. Ne bih volio preskakati i najavljivati, ali što se tiče Španjolaca oni nisu bili na Olimpijskim igrama, imali su puno vremena za pripremu i igraju jako dobro.

Utakmica Hrvatska - Egipat igra se u nedjelju u 20.45 sati.

hr Sat Jan 21 2017 16:14:38 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

NBA: Netsi slavili predvođeni Bogdanovićem

Bojan Bogdanović je sinoć bio uz Brooka Lopeza najučinkovitiji igrač Brooklyn Netsa u pobjedi od 143-114 nad New Orleans Pelicansima.

Bogdanović je odigrao 27 minute i u tom je vremenu ubacio 23 koša te dodao šest skokova, dvije asistencije, jednu ukradenu loptu i jedan blok. Brook Lopez je također zabio 23 koša. Amerikanac s hrvatskom putovnicom Justin Hamilton je u 23 minute zabio šest koševa te ugrabio pet skokova.

Netsi (9-33) su vodili s dvadeset razlike u trećoj četvrtini, imali su 58 posto šuta iz iz igre i pogodili su 15 trica iz 30 pokušaja.

Kod Pelicansa (17-27) najbolji je strijelac bio Anthony Davis sa 22 pogotka i devet skokova, a Dante Cunnigham je dodao 14 koševa.

Philadelphia 76ers su tijesno sa 93-92 pobijedili Portland Trail Blazerse i to zahvaljujući dvjema tricama Roberta Covingtona u zadnje 38 sekunde. Covington je najprije pogodio tricu i doveo Sixerse na koš zaostatka od Portlanda. Nakon toga, 14 sekundi prije kraja Damian Lillard ima dva slobodna bacanja, jedno pogađa, ali promašuje drugo. Deset sekundi kasnije Covington puca drugu tricu i pogađa za vodstvo Philadelphie i pobjedu od 93-92.

Ersan Ilyasova je bio najbolji strijelac u redovima Sixersa sa 24 pogotka, Covington je dodao 22, a Joel Embiid je ubacio 18. Dario Šarić je odigrao 24 minute i zabio tri koša te ugrabio šest skokova uz tri asistencije, jednu ukradenu loptu i dva bloka.

I Orlando (18-27) Magic Marija Hezonje i Damjana Rudeža je sinoć pobijedio. Slavili su sa 112-96 protiv Milwaukee Bucksa.

Do pobjede ih je predvodio Elfrid Payton sa 20 pogodaka i šest asistencija, dok je Aaron Gordon dodao 17 koševa. Mario Hezonja je u 13 minuta zabio tri koša uzu četiri skoka i jednu ukradenu loptu, dok je Damjan Rudež upisao samo minutu igre bez učinka.

Kod Bucksa najbolji je bio Jabari Parker sa 25 koševa, a Giannis Antetokounmpo je ubacio 17 koševa uz 14 skokova.

Slavili su i Los Angeles Lakersi (16-31) Ivice Zubca, sa 108-96 su pobijedili Indiana Pacerse i tako prekinuli niz od pet poraza

Najbolji strijelac Lakersa bio je Lou Williams koji je utakmicu završio sa 27 koševa. Zubac je odigrao šest minuta i zabio četiri koša te upisao jedan skok.

U redovima Pacersa najbolji je bio Paul George sa 21 pogotkom, a Al Jefferson je zabio 20 koševa.

hr Sat Jan 21 2017 09:46:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Žuta groznica trese Split, danas na Gripe stiže Cedevita

Utakmica počinje u 17 sati, požurit po ulaznice dok ih još ima

Žuta groznica trese grad pod Marjanom, košarka je opet u modi, Gripe se pune, traži se karta više... Tako nekako može se opisati situacija u Splitu u proteklih nekoliko dana, a za sve je kriva momčad Ivice Skelina koja je u prošlom kolu pobjedom protiv Jollyja zasjela na vrh tablice A1 lige.

Žuti ove godine sjajno igraju, imaju tek dva poraza, bore se za svaku loptu, svaki koš. Ovo što se događa nagrada je za njihov trud, Splićani su uvijek znali prepoznati ovakve sportske trenutke, a jedan od njih događa se upravo danas.

Na Gripe stiže Cedevita, najbolja hrvatska momčad, u najjačem sastavu. Shvatili su u Cedeviti da je vrag odnio šalu i da će s kombiniranim sastavom teško do pobjede na Gripama. Šalju najbolje što imaju, Split pak priprema najbolje što ima - srce i dišpet. Što će na kraju prevagnuti, vidjet ćemo večeras, a jedno je sigurno - uzbuđenja neće nedostajati.

hr Sat Jan 21 2017 09:09:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Lučić-Baroni u osmini finala, kraj za Karlovića

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni probila se po prvi put u karijeri do osmine finala na Australian Openu, nakon što je u 3. kolu nadigrala Grkinju Mariju Sakkari sa 3-6, 6-2, 6-3, dok je put Ive Karlovića zaustavio 11. tenisač svijeta, Belgijac David Goffin koji ga je svladao sa 6-3, 6-2, 6-4.

Nakon što je svladala Kineskinju Qiang Wang i prekinula niz od sedam uzastopnih poraza u 1. kolu na Australian Openu, a potom u drugom susretu šokirala treću tenisačicu svijeta Poljakinju Agnieszku Radwansku, 34-godišnja Mirjana Lučić-Baroni ostvarila je i treću pojedinačnu pobjedu ove godine u Melbourne Parku nadigravši 94. tenisačicu svijeta, Grkinju Mariju Sakkari nakon 108 minuta borbe.

Grkinja je bolje počela meč, a i iskoristila je činjenicu da hrvatska tenisačica nije bila u idealnom fizičkom stanju, s povezima oko potkoljenice i natkoljenice lijeve noge. No, ni to, a ni izgubljen prvi set nisu zaustavili Lučić-Baroni prema njezinom najboljem rezultatu u Melbourne Parku i najboljem rezultatu na Grand Slam turnirima od US Opena 2014. godine, gdje se iz kvalifikacija probila do osmine finala.

Mirjana je Grkinju ostavila bez prilike za 'break' u drugom setu, a na izgubljen servis na početku trećeg, odgovorila je nizom od četiri osvojena gema od čega se 21-godišnja Sakkari nije uspjela oporaviti. Nakon jednog sata i 48 minuta borbe Mirjana Lučić-Baroni još je jednom u nevjerici bacila reket, a semafor je pokazivao njezinu pobjedu 3-6, 6-2, 6-3.

Tako je Mirjana Lučić-Baroni postala treća hrvatska tenisačica koja se uspjela probiti do drugog tjedna na Australian Openu. Prvoj je to pošlo za rukom Ivi Majoli koja je 1996. godine zaustavljena u četvrtfinalu, a 2005. godine se do osmine finala probila Karolina Šprem, s kojom se Lučić-Baroni izjednačila.

Kako bi se izjednačila s najboljim rezultatom Ive Majoli u Melbourne Parku, 34-godišnja Mirjana morat će pobijediti još jednu senzaciju turnira, 21-godišnju Amerikanku Jennifer Brady, 116. tenisačicu svijeta, protiv koje nikada nije igrala. Brady je iz kvalifikacija po prvi put stigla do glavnog turnira na Australian Openu te nakon pobjeda nad Belgijkom Marynom Zanevskom i Britankom Heather Watson, u 3. kolu izbacila i 14. nositeljicu, Ruskinju Jelenu Vesninu svladavši je sa 7-6 (4), 6-2. Brady je prošle godine debitirala na Grand Slam turnirima porazom u 1. kolu US Opena.

Nažalost, do osmine finala i izjednačenja svog najboljeg rezultata u Melbourne Parku nije uspio doći 'kralj asova' Ivo Karlović. On je u subotu naletio na iznimno raspoloženog Belgijca Davida Goffina, čiji su udarci potpuno razoružali 37-godišnjeg Zagrepčanina pa je 11. tenisač svijeta za 88 minuta došao do uvjerljive pobjede 6-3, 6-2, 6-4.

Koliko je dobro igrao Goffin najbolje će pokazati činjenica da je napravio sam pet neforsiranih pogrešaka te čak četiri puta uspio slomiti Karlovićev servis, iako je naš tenisač zabio 25 asova i pogodio 74 % prvih servisa. No, Goffin ga je svojim reternima sveo na samo 72 posto realizacije prvog servisa i tek 37 % osvojenih poena na drugom servisu. S druge strane, Karlović nijednom nije došao u priliku ugroziti Goffinov početni udarac.

- Igrao sam nevjerojatno dobro. Očekivao sam jako težak meč, a ne pobjedu u tri seta. To je nevjerojatno. Osjećam se odlično - izjavio je Belgijac nakon uvjerljive pobjede u prvom međusobnom dvoboju protiv Karlovića.

Goffin je ponovio prošlogodišnji rezultat iz Melbourne Parka, a za svoje plasman u svoje prvo četvrtfinale na Australian Openu borit će se protiv 8. nositelja, Austrijanca Dominica Thiema koji je sa 6-1, 4-6, 6-4, 6-4 nadigrao Francuza Benoita Pairea.

hr Sat Jan 21 2017 08:10:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.